vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

191 επισκέπτες, 6 χρήστες
eurogod, dkostas, Doubt, xsad, thanos1071, Jorge

Twitter

YOUDE GOBLIN MINI 3ml

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #660 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 14:47 »
'Έχω στα χέρια μου τον V3 από χθες, δεν είχα κανέναν από τις δύο πρώτες βερσιόν ούτε βρήκα κανένα σχόλιο γι' αυτόν εδώ στο φόρουμ οπότε ήταν μάλλον τυφλή αγορά.
Ψάχνω καιρό για χαμηλού κόστους ατμοποιητή με μονή αντίσταση που να δίνει την σωστή (για μένα) αίσθηση στην τζούρα του. Όταν είδα το airflow πίστεψα ότι θα ανέβει άμεσα στο ράφι να κάνει παρέα με τον Merlin τον Fodi και τον Bellus.
Τελικά ήταν μια ευχάριστη έκπληξη, ίσως το επίμηκες airflow κάτω από την αντίσταση και τα δυο ποστ που "καταναλώνουν" τον χώρο της καμπάνας να κάνουν την διαφορά, πάντως έπαιξε καλά από την πρώτη τζούρα πράγμα που σημαίνει ότι δύσκολα θα τα χαλάσουμε από εδώ και πέρα.
Χρησιμοποίησα μόνο το μονό ντέκ οπότε έχουμε τσιγαρίσια, σφιχτή θα έλεγα, στο τελείως κλειστό του και άνετη πνευμονική στο ανοιχτό του. Φαντάζομαι ότι στο ντέκ με το διπλό airflow θα είναι ένα κλικ πιο αεράτος.
Άποψή μου θέλει πυρήνα από 2,5μμ και πάνω και αρκετό, μάλλον πολύ, βαμβάκι στις αντίστοιχες φωλιές. Η γεύση είναι δυνατή, ευχάριστη και την αποδίδει σωστά, ατμός ικανοποιητικός και χτύπημα - όπως σετάρισα εγώ - το επιθυμητό (δηλαδή διακριτικό). Θέλει ακρίβεια στους χειρισμούς, η καμπάνα ανοίγει και κλείνει με ελάχιστο στρίψιμο και έχει μερικές βαθμίδες ελέγχου της ροής των υγρών (εύκολο να την μετακινήσεις από λάθος), ο ρυθμιστής αέρα δεν σφραγίζει τελείως αλλά είναι εύκολος και σταθερός.
Στην αρχή μετά από κάθε γέμισμα είχα ήχο υγρού στο airflow και σε μερικά είδα και σταγόνες, αφού αντικατέστησα το βαμβάκι και έβαλα περισσότερο και κρατώντας τον ατμό ανάποδα στο τελικό στάδιο βιδώματος του καπακιού το φαινόμενο εξαφανίστηκε, πιστεύω όμως ότι θέλει ακόμα περισσότερο βαμβάκι στις φωλιές. Κατά την χρήση και την μεταφορά δεν υπάρχουν διαρροές.
Μέχρι στιγμής δείχνει επιτυχημένη αγορά.

Αποσυνδεδεμένος NickosRousis

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #661 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 22:20 »
Ναι ΄σαι καλα φιλε που εγραψες την γνωμη σου.Εχω βαλει στο ματι τον V3 εδω και καιρο.Ακουσα οτι η πρωτη εκδοση του V3 ηταν αποτυχια και υστερα βγαλαν και την δευτερη εκδοση.Τιποτα leaks εχεις?

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #662 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 23:00 »
@Deimos, καλησπέρα. Ελπίζω να κάνεις μία παρουσίαση για τον v3 γιατί πιστεύω πως του αξίζει (αν και δεν τα βρήκα ποτέ με τον πρώτο).  

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #663 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2016, 11:58 »
Δεν ξέρω αν υπάρχουν δυο διαφορετικές παρτίδες του V3 κι αν έχει γίνει κάποια βελτίωση, πάντως από διαρροές δεν είδα σοβαρό θέμα. Μερικές φορές μου έδωσε την αίσθηση υπερτροφοδοσίας και δυο τρεις φορές είδα σταγόνες στο airflow όμως αυτό ήταν στην αρχή όσο ακόμα προσπαθούσα να εξοικειωθώ με τον ατμό. Δεν έχω αλλάξει ακόμα την αντίσταση έχω όμως αντικαταστήσει - βελτιώσει το βαμβάκι τρεις τέσσερις φορές και πραγματικά τώρα δεν βλέπω κανένα πρόβλημα διαρροών ή άλλο.
Τώρα για παρουσίαση, θα κάνω υπομονή μήπως και το αναλάβει κανένας άλλος πιο έμπειρος αλλά αν δεν ..... ε τότε κάτι θα γίνει.

Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #664 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 15:48 »
Είμαι κάτοχος εδώ και v3 μέρες κ ενθουσιασμένος με την γεύση του. Μια σημαντική αρνητική παρατήρηση είναι ότι επάνω στο pico  κατά το βίδωμά του βρίσκει η ρύθμιση του αέρα στο καπάκι της μπαταρίας. Οπότε με το βίδωμα ίσως φαγωθεί ένα από τα δύο !! Μειονέκτημα για μένα γιατί θέλω να το έχω ως set καθώς το pico είναι το βασικό mod μου. Στα υπόλοιπα δεν είχα κάποια διαρροή σε 2 απλά στησίματα στο single coil deck που έκανα και όπως είπα η γεύση είναι πολύ ωραία. Ήμουν κάτοχος και του v2 και κατά την γνώμη μου ο καινούριος έχει κάνει άλμα βελτίωσης. Τέλος μαζί με τα ανταλλακτικά orings και βίδες υπάρχει κ ένα anti-spitback "πραγματάκι" το οποίο είναι βιδωτό πλέον και όχι όπως φαινόταν σε κάποιες παρουσιάσεις αρχικές. Προσωπικά δεν το κούμπωσα γιατί με ικανοποίησε το airflow του (έχω την εντύπωση ότι μειώνεται αν κουμπωθεί) και δεν είχα πρόβλημα μεγάλο με spitback.

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #665 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 16:25 »
Μπορείς να τον βιδώνεις βγάζοντας το καπάκι της μπαταρίας, έτσι κι αλλιώς το γέμισμα γίνεται από πάνω και μπορεί να γίνει όταν βρίσκεται στο Pico, εκτός και αν εννοείς ότι η ρύθμιση του αέρα κάθεται πρόσωπο με το καπάκι. Προσωπικά θα περιμένω λίγο ακόμη να δω πως πάει από διαρροές η νέα έκδοση του v3 για να τον πάρω γιατί ο αρχικός είχε πολλές διαρροές.

Στάλθηκε από το OnePlus X κινητό μου


Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #666 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 16:58 »
Μπορείς να τον βιδώνεις βγάζοντας το καπάκι της μπαταρίας, έτσι κι αλλιώς το γέμισμα γίνεται από πάνω και μπορεί να γίνει όταν βρίσκεται στο Pico, εκτός και αν εννοείς ότι η ρύθμιση του αέρα κάθεται πρόσωπο με το καπάκι.


Ναι αυτό είναι μια λύση με το καπάκι της μπαταρίας έξω  :thumpup: . Όχι πρόσωπο με το καπάκι δεν έιναι γίνεται κανονικά η ρύθμιση αέρα, το θεματάκι είναι στο βίδωμα του ατμοποιητή στο mod.
Στο θέμα των διαρροών όντως τα προηγούμενα goblin ήταν "κλαψιάρικα" :'( απλά με το καινούριο τρόπο ρύθμισης αέρα βοηθάει αρκετά στην αποφυγή τους. Σίγουρα εξαρτάται από το στήσιμο και από την χρήση οπότε και εγώ θέλω κάποιο χρονικό διάστημα για να δώσω μια καλύτερη άποψη. Έχω κάνει 3 γεμίσματα μέχρι τώρα χωρίς κανένα θέμα. Βασικό θέμα που δεν πρέπει να ξεχνάει κάποιος είναι το κλείσιμο ροής υγρού κατά το γέμισμα κυρίως.

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #667 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2016, 17:26 »
Έβαλες καθόλου το μονό ντέκ;
Πως σου φάνηκε με πιο κλειστό τον αέρα;

Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #668 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2016, 01:26 »
Το έγραψα και πιο πάνω τον λειτουργώ μόνο στο single coil deck δεν έχω δοκιμάσει το double coil deck καθώς προτιμώ απλά στησίματα. Σχετικά με τον αέρα επειδή έχω και τον serpent mini είναι "σχεδόν" στα ίδια ίσως κάποιο κλικ παρακάτω ο goblin με πιο σφιχτό αέρα. Γενικά είναι αεράτος αλλά από τους σφιχτούς αεράτους θα έλεγα αν βγάζει νόημα αυτό  :)

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #669 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2016, 16:38 »
Παρέλαβα και εγώ τον 3 σήμερα.
Μετά τους 1 και 2 που μου έβγαλαν την πίστη με το στήσιμο λόγο μικρού χώρου βρήκα το λιμάνι(για λιγο ντε)
Γευση πολύ καλή. Εύκολο στήσιμο και μηδέν διαρροές. Σχεδιασμός παρά πολύ καλός και όμορφος όπου και να τον βάλω.
Πολύ καλό το ότι έχει ρύθμιση για την ροή του υγρού. Δεν πήρα καθόλου καμένο στις απανωτές τζουρες. Είναι νωρίς ακόμα αλλά ή αναβάθμιση είναι εμφανής. Θεωρώ πολύ καλή αναβάθμιση ακόμα και από τον 2 και σε πολύ καλή τιμή.
Ο αέρας του ακριβώς ίδιος κατά τη γνώμη μου με τους προηγούμενους.

Αποσυνδεδεμένος Atairiastos7

  • **
  • 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #670 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2016, 16:46 »
Ναι εγώ τον πήρα εχθές από ελληνικό κατάστημα. .. Μου είπε λέει όταν τον γεμίζω να κλείνω και τον ρυθμιστή υγρών για να είμαι σίγουρος από θέμα διαρροής. . Δεν είδα κάτι να πω την αλήθεια.. Μπορεί κάποιος πει 1 καλό στήσιμο;... Και κάτι άλλο... Δεν έχει ΠΟΛΎ ΜΕΓΆΛΗ ΚΑΤΑΝΑΛΏΣΕΙ. ..: η είναι η ιδέα μου... Κάνω μόνες αντιστάσεις

Στάλθηκε από το LG-K420 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #671 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2016, 17:06 »
Υπάρχει κάποιος που έχει δοκιμάσει και τον v2 και τον v3? Θα ήθελα μια σύγκριση των airflow. Είναι το ίδιο? Είναι πιο αεράτος ο v3, είναι πιο σφιχτός?  :hmmm: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #672 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2016, 18:19 »
PsilosX μου φαίνεται ίδιο σε μόνη αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #673 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 22:56 »
αυτο που σας εκλαιγε ο v1 δεν μπορω να το δεχτω.συγνωμη κιολας.χωρις παρεξηγηση.τον εστυνα βιαστικα και ατζαμιδικα ουτε βαμβακια αφρατευα ουτε τπτ και δεν μου εκανε το παραμικρο το κακομοιρο.και αυτο που μαρεσε ηταν τα βιδακια του.τρομερα.κατω απο 0.32 μμ συρμα δεν μπορουσα να βαλω...μολις εσφυγγα το εκοβε.αλλα στο 0.32 εσφυγγα λιγο και με μια κινηση εμενε το περισσευμα στο χερι πανευκολα!!!!αν ημουν του πολυ αερα θα τον χρησημοποιουσα ακομα.

Αποσυνδεδεμένος Atairiastos7

  • **
  • 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #674 στις: Οκτωβρίου 02, 2016, 11:55 »
Για καλύτερη γεύση σε πύρινα 2 ή 2.5; και μου είπε κάποιος ποιο παλιός... έχει κατανάλωση η είναι ιδέα μου;

Στάλθηκε από το LG-K420 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135759 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084214 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34935 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 99 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114678 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 916 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271164 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1509 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos