vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

226 επισκέπτες, 6 χρήστες
aragiannis, manoslykos, tibolaso, camber, Alexander20, Lazy Dog

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1449
  • Φύλο: Άντρας
μιας και ολο και περισσοτεροι χρησιμοποιουν japan cotton pads,ελεγα να ακουστουν διαφορες γνωμες για ποιο σας εχει κερδισει.
εγω χρησιμοποιω απο αυτο http://www.replacesmoke.com/αξεσουάρ/υλικά-diy/organic-cotton-pads-detail.html και μπορω να πω οτι οι ατμο μου εχουν παρει ζωη.


ακουγεται οτι τα κορυφαια ειναι τα naκamichi και koh gen do ,ενω προσφατα ειδα οτι κυκλοφορει και ενα με την ονομασια kumo που ειναι και το πιο ακριβο.


αντε να βλεπω γνωμες  :yes: :yes: :yes: .


Μια σύγκριση μεταξύ διάφορων τύπων pads μπορείτε να βρείτε εδώ http://vaping.gr/index.php/topic,23992.msg821513.html#msg821513

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2022, 01:55 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 17:46 »
xθες περασα απο vapoleon(θεσσαλονικη) να παρω ενα υγρο που ηθελα και ο στρατος μου εδωσε να δοκιμασω ενα καινουργιο οργανικο βαμβακι που εχει φερει,το δοκιμασα και στον magma και στον ρωσσο,εχω να πω τα καλυτερα! απο την πρωτη τζουρα φουλ γευση,καθαρη παρα πολυ,πανω στην βιασυνη ξεχασα να τον ρωτησω απο ποια εταιρια ειναι,θα επανελθω μολις μαθω! :D

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 19:13 »
από το καλοκαίρι άφησα το βαμβάκι και πέρασα σε nakamichi cotton pads αγορασμένα από fabvape.
Στήνω σε kayfun lite+, magma & the dripper και σε σχέση με τις οργανικές βαμβακόμπαλλες που έπαιρνα πριν, μου δίνουν τα εξής πλεονεκτήματα :

a) Ευκολότερο στρίψιμο για να το κάνω σε σχήμα φιτιλιού επειδή είναι μακρόστενα.
β) Μεγαλύτερη οικονομία στο υλικό, γιατί κόβω κατά μήκος την κάθε λωρίδα όσο ακριβώς θέλω και σε όσο πάχος χρειάζομαι. Βασικά κάθε ένα pad μου βγάζει τρία λεπτότερα στο πάχος που εγώ θέλω.
γ) Λίγο πιο καθαρή γεύση σε σχέση με το βαμβάκι στην αρχή του ατμίσματος, σα να μη χρειάζεται στρώσιμο για να αποδώσει τη γεύση του υγρού.

Έχω και μια υποψία ότι αντέχει περισσότερο στο "καμένο" αλλά δεν είμαι και απόλυτα βέβαιος. Για να εξηγήσω, σε σχέση με το βαμβάκι όταν κάνω την αλλαγή στους dripper, το βλέπω πιο λευκό, αν και έχει φάει και μερικά καμένα επειδή ξεχνάω που και που να στάξω  :idiot1: . Το βαμβάκι ήταν λίγο πιο σκούρο στην ίδια περίπτωση. Μιλάω για τον ίδιο dripper στα ίδια W με ιδιες αντιστάσεις και ίδιο υγρό.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2014, 19:19 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 19:19 »
το συγκεκριμενο βαμβακι που λες vag,δε μπορω να το διαχειριστω με τιποτα...θελει προσοχη,γιατι μαδαει ευκολα,και κοβεται οταν το περνας στο m/coil.Aπο γευση δε μπορω να πω ακομα 100%οτι δινει παραπανω απο αυτο σε μπαλες,γιατι το εχω σε συρμα 3 εβδομαδων με dryburn... ισως και να δινει,αλλα δε βλεπω να με βολευει,και μαλον θα επιστρεψω στο κλασικο βαμβακι

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 22:10 »
Εγώ έχω πάρει το "Puff" που έχει πολύ καλές κριτικές και θεωρείται από πολλούς εφάμιλλο του koh gen do.

Δεν μπορώ να πω ότι είδα τρελές διαφορές από το οργανικό αλλά σίγουρα είναι ένα κλικ πιο πάνω σε όλα.

Το πιο σημαντικό για μένα είναι ότι αυτή η μορφή βολεύει και μπορείς να έχεις επαναληπτικότητα.

Σαν επόμενο φυτίλι θα ήθελα να δοκιμάσω rayon για το οποίο οι γνώμες είναι μοιρασμένες.

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 22:35 »
Μέχρι πρότινος είχα δοκιμάσει δύο  τρία καλά  οργανικά βαμβάκια που μου είχαν δώσει για δοκιμή φιλαράκια από τους steam tuners ..και το biowick.

Από την ώρα όμως που δοκίμασα το nakamichi και για όλους τους λόγους που αναφέρει ο thenetpoet ..έχω "κολλήσει" μαζί του.

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 26, 2014, 22:40 »
Για αυτό έχει ακουστεί τίποτα?
http://www.e-smokers.gr/product/fiber-freaks-no2/

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου


Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 12:31 »
Αυτα τα cotton pads πρεπει πρωτα να τα βρασουμε ή μπορουμε και απευθειας να τα χρησιμοποιησουμε;;

Αποσυνδεδεμένος webtool

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 12:35 »
@stelios miro κατευθείαν στρίψιμο  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 12:38 »
Ευχαριστω πολυ φιλε..απλα ρωτησα γιατι τα δικα μου εχουν κατι μαυρακια πανω σαν σκουπιδακια και με παρεξενεψε..

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 14:42 »
Υπολείμματα του φυτού είναι ( θεωρητικά ). Και εφόσον η γεύση είναι καλή, μάλλον δεν πρόκειται για ποντικοκούραδα.

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 15:18 »
Aυτες οι βρωμιτσες δίνουν τη γευση την καλή.
Ειναι σαν τις καντινες της Μιχαλακοπούλου :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 15:33 »
 :eleos: :eleos:   τι είστε σεις!!!!! Αιδώς, ατμισταί!!! Αν δηλαδή έπρεπε να αλλάξω τον τίτλο του θέματος σύμφωνα με τα 2 προηγούμενα ποστ, μπορείτε να μου πείτε τι τίτλο έπρεπε να βάλω και κατά πόσο θα είχε θέση στο φόρουμ;    :laugh1:  (ΟΧΙ, μην πείτε και συνεχίσουμε το off)  :OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1449
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 18:02 »
δεν αντεξα και πηρα kumo,ειναι λιγο πιο δυσκολο στο στριψιμο αλλα παλευετε,θα το δουλεψω λιγο και θα πω περσσοτερα.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 27, 2014, 19:06 »
Εξαρχής έστηνα με αυτα τα οργανικά cotton pads http://www.replacesmoke.com/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/%CF%85%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AC-diy/organic-cotton-pads-detail.html


Aπό το Σάββατο έχω στημένο Kayfun, Magma και Οrchid V4 με nakamichi και η γευση ειναι ειναι ενα σκαλι τουλαχιστον πανω.
Τα μειονεκτηματα του η μικρη σχετικα ποσοτητα του πακετου και η αρκετα αυξημενη τιμη του.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110472 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159708 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515260 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146446 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530721 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201457 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801571 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40968 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet