vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

229 επισκέπτες, 4 χρήστες
Βασίλης1966, panos, manoslykos, Buliwyf

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1710 στις: Ιουλίου 19, 2018, 19:48 »
Τον συγκρινει με τις 1*3 του sky.O skyfall εχει 1+1 των 1mm.

Iσως εχει δικιο στο οτι οι 1*3 των 1mm,επειδη δινει συνολο 3mm ναα ειναι πιο σφιχτη διοτι δεν χτυπαει με την ιδια πιεση ο αερας την αντισταση.

Σωστο το υποκειμενικο του περι σφιχτης τζουρας του καθε ατμιστη,
επισης πρωτη φoρα βλεπω reviewer και ειδικα στον skyfall και dripper να σχολιαζει το mtl του τοσο λεπτομερως.

Επισης πολυ σωστα αναφερει οτι μπορει να ειναι πιο σφιχτη η τζουρα στους tank και ειδικα στον skydrop,μιας και εχουμε καμπανα που συμπικνωνει το ατμο και ισως δινει την αισθηση του πιο σφιχτου,μαζι με και με ενα σφιχτο πινακι.
Στον dripper εχουμε μονο το ταβανι και δεν εχω καταφερει να δω εαν το peek top cap εχει καποια καμπυλη η κατι να παιζει με τον αερα.

Μου αρεσε η αξιολογηση του πανω στον ατμο.

Αναμενω να τον δοκιμασω να δω και εγω πως παιζει στα σφιχτα του,
αλλα οπως και οι πλειοψηφια των dripper και ειδικα οσων ο αερας χτυπαει πλαγια δεν γινεται mtl οσω σε εναν tank.


Αποσυνδεδεμένος estorial

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1711 στις: Ιουλίου 20, 2018, 00:13 »
2+1 = 3

διά 2 = 1,5mm

Τι λέει για 1,3 και 1,7. Ασε που απλά έπρεπε να τα μετράει απλά σαν σύνολο χωρίς διαιρέσεις και βλακείες.

Επίσης με 3mm ID θέλει να ατμίσει mtl.. ο άνθρωπος έχει προβλήματα στον εγκέφαλο.. :dontknow:

Ο Gsl θα ήθελε δυο κουβέντες....

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1712 στις: Ιουλίου 20, 2018, 00:20 »
Για τον tayfun αν λες  23mm με μισό χιλιόμετρο μέχρι τα χείλη οκ , και πάλι με απλό σύρμα εκεί. Εδώ έχεις 2cm απόσταση αν είχε τον αέρα που θέλει για mtl με την αντίσταση που έχει βάλει θα έλιωναν πάνω στο drip tip.

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1713 στις: Ιουλίου 20, 2018, 00:40 »
Στο 2x1mm η τζούρα του Skyfall ειναι ξεκάθαρα MTL. Ως εκεί όμως. Η αίσθηση που σου αφήνει η τζούρα λόγω του οτι ο αέρας έρχεται από το πλάι, σε συνδυασμό με την σαφώς λιγότερη παραγωγή ατμού σε σχέση με έναν ατμοποιητη που ο αέρας θα ερχόταν απο κάτω, σε κάνει να καταλαβαίνεις οτι ο ατμοποιητης σχεδιάστηκε για αλλα πράγματα. Στο 2x3x1.6mm, δεν πιστεύεις το τι ατμιζεις. Γεύση, αέρας, σε αλλο επίπεδο. Φυσικά MTL δεν μπορείς να το κανεις όσο και να κλείσεις το airflow, αλλα ειναι τόσο smooth η τζούρα που απλά καταλαβαίνεις οτι δεν το χρειάζεσαι το MTL.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1714 στις: Ιουλίου 20, 2018, 01:24 »
....Επίσης με 3mm ID θέλει να ατμίσει mtl.. ο άνθρωπος έχει προβλήματα στον εγκέφαλο.. :dontknow:
[member=15018]GRat[/member], μεγάλη μπουκιά φάε. :) Το βίντεο το ανέβασε μετά από μία μάλλον εκτενή (και με χωρίς αποτέλεσμα) κουβέντα στην FB ομάδα του ESG. Σε πολλά σημεία θα πρόσεξες πως πετάει καρφάκια. Ενα από αυτά τα σημεία ήταν και αυτό (ο κος Τάδε που είναι μεγαλύτερος & σοφός, εγώ δεν είμαι...) .  :yes: Εκεί του είπαν να μειώσει τον χώρο ατμοποίησης αυξάνοντας την διάμετρο του coil, άρα και την ποσότητα του βαμβακιού.

Αποσυνδεδεμένος GRat

  • ****
  • 1444
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1715 στις: Ιουλίου 20, 2018, 01:45 »
Ι dunno πως του ήρθε να το κάνει αυτό και να ψάχνει το mtl σε αυτόν τον ατμοποιητή και με τέτοιες παραμέτρους αλλά είναι σαν να προσπαθείς να σκάψεις για να βρεις χρυσό μέσα στην μπανιέρα σου με πλαστικό πιρούνι απο inflight γεύμα της Aegean airlines. 


Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1716 στις: Ιουλίου 21, 2018, 02:41 »
Έχοντας αποτυχει να στησω με επιτυχια τον prime, σκεφτομαι να γυρισω σε ντριπερς και να σταζω, για ζουλιχτιρια ουτε λογος δεν μου αρεσουν. Το θεμα ειναι οτι πνευμονικες δεν κανω και ειμαι αναμεσα  σε κοσμοναυτη και hadaly ποιον θα προτείνατε; η τελος παντων στο ευρος της τιμης του kayfun μιας και ηθελα να παρω ενα δευτερο ατμο να εχω. 

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1717 στις: Ιουλίου 21, 2018, 05:16 »
Ι dunno πως του ήρθε να το κάνει αυτό και να ψάχνει το mtl σε αυτόν τον ατμοποιητή και με τέτοιες παραμέτρους αλλά είναι σαν να προσπαθείς να σκάψεις για να βρεις χρυσό μέσα στην μπανιέρα σου με πλαστικό πιρούνι απο inflight γεύμα της Aegean airlines.
Αυτό που προσπαθώ να πω & από πριν, είναι ότι ο συγκεκριμένος είναι μέλος της κρυφής FB ομάδας. Εννοείται πως αυτό είναι το κύριο εργαλείο επικοινωνίας & ενημέρωσης του ESG, παγκόσμια, με τους φίλους & εν δυνάμει πελάτες του. 24/7, με διαχειριστές & προσωπική παρουσία. Δεν είναι κάτι πρωτόγνωρο, ούτε πρωτότυπο, καθώς το FB έχει αναδειχτεί σε ιδανική πλατφόρμα High-END προϊόντων.
Τίποτα δεν του ήρθε από το μυαλό του. Οταν όμως λες στον γερμανό πως με τα κατάλληλα δισκάκια έχεις έναν MTL dripper, αυτός τον αγοράζει για τέτοιον. Και κατόπιν αντιλαμβάνεται ότι δεν είναι. Και αρχίζουν οι γκρίνιες προς την εταιρεία πως άλλα τους είχε υποσχεθεί.
Αν θες ξαναδες το βίντεο. Σε όλη του την διάρκεια φαίνεται πως το έφτιαξε μετά από παράπονα MTL ατμιστών (ο dripper δεν ήταν καν δικός του) και πως ακολουθούσε συμβουλές/οδηγίες από την μυστική ομάδα (στην οποία & απαντούσε).
Θα μου πεις τώρα, "ρε φίλε και μόνο που τον βλέπεις, φωνάζει ότι δεν είναι MTL αλλά ότι μπορεί να σου κάνει την χάρει και να το προσποιηθεί για λίγο". Και θα έχεις δίκιο. 
Η κουλτούρα όμως η δική τους όμως είναι διαφορετική. "Χερ Τέτοιε μου, είναι τέλειος, αποδίδει άψογα, μα μου τον πουλήσατε για MTL και εκεί δεν παίζει", θα σου αντιτείνει ευγενικά & απαιτητικά. Και θα έχει & αυτός δίκιο.
 

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1718 στις: Ιουλίου 21, 2018, 10:10 »
[justify]Εδώ δεν έχουμε άποψη με τεκμηρίωση στην κρίση μας, έχουμε μόνο δίκιο, όλοι οι άλλοι είναι λάθος, τέλος. Αντί ν’ απολαύσουμε ένα θαυμάσιο χόμπι, και μάλιστα σ’ έναν χώρο όπου ακόμα είναι σε νηπιακό στάδιο σε όλα τα επίπεδα, όπου ακόμα και ως λήμμα ατμιστής δεν υπάρχει ως καταχωρημένη λέξη, έρχονται ξανά και ξανά οι πάνσοφες μπαρούφες. Τη μία, οι γεμάτες κλώνους ή κινέζικες σοφίες, την άλλη, η μεταφορά σπουδαίων πληροφοριών από ανώτερες κουλτούρες, την παρεπόμενη, “αποδείξεις” δίχως κανένα αντικείμενο, και ξανά μανά. Δυστυχώς κύριοι, όλα αυτά τα έχουμε αναφέρει οι όποιοι ενδιαφερόμενοι αρκετά νωρίτερα, και σαν γραπτά υπάρχουν, είτε περί αμφιβολιών στο αν υπάρχει mtl στον Skyfall, είτε περί σχετικών συγκρίσεων αυτού. [/justify]

[justify]Πόσες φορές χτύπησαν παλαμάκια για πραγματικά άθλιο mtl τα χεράκια σας, γνωρίζετε; χεχε, ναι ναι, πολλές. Πόσες φορές έγιναν σχετικές δοκιμές απ’ τα ίδια χεράκια; χεχε, ναι ναι, καμία. Πόσες φορές συνδέσατε το άτμισμα με το πορτοφόλι του δαιμονικού γείτονα; χεχε, ναι ναι, πάντα. / Στο θέμα μας τώρα και που χου, απλοϊκό παράδειγμα και χωρίς να επεκταθούμε σε πιο ζόρικες ιστορίες. Ο Apollo, τι είναι σε σχέση με τον σατανικό Skyfall των 2x1mm; οι εσωτερικές διαστάσεις τους; τα επιμέρους τμήματα; οι συγκρίσιμες σφικτές εναλλαγές τους; O Eviva-D, σε σχέση με τον Apollo; [/justify]

[justify]Φιλοσοφική αναζήτηση: “mtl, είναι κι αυτό υποκειμενικό, και μπλα μπλα μπλα...”. Ναι, ε; / Αν με ρωτούσαν προσωπικά, θα έλεγα την απλή και αθώα απάντηση, δες αρχικά έναν Kfl+, όπου αν ενδιαφέρεσαι σοβαρά για σφικτό άτμισμα θα τον βρεις εύκολα, και λογικά θα επιλέγεις ήδη και συγκεκριμένες κατηγορίες υγρών (π.χ. καπνικά), επόμενο βήμα; πας σε ανάλογες συγκρίσεις ξεκινώντας από το παρελθόν και περνώντας απαραίτητα μέσα από γίγαντες που μέχρι εχθές σταύρωνες (π.χ. GUS). Στο τέλος; αν εξακολουθείς ν’ αποθεώνεις το πραγματικά σφικτό κλασικό και αρχοντικό άτμισμα; ε, θα σου πω ένα μυστικό: πας σε πλέγμα και αράζεις. / Τώρα θα με πεις, “Τι δουλειά έχει ο μασονικός Skyfall με όλα αυτά;” ε, όση έχεις κι εσύ, ο χι παντογνώστης κατακεραυνωτής με όλα τα παραπάνω. [/justify]

[justify][Το νήμα γράφει απ’ έξω “Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;”. Προσωπικά πάντα, επανήλθα τυχαία στο συγκεκριμένο νήμα διότι ήθελα να δω 4 σχετικά σχετικούς... επισκευάσιμους. Επιτέλους, ήρθαν οι 3 και περιμένω τον 4ο. Πέφτουν ξετσίπωτες φωτογραφίσεις ώστε να βάλω και σχετική άποψη στα ανάλογα νήματα μόλις μπορέσω, και επιτέλους τέλος οι δικές μου γραφικότητες. / (το μηχανάκι γίνεται τούμπανο, μία μπροστινή μαργαρίτα μάδησε σε μόλις 4 ημέρες B. Εύβοια. τι να λέμε τώρα)] [/justify]

[justify]Σημ. Δεν ξαναλέω καλημέρα.  ;D[/justify]

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1719 στις: Ιουλίου 21, 2018, 11:10 »
Μπα, πανάθεμά σε με τα...σαντανικά, πρωινιάτικα, [member=16029]JoeBarTeam[/member]! :) Απλά κουβέντα κάνουμε για τις παρατηρήσεις μιάς μερίδας πολύ συγκεκριμένου ατμιστικού προφίλ, για ένα συγκεκριμένο & αναγνωρισμένης κορυφαίας απόδοσης & ποιότητας προϊόντος που προσφέρεται στην κατανάλωση & μάλιστα με μεγάλη επιτυχία. Ομως, εκεί που η κριτική (ακόμα & η κακοπροαίρετη & αγενής) βρίσκει ανοιχτά αυτιά κάνει θαύματα, επειδή αυτή πυροδοτεί την ανάπτυξη, εξέλιξη, βελτίωση.
"Καταναλώνω, άρα υπάρχω", αλλά μέχρι εκεί. Δεν έχουμε κανένα λόγο να μεταβαλόμαστε σε οπαδούς κανενός παραγωγού προϊόντος ή και υπηρεσίας.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1720 στις: Ιουλίου 21, 2018, 12:08 »
Το θέμα mtl ατμοποιητή εγώ το έχω λύσει πολύ απλά.
Ατμίζω πνευμονικές ακόμα και με mtl  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1721 στις: Ιουλίου 25, 2018, 19:11 »
Μια ερώτηση όταν ένας ντρίπερ έχει αλουμίνιο και ss ποιο καπάκι προτιμάμε ποιες οι διαφορές

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 596
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1722 στις: Ιουλίου 25, 2018, 21:55 »
Απ: Cosmonaut RDA by District F5VE
« Απάντηση #84 στις: Απρίλιος 27, 2018, 22:18 »


Παράθεση από: nwlis στις Απρίλιος 27, 2018, 20:10
Παράθεση
Γιατι ?
[color][size]


Για τον ιδιο λόγο που σταματήσαμε να μαγειρεύουμε σε κατσαρόλες αλουμινένιες.

Ούτε και εγώ θα ήθελα να ατμίζω σε αλουμινένιο ατμο όσο και αν κάποιος μου έλεγε οτι δεν τρέχει κάτι. 

Είναι πολύ πορώδες μέταλλο με ότι αυτό συνεπάγεται.[/size][/color]

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1723 στις: Ιουλίου 26, 2018, 10:30 »
Ενα googlarisma θα σε βοηθησει να πειστεις και εσυ οτι το πορωδες δεν εχει καμια σχεση με αυτο που νομιζεις γιατι μαλλον δεν το πηρες με την πρωτη και το κανεις και quote να διαιωνισεις την ανακριβεια. :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Palasd

  • ***
  • 536
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1724 στις: Ιουλίου 26, 2018, 12:51 »
Βασικά η ερώτηση μου ήταν /είναι σε θέμα γεύσης και θερμοκρασιών 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534250 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8056 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236968 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13965 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136014 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084787 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35181 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9835 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478205 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy