vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

315 επισκέπτες, 7 χρήστες
Alexander20, dkostas, Doubt, Ηρακλης, takoulas, john67, Tazz

Twitter

DanLucas

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
DanLucas
« στις: Μαρτίου 21, 2015, 14:39 »
Μιας και είδα (όσο μου επιτρέπει η πρεσβυωπία και τρία πιτσιρίκια που χοροπηδάνε πάνω μου) ότι δεν υπάρχει αντίστοιχο θέμα, είπα να γράψω για την εμπειρία μου με ένα από τα υγρά της DanLucas.
Πέρναγα χθες το απόγευμα από τον Πειραιά και με την ευκαιρία έκανα μια στάση στο μπιχλιμπίδι να δοκιμάσω τα συγκεκριμένα υγρά.
H danlucas είναι μια εταιρεία που πλασάρει τα υγρά της ως χειροποίητα και υψηλής ποιότητας, με σχετικά όμως καλή τιμή 15.9€ τα 30ml.
Παράγει 3 υγρά σε περιεκτικότητες νικοτίνης 0,3,6,9,12,18mg και 70% VG - 30% PG.
Τα υγρά αυτά είναι :
Snakebite : αψεντί, κίτρο, τροπικά φρούτα.



Spirits: κρέμα βανίλια


Honeybrew: αχλάδι, καρύδα και μέλι.


Επίσης έχει ανακοινώσει και ένα νέο υγρό το creme royale για το οποίο δεν έχω βρει στοιχεία, δεν πολυέψαξα κιόλας ;)

Αν και δοκίμασα πρώτα το honeybrew του οποίου η γεύση πραγματικά συμβαδίζει με την περιγραφή του, δεν μπόρεσα να καταλήξω αν μου αρέσει . Μου άφηνε στην εκπνοή μία γεύση κάτι σαν ανθό λουλουδιών, οπότε δεν το συνέχισα. Ίσως ήταν και το στόμα μου εκείνη την ώρα, θα το ξαναδοκιμάσω μια άλλη φορά όμως.
Συνέχισα με το Spirits και πραγματικά μου έδωσε μια ωραία γεύση κρέμα βανίλια κατά τη γνώμη μου με την σωστή γλύκα και ένταση ώστε να μη σε μπουχτίζει. Είναι πολύ ισορροπημένο υγρό στη γεύση του, δεν υπερτονίζει καμία επιμέρους γεύση αλλά τις δίνει πάρα πολύ αρμονικά. Επίσης αφήνει μια γλυκιά και ευχάριστη γεύση στα χείλη.
Δεν είχα χρόνο να δοκιμάσω και το snake bite γιατί είχα παρκάρει λίγο περίεργα στο χάος του Πειραιά, οπότε πήρα ένα μπουκάλι spirits και την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια.
Να προσθέσω πως ήταν η πρώτη φορά που πέρασα από το μπιχλιμπίδι και έφυγα με τις καλύτερες εντυπώσεις. Μεγάλο συν, εκτός της φιλικότατης εξυπηρέτησης, οτι επειδή πήγα με τον magma μου ανά χείρας, έκανα όλες μου τις δοκιμές στον ατμοποιητή μου  :thumpup:
'Εχω ατμίσει κοντά στα 8ml από εχθές το απόγευμα, όμορφα και απολαυστικά, χωρίς να μπουχτίσω καθόλου.
Μεγάλο πλεονέκτημα, οτι η σύζυγος δήλωσε ότι αυτό το υγρό αφήνει το πιο ευχάριστο άρωμα στο χώρο απ΄ όποιο υγρό έχουμε ατμίσει ως τώρα.
Φυσικά το δοκίμασε και εκείνη από τον magma μου και αύριο που θα της αλλάξω microcoil & βαμβάκι στον kfl+ της, θα της γεμίσω ένα τανκάκι να το δοκιμάσει και εκεί. Σχολίασε μάλιστα ότι της θυμίζει λίγο baileys...
Αυτά τα λίγα προς το παρόν, δεν είμαι ειδικός στις παρουσιάσεις οπότε ας προσθέσουν τις εμπειρίες τους και άλλοι φίλοι.

Ενημέρωση
Να συμπληρώσω ότι λόγω της πολλής VG είναι αρκετά παχύρρευστα τα υγρά. Ως ένδειξη,το σταγονόμετρο του μπουκαλιού "δυσκολεύεται" να τα τραβήξει.
Επίσης ενώ κάνω μηδενική νικοτίνη, στο δοκιμαστήριο είχε 18άρι υγρό και μου έκανε εντύπωση οτι δεν με ζεμάτισε.. Ίσως είναι ο συνδυασμός VG και γλυκιάς γεύσης?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 21, 2015, 23:17 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 21, 2015, 15:00 »
Τα έχω βάλει κ εγω στο μάτι τα συγκεκριμένα υγρά αλλα μ πέφτει λίγο μακρυά ο Πειραιάς :\
Επίσης έμαθα οτι ο κατασκευαστης ειναι έλληνας τα βλέπω με ακόμα μεγαλύτερη συμπάθεια.

Αποσυνδεδεμένος dimcore81

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμισμα είναι απόλαυση!!
Απ: DanLucas
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 21, 2015, 15:00 »
και το snake ειναι πολυ καλο πρεπει να το δοκιμασεις

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 21, 2015, 15:11 »
Honeybrew και Spirits πηραν ηδη θεση διπλα στο Castle Long και Tribeca.

Για μενα θελουν λιγο αραιωμα γιατι με τον Κ4 σε καποια φαση με μπουχτιζουν, ιδιαιτερα το ΗΒ

Αποσυνδεδεμένος VALMER

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 21, 2015, 15:14 »
πολυ αραιωμα θελει το hb..εγω του εβαλα αλλα 40 ml βαση

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 21, 2015, 15:19 »
1 προς 1 το εχω δοκιμασει μεχρι τωρα(εφτιαξα ενα 10μελο) και παλι ειναι εντονο.

Θα δοκιμασω και περισσοτερο

Αποσυνδεδεμένος VALMER

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 21, 2015, 15:24 »
και με τα 40 ml ειναι ακομα εντονο..μου ειπαν τουλαχιστον 50..

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: DanLucas
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 21, 2015, 15:40 »
Μου αρέσουν οι έντονες γεύσεις, οπότε δεν έχω δοκιμάσει με αραίωση ακόμα.
Θα το δοκιμάσω όμως και έτσι.

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 21, 2015, 15:42 »
Και σε μενα αλλά αραιωμενο τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα αφηνει μια πιο "ηπια" επιγευση.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: DanLucas
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 21, 2015, 16:05 »
οποτε περιμενουμε να μαθουμε περισσοτερα για τα συγκεκριμενα υγρα και απο τον Γιαννη αλλα και απο καποιους αλλους που θα τα δοκιμασουν και θα κανουν παρουσιαση .. για ποιον χτυπαει η καμπανα ξερει  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Γιαννη θελουμε να διαβασουμε περισσοτερες πληροφοριες αργοτερα με την εμπειρια σου με το spirit  :yes:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: DanLucas
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 21, 2015, 16:14 »
Κωστα, θα γραψω σιγουρα περισσοτερα οταν τελειωσω το 30μελο, για να εχω εικονα με διαφορους ατμοποιητες και σε διαφορετικες ωρες της ημερας.

Αποσυνδεδεμένος bkork

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 21, 2015, 16:36 »
Το snake bites ειναι κορυφή. Απο τα καλυτερα υγρά που εχω δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 21, 2015, 16:38 »
honeybrew το εχω πιπιλα

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 21, 2015, 17:08 »
Το δοκιμασα σημερα και επαθα σοκ,πολυ ωραιο!!.νο1 στην λιστα για επομενη αγορα....

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: DanLucas
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 21, 2015, 21:24 »
2ο μπουκαλακι Spirits,εψαχνα πιπιλα κ τλκ την βρηκα..
εντονη γλυκια γευση που περνει αραιωμα 50% ανετα (προσωπικα με γλυκερινη) κ πεταει!
στον kanger sub nano απογειωση γευσης!οσο για το ντουμανι ........................

Τα έχω βάλει κ εγω στο μάτι τα συγκεκριμένα υγρά αλλα μ πέφτει λίγο μακρυά ο Πειραιάς :\
Επίσης έμαθα οτι ο κατασκευαστης ειναι έλληνας τα βλέπω με ακόμα μεγαλύτερη συμπάθεια.
υπαρχει κ στη Δαφνη σε καταστημα γνωστο (αν μου επιτραπει μπορω να το αναφερω)
επεισης το παλικαρι ειναι ελληνας,μελος στο φορουμ μας κ μονο καλα λογια εχω να πω γιαυτο το παιδι!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110573 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159794 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515305 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146455 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303242 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530749 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801600 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11051 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40987 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet