vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος Silisav

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν κοιτας εκει που πας, πας εκει που κοιτας.
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #510 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 12:21 »
Δεν σπαει με το παραμικρο δηλαδη, παιζει να μην σπασει και καθολου αν εισαι λιγο προσεκτικος; Ρωταω γιατι με τον dripper του leo που ειχα, το κεραμικο του εσπαγε πολυ συχνα.
Εσυ εχεις τον αυθεντικο η τον κλωνο;

Αποσυνδεδεμένος Tedys

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #511 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 12:50 »
τον αυθεντικο ... αμα μενεις δυτικα η  κεντρο μπορω να στον δειξω. εχω και τον Sapor. 

Αποσυνδεδεμένος Silisav

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν κοιτας εκει που πας, πας εκει που κοιτας.
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #512 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 21:27 »
Ανατολικά είμαι δυστυχώς, θα θελα να δοκιμάσω..  Αλλά έβαλα αγγελία το Subtank μου για να αγοράσω έναν dripper οπότε θα πάρει κάποιο καιρό μέχρι να την κανω τελικά την παραγγελια

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #513 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 22:17 »
Ξεκάθαρα πράγματα.
Τον προτείνω ανεπιφυλακτά :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #514 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 22:34 »
Μετά απο δύο βδομάδες δοκιμών έπρεπε να γράψω τη γνώμη μου για αυτόν τον μικρό αλλά θαυματουργό dripper. Λέω να μην ανοίξω νέο θέμα γιατί δεν νομίζω να τον έχει και κανένας άλλος για να σιγοντάρει... ;D

Hobo Drifter κλώνος, έκδοση 4 σύμφωνα με τη fasttech.

Ύψος 28mm μαζί με το drip tip, χωρίς τον 510.
22mm διάμετρος.
7mm περίπου βάθος.
1.5mm περίπου post holes.
316 stainless steel.





Πολύ καλή κατασκευή που θα ζήλευε και ο πιο ακριβός original dripper. Ήρθε πεντακάθαρος και με εντυπωσίασε αμέσως. Τα o rings στην αρχή φαίνονται σφιχτά, αλλά με το υγρό γλιστράνε και ενώ φαίνεται να χαλαρώνουν αρκετά, είναι τόσο χαλαρά-σφιχτά όσο χρειάζεται.

Η κλίση στο airflow μάλλον κάνει όλη τη δουλειά, γιατί τέτοια γεύση εγώ τουλάχιστον δεν έχω ξαναπάρει. Πολύ καλό ντουμάνι αλλά δεν είναι και για cloud chasers. Μικρά airflow, αλλά μοιάζει αρκετά αεράτος ακόμα και με clapton, 0.35-0.25mm που δοκιμάστηκε, καθώς και με απλές αντιστάσεις 0.28mm σε 2.5mm πυρήνα απο 9 ανοιχτές σπείρες. Το clapton χώρεσε άνετα με 6 ανοιχτές σπείρες στα 2.5mm πυρήνα επίσης. Δεν το ανεβάζω φωτό γιατί ντρέπομαι για το clapton που έφτιαξα. Παίρνει και διπλές και μονές αντιστάσεις. Τον έχω δοκιμάσει με διπλές μόνο. Χωράει μπόλικο βαμβάκι και συνεπώς και μπόλικο υγρό. Δύο βδομάδες τώρα δουλεύει μονοπώλιο και παίζει απροβλημάτιστα. Δεν στάζει, δεν λερώνει, δεν παχαίνει. Κομψός επάνω στο iStick Pico που του ταιριάζει γάντι και έρχεται και σε εξίσου κομψό κονσερβοκούτι.


Δεν ζεστάθηκε ποτέ πολύ, με το clapton λίγο παραπάνω αλλά όχι τραγικά. Οι βίδες πιάνουν τα σύρματα καλά χωρίς παίδεμα και στήνεται πανεύκολα. Ίσως η καλύτερη "επένδυση" που έχω κάνει στο η.τ. μέχρι τώρα!

Edit: Τα γράμματα βγήκαν έτσι αλλοπρόσαλα απο μόνα τους :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Silisav

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν κοιτας εκει που πας, πας εκει που κοιτας.
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #515 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 23:35 »
Ολα αυτα τα ωραια ειναι για κλωνο; Καλο φαινεται, εχουμε μηπως κανα λινκ?

oops μολις το ειδα οτι εβαλες λινκ πανω πανω....

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ξεκάθαρα πράγματα.
Τον προτείνω ανεπιφυλακτά :thumpup:

(
.)



Αυτος ποιος ειναι που φαινεται και artistic?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 19, 2016, 23:41 από Ri3per »

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #516 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 11:15 »
Αυτός είναι ένας πανέμορμος μικρός rda που ονομάζεται "λαβύρινθος".



Αέρας χτυπάει την αντίσταση και από κάτω άλλα και από πάνω πλάγια. 
Μπορεί να βγει και μόνο το πάνω μέρος και να στάξουμε χωρίς όμως να χωράει πολύ υγρό, που δεν είναι απαραιτητα κακό.

Φαρδύ μαμίσιο ντριπ τιπ και σε συνδυασμό με τον στροβιλισμό του αέρα, προσφέρει απίστευτο ντουμάνι για το μέγεθος του και φοβερή γεύση.

22mm ντεκ τύπου velocity!




Τον βρίσκουμε σε καλή σχετικά τιμούλα εδώ.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #517 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 21:01 »
Έχει δοκιμάσει κανείς τον Petri v2 ή τον Twisted Messes (για τον v2 των 24mm ενδιαφέρομαι, αλλά δε νομίζω να έχει τρελή διαφορά και με τον παλιότερο των 22mm οπότε μου αρκεί και γνώμη για τον παλιό)?  ::)

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #518 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 21:08 »
δεν ειναι ο στοχος τους η γευση

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #519 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 21:20 »
Μια χαρά γεύση έχουν κι αυτοί. Επειδή δεν είναι τέρμα σφιχτοί δεν σημαίνει ότι δεν έχουν γεύση...  ;)

Ο Petri έχει μονές τρύπες αέρα, δεν μπάζει από παντού, και ο messes έχει ρυθμιζόμενο airflow κι αυτός οπότε "σφίγγει" λιγάκι.


Υπάρχει νήμα που λέει σκέτο "βοήθεια για επιλογή dripper" και δεν το ξέρω?  :o

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #520 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 01:48 »
εαν δεν εχεις θεμα οικονομικο ο snapdragon ειναι σουπερ.αποψη μου κ σαν λειτουργια κ οσον αφορα υλικα κατασκευης..απο τον 50 να τον ριξεις δεν παθαινει τιποτα..

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #521 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 02:43 »
Πολύ καλά λόγια έχω διαβάσει κι εγώ για το snapdragon, αλλά δείχνει πολύ σφιχτός...  :WhatHeMeans:

Πρέπει να έχει γευσάρα με τόσο μικρό χώρο στο deck.  ;)

Δεν νομίζω ότι κάνει για μένα όμως.  ::) 


Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #522 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 02:54 »
Φιλε μου δεν εχω δοκιμασει αλλον ντριππερ για να συγκρινω...οταν ηρθε η ωρα αυτον δοκιμασα μου εκατσε καλα κ δεν ψαχτηκα περαιτερω..καλη ανευρεση σου ευχομαι απ οτι εχω δει εχει τοσους πολλους...χανεις την μπαλα.

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #523 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 03:53 »
Εγώ πάντως προπαρρηγειλα τον freakshow v2 της wotofo . Φαίνεται καλός .

Απόστολος


Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #524 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 08:16 »
Το νεο διαμαντακι για γευσατος dripper και talk of the town ειναι ο Hadaly rda της Psyclone mods. Πολλα τα θετικα σχολια και και οι διθυραμβοι απο την ατμιστικη κοινοτητα. Ηδη εχουν εξαντληθει οι πρωτες παρτιδες. Με deck φτιαγμενο για μονη αντισταση και πανευκολο στησιμο. Με το που τον βγαλει η FT προς πωληση θα τον χτυπησω αμεσα  :yes:




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110605 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159820 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515312 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146467 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303247 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530755 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801615 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11053 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet