vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

319 επισκέπτες, 10 χρήστες
Mulder, dkostas, Nikrom, SEB, dimitris1167, ThioVag, djfloor, manoslykos, ZoeM, treloneritis

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 595
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1935 στις: Αυγούστου 11, 2019, 18:42 »
Θα ήταν καλύτερα να τους δοκιμάσεις πρώτα καί τους δύο πριν 
αποφασίσεις να κάνεις αυτή την αγορά . 
Ο DotRda , είναι φτηνότερος κανα εικοσάρικο , αλλά το καπάκι είναι από 
ανοδιωμένο αλουμίνιο . Δεν ξέρω εάν αυτό παίζει κάποιο ρόλο γιά σένα . 
Ούτε μπορώ να κάνω σύγκριση , γιατί αποφεύγω το αλουμίνιο . 
Με τον Reload S , παίζω από αρχές Απρίλη καί είμαι ευχαριστημένος .

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1936 στις: Αυγούστου 11, 2019, 21:27 »
Καμία σχέση ατμιστικα ο ένας με τον άλλον...
Ο dot είναι RSA και είναι για πιο χαλαρά στησιματάκια.

Και έχει αρκετά κοντό πόλο, δεν τον συνιστώ για μηχανικά squonk


Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 11, 2019, 21:35 από paloukaros »

Αποσυνδεδεμένος Paspartou88

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1937 στις: Αυγούστου 12, 2019, 16:34 »
Καταρχας σας ευχαριστω πολυ και του 2.

Φιλε Καρχαρια να το θεσω λιγο αλλιως....θεωρεις οτι καποιους απο τους 2 θα μου δωσει κατι παραπανω ή εστω ισαξια γευση με Citadel?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1938 στις: Αυγούστου 12, 2019, 19:05 »
Ούτε ο ένας ούτε ο άλλος έχουν ίδια τζούρα με τον citadel. Είναι 3 εντελώς διαφορετικά airflow, εκεί παίζει θέμα γούστου του καθενός.

Τώρα απο θέμα γεύσης σαφώς και ο reload S με τον πιο μεγάλο χώρο ατμοποιησης και τοποθέτησης μεγαλύτερων Coils μπορεί να σου δώσει άνετα καλύτερο γευστικό αποτέλεσμα στα σύγχρονα υγρά.
Μην ξεχνάμε ότι πολλά υγρά πλέον χρειάζονται πολύ αέρα για να βγάλουν όλες τους τις νότες.

Ο citadel εμένα προσωπικά μου αρέσει πολύ για καπνικά και ημικαπνικα υγρά με fused clapton μέσα τοποθετημένο ενώ ο reload S παίζει μόνιμα με μεγαλύτερα Coils μέσα και φουλ γλυκά ή ξινά υγρά.
Τα ξινά υγρά είναι και η μεγάλη αδυναμία του citadel κατ εμέ...
Δοκιμάστε κάποια λεμονάδα ή μαρέγκα λεμονιού σε αυτόν και καπάκι σε άλλον dripper και θα με θυμηθείτε



Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 595
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1939 στις: Αυγούστου 12, 2019, 20:08 »
Με την ίδια λογική ρίξε καί μιά ματιά στον Flave 22 Titanium .

Αποσυνδεδεμένος Paso

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1940 στις: Οκτωβρίου 13, 2019, 23:14 »
Έχει κανείς τον drop solo να πει εντυπώσεις ? Εχω τον shogun rda που Είμαι πολύ ευχαριστημένος και ψάχνω εναν ακόμη single coil rda για γεύση.
Παίζω με κλαπτονακι στα 0.50-0.70 συνήθως. 

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1941 στις: Οκτωβρίου 13, 2019, 23:21 »
O Dead Rabbit SQ που ήταν ίδια κατηγορία μου άρεσε πολύ περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1942 στις: Οκτωβρίου 13, 2019, 23:44 »
Αν δεν θέλεις πολύ αέρα elder dragon για γεύση...

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 754
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1943 στις: Οκτωβρίου 16, 2019, 23:02 »
Αρχισα κι εγω προσφατως να κανω που και που και τιποτα ψιλοπνευμονκες και ομολογω οτι μου αρεσει. Επειδη δεν εχω ασχοληθει καθολου με DL στην 4χρονη ατμιστικη μου πορεια θα ηθελα την βοηθεια σας για επιλογη rda πνευμονικου (οχι clouds bro)

Απαραιτητες προϋποθεσεις :
1. Γευση
2. Οσο πιο αθορυβη τζουρα γινεται
3. Οικονομικος. Δηλαδη ειτε κανα κινεζακι ειτε κλωνος.
4. Single coil (κατα προτιμηση αλλα οχι απαραιτητα)
Προσβαση σε αγορα απο εξωτερικο εχω, λογω φιλου που μενει μονιμα στη Σουηδια

ΥΓ. Δοκιμασα προσφατα κατι υγρα σε ενα μαγαζι και ειχε στο δοκιμαστηριο τον Pulse 22. Ειναι τοσο αθορυβος οσο μου φανηκε ή δεν τον ακουγα απο τη βαβουρα του δρομου;
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2019, 23:25 από kkoumas »

Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1944 στις: Οκτωβρίου 17, 2019, 08:28 »
Αν εξαιρέσεις το αθόρυβος το οποίο έχει σχέση με το πόσο αέρα θές εγώ σου προτείνω τον wasp nano. Γεύση πολύ καλή, χαμηλή τιμή και πανέυκολο στήσιμο.


Αποσυνδεδεμένος 4son

  • **
  • 194
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1945 στις: Οκτωβρίου 17, 2019, 15:05 »
Ριξε και μια ματια στον skyfall smouth τζουρα ωραια γευση αρκετο ντουμανι για 22mm .Τον δουλευω με χοντρα συρματα αλλα μπορεις να κανεις παιχνιδι λογο μεγαλου ντεκ με οτι θες

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 754
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1946 στις: Οκτωβρίου 18, 2019, 15:34 »
Αν εξαιρέσεις το αθόρυβος το οποίο έχει σχέση με το πόσο αέρα θές εγώ σου προτείνω τον wasp nano. Γεύση πολύ καλή, χαμηλή τιμή και πανέυκολο στήσιμο.
Σ'ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση αλλα το αθορυβος ειναι απαραιτητη προϋποθεση (εξ'ου και τα bold).
[member=21713]4son[/member] οταν λες smooth εννοεις αθορυβη ή με στρωτη ροη (non turbulent ελληνιστι)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1947 στις: Οκτωβρίου 18, 2019, 17:32 »
Καλος ειναι και ο Drop Solo της Digiflavor

Εχει καλη γευση, πολυ καλη πποιοτητα κατασκευης για τα χρηματα του, ειναι single coil, στηνεται ευκολα, ειναι πνευμονικος, κοστιζει  30-35 ευρω, και εχει χαμηλη σταθμη θορυβου (πνευμονικος κι εντελως αθορυβος αμφιβαλλω αν υπάρχει) και σιγουρα δεν "σφυριζει", μπορεις να δεις και reviews στο youtube για να κρινεις ποσο αθορυβος ειναι. (τον εχω 1 χρονο) και ειμαι ευχαριστημενος σε ολα τα παραπανω.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1948 στις: Οκτωβρίου 19, 2019, 11:12 »
Όπως είπαν και οι προλαλήσαντες, εντελώς αθόρυβος πνευμονικός δεν υπάρχει.
Έχοντας τον RDA Creek της Atmizoo, που είναι και squonk dripper, αν και λίγο ακριβός (68 ευρώ), μπορώ να πω ότι έχει πολύ ήσυχη τζούρα.

Βέβαια ο "θόρυβος" εξαρτάται και από την ποσότητα του αέρα που ζητάς. Δεν μπορώ να τον έχω τέρμα ανοιχτό για φουλ πνευμονικές και να θέλω να μην ακούγεται η ροή του ίδιου του αέρα. Όσο κλείνω τον αέρα, τόσο ο "θόρυβος" ελαττώνεται.

Θα βρεις την χρυσή τομή σε όποιον επιλέξεις.


Αποσυνδεδεμένος 4son

  • **
  • 194
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1949 στις: Οκτωβρίου 19, 2019, 13:54 »
Σ'ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση αλλα το αθορυβος ειναι απαραιτητη προϋποθεση (εξ'ου και τα bold).
[member=21713]4son[/member] οταν λες smooth εννοεις αθορυβη ή με στρωτη ροη (non turbulent ελληνιστι)
Σε σχέση με τον hadaly πού έχω πολύ πιο ήσυχος / ήρεμος στην τζούρα τού. Τον δουλεύω με τα πινακια τα μεγάλα και με flapton σύρματα αλλά μπορείς να βρεις αυτό πού θέλεις με τα άλλα πινακια 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 956 110860 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:36
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160097 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146509 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303345 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12820 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 193 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530908 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201501 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801718 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41036 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet