vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

131 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, dinosspil, maprix, dkostas, Sergios, Jorge, Buliwyf, angelosdes

Twitter

YOUDE GOBLIN MINI 3ml

Αποσυνδεδεμένος Στεφανος 1

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #735 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 13:08 »
Σε εμενα συμβαινει οταν ξεβιδωνω ολο τον ατμο κ οχι το μερος με τα υγρα, μολις τον ακουμπισω κ μου γυρισει ελαχιστα ολος μαζι μου διαβαζει κανονικα τη  αντισταση, κ στο βιντεο απ'οτι ειδα με το που ακουμπαει τον ατμο η αντιστση ειτε μηδενιζει η αυτη επανερχετε παλι. :confused1: Σημερα ομως απο το πρωι εως κ τωρα μου ατμιζει μια χαρα χωρις προβλημα. Πραγματικα δεν ξερω τι να πω :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #736 στις: Οκτωβρίου 14, 2016, 15:54 »
Γράψε απευθείας στην UD νομίζω θα στον αντικαταστήσουν.Έπεσες σε κομμάτι προ παραγωγής

Αποσυνδεδεμένος Atairiastos7

  • **
  • 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #737 στις: Οκτωβρίου 16, 2016, 16:06 »
Καλησπέρα... Ποιο είναι το καλύτερο σας στήσιμο σας με ss316L έχετε κάνει; Γιατί μάλλον δεν θα τα πάμε καλά...

Στάλθηκε από το LG-K420 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Atairiastos7

  • **
  • 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #738 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 19:47 »
Για μα μην έχετε υπερτροφοδοσια μέχρι που ανοίγετε τα υγρά.;σε υγρά κάπου στα 60-40 Vg

Στάλθηκε από το LG-K420 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #739 στις: Οκτωβρίου 17, 2016, 23:57 »
Στα 50-50 εγώ μέση το έχω..από κει και πέρα όσο ανεβαίνω σε VG τόσο ανοίγω τα υγρά
Βέβαια παίζει ρόλο και πόσο παχύρευστη είναι η βάση

Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #740 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 03:14 »
Με 28αρι. 2.5 πυρηνα σπείρες ανοικτες 8 στα 15w και γεμισμα απο κατω με βελονα δεν εχω και ουτε θα εχω ποτε ξανα διαρροές...!Το ιδιο κανω και στο επαναγεμισμα..

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Atairiastos7

  • **
  • 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #741 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 07:54 »
Το θέμα ειναι να γεμίζουμε από πάνω... Αλλιώς δεν τα το επερνα εγώ. .. Έχω πολύ υπερτροφοδοσια. .. Και ειδικά με το μόνο ντεκ

Στάλθηκε από το LG-K420 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #742 στις: Οκτωβρίου 18, 2016, 09:52 »
Δοκίμασε;
Να μην ακουμπάει το βαμβάκι στο χείλος του airflow.
Μην γεμίζεις μέχρι τις τρύπες αναπλήρωσης, να μένει λίγος αέρας στο τανκ.
Τις δυο τελευταίες στροφές που βιδώνεις το καπάκι με το που ακουμπάει στα ορινγκ γύρνα τον αρμποποιητή ανάποδα. Σφίξε το καπάκι και μόλις σε πέντε δεύτερα ανέβει πάνω ο αέρας άνοιξε και τα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος Atairiastos7

  • **
  • 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #743 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 20:00 »
Έχει δει κανένας όταν κλείνετε τα υγρά αν όντος είναι τελείως κλειστά...; τι θελω να πω; Κοίταξα το ντεκ (το μονο )και είδα χωρίς να είναι πάνω η καμινάδα οτι όταν είναι κλειστά τα υγρά αφήνει ένα κενό ένας χιλιοστού. .. Αυτο δεν είναι θέμα για διαρροές στο γέμισμα;

Στάλθηκε από το LG-K420 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #744 στις: Οκτωβρίου 22, 2016, 23:56 »
Γιατί να είναι θέμα διαρροών από την στιγμή που το σημείο εισαγωγής τροφοδοσίας υγρού με το ύψος της τρύπας του αέρα είναι περίπου ένα εκατοστό απόσταση σε ύψος
Εγώ εκτός Την πρώτη φορά που είχα διαρροή(που πιστεύω ότι είχε πιαστεί βαμβάκι ανάμεσα στην βάση και το ντεκ) έχω γεμίσει και με ανοιχτά τα υγρά και με πρόχειρο ότι να ναι στήσιμο και διαρροή δεν έχω ξαναδεί

Αποσυνδεδεμένος Atairiastos7

  • **
  • 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #745 στις: Οκτωβρίου 23, 2016, 00:08 »
Η υποπιεση δεν παίζει ρόλο ;

Στάλθηκε από το LG-K420 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #746 στις: Οκτωβρίου 23, 2016, 11:01 »
Καταρχάς δεν είναι ένα χιλιοστό νομίζω είναι πιο λίγο θα το ξανακοιτάξω όταν αλλάξω βαμβάκι.Έστω και αυτό το λίγο θα προλάβει το βαμβάκι να υπερτροφοδοτηθεί από την υπόπίεση ώστε να στάξει στην τρύπα αέρα;

Εγώ πάντως για να αποφύγω και αυτήν την περίπτωση, όποτε θυμάμαι,πριν γεμίσω κάνω το παρακάτω:

Κλείνω υγρά
Ρουφάω μία-δύο με κλειστά τα υγρά
Ξεβιδώνω, γεμίζω, βιδώνω
Και ρουφάω μια πάλι με κλειστά τα υγρά
Ανοίγω υγρά

Αποσυνδεδεμένος Pafapoufas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #747 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 09:32 »
Ειμαι κι εγω εδώ και τρεις μερες άλλος ενας κατοχος του Goblin mini V3.
Πλυσιμο, αλλαγη στο μονο deck, στησiμο με SS316L στα 0,87ohm και γεμισμα. Αλλαγη το drip tip με πιο μακρυ και τσιγαρίσιο και ετοιμος.
 
Ολο χαρά πηγα να τον βιδωσω στον pico και η πρωτη απογοητευση ηρθε. Βιδωνε αλλα εγδερνε το καπακι της μπαταρίας. Μπαινω αμεσως εδώ και αρχιζω διαβασμα. Αφου διαβασα 40 περιπου σελιδες εφτασα και στην version 3 …. Ουφ  !  :eyesplash: (μηπως θα επρεπε να βρισκεται σε ξεχωριστο νημα?). Ευτυχως ειδα ότι με το ξεβιδωμα στο καπακι της μπαταριας το προβλημα ξεπερνιεται.
 
Βιδωμα, ρυθμιση για ελεγχο θερμοκρασιας 13 watt 220C, ρυθμιση airflow τσιγαρισιο και ρυθμιση υγρων στη μεση και αρχιζει το παφα-πουφα... Ουαου…!!! (και με αμερικανικη προφορα). Από γευση σκιζει!!! :thumpup: Το airflow πολύ καλο, αλλά λιγο δυνατο χτυπημα όμως και καψιμο στο λαιμο, γιατι η τρυπα κατω από την αντισταση είναι αρκετα μεγαλη και απευθυνεται και σε χρηστες για αερατη τζουρα.
Με λιγες δοκιμες κατεληξα ότι στα 13 watt μου εβγαζε την καλυτερη γευση.
Με 3-4 ωρες όμως ατμισμα το υγρο αδειασε!!!  :confused1:
Το anti-spit καπακι καλο και αποτελεσματικο γιατι εδώ και 3 μερες εχω φαει 5-6 φτυσιματα.
Ρυθμιση λοιπον των υγρων στην μεση της πρωτης γραμμης και δεν ειχα αυτή την μεγαλη καταναλωση (με υγρο Relax 30pg/70vg). Θα το δοκιμασω και πιο κλειστό.
 
Όταν όμως ηρθε η στιγμη να γεμισω τον ατμοποιητη με υγρο, δυστυχως δεν την γλυτωσα όπως πολλοι από εσας την διαρροη των υγρων. 3 γεμισματα και τις 3 φορες διαρροη. Ακολουθησα την διαδικασια με το αναποδο γυρισμα αλλά και παλι τα ιδια όμως λιγοτερη διαρροη αυτή τη φορα.
Δεν ξερω ακομα πως θα το λυσω αυτό το θεμα.  :-\
Μετα το γεμισμα, ευτυχως διαρροη μηδεν!
 
Αρκετα o-rings και βιδουλες ανταλακτικες.
Τα 3 μεγαλα o-rings (λευκο, θαλασσι και κοκκινο) ωραια αλλά θα ηθελα και ένα μαυρο.
 
Γενικα ευχαριστημενος από τον ατμοποιητη και ιδιαιτερα από την γευση του! 
 
Απορία 1: Αν χασω αυτό το μικρο κλειδακι allen που βιδωνουμε το συρμα, βρισκετε ευκολα τοσο μικρο στα καταστηματα εργαλειων?
 

Απορία 2: Τι διαφορα θα εχω σε γευση, χτυπημα και θερμοκρασια αν βαλω την αντισταση χαμηλα στην τρυπα εισαγωγης αερα ή αν την σηκωσω πιο ψηλα? (θελω λιγοτερο χτυπημα και καψιμο στο λαιμο)

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #748 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 12:39 »
Τα allen τα βρίσκεις παντού, σίγουρα σε συλλογές, αλλά και μεμονωμένα (υπάρχουν και με λαβή  σχήματος Τ τρία νούμερα μαζί) Αν διακρίνω σωστά το στύλ σου σέταρε χαμηλά την αντίσταση, ίσως λίγο πιο ζεστός ατμός αλλά πιο ήπιο  χτύπημα και πιο γεμάτη γεύση. Προσάρμοσε τη στο πλάτος του airflow. Τελευταία γεμίζω από κάτω ξεβιδώνοντας το τανκ παρόλα αυτά μια μικρή υπερτροφοδοσία (ήχο υγρού στο airflow) δεν την γλυτώνω, και τα υγρά μου είναι 90%+ VG. Δοκίμασε να τον κρατήσεις ένα δύο λεπτά ανάποδα μετά το γέμισμα.

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #749 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 13:33 »
Ρε παιδιά εγώ(εκτός της πρώτης φοράς) διαρροή δεν έχω
Κλείνω υγρά ρουφάω δύο-τρείς τζούρες
Ξεβιδωνω καπάκι,γεμίζω, κρατώντας από το τζαμί για να μην ανοίξει η ροή υγρών βιδώνω σφιχτά
Ρουφαω πάλι δύο-τρείς τζούρες με κλειστά τα υγρά Και μετά ανοίγω
Ούτε σταγόνα λέμε και με το μονό το ντεκ επίσης

Υγρό 70VG-30PG
Διπλή αντίσταση στα 0.6Ω με 28awg kanthal

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33667 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534130 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59545 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8039 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236795 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13953 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135992 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9758 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477852 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy