vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος mobilem

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« στις: Μαΐου 29, 2015, 13:51 »
Παρέλαβα κι εγώ σήμερα το vape mail μου με 15 υγρά και έναν Vapros της Vision.
Κατ' αρχάς ένα μεγάλο ευχαριστώ.


Με το που άνοιξα τα μπουκαλάκια με περίμενε μια μεγάλη έκπληξη.
Αμέσως έστησα τους ατμοποιητές μου και ξεκίνησα την δοκιμή τριών υγρών.


Θα τα περιγράψω με λίγα λόγια γιατί δεν είμαι και τόσο καλός στις περιγραφές.


MANHATAN: Πολύ καλό καπνικό με έντονο άρωμα ξηρών καρπών. Θυμίζει πολύ το γνωστό υγρό αμερικάνικης εταιρίας, για μένα πολύ καλύτερο.
Το βαθμολογώ με 9/10


LONDON RAIN: Γλυκιά βουτυροκατάσταση που δεν κουράζει.
Βαθμολογία 8/10


LOST ATLANTIS: Φρουτοκαπνικό, ακριβώς όπως το θέλω. Άρωμα καπνού με έντονο το άρωμα της μπανάνας. Στο μπουκαλάκι γράφει πως περιέχει και φράουλα, που δεν την εντόπισα ατμίζοντάς το. Παρ' όλα αυτά είναι ένα πολύ καλό ολοήμερο υγρό.
Βαθμολογία 9/10


(αλλαγή τίτλου)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2015, 15:19 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 29, 2015, 15:42 »
σημερα παρελαβα 15 υγρα τις σειρας natura by hexocell και ενα ατμοποιητη V-SPOT ... ηρθαν με τα κουτια τους σε μια καλη συσκευασια , προσεγμενα ..
εστησα το magma μου με μια αντισταση στα 0.8 και στα 12 watt επανω στο sx350
δεν κανω συχνα δοκιμες υγρων , ειναι η πρωτη φορα ..
παμε λοιπον !!!!

Sunrise fantasy:υγρό με έντονη την αίσθηση τις τσιχλοφουσκας , βγάζει κάτι δροσιστικό, μενθολη μου θυμίζει εμένα  , πολύ απαλό σαν γευση , ευχάριστω
Δε νομιζω πως είναι για ολη τη μερα, αλλα είναι ένα υγρο που ευκολα μπορει καποιος να το ατμισει κανοντας ένα διαλλειμα από τα καπνικα του …
9/10

LIBERTY:εδώ ειμαι … κανω καφε , γεμιζω ατμοποιητη , χαλαρωνο στο γραφειο μου και απολαμβανω με κλειστα  ματια .. το απολυτο καπνικο υγρο για εμενα που μου αρεσουν τα πασης φυσης ry..
Καπνικο υγρο με αισθηση καραμελας ? καμμενη ζαχαρη ? κατι τετοιο… πολύ γνωστη γευση σε ολους οσους αγαπανε τα καπνικα …
Απιστευτο υγρο για ολη μερα ..
10/10

LOST ATLANTIS:ευχαριστω φρουτενιο υγρο ,παλι εδώ νιοθω μια απαλη δροσια ,δε με κουραζει σαν γλυκο υγρο που είναι , με εντονη τη γευση τις μπανανας.. φραουλα δεν ενιωσα στο υγρο ,αν και δεν ειμαι ατομο που καταλαβαινω τις λεπτομεριες στα υγρα , ισως να υπαρχει καπου στο βαθος …
Γενικοτερα δεν ειμαι τον γλυκον υγρον , αλλα αυτό το ατμιζω ανετα ..
9/10

LONDON RAIN:!!!!!!!!!!!! είναι πολλα τα θαυμαστικα ? απανταω μονος μου , πολύ λιγα είναι γιαυτο το υγρο !!!!!!!!!!!!!!!
Εμενα δε μου βγαζει ουτε καραμελα αλλα ουτε μαυρη σοκολατα … μου βγαζει μια πικαντικη γευση κανελας με μια γλυκια επιγευση που το κανει πολύ ιδιεταιρο υγρο … μοιαζει πολύ με ένα πανακριβω υγρο ( δε θα το αναφερω) θα μπορουσα να πω είναι σε μεγαλο βαθμο το ιδιο και σε πολύ χαμηλοτερη  και προσιτη τιμη

10/10 ανετα  για ολη τη μερα

RY4 : δε ξερω ακριβως τη μου βγαζει πραγματικα , και δε θελω να το γραψω καρμπον την περιγραφη που υπαρχει στο σιτε ..
Μου βγαζει μια δροσια περαν ότι είναι καπνικο , αλλα δε μπορω να το προσδηορισω.. ρυ παντως δε μου βγαζει με τπτ , και το λεω γιατι είναι οπαδος των ry...
Είναι όμως αρκετα καλο  χωρις να κουραζει για ολη τη μερα …
8/10

RY6 :εντονο καπνικο RY οντως, χωρις να κουραζει … γνωστη και αγαπημενη γευση

10/10

MANHATTAN:ότι λεει η περιγραφη του , καλο καπνικο με μια ελαφρυα γευση φουντουκιου , οσο χρειαζεται για να δενει ομορφα και να το απολαμβανεις …9/10

NARGHILEAPPLE:εμφανες το μηλο σαυτο το υγρο , θα ελεγα αγουρο μηλο με καπνικες νοτες … προσωπικα μαρεσει ,αν και λιγο κουραστικο για ολη μερα ..

7/10

KINGS GLORY:  wow!!!!!! Υπαροχο καπνικο με εντονη τη γευση φηστικιου … ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΥΓΡΟ !!!!!!!
10/10

BABAS BOUNTY: χμμμμ … γλυκο πολύ ,κατι σαν τσιχλοφουσκα να το πω ? ζαχαριενια στικακια ? κατι τετοιο ..Καλο για λιγες τζουρες αναπαυσης από τα εντονα υγρα

7/10

FROZEN  FRUITS:καλοκαιρινο υγρο ,με διαφορα φρουτακια μεσα , δεν μπορω να ξεχωρισο πολλα πραγματα γιατι δεν ατμιζω τετοια υγρα , αλλα πιστευω θα είναι εκπληξει για πολλους ατμιστες .. δεν είναι ασχημο7/10

FALEN EMPIRE:δε μπορω να το περιγραψω, δε ξερω και δε θελω να παρω κανεναν στο λαιμο μου , καπνικο ΕΝΤΟΝΟ ,πολύ κουραστικο για εμενα

5/10

BURST OF JOY:γλυκο υγρο πολύ , εμενα μου αφησε μια δροσια στο τελος , αλλα όχι για εμενα ( γουστα είναι αυτά )

5/10

MAXBORO:γνωστο εντονο καπνικο υγρο της οικογενειας blend , για εμενα λιγο κουραστικο για ολη μερα , αλλα δεν παυει να είναι ένα πολύ καλο υγρο σαν γευση
8/10

VIRGINIA:άλλο ένα γνωστο υγρο με χαρμανι virginia , κουραστικο για εμενα αλλα πολύ καλη γευση για πολύ κοσμο …
8/10

συνοψιζοντας εμεινα πολυ ευχαρηστιμενος απο τις περισοτερες γευσεις τις σειρας .. πολυ καλα υγρα , οχι παχυρευστα , με αρωμα οσο χρειαζεται για να μη χρειαζονται αραιωση και να μη κουραζουν και με λιγα καταλυπα αποτι προσεξα (υπαρχουν υγρα που με 4-5 σταγονες το βαμβακι αλλαζει χρωμα)

αυτο που παρατηρησα ομως και δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου ειναι πως σε 9αρα νικοτινη ειναι αρκετα αδυνατη ...δε νιωθο το χτυπημα τις 9αρας...


πραγματικα μπραβο σε αυτη τη προσπαθεια . και ευχαριστω για την αποστολη των υγρων και για τη δυνατοτητα να τσεκαρω τα υγρα και να τα απολαυσω πραγματικα ατμιζοντας τα ....


οπως εγραψε και ο φιλος απο κατω , το κεφαλι εχει γινει καζανι , αλλα αξιζε το κοπο :)) :)) :)) :)) 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 31, 2015, 18:17 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 29, 2015, 15:50 »
Τα δοκίμασες όλα αυτά σε λίγες ώρες??? Μωρε μπράβο!!! και δεν έχεις κάνει κεφάλι  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 30, 2015, 16:55 »
Δεν αντεξα ξεκινησα  :)

MANHATTAN:Ειναι λαθος η ονομασια,πιπιλα θα επρεπε να λεγετε :)) :laugh1:
ωραιο καπνικο με ξηπους καρπους (ναι μοιαζει με το γνωστο.......halo)
Το υγρο αυτο καταταχθηκε στα must για μενα
συνοδεια για ολη μερα καφε ποτο ηρεμια δουλεια κλπ
....παμε για τα υπολοιπα(λετε να εχω και αλλη εκπληξη?) ???

Αποσυνδεδεμένος blalck

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 30, 2015, 23:39 »
 Πρώτη φορά κάνω δοκιμή για υγρά οπότε ζητάω την επιείκειά σας. 
Έμεινα πολύ ευχαριστημένος από τις δοκιμές τα περισσότερα μου άρεσαν και θα τα αγόραζα.

 
MANHATTAN: Καλό καπνικό με έντονη γεύση απο φουντούκι, δεν είναι και τόσο πολύ του γούστου μου το φουντούκι, αλλά αυτό είναι προσωπικό κατα τα άλλα μια χαρά. 9/10

 
BABASBOUNTY: yam yam γλυκό γλυκό μπορώ να το ατμίζω όλη τη μέρα από τα καλύτερα.10/10

 
VIRGINIA: Κλασικό Virginiaόχι κάτι το ξεχωριστό καλό για αυτούς που τους αρέσει το Virginia,τίποτα παραπάνω. Είναι το υγρό που ξεκίνησα το άτμισμα.8/10

 
LOST ATLANTIS: Φρουτένιο υγρό για την ακρίβεια μπανάνα για όλη την ημέρα. Την φράουλα ούτε εγώ την κατάλαβα.10/10

 
SUNRISE FANTASY: Γεύση γλυκιάς φρουτένιας τσιχλόφουσκας, για όλη την ημέρα. 10/10

 
FROZEN FRUITS: Πραγματικά ice feeling ότι πρέπει για το καλοκαίρι και κάποια φρούτα που δεν μπορώ να προσδιορίσω.6/10

 
KING'S GLORY: Ένα πολύ ωραίο καπνικό φιστίκι ίσως το καλύτερο φιστίκι που έχω ατμίσει, για όλη την ημέρα.10/10

 
LONDON RAIN: Εμένα περισσότερο μου βγάζει καραμέλα παρά σοκολάτα, θα συμφωνήσω ότι είναι ένα πολύ ιδιαίτερο υγρό που μου αρέσει.8/10

 
NARGHILE APPLE: Σαν έντονο πράσινο μήλο με καπνό μου μοιάζει, δεν ξέρω αν μου αρέσει.7/10

 
LIBERTY: Ίσως από τα καλύτερα καπνικά που έχω ατμίσει χωρίς να κουράζει καθόλου, για όλη την ημέρα.10/10

 
MAXBORO: Γνωστή καπνική γεύση για όλη την ημέρα, νομίζω όλοι την έχουμε δοκιμάσει.10/10

 
RY4 TOBACCO: Σίγουρα δεν μοιάζει με κανένα άλλο RY4 όντος βγάζει μια δροσιά, ίσως γιαυτό να μου αρέσει τόσο πολύ. Δεν είμαι και τόσο φανατικός σε αυτό το είδος.10/10

 
RY6 TOBACCO: Το γνωστό RYπιο έντονα καπνικό από το 4 προτιμώ το 4.8/10

 
BURST OF JOY: Πάρα πολύ γλυκό δεν το μπορώ με τίποτα, δεν είναι για μένα. 5/10

 
FALLEN EMPIRE:Όχι κι άσχημο καπνικό αλλά δεν κατάλαβα το φιστίκι, εγώ πάντως δεν θα το αγόραζα.6/10

 
Περιμένω με ανυπομονησία να διαβάσω και για τις βάσεις.
Ευχαριστώ πολύ την electronicsmoke για τα υγρά και για το δωράκι.

 

 

 

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 31, 2015, 17:43 »
δευτερο....NARGHILE APPLE:..Ειναι ενα δροσερο μηλο με ωραιο καπνικο τελειωμα πολυ γευστικο και νοστιμο(αληθεια τρωγετε? :laugh1: )
καθολου κουραστικο (για μενα)
επισεις μου βγαζει και καποια...μπαχαρια? :confused1:
τελειωνοντας μου αρεσει  :) :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 31, 2015, 17:52 από aenaos »

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 01, 2015, 10:40 »
Σήμερα μόλις παρέλαβα το vale mail μου...
Μου έφτιαξε την διάθεση ο πιτσιρίκος της συσκευασίας μιας και ο υπάλληλος της κούριερ χτυπούσε το κουδούνι προσομοιάζοντας τον κοδωνοκρούστη της μητρόπολης το βράδυ της ανάστασης.....
Ευχαριστούμε πολύ για το pack (δεν τολμώ να το πω sample μιας και ειναι συσκευασίες εμπορίου και όχι δείγματα), για τον ατμοποιητή (αν και με σπίρωμα ego θα μείνει αχρησιμοποίητος για ώρα ανάγκης)...
Η εβίβα μου το μεσημέρι θα πλυθεί, θα σκουπιστεί, θα φορέσει τα καλά της (νέα αντίσταση και βαμβάκια) και θα ετοιμαστεί να υποδεχθεί ως πρώτο υγρό το περιβόητο Manhattan.
Υγρό το οποίο (ακούει η openprotocol.gr ?) στην μυρωδιά ειναι ΙΔΙΟ με το τριμπέκα (γιατί να το κρύψουμε άλλωστε) ΑΛΛΑ στους εμπόρους της Πάτρας οι οποίοι διακινούν τα υγρά σας (δύο ειναι όλοι και όλοι...... Πονάτε σε αυτό το σημείο) ποτέ μα ποτέ δεν είχε τύχει να το δω, να το βρω και βεβαίως να το δοκιμάσω.....


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 01, 2015, 12:23 »
Θα συμφωνησω και γω με τον προλαλησαντα ως προς τα φυσικα καταστηματα που διαθετουν τα υγρα σας οτι δεν εχουν δοκιμαστικα και ετσι δυσκολα θα παρει καποιος υγρο χωρις να δοκιμασει..νομιζω ειναι βασικο για προωθηση των υγρων και αν αξιζουν ειναι κριμα για εναν τετοιον λογο να μην τα μαθαινει ο κοσμος.

Αποσυνδεδεμένος nikos1970

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζεις δεν καπνίζεις.
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 01, 2015, 13:14 »
Σήμερα και σε έμενα ήρθε μια ωραία και προσεγμένη  συσκευασία
που είχε τα υγρά αλλά και ένα όμορφο ατμοποιήτη.
Τα υγρά θα δοκιμάσουμε τέσσερα άτομα με διαφορετικούς ατμοποιητές.
το κάθε υγρό θα το δοκιμάζουμε μέχρι να τελιώσει η όσο περισσότερο γίνεται.
Τίς εντυπώσεις όλων θα τις γράφω σε ένα σημειωματάριο
 και άφου δοκιμάσουμε όλα τα υγρά θα επανέλθω.
Μέχρι τότε δεν θα ξαναμπω
στο παρόν θέμα και δεν θα έχω ιδέα
για τις εντυπώσεις των συνατμιστών.










 

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 01, 2015, 13:26 »
tro.pi.cal. (δεν ειναι μεσα στο vapemail αλλα το ατμιζω τωρα και εκρινα σκοπιμο να σας πω την εμπειρια μου)
ειναι ενα πολυ γλυκο υγρο με ενα μειγμα μπανανας-ανανα-γλυκιας φραουλας?-μαγκο?και δεμενα με ενα πετιμεζι ροδακινο
πολυ γλυκο ισως να κουρασει, καλο καλοκαιρινο υγρο, αλλα (για μενα)μονο για αλλαγη αναμεσα σε καπνικα η δροσερα υγρα
πολυ ντουμανι, χτυπημα ετσι και ετσι(9mg)
kf lite plus,1.8 ohm, muji, 8.5 watt :bye:

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 01, 2015, 19:02 »
Πανευτυχείς παρέλαβα και εγώ!!! Βέβαια όλοι καταλάβαμε την σημασία αυτης της ενημερωτικής  ενέργειας  απο την εταιρεία, αλλά το μήνυμα που πήρα εγώ είναι οτι πρόκειται για μια εταιρεία που δείχνει και το μέγεθος της. Δεν είναι μια φίρμα υγρων αναπλήρωσης στο πουθενά, με κινητα τηλεφωνα για επικοινωνια κλπ. Δείχνει μια εταιρεία σοβαρη, με εγκαταστάσεις και υποδομη. Αυτο με κάνει να της δίνω ενα πλεονέκτημα. Αλλά πολλά έγραψα, πρέπει να δω και το vapemail μου!

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 01, 2015, 19:06 »
Να ευχαριστήσω και παλι την εταιρεία για το δωρο της (και τον ατμοποιητη)Οι δοκιμες εγιναν σε 306 (2Ω) μεσα στο grail,πανω στο Ι stick  30 ,  στα 10-12 Watts
Να αναφερω επισης ότι το περρισοτερο μερος της εβδομαδας το περναω με βαση και για αλλαγη χτυπαω και κανα καπνικο που μου κανει εντυπωση.
Τα υγρα τα δοκιμαζω ανα 3αδες, οποτε θα επανερχομαι.

LONDON RAIN / Deep, Buttery & Salty, 9mg/ml

Ανοιγμα στο μπουκαλακι και μυρωδια να θυμιζει τις γνωστες καραμελες βουτυρου BALLOO. Στην εισπνοη του, μου ερχεται η καραμελα ενώ η εκπνοη είναι καπνικη και αλατισμενη (!!!). Ωραιο και αρκετα πρωτοτυπο … Μου αρεσε αρκετα … Η περιγραφη στην ετικετα του υγρου ανταποκρινεται πληρως και στην γευση του . Κατατάσσεται μαλλον (?) στα γλυκα υγρα (με καπνικο χαρακτηρα ) αλλα χωρις να κουραζει και να είναι εντονο. Η επιγευση του είναι γλυκια και ελαφρως αλατισμενη καραμελα. Μυρωδια ωραια στο χωρο. Ευχαριστη εκπληξη το υγρακι…
8,0 / 10

KINGS GLORY / Pure Tobacco Nuttiness, 9mg/ml

Από το ονομα καταλαβα ότι προκειται για καπνικο… και σιγουρα ηταν. Ανοιγμα και μυρωδια από το μπουκαλακι βαρια…Σταζω στον 306 αρχιζω να ρουφαω…Κατι σε πουρακι με ένα ελαφρυ πικρο τελειωμα που μου αρεσε. Καθαρα καπνικο. Πιστευω ότι θα πηγαινει με καφε/ποτο. Παρ’ ολη την βαρια μυρωδια όταν το μυριζεις, στο ατμισμα είναι ηπιο , στρωτο. Μια χαρα, ανετα θα το εναλλασα με την καθημερινη βαση που ατμιζω.
7,0 / 10

FALLEN EMPIRE / Αll walls collapse, 9mg/ml
Αυτό το υγρο με μπερδεψε … Εσταξα 2 γυρες στον 306 (8 σταγονες η γυρα), το ατμισα περισοτερο από τα παραπανω, αλλα …δεν.Μαλλον πολλα αρωματα διαφορετικα και ασυνδετα μεταξυ τους. Προς καπνικο το πηγαινε , καπου βγηκε και μια μενθολη (μου φανηκε λογω εντονου χτυπηματος)… Δεν μπορεσα να το καταλαβω και δεν μπορεσα να το καταταξω (καπνικο,φρουτενιο η γλυκο). :dontknow: Μπηκε στο συρταρι και θα εχει την δευτερη ευκαιρια του.
5,0 / 10

Ειχα ετοιμο στημενο τον Kaifoyn[ για να φιλοξενησει ένα από τα τρια που θα μου αρεσε περισοτερο… Μπηκε το London rain το οποιο και ατμισα ολη την επομενη μερα…  :thumpup:
Ολη η κριτικη είναι καθαρα προσωπικη, μιας και η γευση είναι εντελως υποκειμενικη.

 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2015, 19:36 από chief79 »

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 01, 2015, 21:56 »
Δεύτερο τανκάκι από εμένα στον εβίβα με Manhattan 9 mg

Τελικά τώρα κατάλαβα γιατί το τριμπέκα ειναι τόσο ακριβό...... Η halo το αγοράζει από την hexocell στα 7€ τα 30ml και το μεταγγίζει στα δικά της μπουκάλια.

Και δεν μιλάω για το TriBeCa που αγοράζετε τώρα ή εδώ και 8-10 μήνες..... Μιλάω για το παλιό..... Το καλό....?


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 03, 2015, 22:39 »
 Ξεκινώντας θα ήθελα να ευχαριστήσω και πάλι την εταιρεία για το Vapemail! Θα ήθελα επίσης να πω οτι τα υγρά θα δοκιμαστούν και απο άλλους 3 ατμιστές, μαζί με την γυναίκα μου. Είδα και τις βάσεις της εταιρείας σήμερα απο κοντά, 100 & 500ml  και επειδή όπως μου είπαν θα βγαίνουν σε συσκευασίες μέχρι και λίτρου ανυπομονώ και για τα review αυτών απο τους συνατμιστές και επίσης μακάρι να ισχύει αυτό που άκουσα σήμερα, θα έχει κάνει κίνηση ρουά η εταιρεία! Επειδή είναι πολλά και δεν διαθέτω προς το παρόν rda ή rba θα δίνω τα review ανα πεντάδα. Θα είμαι αντικειμενικός και στα καλά και στα μείον..

    MANHATTAN   (Πλούσιο χαρμάνι καπνού με μια ελαφριά πινελιά φουντουκιού)
Η μυρωδιά του φέρνει αμέσως σε καπνό τύπου RY με το φουντούκι πολύ διακριτικό. 'Ηπιο καπνικό δεμένο σε ένα πολύ ωραίο σύνολο με τις νότες φουντουκιού σε ιδανικό τόνο και ποσότητα, με μεσαίο χτύπημα . Η σύγκριση και ομοιότητα με το γνωστό υγρό είναι αναπόφευκτη, παρ'όλα αυτά τολμώ να πω οτι μου αρέσει περισσότερο γιατί έχει πιο ήπια επίγευση και καθόλου οξύτητα στην εισπνοή. Είχα γράψει σε ένα νήμα οτι ήθελα να προσθέσω λίγο ξηρό καρπό στο καπνικό μου και ατμίζωντας αυτό το υγρό είπα απο μέσα μου οτι αυτό ακριβώς ήθελα να πετύχω! Δεν θα εκπλαγώ εαν γίνει ένα απο τα best seller της εταιρείας! Με κέρδισε και παίρνει θέση στα adv καπνικά..

   KINGS GLORY   (Τobacco με μια πολύ ελαφριά στο τελείωμα του ατμίσματος …νότα φυστικιού)
Η μυρωδιά του σου φέρνει το φυστίκι στο στόμα, γρήγορα στον ατμοποιητή καθώς είμαι φαν του είδους! Εδώ το χτύπημα είναι ένα σκαλί πιο πάνω με το προηγούμενο, το φυστίκι σου γεμίζει τη γλώσσα και την μύτη ενώ η πολύ ελαφριά πικράδα εξομοιώνει πολύ πετυχημένα τον νόστιμο ξηρό καρπό. Η επίγευση δεν επιμένει ώστε να σε κουράσει παρ'όλα αυτά δεν θα το επέλεγα για adv. Είναι ιδανικότατο για συνοδεία ποτού και μπύρας και η θέση του είναι για αυτόν ακριβώς τον σκοπό!

   LONDON RAIN    (Καπνικό με αίσθημα βασιλικής μαύρης σοκολάτας με flexi ουδέτερης καραμέλας)
Η μυρωδιά του θυμίζει κάτι ανάμεσα σε καραμέλες βουτύρου κοκος και baloo. Δεν το κατατάσσω σε κατηγορία καπνικού γιατί είναι γλυκό. Ελαφρύ χτύπημα και η γεύση του πήγε να μου θυμίσει κάτι σε Mars στην αρχή ενώ η επίγευσή του σου αφήνει άλλη εντύπωση καθώς έχει ελαφριές αλμυρές νότες. Έντονη βουτυράτη καραμέλα με μία υποψία γάλατος στο βάθος της εισπνοής ενώ η σοκολάτα είναι σχεδόν απών καθώς επισκιάζεται απο το έντονο βούτυρο το οποίο δίνει και το αλμυρό του υγρού. Συνοδεία καφέ είναι ωραίο, για εμένα όχι για πολλές ώρες-για την γυναίκα μου adv.. 

   LOST ATLANTIS   (Συνδυασμός μπανάνας-φράουλας με μια επικάλυψη αρωματικού καπνού)
Στην μυρωδιά υπάρχει μόνο μπανάνα, την καταλαβαίνεις αμέσως. Ήπιο χτύπημα σε ένα φρουτένιο και καλοκαιρινό υγρό, ευκολοάτμιστο και νόστιμο. Η γεύση του είναι ώριμης μπανάνας ενώ την φράουλα πρέπει να προσπαθήσεις πολύ να την εντοπίσεις, κυρίως σε άρωμα στην εκπνοή απο τη μύτη παρά σε γεύση. Για τους λάτρεις του φρούτου είναι πολύ ωραίο συντροφιά στην παραλία.

  BABA'S BOUNTY   (Ιδιαίτερη περίεργη μίξη τσίχλας-Bounty και γλυκών γεύσεων)
Η μυρωδιά του θυμίζει παιδική τσίχλα με πολλά φρούτα. Δεν ξέρω τί συμβαίνει με αυτό το υγρό! Μόλις προσπάθησα να το ατμίσω ένιωσα στην γλώσσα και τον λαιμό οτι ρούφηξα καρφίτσες! Τρείς τζούρες κατάφερα, σταμάτησα απο το κάψιμο και μούδιασμα στην γλώσσα! Νόμιζα οτι άτμισα κολώνια, ειλικρινά! Το άφησα στην άκρη με ανοιχτό καπάκι και θα το ξαναδοκιμάσω σε δύο ημέρες και θα επανέλθω..
 [EDIT] Το υγρό είναι με 18 νικοτίνη, τώρα το παρατήρησα που το έφερα στη δουλειά για δοκιμές και απο άλλους. Γι'αυτό με έκαψε..   :-\
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 04, 2015, 09:14 από GiorgosRab »

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 03, 2015, 23:23 »
Μάλλον πρέπει να τα δοκιμάσω με τον Kayfun Lite.
Μέχρι τώρα δοκίμασα Lost Atlantis, London Rain, Frozen Fruits, Baba's Bounty, Burst of Joy, αλλά απο τις περιγραφές που δίνετε εγώ είμαι πολύ μακρυα. Δοκιμασμένα με τον V-Spot και με Κ1,
Natilus και Kayfun είχαν άλλα υγρά.
Ομόλογό ότι δεν μου αρέσουν τα καπνικά αλλά μέχρι στιγμής δεν κατάφερα να απολαύσω κανένα από τα παραπάνω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110575 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159796 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515308 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146458 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303244 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530751 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801602 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11051 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40988 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet