vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 7 χρήστες
paiktaras, panos, akis91, athmichalop, aalex, manoslykos, e-akapnos

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Συνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1545 στις: Αυγούστου 20, 2016, 18:09 »
Εχω δει σε 2-3 ιντερνετικα καταστηματα ff που μαλλον ξεμειναν. Αν θυμαμαι καλα εχει το atmistique.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 20, 2016, 23:30 από e-akapnos »

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1546 στις: Αυγούστου 24, 2016, 00:09 »
Επανέρχομαι μετά από αρκετές δοκιμές με Cotton Bacon Bits V2 και Kendo Gold. Το CBB τελικά δεν μου άρεσε από άποψη τροφοδοσίας. Το χρησιμοποίησα σε 2 KL+ με λίγο, κανονικό και πολύ βαμβάκι. Αποτέλεσμα υποτροφοδοσία και υποψία καμένου.Ακόμη και μετά από 1 ημέρα που άφηνα τον ατμοποιητή δεν έστρωνε. Στον KV5 που το έβαλα μπόλικο και άνοιξα αρκετά τα υγρά κανένα πρόβλημα. Θα το κρατήσω για τον Κ5. Όσο αφορά το KG το θεωρώ δύστροπο βαμβάκι. Παρόλο που το πότισα καλά πάτησα και μια γρήγορη το fire button, το άφησα να ποτίσει αρκετή ώρα και μετά από 2 τζούρες χοροπήδησα από το καμένο που πήρα και μάλιστα σε έλεγχο θερμοκρασίας. Και αυτό θα χρησιμοποιηθεί στον Κ5. Ο συγκεκριμένος όλα τα σφάζει όλα τα μαχαιρώνει. Επέστρεψα στο παλιό και αξιόπιστο KGD και βρήκα την υγεία μου. Τροφοδοσία με την μία και απρόσκοπτη. Το CBB έχει λίγο καλύτερη γεύση από το KGD αλλά τα προβλήματα τροφοδοσίας δεν τα παλεύω. Τελικό συμπέρασμα (τουλάχιστον για τους KL+ μου) KGD :thumpup: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1547 στις: Αυγούστου 24, 2016, 00:49 »
Εγώ εδώ και αρκετά στησιματα  παίζω με native wicks μου αρέσει περισσότερο από το cotton bacon  νομίζω ότι βγάζει ποιο απαλή γεύση από τροφοδοσία δεν μπορώ να πω σίγουρα μιας και φτιάχνω λίγο καιρό τις αντιστάσεις μου και σε αυτόν τον τομέα δεν μπορώ να κρίνω αλλά ανάμεσα στα πάντς και στο μπεικον το βρίσκω ποιο καλο

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1548 στις: Αυγούστου 24, 2016, 02:25 »
ambient με υγρό 70-80%VG μου λειτουργούν απροβλημάτιστα και οι 2 τύποι βαμβακιού που ανέφερες και μάλιστα σε deck τύπου KL+,δώστους λίγο χρόνο ακόμη στις δοκιμές σου.

Eternal το native wicks φέρνει προς cotton bacon V2 στην υφή του;

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1549 στις: Αυγούστου 24, 2016, 03:26 »
Θα τολμήσω να πω ότι μου φενεται ποιο αφράτο το native μην φανταστείς όμως πολύ μεγάλη διαφορά,και επισης δεν έχω βρει και καμία μεγάλη διαφορά στην προετοιμασία του για να μπει στην αντίσταση ίσως κιόλας γιατί το μπέικον έχω την εντύπωση ότι όταν πέσει πάνω το υγρό σαν να αλλάζει η δομή του σαν να φουσκώνει για να το πω χοντρικά 

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1550 στις: Αυγούστου 24, 2016, 03:46 »
Το Νο 2 ήταν σε μορφή pads μεγαλύτερου μεγέθους. Το Νο 1 δεν ήταν σε μορφή pads.

(Image removed from quote.)
Υπαρχουν ακομα αυτα, απλα εχει γινει rebrand και τα πουλανε σαν originals πλεον απο τοτε που λανσαραν το cotton blend. Η συσκευασια περιεχει λιγοτερο προιον μεσα μετα το rebrand. Βρηκα και πηρα αυτα της φοτο, εχει πολυ πραμα μεσα και μου αρεσει πολυ μεχρι τωρα. Βγαζει λιγο τεχνιτη (περιπου silica) γευση στην αρχη σε σχεση με το βαμβακι αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι ασχημο, απλα διαφορετικο. Οπως και στο βαμβακι καταλαβαινω την βαμβακιλα στην αρχη, προσωπικα προτιμω την "silicιλα" ειναι πιο ηπια.

Σε σχεση με ενα KGD που πηρα απο ebay εχει ΠΟΛΥ καλυτερη τροφοδοσια παντως. Στο serpent mini με 22 watt (200 μονο heat flux) το KGD του ebay τραβαει καμμενο σε τζουρα 3 δευτερολεπτα και ουτε καν να κανω 2η μετα οσα βαμβακια κι αν αλλαξα. Το FF δεν εχει κανενα θεμα. Για να ειμαι δικαιος ομως, ενα KGD απο atmistique νομιζω πως ειχε πολυ καλυτερη τροφοδοσια κι ακομα δεν εχω καταλαβει αν ηταν ιδεα μου γιατι μου τελειωσε και δεν μπορω να συγκρινω... Ξενερωσα με την αγορα ebay παντως.. Ισως δεν ηταν καλο το KGD το συγκεκριμενο που πηρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2016, 03:57 από Tortugas »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1551 στις: Αυγούστου 24, 2016, 08:52 »
Είναι γεγονός ότι το υλικό των Fiber Freaks Original (cellulose) είναι ουσιαστικά άγευστο ακόμα και στην πρώτη τζούρα. Επίσης είναι αρκετά πιο ανθεκτικό ακόμα και μετά απο πολλές ώρες χρήσης. Σε σχέση με το Cotton Bacon τουλάχιστον η διαφορά είναι παραπάνω από εμφανής.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1552 στις: Αυγούστου 24, 2016, 10:36 »
Μεγαλη η διαφορα ποιοτητας. κ εμφανη απο την πρωτη τζουρα.

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1553 στις: Αυγούστου 24, 2016, 10:44 »
ambient με υγρό 70-80%VG μου λειτουργούν απροβλημάτιστα και οι 2 τύποι βαμβακιού που ανέφερες και μάλιστα σε deck τύπου KL+,δώστους λίγο χρόνο ακόμη στις δοκιμές σου.

Eternal το native wicks φέρνει προς cotton bacon V2 στην υφή του;
Τα δοκίμασα και τα δυο για πάνω από 1 μήνα και με διάφορα στησίματα. Δυστυχώς παρά τον αρχικό μου ενθουσιασμό δεν μου έκατσαν. Περιμένω να πάρω αυτές τις μέρες και τον Fodi f2 οπότε δεν θα πάει τίποτε χαμένο. Στους KL+ πάντως δεν τα ξαναχρησιμοποιώ γιατί δεν την παλεύω με το καμένο. Έφυγα από τους εργοστασιακούς γι αυτό το λόγο. Ο K5 και o Fodi θα είναι το κέντρο δράσης τους. Ειδικά ο Fodi που είναι τανκάτος dripper φαντάζομαι δεν θα έχει τέτοια θέματα. Θα επανέλθω με νεώτερα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1554 στις: Αυγούστου 24, 2016, 11:24 »
Μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό που λες για την τροφοδοσία, προσωπικά έχω παρατηρήσει ότι δουλεύει άψογα στους KF μου. Μάλιστα, στο Φαινόμενο το τοποθετώ με προσοχή για να μην έχω υπερτροφοδοσία...

Μετά από όσα υλικά τροφοδοσίας έχω δοκιμάσει, θεωρώ ότι τα δύο κορυφαία σε θέμα απόδοσης, είναι τα Drago Cotton και VCC. Είναι λίγο παίδεμα και τα δύο μέχρι να μάθει κανείς τα κουρέματα και τις τοποθετήσεις τους, αλλά νομίζω ότι συνδυάζουν με τον καλύτερο τρόπο τις παραμέτρους της τροφοδοσίας, αντοχής και απόδοσης της γεύσης.

Προσωπικά, θεωρώ ότι τα περισσότερα βαμβάκια των ημερών μας, δεν αλλοιώνουν τη γεύση. Κάποια συμπεριφέρονται έτσι από την πρώτη τζούρα, κάποια θέλουν λίγο για να στρώσουν. Με πολύ λίγα υλικά τροφοδοσίας δεν τα βρήκα, και λόγω απόδοσης, και λόγω αίσθησης της τζούρας, θεώρησα ότι την έκαναν λίγο πιο τραχιά. Μπορώ να θυμηθώ τα FF και το Rayon τα οποία σίγουρα δεν συμπάθησα.

Αποσυνδεδεμένος ambient

  • **
  • 417
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1555 στις: Αυγούστου 24, 2016, 11:47 »
Τρύφωνα καλημέρα.
Αν διαβάσεις προηγούμενο μήνυμά μου (#1487) θα δεις ότι στην αρχή είχα ενθουσιαστεί με τα συγκεκριμένα. Τελευταία έστησα χθες το βράδυ, μετά απο καθαριότητα, 1 KL+ με KG. Το πότισα καλά, πάτησα και το fire μια γρήγορη για να αποροφήσει πιο γρήγορα το υγρό. Το άφησα και κανένα μισάωρο να ποτίσει. Μια τζούρα ΟΚ δεύτερη κάηκε ο λαιμός μου. Έχυσα το υγρό έβγαλα το βαμβάκι ,που είχε καεί τόσο πολύ, που όταν το τράβηξα κόπηκε στα δυο. Ξέπλυνα τον ατμοποιητή και έβαλα KGD. Αλληλούια ατμίζω από χθες χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Ναι το CBB έχει καλύτερη γεύση από το KGD από την πρώτη τζούρα αλλά προτιμώ τη λιγότερη γεύση από το καμένο. Το KG θα το δοκιμάσω και στον Fodi που παραλαμβάνω σήμερα, στους Kayfun Lite Plus πάντως δεν μου έκατσαν και δεν θα τα χρησιμοποιήσω ξανά.

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1556 στις: Αυγούστου 26, 2016, 01:59 »
εγω παντως οτι και να εβαλα παλι στο ud πηγα
κανενα δεν μου εδωσε την ιδια γευση μονο το μοθτζι δεν δοκιμασα

Αποσυνδεδεμένος Christos_swc

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1557 στις: Αυγούστου 26, 2016, 09:50 »
Κι εγω το ιδιο θα κανω.
Εχω παραγγειλει Muji απο Fasttech αλλα δε λεει πουθενα οτι ειναι οργανικο.
Το παρηγγειλα γιατι ειχε εξαιρετικες κριτικες και τιμη.
Η υγεια πανω απ'ολα και το κοστος σε δευτερη μοιρα, αλλωστε δε μιλαμε για χιλιαρικα εδω, για βαμβακι μιλαμε.
Θα παραγγειλω UD Muji και μολις ερθει αυτο το αλλο θα φαει μαυρο.

Αποσυνδεδεμένος leriban

  • **
  • 292
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1558 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2016, 18:54 »
αυτο το εχει χρησιμοποιησει κανενας   http://www.alterego.gr/e-shop/diy/atomizers/organic-cotton-koh-gen-do.html? χρησιμοποιω cotton bacon v2 και λεω να αλλαξω.

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1559 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2016, 19:05 »
Έχω πάθει πλάκα με το cotton bacon v2. Κάτασπρο και πάντα φουλ αφρατο. Χρησιμοποιουσα kgd για πολλούς μήνες στον kayfun mini v3 δεν ειχα κάποιο πρόβλημα, απλά είχα περιέργεια. Με το κοτομπεικον δυσκολεύτηκα λίγο στην αρχή να βρω την ποσότητα, αλλά με κράτησε η καθαρή γεύση απ την πρώτη τζουρα και το πόσες μέρες μένει καθαρό και με άριστη τροφοδοσία.. το προτείνω σε όλους!

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8046 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 401 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136001 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084735 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35172 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9777 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478077 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy