vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

356 επισκέπτες, 7 χρήστες
bujinkan, gstamatos, maprix, manoslykos, I.P, Jorge, Buliwyf

Twitter

YOUDE GOBLIN MINI 3ml

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« στις: Ιουλίου 12, 2015, 12:26 »
Πριν λίγες μέρες παρέλαβα τον νέο mini RTA ατμοποιητή της YOUDE, τον GOBLIN mini, ως ένας από τους 100 reviewers που επέλεξε η εταιρία για να τεστάρουν τα δυο νέα της μοντέλα, τον GOBLIN mini και τον GOLIATH V2.
 

 
Σκοπός του ριβιού δεν είναι η διαφήμιση των προϊόντων της, αλλά ο εντοπισμός των θετικών και των αρνητικών στοιχείων των ατμοποιητών. Γι΄αυτό και του ριβιού προηγήθηκε email στην εταιρία με τις συστάσεις μου για τη βελτίωση του προϊόντος.
Επί τω έργω λοιπόν…
Ο ατμοποιητής είναι ένα μικρό έργο τέχνης για την κατηγορία του (dual coil/single coil, με λειτουγία subohm και μεγάλη τροφοδοσία αέρα) με διαστάσεις μόλις 28.6 χιλιοστά χωρίς το (μικρό ενός εκατοστού) ντριπ τιπ και το 510 σπείρωμα. 22 χιλιοστά διάμετρο και παρόλα αυτά, 3 ολόκληρα μλ χωρητικότητα, χάρη στο μικρό ντεκ και τη στενή καμπάνα του.  Ήδη νιώθω τους Atlantis lovers να ετοιμάζουν τα θηριώδη μοντ τους για να «δείξουν του μικρού»
 

 
ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ
Ένα κουτάκι κοσμηματοπωλείου, μαύρο με ασημοτυπία, scratch & check, το οποίο μέσα περιλαμβάνει:
Τον ατμοποιητή.
Ένα ανταλλακτικό πυρέξ τανκ
Ένα ανταλλακτικό πυρέξ ντριπ τιπ
Ανταλλακτική βίδα αναπλήρωσης υγρού
Ανταλλακτική βίδα σταθεροποίησης σύρματος (μόνο 1)
Ανταλλακτικό ορινγκ για την σταθεροποίηση του τανκ
Ανταλλακτικά ορινγκ για τα υπόλοιπα μέρη του ατμοποιητή (5)
Αντάπτορα με πατούρα μεταλλική με σιλικόνη, για τη μετατροπή του ατμοποιητή σε single coil
Αντάπτορα για προσαρμογή 510  ντριπ τιπ
Μάνουαλ
 

 
ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΗ ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗ
Πρόκειται για το μικρό αδερφό του goblin, οπότε η φιλοσοφία του είναι γνωστή και απαντάται και στους άλλους ατμοποιητές της εταιρίας. Δεν είναι τυχαίο μάλιστα, που το τανκ και τα ορινγκ είναι τα ίδια και στον goliath V2. Η μοναδικότητα του goblin είναι στο σημείο τροφοδοσίας αέρα, που γίνεται με ιδιαίτερο τρόπο, τον οποίο η youde σκέφτεται να πατεντάρει.
Τα υλικά του είναι ατσάλι 304 για τα μεταλλικά μέρη, πυρέξ για το τανκ και το ντριπ. Το πακέτο τανκ και ντριπ κυκλοφορεί και σε χρώματα, τα οποία θα διατίθενται χωριστά.
 

 
Μεταλλική βάση με 4 βίδες για dual coil. Οι δυο ακριανές είναι χαμηλότερα από τις δυο μεσαίες. Το κάθε κόιλ πιάνει αριστερά στην κάτω βίδα και δεξιά στην δεξιά πάνω βίδα.
 

 
Αν θέλουμε μονό κόιλ, βάζουμε στη θέση του δεύτερου κόιλ τον αντάπτορα, που σφραγίζει την είσοδο αέρα και υγρού για το δεύτερο κόιλ.
Το σύρμα δεν τυλίγεται γύρω από τις βίδες, αλλά μπαίνει στην τρύπα που βρίσκεται κάτω από αυτές. Στη συνέχεια, βιδώνοντας τη βίδα, αυτή πατάει και ασφαλίζει το σύρμα, ακόμη και το πιο λεπτό.
 


 
Κάτω από κάθε αντίσταση υπάρχει η είσοδος αέρα, σχήματος U και διαστάσεων (τέρμα ανοιχτή) 9.22 χιλ. (οι ακριβείς διαστάσεις προέρχονται από την εταιρία. Μόνο αυτή και ο μικρός τσιπ μπορούν να μετρήσουν με τόση ακρίβεια) Το σύστημα ελέγχου του αέρα είναι όπως είπαμε ιδιαίτερο. Στο κάτω μέρος της βάσης έχει τις τρύπες εισαγωγής αέρα. Κάτω από τη βάση υπάρχει ένα δαχτυλίδι που γυρνώντας το καλύπτουμε την είσοδο του αέρα όσο εμείς θέλουμε. Για πνευμονικές τζούρες αφήνουμε την είσοδο 50-100% κλειστή. Για κανονικές τζούρες, κλείνουμε εντελώς την είσοδο του αέρα. Σχήμα λόγου αυτό το κλείνουμε, μια και η  είσοδος δεν σφραγίζει ποτέ, αντίθετα αφήνει αρκετό αέρα ώστε να κάνει τη τζούρα του KL+ ή του Eviva να φαίνεται ελαφρώς σφιχτή. Για να μη χρειάζεται να βγάζουμε τον ατμοποιητή κάθε λίγο, το δαχτυλίδι ρύθμισης καταλήγει σε ένα μοχλουδάκι στο κάτω πλαϊνό του ατμοποιητή. Με το νύχι μας το μετακινούμε αριστερά (ελάχιστο) ή δεξιά (μέγιστο). Οι κυρίες με μακρύ μανικιούρ ας είναι λίγο προσεκτικές.
H τροφοδοσία του υγρού γίνεται από 4 οπές διαμέτρου 4 χιλ. 2 για κάθε κόιλ.
 

 
Στήνοντας τον ατμοποιητή προσέχουμε να μην βάλουμε το κόιλ ούτε πολύ ψηλά, ούτε πολύ χαμηλά, ούτε πολύ κοντά στις βίδες ούτε πολύ κοντά στον φούρνο. Ακριβώς στη μέση, ώστε να τροφοδοτείται σωστά και να μην κάνει σώμα με τα μέταλλα γύρω του.
Το φυτίλι τώρα. Οι τρύπες τροφοδοσίας υγρού καταλήγουν σε λούκια στιλ erlkonigin κι από κει στο ντεκ. Στο πρώτο μου στήσιμο με διπλό φυτίλι κατέβασα το βαμβάκι μέσα στα λούκια και μέσα στις τρύπες, ώστε να είναι ορατό και με φορεμένο το φούρνο. Ατμισα υπέροχα. Το ίδιο και όταν έβγαλα το δεύτερο κόιλ αφήνοντας στη θέση του το άλλο.
 

 
Μετά, όταν έκανα αντικατάσταση του μονού κόιλ, πήρα το καμμένο της ζωής μου, παρά το γεγονός ότι τα βαμβάκια ήταν πάντα μουλιασμένα σε όλο τους το μήκος. Τη λύση μου έδωσε ο σύντροφος συνατμιστής και συνοδοιπόρος camber, που μου πρότεινε να τον στήσω περίπου όπως τον erl, δηλαδή με τα βαμβάκια να μην κατεβαίνουν στα λούκια.
Το έκανα και ξαναείδα τον ατμιστικό μου παράδεισο – που λέει ο λόγος.
Ακόμη το ψάχνω, μέχρι να τον προμηθευτείτε όσοι ενδιαφέρεστε, θα έχω καταλήξει σίγουρα κάπου.
Η συναρμολόγηση του tank στον ατμοποιητή γίνεται χωρίς βίδωμα. Στη βάση υπάρχει ορινγκ, το ίδιο και στο καπάκι, που έχει ενσωματωμένη την καμινάδα. Βιδώνουμε πάνω στη βάση το φούρνο, πατάμε το τανκ στη βάση και από πάνω πατάμε το καπάκι και βιδώνουμε μέχρι να κλείσει αεροστεγώς. Το βίδωμα του ατμοποιητή γίνεται στην ένωση φούρνου και καμινάδας.
Η πλήρωση του υγρού είναι πονοκέφαλος. Γίνεται όπως του καυφούν αλλά δυστυχώς με μικρότερη και πιο «ζωντανή» βίδα, που δε θέλει σταυροκατσάβιδο όπως οι βίδες του κόιλ, αλλά επίπεδο κατσαβίδι. Να λοιπον που χρειαζόμαστε προίκα 2 κατσαβίδια για τον ατμοποιητή.
 

 
Τέλος, ο ατμοποιητής διαθέτει δικό του μπουρί ντριπ τιπ, αλλά και αντάπτορα για να βάλετε δικό σας 510, κάτι πολύ χρήσιμο αν δουλεύετε μονές αντιστάσεις.
ΑΤΜΙΖΟΝΤΑΣ
Θα πιαστούμε μαλλί με μαλλί με τον shadockan, αλλά θα μου επιτρέψει να χαρακτηρίσω τον Goblin mini ως  65% subohm dual coil multi wattage πνευμονικών εισπνοών/ 35%  για στοματικές εκπνοές μονού κόιλ και λίγων βατ ατμοποιητή.
Εξηγούμαι:
Μεγάλη τροφοδοσία υγρού και αέρα, φαρδύ ντριπ τιπ. Βάλτε του διπλό κόιλ, ανοίξτε αέρα και βατ και θα πνιγείτε στο σύννεφο. Οκ, δεν θα πάτε για διαγωνισμό cloud chasing, (ηρεμήστε κάτοχοι ατλαντίδας, magma και λοιπών) αλλά είναι cloud chasing ατμοποιητής. Ανετα σήκωσε 25 βατ με διπλό κόιλ και λεπτό 20ρι σύρμα στα 0.7 ομ. Με 32-40ρι σύρμα και 0.3-0.5 ομ θα ντουμανιάζει στα 40 βατ. Εκτίμησή μου είναι πάντως, ότι πάνω από 7 σπείρες με χοντρό σύρμα δεν χωράει η στενή βάση του.
Στο στήσιμο που έκανα, 6 σπείρες σε 2ρι με 20ρι σύρμα Χ 2 κόιλ είχα γεύση, χτύπημα, ντουμάνι, στα 17-18 βατ. Ακόμη και στα 15 λειτουργούσε καλά. Η διαδρομή από τις σπείρες ως τις βίδες είναι μικρή, λόγω του τρόπου στησίματος και του μικρού μεγέθους του ντεκ. Κανονικά, αν έκανα το ίδιο στήσιμο με πατέντα στον καυφούν, θα είχα 0.9 βατ αντίσταση
Ελα μου όμως που είμαι μια συντηρητική καθως πρέπει ατμίστρια που δε θέλει διπλά κόιλ κάτω του ομ, ούτε πάνω από 12-13 βατ και δεν αντέχω τις πνευμονικές για πολύ. Οπότε, γρήγορα ένα single coil.
 

 
1.5 ομ, κλείνω τον αέρα, δοκιμάζω και αναθεματίζω τον shado που λέει πως όλα κάνουν για όλα… έλα shado και κάνε μου τον μινι, εβίβα. Αεράτη μεν τζούρα, αλλά όχι τόσο αεράτη. Εν μέρει τα κατάφερα όταν έβαλα τον αντάπτορα με το κανονικό 510 ντριπ, αλλά παραμένει μια (ίσως και κάτι παραπάνω) ιδέα πιο αεράτη η τζούρα του από αυτές των καυφούν, εβίβα, ερλ… ατμοποιητών δηλαδή για στοματικές εκπνοές και λειτουργία κυρίως με αντιστάσεις άνω του ομ και καλό άτμισμα στα 10 βατ.
 

 
Παρόλα αυτά, ατμίζει καλά, έχει πολύ καλό χτύπημα και καλή γεύση. Σε ντουμάνι είναι σε νορμάλ επίπεδα. Από βατ, ατμίζει και στα 10, αλλά προτιμάει 12-13 βατ. Αν συνηθίσετε την λίγο πιο αεράτη τζούρα του, θα τον ευχαριστηθείτε.
Διαρροές δεν είδα. Η πατέντα με τα ορινγκ στο τανκ λειτουργεί μια χαρά.
 

 
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ
Θετικά
Είναι όμορφος – πανέμορφος – κούκλος (αυτά είναι 3 θετικά)
Είναι απίστευτα μικρός
Εχει πυρέξ τανκ και ντριπ. Χοντρό πυρέξ μάλιστα.
Εχει γεύση, χτύπημα, ντουμάνια
Εχει διπλή προσωπικότητα και ευρύ φάσμα λειτουργίας σε ομ, παραγωγή ατμού και βατ
Λογικότατη κατανάλωση σε σχέση με τον τρόπο λειτουργίας του
Ρυθμιζόμενος αέρας.
Όχι διαρροές
Μεγάλη αυτονομία για μικρό ατμοποιητή
Ανταλλακτικό τανκ στη συσκευασία.
Οι κυρίες θα το ευχαριστηθείτε, διότι είναι μικρός για τανκάτος μονού κόιλ και λιλιπούτειος για τανκάτος διπλού κόιλ/sub σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Τα δε χρωματιστά τανκάκια είναι ένα δέλεαρ (αν και με λίγο βερνίκι νυχιών στο clear tank όλα διορθώνονται κι έρχονται στο χρώμα του μοντ)
Πολύ βολικό σύστημα σταθεροποίησης των κόιλ, ειδικά αν έχετε χοντρά σύρματα. Ιδιας φιλοσοφίας σύστημα έχει και ο delta 2 αλλά στην πράξη πολύ πιο δύσκολο και χρονοβόρο για να περάσεις και να στερεώσεις τα σύρματα.
Πανέξυπνο σύστημα μετατροπής σε single coil
Χαμηλή τιμή
ΑΡΝΗΤΙΚΑ
Η ποιότητα κατασκευής συγκρινόμενη με ενός ευρωπαικού ατμοποιητή είναι υποδεέστερη. Δίνει την εντύπωση ότι οι βίδες του κάποια στιγμή θα χαλάσουν τα πάσα. Ο μοχλός για τον αέρα θέλει ευγενική μεταχείριση για να μη στραβώσει ή και σπάσει με τη χρήση. Βέβαια η χαμηλότερη τιμή αγοράς συνεπάγεται ένα πιθανόν ίδιο ετήσιο κόστος λειτουργίας
Εχει πολύ στενό ντεκ, κάτι που ευνοεί τη χωρητικότητα, μειώνει όμως την πρακτικότητα στο στήσιμο. Θέλει καλό μάτι (η καλό γυαλί) και προσοχή από τους κυρίους με τα ευμεγέθη δάχτυλα.
Προσοχή θέλει στην αποσυναρμολόγηση, διότι ξεβιδώνεις από πάνω και λύνεται πρώτα από κάτω. Με δεδομένη και τη γλίτσα της γλυκερίνης, λύνετέ τον πάνω από κάποια σταθερή επιφάνεια, διότι πυρέξ είναι το τανκ και σπάζει
Προσοχή επίσης και στη ζωντανή βίδα πλήρωσης υγρού. Πιο δύσκολη στο κουμάντο της από του καυφούν, εύκολο να πέσει. Πάντως γεμίζετε και χωρίς μπουκαλάκι με βελόνα.
Ατσάλι 304 και όχι 316, αν και είναι κάτι που συγχωρείται από την τιμή του.
Αν δεν κάνετε πνευμονικές, θα παρατηρήσετε ότι στην mouth inhale λειτουργία του εξομειώνει το άτμισμά του μ΄αυτό ενός ατμοποιητή τύπου καυφούν. Δεν ατμίζει αβίαστα με τον τρόπο αυτό, είναι κατιτίς παραπάνω αεράτος.
ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΑ ΤΑΝΚ ΔΩΡΟ ΜΕ ΚΑΘΕ ΑΓΟΡΑ
 

 
 
ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ:
Σε ατμιστές που τους αρέσουν οι πνευμονικές, αλλά θέλουν και παραδοσιακό άτμισμα.
Σε ατμιστές που ατμίζουν παραδοσιακά, αλλά θέλουν ενίοτε και τις πνευμονικές τους χωρίς να χρειάζεται να κουβαλάνε μπαζούκας ατμοποιητές
Σε κυρίες βεβαίως βεβαίως και σε όλους όσοι θέλουν ένα μικρό ατμοποιητή κι ας γεμίζουν συχνά.
Σε όσους αρέσουν οι αεράτες τζούρες.
Σε όσους ψάχνουν κάτι επώνυμο αλλά οικονομικό.
Πού θα τον βρείτε: ακόμη σε καταστήματα εξωτερικού, όπως η cvapor και η gearbest – ανάθεμα τα capital control μας. Στην Ελλάδα βρήκα youde στη vapesin, αλλά όχι τον μίνι. Διορθώστε με αν τον είδατε κάπου αλλού στην Ελλάδα, να το περάσω.
H σελίδα του προιόντος στην εταιρία
 http://www.yourcig.com/product/ud-goblin-mini.html
 
[youtube]_KLXCle9DP4[/youtube]


EDIT: Ξέρω... ξέρω... ρίχνω λάδι στη φωτιά, ανάθεμά τα κάπιταλ κοντρόλ μας. Βρήκα 2 κουπόνια από GB, το ένα για τον GOBLIN MINI
UBGM για τελική τιμή $20.99 εδώ
Και δυστυχώς, βρήκα με 3.5$ τα χρωματιστά τανκ μαζί με το ντριπ τιπ, που τα λαχταρώ αλλά δεν μπορώ να πάρω λόγω της κατάστασης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2015, 23:17 από petra »

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 28, 2015, 20:07 »
Ελλάδα μήπως ξέρεις που μπορώ να τον βρω?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 28, 2015, 21:00 »
Δυστυχώς δεν κατάφερα να τον εντοπίσω πουθενά. Αν κάποιο κατάστημα τον φέρνει και ενημερώσει, θα ενημερώσω με τη σειρά μου.

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 28, 2015, 21:34 »
Πολύ καλό review.


Πολύ καλή τιμή για αυτά που προσφέρει.


Ανέκαθεν η Youde έβγαζε πρωτότυπα προιόντα και δεν ακολούθησε απλά την πολιτική της κλωνοποίησης όπως οι υπόλοιπες κινέζικες εταιρίες.


Θα τον τιμούσα αλλά έχει 3 μεγάλα αρνητικά για εμένα


1)Η τρύπα αναπλήρωσης απαράδεκτη, για κάποιον σαν κι εμένα θα έπρεπε να δίνουν μια σακούλα ανταλλακτικές βίδες


2)Αυτό το σιλικονάτο που καλύπτει τη δεύτερη αντίσταση είναι κάτι που δε το θέλω στο χώρο ατμοποίησης μου.


3)Το τσαμάκι του το φοβάμαι.




Κατα τα άλλα πιστεύω είναι πολύ καλό εργαλείο με πάρα πολλές επιλογές και για τα λεφτά του το θεωρώ σχεδόν τσάμπα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 28, 2015, 21:44 »
H τρύπα αναπλήρωσης πραγματικά δεν παίζεται.... στον καυφούν μπορείς να στάξεις από απόσταση ή να πατήσεις πάνω της μπουκαλάκι με μεσαία μύτη χωρίς πρόβλημα. Και η βίδα του είναι βίδα.
Εδώ θέλεις μόνο βελονάτο ή πολύ ψιλόμυτο μπουκαλάκι (όχι ψηλομύτικο) Η δε βίδα του είναι λες και την πήραν από το κουκλόσπιτο της barbie.


Για το σιλικονάτο δεν έχω άποψη, πάντως το ίδιο υλικό υπάρχει στο κάτω μέρος των εργοστασιακών bc κεφαλών


Το τζαμάκι καλά κανεις και το φοβάσαι, το ίδιο βέβαια ισχύει για όλα τα πυρέξ τανκ. Το μόνο θετικό είναι ότι έχεις δωρεάν ένα ανταλλακτικό στη συσκευασία. Από εξωτερικό μπορείς να προμηθευτείς με 3.5 δολάρια εξτρά ανταλλακτικά πυρέξ.


Και ναι, είναι πολύ θετικό ότι η youde δεν αντιγράφει, αλλά κάνει τα δικά της σχέδια και τα παιδεύει κιόλας. Στην περίπτωση μάλιστα του goliath v2 το παραπαίδεψε και ο ατμοποιητής αποσυναρμολογείται πολύ δύσκολα. Ο μινι όμως είναι παιχνιδάκι. Τον χαίρομαι πραγματικά.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 29, 2015, 09:00 »
Κάτι ακόμα που με προβλημάτισε είναι το θέμα χώρου στησίματος που ανέφερες γιατί δυστυχώς αν βγάζει αντιστάσεις κάτω του ωμ έχω θέμα...
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 29, 2015, 13:15 »
ο χώρος στησίματος είναι άσχετος με τα ομ
Εξηγούμαι: αντικειμενικά είναι μικρός. Οχι μικρότερος από αυτός των εργοστασιακών που δέχονται και επισκευάσιμες κεφαλές, αλλά μικρός για 22ρι επισκευάσιμο.
Αλλους θα τους ενοχλήσει πολύ, άλλους λίγο.
Αντίσταση τώρα: έχεις χώρο και για 5 και για 8 σπείρες. Επιλέγεις εσύ τι σύρμα θα βάλεις και τι αντίσταση. Το έχω δουλέψει και με λεπτό 20ρι σύρμα κοντά στα 2 ομ και με λεπτό 20ρι στο 1.5 ομ και με χοντρό 30ρι στο 1 ομ. Αυτά με μονή αντίσταση.
Με διπλή αντίσταση έβαλα 2 των 2 ομ περίπου με 20ρι σύρμα και κρατήθηκα κοντά στο ομ. Μπορείς να βάλεις 2 του 1 ομ και να πέσεις στο μισό.
Δλδ έχεις μεγάλη ποικιλία στα στησίματα χωρίς περιορισμό λίγα ή πολλά ομ, μια ή δυο αντιστάσεις, ψιλό ή χοντρό σύρμα.
Πνευμονικές ή τσιγαρίσιες.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 29, 2015, 13:33 »
καλά σίγουρα θα το βρω αυτό!
Το θέμα πρώτα είναι να βρω τον ατμοποιητή...

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 29, 2015, 14:28 »
Πολύ ωραία η παρουσίαση Βούλα.
Μιας και τον είδα από κοντά, έχω να πω ότι είναι κόσμημα και δεν το πιστεύεις ότι χωράνε 3ml σ' αυτές τις διαστάσεις. Η μικρή δυσκολία στο στήσιμο είναι το τίμημα που πρέπει να πληρώσεις αλλά μικρό το κακό.

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 29, 2015, 15:22 »
Πραγματικά πολύ ωραίος ατμοποιητής. Ως τώρα δεν έχω δει άλλον που να είναι τύπου νάνο αλλά να είναι και 22mm πλην του Kayfun. Αν δεν είχε και αυτό το σπαστικό με την βίδα και γέμιζε από πάνω...

Από βάρος πως πάει?

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 29, 2015, 20:22 »
Από διαρροές πως πάει?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 29, 2015, 21:12 »
Πιο ελαφρύς από τον καυφούν με tiny tank και από τον εβίβα, πιο βαρύς από τον ερλ νανο


Από διαρροές.... κατά διαστήματα και ειδικά όταν έχει λίγο υγρό μπορεί να αφήσει λίγο από κάτω, αλλά προειδοποιεί με ψιλομπούκωμα. Σαν να νιώθεις να θέλει να κάνει μπουρμπουλήθρες. Δε φυσάς, ανεβάζεις τα βατ 7-8 πάνω από αυτό που έχεις, ανοίγεις ελάχιστα τον αέρα, κάνεις 4-5 καλές πνευμονικές κι υποχωρεί. Αυτό το παθαίνω πού και πού ατμίζοντας με μονή αντίσταση και τέρμα κλειστό τον αέρα στα 13-15 βατ. Ψιλουπερτροφοδοσία. Με διπλή αντίσταση και πολλά βατ δε μου το έκανε όσο τον δούλεψα

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 29, 2015, 22:40 »
Άρα συνέχεια με υπερτροφοδοσια ατμιζεις..
Άνοιξε τον αέρα λίγο παραπάνω..
Λογικό είναι να μπουκωνει έτσι..
Subohm ατμοποιητης είναι.. Μην τον συγκρίνεται με εβιβα κ kayfun..

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 29, 2015, 23:32 »
Μια χαρά είναι ο αέρας. 15 βατ σταθερά θέλει και λίγο πιο βαθιές εισπνοές. Αλλά ξεχνάω το μοντ στα 12, κάνω μικρές τζούρες κλπ κλπ...

Αποσυνδεδεμένος nitro2550

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιστεεεεεεε γιατι χανομαστε!!!!!!!!!!!!
Απ: YOUDE GOBLIN MINI 3ml
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 11:40 »
χαιρετώ και γω την παρέα...ξέρεις κανείς αν πωλείται κάπου στην ελλάδα ? :wall:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110798 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159985 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515427 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146501 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303305 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530861 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201483 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801690 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11090 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41016 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet