vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

253 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, bujinkan

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2610 στις: Μαρτίου 13, 2019, 09:12 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Και το αφήνεις έτσι ρολαρισμένο ή το αφρατεύεις κιόλας;;;;  :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 13, 2019, 10:50 από Buliwyf »

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2611 στις: Μαρτίου 13, 2019, 10:15 »
Το drago σε αντιθεση με ολα τα αλλα βαμβακια θελει δουλεμα στο χερι πριν το περάσεις στην αντίσταση,αφου κόψεις τη ποσότητα που χρειάζεσαι τριψτο μπρος πισω 4-5 φορές μεσα στις παλάμες σου και περασε το στην αντισταση,οι ακρες του δεν θελουν αφρατεμα τροφοδοτεί μια χαρα και ετσι.

Αποσυνδεδεμένος goran

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2612 στις: Μαρτίου 13, 2019, 10:16 »


Στραβωμάρα μου ντε!!!!! :)) :wall:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2613 στις: Μαρτίου 13, 2019, 13:38 »
Στο Ζεστ, ίσα ανοίγεις λίγο τις άκρες αν χρειαστεί για να φτιάξεις "βεντάλια" ώστε να πιάνει όλο το ντεκ. Βέβαια αυτό ισχύει μόνο στις πρώτες εκδόσεις που δεν έχουν λούκια. Αφράτεμα πάντως όπως αυτό που κάνουμε σε κάτι ντριπερόνια, δεν θέλει.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2614 στις: Μαρτίου 13, 2019, 17:18 »
εγώ σχεδόν ότι στήνω το κάνω scotish roll...οταν δεν βαριέμαι... :)

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2615 στις: Μαρτίου 19, 2019, 18:59 »
Εδώ και λίγες μέρες είναι διαθέσιμο και στην Ελλάδα το Native Wicks Platinum Plus.
Χαράς Ευαγγέλια για εμάς του λάτρεις του ορθόδοξου Platinum Blend,
εγώ όμως έμεινα με τα ευαγγέλια στο χέρι…και εξηγούμαι :
Το Platinum Plus έρχεται κομμένο σε μεγάλες λωρίδες ( αλά κοτομπέικον πχ ),
έχει λίγο καλύτερη επεξεργασία από τον προκάτοχό του, καλύτερα χτενισμένο,
λιγότερα υπολείμματα ( αυτά τα μπιλάκια) και είναι λίγο πιο ευκολοδούλευτο γενικά.
Απορροφητικότητα μια χαρά.
Στη γεύση ΟΜΩΣ …. :(
Ενώ δίνει άμεση και καθαρή γεύση και μάλιστα χωρίς αυτή τη χαρακτηριστική γεύση/βαμβακίλα που έχει το ορθόδοξο Platinum για 5-10 τζούρες, η ένταση είναι σε χαμηλότερο επίπεδο. Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό γιατί θα έλεγα ότι μου φαίνεται πως έχει καλύτερη ανάλυση. Αυτά όλα μέχρι να κάνεις 3-4 ml…Μετά χάνεις όχι μόνο τη γεύση ή την ανάλυση αλλά σε μερικές περιπτώσεις έπαιρνα και εντελώς άκυρο γευστικό αποτελέσμα από υγρά που γνώριζα καλά. Αν δεν το είχε επιβεβαιώσει και δεύτερο άτομο θα νόμιζα ότι χάζεψαν και πάλι οι γευστικοί μου κάλυκες. Πάνω από 10 βαμβακώματα σε concorde, supersonic, jorda, True και Dvarw, δεν άλλαξε κάτι στη συνολική εικόνα, όσο και αν έπαιξα με την ποσότητα, το αφράτεμα ή τα watt.
Ίσως να κάνω κάτι λάθος, ίσως να θέλει πολύ περισσότερα watt, ίσως, ίσως…
Αυτά από μένα και όποιος το δοκιμάσει με καλύτερα αποτελέσματα, ας διαφωτίσει και μένα :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2616 στις: Μαρτίου 20, 2019, 13:49 »

Μόλις παρελήφθη. Ήρθε με πολύ καλές συστάσεις. Θα το δοκιμάσω καμιά εβδομάδα και θα επανέλθω να καταθέσω εμπειρία και εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος Makis Mousa

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2617 στις: Μαρτίου 20, 2019, 21:01 »
Στηνω με Nakamichi pads τους phenomenon, eviva , kayfun lite 2019, ρολαροντας το βαμβακι χωρις αφρατεμα με αριστα αποτελεσματα. Να έβρισκα shiseido cotton pads. Απο το amazon δυστυχως Note: This item is eligible for click and collect. This item does not ship to Greece" To δοκιμασα απο φιλο το έφερε απο Αγγλια και το αποτελεσμα ηταν πολυ καλο.

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2618 στις: Μαρτίου 21, 2019, 08:47 »
 Βαμβάκι VCC.
 Διάβαζα πολλά αρνητικά για αυτό, ακόμα και σε μαγαζί που είχα πάει να το πάρω, μου είπαν τα χειρότερα και δεν το αγόρασα τελικά.
 Μου έδωσε την ευκαιρία να το δοκιμάσω φίλος συνφορουμίτης, που είχε την ίδια αρνητική γνώμη και παρένθεση εδώ, τον ευχαριστώ πολύ για την ευγένεια του.
 Λοιπόν κύριοι, εμένα μου άφησε υπεράριστες εντυπώσεις. Δύσκολο να το δουλέψεις μεν, μοιάζει με το Native Wicks που υπήρχε παλιά στην πλαστική συσκευασία, λόγο του ιδιόρρυθμου σχήματος του δεν το αφράτεψα καν. Το έβαλα σε mtl, στον Kayfun Prime και η γεύση που πήρα με άφησε κόκκαλο. Πεντακάθαρη, χωρίς βαμβακίλα και λοιπά δυσάρεστα.
 Ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει. Το μόνο βαμβάκι που είπα πως έχει μεγάλη διαφορά, από όλα τα άλλα!
 

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2619 στις: Μαρτίου 22, 2019, 09:02 »
Απλά, είναι λίγο ιδιόρρυθμο στο αρχικό πότισμα (αργεί) και στο κόψιμο (τράβηγμα, όχι ψαλίδι και μετά κόψιμο). Αλλοιώς είναι εξαιρετικό.

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2620 στις: Μαρτίου 24, 2019, 14:13 »
Μετά την αποτυχημένη δοκιμή την προηγούμενη εβδομάδα του νέου Platinum Plus της Νative Wicks,
σειρά είχε τώρα το SWAG v2 / Supreme το οποίο ήρθε στα χέρια μου πριν λίγες μέρες.
( kudos to [member=17746]paloukaros[/member] )

Ίσως κάποιοι θυμούνται τα σχόλια μου για τον προκάτοχό του εδώ, όπου περιέγραφα την χειρότερη
ατμιστική μου εμπειρία ever. Ευτυχώς εδώ τα πράγματα εξελίχθηκαν απείρως καλύτερα.
Το βαμβάκι έρχεται σε μια ενιαία λωρίδα, μισή λωρίδα βγάζει περίπου στήσιμο σε 3άρι πυρήνα.
Ενιαία ίσια ίνα που δεν σπάει, ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μαλακό και αφράτο, πούπουλο θα έλεγα,
μεταξένια υφή. Όταν λέω μεταξένια εννοώ ότι γλιστράει κιόλας σαν μετάξι, πράγμα που βοηθάει
σε κάποια στησίματα, ειδικά σε κάτι κλαπτον πχ όπου άλλα βαμβάκια μαγκώνουν, κολλάνε κλπ.
Σίγουρα είναι ένα από τα πιο ευκολοδούλευτα βαμβάκια που υπάρχουν, αφού εκτός των άλλων
χρειάζεται ελάχιστο έως καθόλου αφράτεμα.
Ο κατασκευαστής ισχυρίζεται ότι είναι φτιαγμένο για αντοχή σε υψηλές θερμοκρασίες,
για γρήγορες εναλλαγές γεύσεων και μεγάλη απορροφητικότητα.
Μπορώ να πω ότι και στους 3 τομείς τα καταφέρνει καλά.
Ανεβάζοντας μάλιστα watt θα έλεγα ότι αποδίδει και καλύτερα.
Κατά το στήσιμο θέλει καλό πότισμα και μπόλικες φορές άναμμα της αντίστασης,
διαφορετικά έχει μια ιδιαίτερη γεύση που στις πρώτες τζούρες δεν είναι καθόλου ευχάριστη,
η οποία όμως φεύγει μετά από 5-6 τζούρες ούτως ή άλλως.
Σε επίπεδο γεύσης τα πηγαίνει επίσης καλά, αν και προσωπικά εξακολουθώ να προτιμώ το cotton gods,
χωρίς να εννοώ ότι η διαφορά είναι τεράστια, ίσως και θέμα γούστου.
Σε γενικές γραμμές θα το έλεγα βαμβάκι που αντέχει πολλές σφαλιάρες,
αφού μετά από μπόλικα ml άπειρων γλυκαντικών αντέχει και συνεχίζει απροβλημάτιστα.





Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2621 στις: Μαρτίου 24, 2019, 15:59 »
Εδώ και 8 μήνες στους επισκευασιμους,  χρησιμοποιώ τα cotton pads της UD.  Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος αν και δεν έχω εμπειρία με πολλά βαμβάκια. 
Γενικά με βολεύουν τα pads λόγω σχήματος. Με οποιο άλλου τύπο βαμβακιού και να δοκίμασα δεν μπόρεσα να πετυχω σωστό αποτέλεσμα. 
Επειδή είμαι στο τέλος του μεγάλου στόκ που έπεσε στα χέρια μου έχετε να μου προτείνετε κάποιο βαμβάκι σε pad καλύτερο ποιοτικά ή να παραγγείλω ξανά της UD.  


Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2623 στις: Μαρτίου 24, 2019, 16:52 »
Εδώ και 8 μήνες στους επισκευασιμους,  χρησιμοποιώ τα cotton pads της UD.  Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένος αν και δεν έχω εμπειρία με πολλά βαμβάκια.
Γενικά με βολεύουν τα pads λόγω σχήματος. Με οποιο άλλου τύπο βαμβακιού και να δοκίμασα δεν μπόρεσα να πετυχω σωστό αποτέλεσμα.
Επειδή είμαι στο τέλος του μεγάλου στόκ που έπεσε στα χέρια μου έχετε να μου προτείνετε κάποιο βαμβάκι σε pad καλύτερο ποιοτικά ή να παραγγείλω ξανά της UD. 
Εκτος απο τα KGD που προτεινε ο BillyTheKid μπορεις να ψαξεις και για μεγαλα πακετα Muji στο ebay.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tssotiris

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2624 στις: Απριλίου 01, 2019, 01:22 »
χρησιμοποιώ prime σε siren 2 πολύ καιρό τώρα. σαν συμπερασμα μπορώ να πώ ότι αντέχει το πολύ 4 τανκ των 4 ml ,μετά θα πάρεις καμμένο αργά ή γρήγορα, σε πολλά διαφορετικά στησίματα ,με πολύ ή λιγο βαμβάκι ,χτενισμένο ή αχτένιστο. :confused1:Αν κάποιος χρησιμοποιεί γενικά "καθαρά"υγρά και δεν θέλει να αλλάζει τακτικά βαμβάκωμα ,δεν νομίζω ότι είναι το βαμβάκι του.  Γεύση βέβαια πολύ καλή από την αρχή. :D
Εξασθενημένη γεύση θα πάρεις λίγο πριν το καμμένο. :eyesplash:
Προσωπικά που βαριέμαι να αλλάζω βαμβάκι κάθε μέρα δεν μου κάνει πάμε για άλλα. Όσο απέμεινε θα το δοκιμάσω στον galaxies rtda , στον dvarw, στον kf lite 2019(τους περιμένω) μηπως σε αυτούς ταιριάξει.
Λέω να πάω σε datt white staff και cotton gods. :hmmm:
Όλα τα παραπάνω βέβαια είναι προσωπικές απόψεις και συμπεράσματα που έβγαλα με την συμβίωση μαζί του.

ξεχασα να πω ότι το καλοκαίρι τα πάει καλύτερα ,ίσως λόγω πιο ρευστών υγρών . Τα υγρά μου είναι 50-50

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110675 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159877 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515345 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146482 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12797 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 190 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530808 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201475 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801637 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11067 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40996 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet