vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2700 στις: Νοεμβρίου 09, 2019, 09:23 »
Μακριά από kendo vape cotton gold edition.
Μηδέν απορροφητικότητα, πολλά κομπακια.
Αν προσπαθήσεις να το χτενισεις, αραιώνει υπερβολικά και το καψουλι πάει σύννεφο..

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είσαι σίγουρος ότι το κάνεις σωστά?? Χρησιμοποιω το kendo gold σε rda και πνευμονικους rta και καψουλι δεν έχω πάρει ποτέ.Με το obs engine2 έχω φτάσει στα 165 βατ με αυτό.
Ότι θέλει κόλπο για να ποτίσει θέλει σίγουρα.Οσο για το αραίωμα δε το έχω παρατηρήσει.Εμενα μια χαρά Μ αραιώνεται

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2701 στις: Νοεμβρίου 09, 2019, 11:46 »
Καλησπέρα φίλε μου,
Ναι είμαι σίγουρος γι'αυτα που ανέφερα. Ειδικά η απορροφητικότητα του είναι τραγική
Πάντα σε τανκατο mtl.

Τι να πω, πρώτη φορά το αγόρασα.
Να σου πω την αλήθεια δεν έχω κάνει τεστ γνησιότητας για να δω αν έχω πέσει σε μουφα, αν και θέλω να πιστεύω ότι λόγω του ότι το αγόρασα από γνωστό γενικά μαγαζί δεν θα έχω πέσει σε μαϊμού.

Θα το τσεκαρω όταν πάω σπίτι και θά επανέλθω



Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2702 στις: Νοεμβρίου 09, 2019, 14:15 »
Να συμφωνήσω κ γω με τον παραπάνω συνατμιστή Marios 26 για το Kendo vape cotton gold edition ότι θέλει λίγο προσοχή μέχρι να απορροφήσει τις πρώτες σταγόνες κ να ποτίσει καλά,αλλά μετά απ'αυτό το συγκεκριμένο βαμβάκι πάει μπάλα κ από θέμα τροφοδοσίας αλλά κ από θέμα διάρκειας,αντέχει πολύ περισσότερο για παράδειγμα από το cotton bacon που χρησιμοποιώ εδώ κ πολύ καιρό.
Όσο για το αραίωμα είναι λίγο ποιο μπελαλίδικο,επειδή είναι λίγο άγριο κ όχι τόσο soft ,αλλά όχι κ κάτι το ιδιαίτερο ώστε να σε δυσκολέψει τόσο...

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2703 στις: Νοεμβρίου 09, 2019, 14:38 »
Απλά όταν το διαβρεχουμε προσπαθούμε να ακουμπάμε το μπουκαλάκι επάνω...μέχρι να πάρει τουλάχιστον.Επισης ζεστενουμε σε πολύ πολύ χαμηλά βατ το βαμβάκι ώστε να ποτίσει πιο εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2704 στις: Νοεμβρίου 09, 2019, 15:03 »
Ευχαριστώ παιδιά. Το μόνο πράγμα που δεν έχω δοκιμάσει από αυτά που είπατε παραπάνω είναι το ολικό "βρεξιμο" πριν κουμπωσω τανκ.

Δηλ. Λίγες σταγόνες πάνω στην αντίσταση και στις άκρες του βαμβακιού , fire με χαμηλά βατ για να τραβήξει η αντίσταση και κούμπωμα.



Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2705 στις: Νοεμβρίου 09, 2019, 18:00 »
Mε το κεντο όχι λίγες σταγόνες.χαχαχαχ.Το βαμβάκι είναι σαν υδροφοβο...θέλει αρκετές σταγόνες για να πάρει μπρος.

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 595
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2706 στις: Νοεμβρίου 09, 2019, 20:37 »
Το έχω δουλέψει σε dripper το Kendo Gold kαί η αλήθεια
είναι τα έχει τα θέματά του . Κόβεται . Καί με τη μισή ισχύ
απ`αυτή πού γράφει ο Marios26 . To Cotton Gods πάει τρένο .

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 532
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2707 στις: Νοεμβρίου 09, 2019, 20:52 »
Σχεδον ενα χρονο χρησιμοποιουσα το Kendo.Πολυ καλο βαμβακι, με μονο του θεμα το πρωτο βρεξιμο που ειναι απαραιτητο να βραχει πιεζοντας τη μυτη του μπουκαλιου πανω του αρκετες φορες, αλλιως ειναι σαν αδιαβροχο.
Τωρα στους mtl μου χρησιμοποιω το Cotton Bacon Prime,που μου 'χει κανει τη ζωη πιο ευκολη αλλα δεν εχει την ανθεκτικοτητα του Kendo (θελει πιο συντομα αλλαγη).

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2708 στις: Νοεμβρίου 09, 2019, 22:25 »
Μία από τα ίδια κι από μένα για kendo. Τρομερό βαμβάκι, κρατάει πολύ καλά σε rta, αλλά μέχρι να βραχεί σου σπάει τα νεύρα. Είναι λές κι είναι αδιάβροχο. Όχι κατά τη γνώμη μου για γκάζια και δυνατούς dripper.
Φοβερό βαμβάκι.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2709 στις: Νοεμβρίου 10, 2019, 14:44 »
Το βαμβάκι είναι original. Δοκίμασα τον τρόπο να ποτίζω καλά το βαμβάκι με το πρώτο στήσιμο.
Σαφώς καλύτερα τα πράγματα, ωστόσο έχω την εντύπωση ότι δεν γίνεται άμεσα η ανατροφοδότηση .

Ενώ οι πρώτες τζουρες είναι γεμάτες μετά ακούγονται σκασιματακια.

Ανοίγοντας το ντεκ το βαμβάκι είναι σχεδόν στεγνο και λευκό.

Σε άλλα βαμβάκια (prime & n'cotton) δεν έχω προβλήματα και πάντα μιλάμε με το ίδιο υγρό, ίδιο στήσιμο, ίδια βατ, ίδιος ατμο. Προφανώς κάνω κάτι λάθος με το συγκεκριμένο βαμβάκι. Πάμε γι'αλλα και προχωράμε.

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1930
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2710 στις: Νοεμβρίου 10, 2019, 15:17 »
Βάλε λίιιιιιγο λιγότερο. ΔΕΝ αποδίδουν όλα τα βαμβάκια το ίδιο, λόγω προφανώς της διαφορετικής τους απορροφητικότητας.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2711 στις: Νοεμβρίου 10, 2019, 16:00 »
Επίσης την ώρα που το χτενίζεις να του τραγουδάς και να το κανακαρίζεις. Α ναι: αποδίδει ακόμη καλύτερα αν του παίζεις το Für Elise του Μπετόβεν...

Να μην πω πως είναι μάπα μιας και δεν το έχω δοκιμάσει, θα ρωτήσω όμως: Τι είδους βαμβάκι είναι αυτό που θέλει κανά μήνα να ποτίσει??
Ρίξτου ένα βολέ να φύγει από το παράθυρο και πήγαινε πάρε το Pro Cotton από Coil Master. Δε θα σου γεμίσει το μάτι αλλά σε mtl ατμοποιητές έως τα 15w πάει τραίνο, γεύση κυριολεκτικά από την πρώτη τζούρα και μηδέν διαρροές. Είναι και φθηνό οπότε δεν θα κλαις 7-8 ευρώ αν δε σου κάνει...

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2712 στις: Νοεμβρίου 10, 2019, 17:56 »
Το βαμβάκι είναι original. Δοκίμασα τον τρόπο να ποτίζω καλά το βαμβάκι με το πρώτο στήσιμο.
Σαφώς καλύτερα τα πράγματα, ωστόσο έχω την εντύπωση ότι δεν γίνεται άμεσα η ανατροφοδότηση .

Ενώ οι πρώτες τζουρες είναι γεμάτες μετά ακούγονται σκασιματακια.

Ανοίγοντας το ντεκ το βαμβάκι είναι σχεδόν στεγνο και λευκό.

Σε άλλα βαμβάκια (prime & n'cotton) δεν έχω προβλήματα και πάντα μιλάμε με το ίδιο υγρό, ίδιο στήσιμο, ίδια βατ, ίδιος ατμο. Προφανώς κάνω κάτι λάθος με το συγκεκριμένο βαμβάκι. Πάμε γι'αλλα και προχωράμε.

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το συγκεκριμένο βαμβάκι θέλει αρκετό αφρατεμα και αρκετή ώρα να ποτίσει.Οσες φορές το χρησιμοποιω όμως δε Μ έχει καταπρωτον στεγνώσει ποτέ και καταδευτερον δίνει πολλές παραπάνω τζουρες στον wasp λόγω μεγάλης "χωριτικοτητας' υγρού.Απλα θέλει αρκετό αφρατεμα και λιγότερο (αρκετά) από τα άλλα γιατί φουσκώνει πολύ.
Βέβαια όπως ειπε και ο φίλος από πάνω άμα δε σ κάνει,δε σ κάνει τέλος.Δωστο σ κανέναν άλλον και πας για αλλα.

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2713 στις: Νοεμβρίου 11, 2019, 13:49 »
Κομπάκια στο kendo gold? Με τίποτα, έχει πάρει υγρασία μάλλον αυτο το μπαμπάκι. Εμένα μου αρκεί ένα καλό priming απο όσα εχω ακούσει

Αποσυνδεδεμένος Kostis101

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2714 στις: Νοεμβρίου 24, 2019, 19:44 »
Παιδια εχει κανεις αποψη για το COTN LACE 2.5 ? Κανω μονο 2.5αρι πυρηνα και φενεται να βολευει αρκετα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110621 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159832 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515316 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146468 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303248 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 185 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530759 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801617 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11053 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet