vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

302 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Alexander20, paulxan, Xameno_Skli, treloneritis, ZoeM

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Black Note

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #90 στις: Αυγούστου 14, 2018, 01:17 »
Έχω παρατήσει τη "προσπάθεια" να βρω τσιγάρο σε υγρό εδώ και πολύ καιρό, από τις αρχές που δοκίμασα El toro και δεν ήταν αυτό που ήθελα. Αν και επιφυλακτικός πολύ. διαβάζοντας για τα συγκεκριμένα και παρόλο που η τιμή είναι απαγορευτική πήρα να μου φύγει η απορία, με φόβο μάλιστα μη τυχόν μου αρέσει τόσο πολύ και ξεπουληθώ :D Συμπεράσματα...

Η υπάρχουσα πεποίθηση ότι δεν πρόκειται ΠΟΤΕ να βρεις τσιγάρο σε ατμό ενισχύθηκε. Είναι όπως το περίμενα...ότι είπε και ο Cruiser. Δεν έχει τσιγαρίλα όπως τη ξέρουμε. Έχει τη γεύση ΦΥΛΟΥ καπνού. Φαντάστηκα ότι θα θυμίζει το IQOS αφού και εκείνο πάνω στην ίδια ιδέα στηρίζεται...ατμίζεις pg με την οποία προηγουμένως έχεις εμποτίσει φύλλα καπνού και έτσι είναι...μόνο που είναι πολύ καλύτερο απο τη μ@##κία του IQOS. Εδώ να ξεκαθαρίσω πως δεν εννοώ πουθενά ότι είναι άσχημο. Είναι ό,τι καλύτερο και ό,τι πιο κοντά σε τσιγάρο. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι θα κάνει για όλους, ειδικά αν έχουν φύγει καιρό από τη βρώμα του τσιγάρου. Για τους νέους ατμιστές...φαντάζομαι ότι καλύτερο υπάρχει. Θα μπορούσε κάποιος να πει ακόμα πως είναι καλύτερο και από τσιγάρο μιας και δεν έχεις τη πίσσα να σου βρωμάει αλλά ενώ υπάρχει μια αλήθεια σε αυτό απο κάποια οπτική γωνία, εγώ δεν θα το έλεγα και νομίζω πως όποιος το πει απλά έχει ξεχάσει το τσιγάρο. Όποιος το θυμάται καταλαβαίνει πως το "βρώμικο" δεν είναι απαραίτητα και χειρότερο σε κάποια πράγματα....βλέπε "σουβλάκι" ή "σεξ"  :tongue_smilie: :))

Η αλήθεια είναι πως αν κάποιος διαβάσει και δει όλα τα reviews και τον ενθουσιασμό που εκφράζουν ίσως πάει με πολύ υψηλές προσδοκίες όπως είχα πάει εγώ στα El toro και παραλίγο να πάω και εδώ έτσι αφού έβλεπα όλους τους reviewers να ενθουσιάζονται. Έβλεπα να γουρλώνουν μάτι και να γλείφονται και προς στιγμή ξεχνούσα ότι πρόκειται για τσιγαρίσια γεύση και σκεφτόμουν "τόσο νόστιμο είναι ρε π@υστη μου?" λες και θα περίμενα να γευτώ καμιά υπέρτατη καραμέλα ένα πράγμα. Ευτυχώς θύμιζα στον εαυτό μου την εμπειρία μου και για το τι πρόκειται και για αυτό πιστεύω δεν ξενέρωσα με το υγρό, πάρα μόνο με τη τιμή του καθώς ακόμα και η όποια σκέψη για αραίωση με σκοπό τη μείωση του κόστους πάει περίπατο μόλις καταλάβεις ότι "δεν το σηκώνει" αφού δεν είναι τόσο έντονο και φαντάζομαι θα χαθεί η γεύση.

Θέλω να δώσω να δοκιμάσει μια φίλη μου που παράτησε το H.T. και κάνει IQOS να δω πως θα της φανεί παρόλο που ακόμα κάνει κανονικό τσιγάρο παράλληλα.
Να πω πως πήρα 2 ποικιλίες να δοκιμάσω και τα παραπάνω γράφτηκαν ατμίζοντας Sonata χωρίς ακόμα να έχω δοκιμάσει το Legato. Κάνω τα πρώτα ml και όσο πάει το συνηθίζω μου φαίνεται σε σημείο να φοβάμαι μη μου "κολλήσει". :))

Για εμένα, όποιος έχει φύγει απο τα καπνικά και έχει βολευτεί κάπου δεν αξίζει τον "κόπο"...Όποιος δυσκολεύεται να αφήσει τσιγάρο....βουρρρ...με κλειστά μάτια! Αυτά από εμένα, αν αλλάξει κάτι δραματικά με το legato θα επανέλθω.

UPDATE: Επανέρχομαι ελέω legato...
Χωρίς να αλλάζει κάτι στα όσα είπα να προσθέσω ότι σε αντίθεση με το sonata το οποίο είναι πιο πολύ για αυτούς που έκαναν στριφτό υγρό καπνό το legato είναι για αυτούς που έκαναν πακετάκι marlboro κτλ. Παρόλο που σε πολλές αναφορές το sonata εμφανίζεται ως το πιο κοντινό σε τσιγάρο και η πιο ασφαλής επιλογή, η γνώμη μου είναι κάθετα σύμφωνη με αυτών που έλεγαν πως το legato είναι ότι πιο κοντά στο τσιγάρο. Εδώ μιλάμε για ξηρό κανονικό τσιγάρο τύπου marloboro/winston κτλ και όχι στριφτό. Έχει μια καπνικότητα που δεν περίμενα να βρω. Δεν είναι σαν να μάσησες φύλο καπνού. Βέβαια δεν είναι τόσο αρωματικό όσο το sonata όπως και το κανονικο τσιγάρο δεν είναι αρωματικό σαν το στριφτό. Η επίγευση που σου αφήνει μοιάζει με της τσιγάριλας με μια γλυκιά νότα και όχι με του "χόρτου".
Με τη πρώτη μου θύμισε για όσους ξέρουν το Black Fire της Flavourart. αλλά σε ωραία έκδοση. Το black fire για όσους δεν ξέρουν το είχε η flavourart στα καπνικά της αλλά για έμενα είναι πιο πολύ σαν πρόσθετο παρά σαν standalone άρωμα. Η ίδια η εταιρία συνιστούσε πολύ μικρά ποσοστά αλλά και πάλι δεν ατμιζόταν. Σκέφτηκα ότι θα ήταν μια καλή περίπτωση να χρησιμοποιεί κάποιος μια πολύ μικρή ποσότητα από αυτό για να δώσει τη ψευδαίσθηση της ιδιαίτερης καπνάδας που είχε, αλλά δεν δούλεψε πολύ καλά γιατί ναι μεν είχε μια καπνάδα αλλά...καμινάδας και όχι τσιγάρου. Ήταν σαν να τραβούσες τζούρα απο καυσόξυλα ή κάρβουνα που έχεις βάλει στο τζάκι για να ψήσεις μπριζόλες...δεν με έπειθε....Μόλις έκανα το legato αμέσως στο μυαλό μου ήρθε εκείνο το υγρό με τη διαφορά ότι εδώ με πείθει. Μου δημιουργήθηκε προς στιγμή η σκέψη "ρε μήπως να τη ξαναψάξω με το Black fire που είναι και φθηνό"?...αλλά...μπάααα δεν νομίζω...εκείνο δεν με κάλυπτε (και πως να σε καλύψει αφού δεν είναι net)....και το legato που είναι πολύ πιο ωραίο και κοντά στη γεύση του τσιγάρου είναι πανάκριβο, ειδικά για κάποιον που έχει κόψει το κάπνισμα εδώ και καιρό και δεν το έχει ανάγκη. 
Επίσης να πω ότι σε σχέση με το sonata δυστυχώς στερείται "χτυπήματος" στο λαιμό αλλά κρατώ μια επιφύλαξη μήπως φταίει ο άτμο. To sonata μπήκε στον Siren2 και το legato στον Ares.
Η πρόταση μου, χωρίς να έχω δοκιμάσει κάποιο άλλο, ότι αν κάποιος θέλει τσιγάρο πάει legato και όχι sonata. Το sonata οι στριφτάκηδες.

Επειδή είχα σκοπό να πάρω μόνο ένα και τα reviews με οδηγούσαν στο sonata κάποιοι άλλοι όμως μου έβαλαν σκέψεις για legato και δεν μπορούσα να αποφασίσω. Το λέω γιατί με την ευκαιρία θέλω να πω και συγχαρητήρια και μπράβο στη Zerobacco για τη κίνηση να βάλει τα υγρά σε έκπτωση παρόλο που αν δεν κάνω λάθος είναι οι μόνοι που τα έχουν φέρει Ελλάδα, και έτσι βγήκα πιο εύκολα από το δίλημμα μου και αγόρασα και τα δύο. Και επειδή το legato με ψήνει αντί του sonata σκέφτομαι τώρα πως αν δεν ήταν η έκπτωση μπορεί να μην το δοκίμαζα ποτέ αφού ναι μεν θα είχα δοκιμάσει το sonata αλλά παρόλο που το βρίσκω ενδιαφέρον δεν θα με κέρδιζε ούτε θα με έβαζε στο τρυπάκι να δοκιμάσω άλλο. Ίσως καλό θα ήταν να φέρουν και καμιά κασετίνα με μικρά δείγματα από όλες τις γεύσεις τους για να δοκιμάζει και η επαρχία.
Για το αν θα συνεχίσω να τα παίρνω, δυσκολάκι...λόγω τιμής. Ίσως κοιτάξω προς "ταμπακερία" αν ψηθώ ότι είναι τουλάχιστον το ίδιο καλά. Προς το παρόν δεν ξετρελάθηκα τόσο γιατί δεν το έχω τόσο ανάγκη αλλά θα δείξει.
Άλλη μια φορά...όλα τα παραπάνω σε καμία περίπτωση δεν συνεπάγονται ότι θα βρείτε αληθινή αίσθηση καπνίσματος, πάρα μόνο μία ψευδαίσθηση αυτού, πολύ καλή όμως, και σίγουρα αρκετά καλή και υπεραρκετη για αφήσει κάποιος εκείνον τον "διάολο". Όποιος δεν μπορεί να το κόψει ούτε με τα..."ευχάριστα αρώματα" με τη δικαιολογία ότι δεν τον καλύπτουν και δεδομένου ότι ήδη χαλάει 5ευρω σε πακετάκι...αν δεν μπορεί να το κόψει ούτε με αυτά τα υγρά τότε για εμένα ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να το κόψει ή να ζοριστεί΄έστω και λιγάκι. Αυτά απο έναν πρώην μανιακό καπνιστή που το έκοψε με τριμπεκικά και γλυκά αρώματα.


Με την ευκαιρία επειδή το 'χω απορία.... θέλω να κάνω μία ίσως "ιερόσυλη ερώτηση"....
Έχει δοκιμάσει κανείς να μιξάρει net υγρό με αρωματικό ????????? ...(sonata με βανίλια πχ)?

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 14, 2018, 03:48 από lageor7 »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #91 στις: Αυγούστου 15, 2018, 16:14 »
H "ταμπακιέρα" που λες, είναι α. τουλάχιστον το ίδιο καλά β. βγάζεις με τα ίδια λεφτά 100ml ή και παραπάνω γ. έχουν απεριόριστη ποικιλία υγρών, χώρια που επειδή είναι αρώματα υπάρχουν και συνταγές. Αφού σου άρεσε το Legato σου προτείνω Virginia και Kentucky. 

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #92 στις: Αυγούστου 15, 2018, 16:20 »
Συμφωνώ με τον Πρόεδρο και συμπληρώνω πως επειδή κι εγώ αγαπώ legato και συνεχιζω και το ατμιζω  ( έχω απόθεμα και από αυτό...) θα ενθουσιαστεις με την ταμπακιέρα...τόσο που θα μπεις και στη Στοά..και με το black cavendish και με τις άλλες μίξεις...δοκίμασε δεν χάνεις τίποτα..

Αποσυνδεδεμένος Chris66

  • ***
  • 718
  • Φύλο: Άντρας
  • ...out of the black and into the blue...
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #93 στις: Αυγούστου 15, 2018, 16:29 »
.....

Με την ευκαιρία επειδή το 'χω απορία.... θέλω να κάνω μία ίσως "ιερόσυλη ερώτηση"....
Έχει δοκιμάσει κανείς να μιξάρει net υγρό με αρωματικό ????????? ...(sonata με βανίλια πχ)?
Υπάρχει έτοιμο στην ταμπακιέρα...χάνεις! :cigar:

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #94 στις: Αυγούστου 15, 2018, 21:37 »
πωωω...."μπλέξαμε" :))....με ψήνετε...γιατί παρόλο που δεν μου έλειπε το "τσιγαρίσιο" παρά μόνο σε σπάνιες στιγμές...αρχίζω και το πιπιλίζω το legato...(βασικά τελευταία ml κάνω)...θα πέσει "μελέτη" από αύριο ;)

Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #95 στις: Αυγούστου 16, 2018, 20:38 »
Υπάρχει έτοιμο στην ταμπακιέρα...χάνεις! :cigar:
Chris όλα όσα βλέπω για καπνά μιλανε...."έτοιμο με άρωμα" ποιο εννοείς??

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #96 στις: Αυγούστου 16, 2018, 20:55 »
Μην ακούς τον Chris. Θέλει να σε παρασύρει σε ιεροσυλιες. Διάβασε το νήμα στην πρώτη ανάρτηση έχει ευρετήριο χάρη στον τζιπσι.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lageor7

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #97 στις: Αυγούστου 16, 2018, 21:17 »
Ιεροσυλίες φαντάζομαι αναφέρεσαι σε μίξεις και συνταγές...Όχι...όχι ακόμα τουλάχιστον :D
Αυτό κάνω...διαβάζω το απο εκεί νήμα και γράφω εκεί μην χαλάμε και το εδώ θέμα...
Πάω για μελέτη :cigar:

Αποσυνδεδεμένος billias7815

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #98 στις: Οκτωβρίου 24, 2018, 11:52 »
Να ενημερώσω ,απ' οτι είδα η vapeland εχει φέρει την νέα σειρά της black note που είναι σε συνεργασία με την vaporificio 4  νέες γεύσεις Jazz , Rock , House , Pop

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #99 στις: Οκτωβρίου 24, 2018, 12:09 »
Xαμός θα γίνει με τις 10μελάρες  :Yummy: :))

Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #100 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 10:05 »
Άρχισα με το pop,και χωρίς να σας κάνω  γκουρμεδιάρικες αναλύσεις, τα σπάει το υγρό.
Απλά καταπληκτικό net, με φρουτώδεις νότες.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος fratz8

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #101 στις: Φεβρουαρίου 14, 2019, 09:42 »
σταματει η διαθεση των net υγρων της blacknote ?
η zerobacco δε θα ξαναφέρει .

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #102 στις: Φεβρουαρίου 14, 2019, 09:43 »
Έχει φέρει άλλη σειρά η vapeland. Τα συγκεκριμένα θα υπάρχουν Ελλάδα ως αρώματα.

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #103 στις: Φεβρουαρίου 14, 2019, 09:45 »
Επίσης και στο osmoshop.gr έχει black note, και έτοιμα, και αρώματα.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά αναπλήρωσης Black Note
« Απάντηση #104 στις: Φεβρουαρίου 14, 2019, 11:07 »
Στην τιμή και την απόδοση των νετ αρωμάτων της tabaccheria δεν υπάρχει ορατός αντίπαλος νομίζω...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110562 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159781 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515302 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146454 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303234 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530746 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801598 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40981 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet