vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

212 επισκέπτες, 8 χρήστες
Jorge, tibolaso, tapantari, petra, noe, ΨΗΛΟΣ, lounik, camber

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2115 στις: Μαρτίου 23, 2018, 00:30 »
εγώ πάντως με όλη αυτή τη συζήτηση περί κοτομπέικον πείνασα.
παραμένω φαν του κογκεντο...

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2116 στις: Μαρτίου 23, 2018, 00:34 »
Άσε και ειδα βίντεο απο ορνιθοτροφείο πριν λίγο. Βέβαια επειδή ειμαι και φαν κρεατοφάγος, απλά προς δίαιτα το κόβω 8)

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2117 στις: Μαρτίου 25, 2018, 19:55 »

Cotton Bacon Prime
 
Δεν είναι πολύς καιρός που κυκλοφόρησε το CB prime και ένας νέος ατμιστικός αστικός μύθος έχει ήδη δημιουργηθεί: «το Cotton Bacon v2 είναι για τανκάτους και το Cotton Bacon Prime για drippers». To διαβάζω από δω κι από κει και το ακούω να το λένε κατά κόρον και στα μαγαζιά. Δεν φαντάζεστε πόσο διαφωνώ με αυτό το νέο θέσφατο!  
 
Έχω χρησιμοποιήσει όλα τα βαμβάκια που υπάρχουν (νομίζω...). Μόνο αυτό το αιγυπτιακό που ξεχνάω πως το λένε δεν έχω χρησιμοποιήσει. Αυτό που συνέβη με το CBP δεν έχει ξανασυμβεί. Στήνω εντελώς διαφορετικούς ατμοποιητές με διάφορους τρόπους για άλλου είδους άτμισμα και το βαμβάκι αυτό κεντάει. Κάνω 10-15 απανωτές τζούρες και όταν ανοίγω να δω σε τι κατάσταση είναι το βαμβάκι, αυτό είναι μούσκεμα ακόμα κι αν έχω βάλει περισσότερο από όσο πρέπει. Στον Unfollow (πέρα από το ατελείωτο αφράτεμα), όταν έβαζα παχύρευστα υγρά ξεβίδωνα πάντα την καμπάνα αλλιώς είχα καμένα. Τώρα η καμπάνα είναι πάντα βιδωμένη τέρμα γιατί η απορροφητικότητα του CBP είναι για βραβείο! Νομίζω επίσης πως το CBP έχει μεγαλύτερη διάρκεια από το v2 αλλά ίσως είναι πολύ νωρίς ακόμα για ασφαλή συμπεράσματα επ’ αυτού. Πάντως στις 2-3 βδομάδες που χρησιμοποιώ το βαμβάκι αυτό έχω αρχίσει να στήνω όπως έστηνα τον πρώτο μου επισκευάσιμο. Όπως να’ναι δηλαδή, γιατί ξέρω πια ότι δεν θα έχω θέμα σωστής τροφοδοσίας.
                                                                     
To Cotton Bacon Prime είναι το πρώτο πράγμα, μετά τον πρώτο επισκευάσιμο, που μου γύρισε σελίδα στην ατμιστική μου εμπειρία. Τέρμα η κομμωτική, τέρμα τα περίτεχνα βαμβακώματα, τέρμα τα διαφορετικά βαμβάκια για διαφορετικούς ατμοποιητές, καλημέρα προχειρότητα, ευκολία και τεμπελιά. Ζω ένα ατμιστικό όνειρο!   :love_hearts:
 
 
ΥΓ. Τα άλλα βαμβάκια μπορείτε να τα χαρίσετε στις κυρίες σας για το ντεμακιγιάζ τους. Και στους κυρίους σας δηλαδή. Δεν έχω τέτοιες προκαταλήψεις εγώ...  :nope:


Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2118 στις: Μαρτίου 25, 2018, 20:09 »
Μπαίνει η άνοιξη κι όλο coup de foudre είσαι :) 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2119 στις: Μαρτίου 25, 2018, 20:34 »
Συμφωνώ απόλυτα με όσα αναφέρει παραπάνω ο Κωνσταντίνος. Στην όλη περιγραφή θα πρόσθετα μόνο την απόλυτη απουσία γεύσης βαμβακιού.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2120 στις: Μαρτίου 25, 2018, 21:05 »
Πολύ σωστά Θέμη και μεγάλη μου παράλειψη. Όταν στήνω πλέον, βάζω το βαμβάκι, το βρέχω, βιδώνω και ατμίζω. Δεν κάνω ποτέ πια αυτό που πάντα έκανα, δηλαδή να βρέχω, να πατάω fire, να ξαναβρέχω, να ξαναπατάω fire, κοκ. Δεν το έχει ανάγκη!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2121 στις: Μαρτίου 25, 2018, 21:17 »
Δεν ειναι ομως το μοναδικο βαμβακι που δεν χρειαζεται αυτη την διαδικασια να συμπληρώσω :)

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2122 στις: Μαρτίου 25, 2018, 21:23 »
Κωνσταντινε να θυμασαι οτι υπαρχει ενας ανθρωπος ο οποιος δυσκολεύεται και κερνάει καφε για εντατικα. Παντως και εγω νομίζω οτι το prime για το επομενο διαστημα μεχρι να βγει κατι αλλο θα παίξει πολυ.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2123 στις: Μαρτίου 25, 2018, 21:31 »
Δεν ειναι ομως το μοναδικο βαμβακι που δεν χρειαζεται αυτη την διαδικασια να συμπληρώσω :)

Και το Cotton Candy έχει καλή συμπεριφορά ως προς αυτό αλλά όχι όσο το CBP (κατά την άποψη μου πάντα). Δεν ξέρω βέβαια σε ποιο βαμβάκι αναφέρεσαι...  :)


Κωνσταντινε να θυμασαι οτι υπαρχει ενας ανθρωπος ο οποιος δυσκολεύεται και κερνάει καφε για εντατικα. Παντως και εγω νομίζω οτι το prime για το επομενο διαστημα μεχρι να βγει κατι αλλο θα παίξει πολυ.

Θα τα κανονίσουμε αυτά. Με ΠΜ... ;)


Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2124 στις: Μαρτίου 25, 2018, 21:35 »
Cotton Bacon Prime
 
 Ζω ένα ατμιστικό όνειρο!   :love_hearts:
 
 
γιατι ΠΑΛΙ με βαζεις σε εξοδα??  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2125 στις: Μαρτίου 25, 2018, 21:38 »
Και το Cotton Candy έχει καλή συμπεριφορά ως προς αυτό αλλά όχι όσο το CBP (κατά την άποψη μου πάντα). Δεν ξέρω βέβαια σε ποιο βαμβάκι αναφέρεσαι... :) Θα τα κανονίσουμε αυτά. Με ΠΜ... ;)

Κατα καιρους εχω γραψει για διάφορα βαμβακια που εχουν αριστη αποδοση-συμπεριφορα. Μεσα στα κριτηρια σαφως ηταν και η τροφοδοσια-απορροφητικη τους ικανοτητα. 

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2126 στις: Μαρτίου 25, 2018, 22:05 »
Αν και εγω με το prime ας πουμε στηνω εσεις οι ποιο έμπειροι βλέπεται διαφορα οσο αφορα το φουσκωμα, η ειναι κομπλε;

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2127 στις: Μαρτίου 25, 2018, 22:14 »
Όλοι λένε ότι φουσκώνει πιο πολύ. Εγώ δεν βλέπω εκεί μέσα για να έχω άποψη, αλλά τους πιστεύω... :laugh1:

Το θέμα είναι πως παρόλο το φούσκωμα δεν χάνει την απορροφητικότητα του όπως την έχανε το CBv2 αν δεν ήταν η ποσότητα η εντελώς σωστή. Αυτό που γράφω πιο πάνω, ότι δηλαδή πλέον στήνω όπως νάναι, είναι αλήθεια. Πιάνω μια ποσότητα σχεδόν στην τύχη, την περνάω και δεν ξανασχολούμαι... :)


ΥΓ. Ασχολούμαι φυσικά να είναι το μήκος σωστό, ανάλογα τον ατμοποιητή!  :yes:

ΥΓ2. Ξεχάσαμε και τα χρόνια πολλά!  :party_beer_01:


Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2128 στις: Μαρτίου 25, 2018, 22:18 »
Ευχαριστω πολυ Κωνσταντινε. Ξερεις αρχιζω να πιστευω οτι ολα ειναι στο μυαλο μου, παντως οντως νομιζω οτι το ξεχωριζεις ποιο ευκολα και ποιο σωστα, απλα ισως να σπαει ποιο ευκολα οταν το διαμορφώνεις για να μπει στην αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2129 στις: Μαρτίου 25, 2018, 22:19 »
Φουσκώνει αρκετά περισσότερο απο το κανονικό το bacon,σε dripper ειδικά φαίνεται απο την  πρώτη στιγμή η διαφορά

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135730 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084172 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34902 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 86 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476373 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114661 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271131 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos