vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

282 επισκέπτες, 10 χρήστες
enyalios21, laniel, bujinkan, Alexander20, maprix, Jorge, manoslykos, tibolaso, camber, Buliwyf

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2625 στις: Απριλίου 05, 2019, 17:52 »
Το cotton gods το έχει βρει κανείς Αθήνα προς κέντρο μερια; Δεν βρίσκω κατι

Αποσυνδεδεμένος Kostis101

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2626 στις: Απριλίου 05, 2019, 19:38 »
Checkare vape experts , στον Κορυδαλλο ειναι.

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2627 στις: Απριλίου 17, 2019, 15:47 »
Να γράψω και εγώ την εμπειρία που έχω με το cotton gods.

Αρχικά να πω οτι δεν είχα δουλέψει άλλο εκτός απο το κοτομπεικον β2 με το οποίο δεν είχα κάποιο πρόβλημα βάζοντάς το παντού, τανκατους,ντιπερ μονής και διπλής ταβάνι στα 55-60βαττ.

Το cotton gods δουλεύει εξίσου καλά σε όλα αυτά που έγραψα και πριν με την διαφορά οτι η γεύση του υγρού έρχεται πολύ μα πολύ πιο γρήγορα απο το κοτμπέικον. Η απορροφητικότητα είναι ίδια με το CB και δεν βλέπω προβλήματα ροής στους τανκάτους. Το μόνο ίσως αρνητικό για εμένα είναι οτι θέλει αρκετή προσοχή όταν πας να βγάλεις κάποια λωρίδα γιατί μπορεί να σου βγει χοντρό-ψιλό πετώντας έτσι αρκετό προϊόν για να το φέρεις στα ίσα του.
Σίγουρα είναι πιο ανθεκτικό καθώς στον ντρίπερ με διπλές αντιστάσεις που έχω ανέβηκα 5-10βαττ πιο ψηλά απο το CB δουλεύοντας άψογα χωρίς ίχνος κόπωσης. Το μόνο που μένει είναι να δώ και τις αντοχές του στο χρόνο, γιατί το δουλεύω καμιά εβδομάδα μόνο, αν και απο τα σχόλια εδώ δεν νομίζω να έχω κάποιο πρόβλημα.
Ευχαριστώ όσους γράφουνε την γνώμη τους για τα βαμβάκια καθώς βοήθησαν και εμένα για να βρεθώ με κάτι καλύτερο στα χέρια μου :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2628 στις: Απριλίου 17, 2019, 16:35 »
Καλησπέρα σε όλους παιδιά.

Έχει δουλέψει κανείς σας το Mythical Cotton να μας πεί εντυπώσεις??  :) :)

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2629 στις: Απριλίου 18, 2019, 07:12 »
 Το mythical μου το εδωσαν ως δεγμα σε ενα μαγαζι. Χωρις να ειναι κακο,νομιζω πως υστερει των περισσοτερων γνωστων βαμβακιων. Δεν θα το πληρωνα.

Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2630 στις: Μαΐου 28, 2019, 10:33 »
για mtl τι βαμβακι προτεινετε? βασικα για τον true θελω να μου πειτε.

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 673
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2631 στις: Μαΐου 28, 2019, 11:18 »
Datt white stuff, cotton bacon v2, coh cen do,  είναι τα βαμβακια που χρησιμοποιώ στους mtl. Με το πρώτο να δίνει πιο άμεσα γεύση. 

Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2632 στις: Μαΐου 28, 2019, 13:11 »
σ ευχαριστω φιλε μου!

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2633 στις: Μαΐου 28, 2019, 21:17 »
Cotton Bacon Prime.......πααααρα πολυ καλο.Γευσαρα,απορροφητικοτητα και αντοχη !!!

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2634 στις: Ιουνίου 15, 2019, 23:55 »

Έχω χρησιμοποιήσει το COTN Cotton Threads σε 5 διαφορετικά στησίματα με 3άρι πυρήνα (σε 2 διαφορετικούς άτμοποιητές) και στα 5 έφαγα χοντρή ήττα. Σκασίματα, spit-back και θόρυβος.
Και στα 5 στησίματα, άλλαξα το βαμβάκι με άλλη μάρκα και χωρίς να αλλάξω ΤΙΠΟΤΑ άλλο, εξαλείφθηκαν όλα τα προβλήματα.
Εκτιμώ ότι δεν κάνω κάποιο λάθος στο στήσιμο, γιατί σε αυτή την περίπτωση θα είχα τα ίδια προβλήματα και με το επόμενο βαμβάκι, πράγμα που δεν έχω.
Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι το βαμβάκι είναι μάπα.
Ψάχνω reviews για το συγκεκριμένο και όσα βρήκα λένε ότι είναι από καλό έως πολύ καλό (εδώ στο φόρουμ δεν βρήκα κανένα σχόλιο).
Πέρασε από το μυαλό μου η πιθανότητα να είναι μαιμού αλλά το θεωρώ πολύ απίθανο. Το πήρα από πολύ γνωστό ατμομάγαζο και όχι από ... περίπτερο και επιπλέον δεν είναι Cotton Bacon ώστε να ασχοληθούν οι μαιμουδο-παραγωγοί μαζί του. Να επισημάνω ότι δεν έχει έλεγχο αυθεντικότητας. 
Ρε παιδιά το έχει χρησιμοποιήσει κανείς να μου πει αν έχει τα ίδια θέματα ή τελικά έπεσα σε προβληματική παρτίδα ?

 



Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2635 στις: Ιουνίου 16, 2019, 00:09 »
Γιατί δε δοκιμάζεις και σε 2.5 πυρήνα?? Αυτά που περιγράφεις θυμίζουν λίγο βαμβάκι σε αντίσταση.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2636 στις: Ιουνίου 16, 2019, 00:55 »
Αυτό σκέφτομαι να κάνω πριν το πετάξω.
Βέβαια η εταιρία αναφέρει ότι είναι για 3άρη πυρήνα.

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2637 στις: Ιουνίου 16, 2019, 01:00 »
Μπορεί να μην είναι ακριβώς 3mm οι αντιστασεις, μπορεί και αυτοί να έβαλαν λίγο λιγότερο κτλ.
Δεν το έχω δοκιμάσει το συγκεκριμένο αλλά θα εκοβα ένα και θα έβαζα λίγο παραπάνω να δω.

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2638 στις: Ιουνίου 16, 2019, 12:17 »
... (εδώ στο φόρουμ δεν βρήκα κανένα σχόλιο).
...δεν είναι Cotton Bacon ώστε να ασχοληθούν οι μαιμουδο-παραγωγοί ...
 ...τελικά έπεσα σε προβληματική παρτίδα ?

 
Είχα γράψει δυό λογάκια για το Cotn Threads εδώ .
Τέτοια θέματα που αναφέρεις δεν είχα αντιμετωπίσει,
εκτός από ένα φυτιλάκι που ήταν εμφανώς πιο "αδύνατο"
από τα άλλα και δεν το έβαλα σε 3άρη πυρήνα.
Λίγο δύσκολο να μαϊμούδιασαν το συγκεκριμένο οι Κινέζοι σύντροφοι
( αν και ποτέ δε ξέρεις ). Υποθέτω ότι έπεσες σε προβληματική παρτίδα, οπότε
βάλε λίγο παραπάνω όπως προτείνει και ο Γιώργος.

Αποσυνδεδεμένος nickstam

  • **
  • 233
  • Φύλο: Άντρας
  • Μην καθυστερείτε άλλο . . αναβάλλετε ΤΩΡΑ !
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2639 στις: Ιουνίου 16, 2019, 20:27 »
Για εναν περιεργο λογο που δεν μπορω να καταλαβω, η αναζητηση σε ολο το φορουμ με το ορο  "cotn" δεν επιστρεφει το ποστ που αναφερεις, αλλα επιστρεφει αλλα οπως πχ το ακριβως αποπανω μου.

Τωρα οσο αφορα το βαμβακι, η αιτια του προβληματος κατα 99% ειναι οτι ειναι λιγο "αδυναμο" για 3 ID, οχι ενα αλλα ολα τα φυτιλακια. Δεν πηγε το μυαλο μου απο την αρχη, αλλα αφου το ξανακοιταξα θα συμφωνησω.
Απαραδεκτο παντως τετοια τσιγκουνια.
Το αστειο ειναι οτι καπου επεσε το ματι μου να κυκλοφορει η ιδια μαρκα και για 2.5 πυρηνα, που σημαινει οτι μαλλον θα δουλευει καλα σε 2 id.   :idiot1: :idiot1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110480 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159723 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515269 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303200 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530723 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801572 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11038 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40969 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet