vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

239 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, Jorge, giorgos1999, camber

Twitter

Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος Wheelman

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #901 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 22:07 »


Ναι είναι του νάνο αυτή η θήκη, απλά ούτε το ήξερα αλλιώς θα είχα πάρει.. Δεν πειράζει αφού πρόλαβα την προσφορά του μόντ θήκη παίρνω και από Ελλάδα

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν είσαι από Αθηνα, μπορώ να σου δώσω εγώ(οταν την παραλάβω βέβαια) καθώς από την βιασύνη μου την έβαλα στο καλαθι χωρίς να προσέξω ότι ειναι για το nano, ενώ πήρα το μεγάλο

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #902 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 22:34 »
http://www.joyetech.com/product/evic-basic-60w-with-cubis-pro-mini/

Ωραίο αλλά πολύ μικρή μπαταρία, δε θα του βγάζει μέρα.
Η υποψηφιότητα του cuboid mini αποσύρεται (πολύ ακριβό)...

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #903 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 23:15 »
http://m.gearbest.com/temperature-control-mods/pp_413763.html μου φαίνεται τουμπανακι με καλή αυτονομία .δεν ξέρω αν θα τον βολέψει στο μέγεθος .

Απόστολος


Αποσυνδεδεμένος pablito1000

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #904 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 23:44 »
ενδιαφερον η επιλογη 2η 3 μπαταριες, περισοτερο για το μεγεθος βεβαια...+45γρ δν θα τριπησουν την τσεπη..!
αλλα με προβληματιζει το πλαστικο καπακι με τα αγκιστρα...κ δν βλεπω να υπαρχει κ σαν ανταλακτικο ουτε εξω..ενω για rx200s υπαρχουν αν κ μαγνητικο κ για να παιξεις με χρωματα..

ps.υσχυει οτι δν καθεται ορθιο λογο του μπουτον για την μπαταρια?
το
τελικά  παρήγγειλα rx2/3 μαζί με zephyrus v2.... τωρα από μπαταριες με αυτο τι κάνουμε?
συγνώμη για το πρήξιμο!!

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #905 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 16:32 »
Ωραίο αλλά πολύ μικρή μπαταρία, δε θα του βγάζει μέρα.
Η υποψηφιότητα του cuboid mini αποσύρεται (πολύ ακριβό)...
Τι εννοείς ακριβό; από Κίνα παίζει 37-40 ευρώ το κιτακι ολο κάπου που το πήρε το μάτι μου.. Εγώ το έχω κανα 3 μηνο και το έχω υπερευχαριστηθει και προς το παρών δεν πρόκειται να το αποχωριστώ..

Sent from my MX5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #906 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 17:08 »
Και επαυξάνω!  

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #907 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2016, 22:16 »
Ψάχνω ηλεκτρονικό για πολλά βατ. Το να έχει απο τις ονομαστά καλές πλακέτες δεν ειναι απαραίτητο αλλά θα ληφθεί υπόψην όπως επίσης θα ληφθεί υπόψην και το ποσό καλά ρεύματα έχει. 

Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #908 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2016, 23:18 »
παιδια καλησπερα.σαν νεος και εγω στον ατμο εχω καποιες αποριες με τα mods και θα ηθελα μια συμβουλη. μου αρεσει η τσιγαρισια τζουρα και δεν ατμιζω σε πολλα βατ (αντε να φτασω τα 12).
εχω το vtc mini με τον cubis και χρησιμοποιω την 1.5 ohm.ειμαι στην αναζητηση δευτερου mod και το ψηνω για το pico.To οποιο ομως ειναι στα ιδια βατ (75).εγω οπως ειπα δεν θα φτασω ποτε εκει καθως δεν μου αρεσουν οι πνευμονικες.
το mini volt ασ πουμε ειναι μεχρι τα 40 βατ με καλυπτει με το παραπανω αλλα εχει μικρη μπαταρια.
Τι προτεινεται για την περιπτωση μου (τσιγαρισιες//χαμηλα βατ)?




Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #909 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 00:01 »
Το pico έχει ουσιαστικά τις ίδιες λειτουργίες με το VTC Mini. H βασική διαφοροποίηση των δύο συσκευών εντοπίζεται στον εξωτερικό σχεδιασμό-σχήμα. Το mini volt έχει ενσωματωμένη μπαταρία. Θεωρώ ότι και τα τρία mods σε καλύπτουν απόλυτα. Για τσιγαρίσια τζούρα θα πρέπει να αναζητήσεις τον κατάλληλο ατμοποιητή.

Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #910 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 00:22 »
Asmoodus ohmsmium 80w.
Μικρο σε μέγεθος, με έλεγχο θερμοκρασίας και ιδιαίτερα στιβαρή κατασκευή. Δείχνει άθραυστο!

Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #911 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 01:17 »
βασικα εχω μπερδευτει με τη σχεση βατ που δινει το μοντ - με χωρητικοτητα μπαταριας.
ισχυει οτι οσο πιο λιγα βατ το μοντ τοσο πιο μικρη μπαταρια θα εχει?
Η μπορεις ας πουμε σε ενα μοντ που δινει λιγα βατ να βαλεις μια καλη μπαταρια και να εχεις καλη αυτονομια?

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #912 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 02:17 »
Όσα περισσότερα βατ ζητάς από ένα mod τόσο μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας θα έχεις.
Δεν σημαίνει όμως ότι ένα mod που δίνει πολλά βατ θα έχει και μεγάλη κατανάλωση. Μόνο αν χρησιμοποιείς όλα αυτά τα βατ που σου δίνει.
Για παράδειγμα ας υποθέσουμε ότι έχεις 2 mod. Ένα στα 50 βατ και ένα στα 100. Αν ατμίζεις στα 10 βατ θα έχεις περίπου ίδια κατανάλωση μπαταρίας και στα δύο.

Για να έχεις μεγάλη αυτονομία θα πρέπει να επιλέξεις τη μπαταρία που δίνει τα περισσότερα mAh και ταυτόχρονα μπορεί να δώσει την ισχύ που ατμίζεις.


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #913 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2016, 11:31 »
Ψάχνω ηλεκτρονικό για πολλά βατ. Το να έχει απο τις ονομαστά καλές πλακέτες δεν ειναι απαραίτητο αλλά θα ληφθεί υπόψην όπως επίσης θα ληφθεί υπόψην και το ποσό καλά ρεύματα έχει.

Πλακέτες YiHi και DNA200, που είναι οι ονομαστές, σημαίνουν αυτόματα και καλά ρεύματα. Κατά τα άλλα, καλό θα είναι εφόσον έχεις σκοπό να παίζεις σε νούμερα άνω των 120W, να πας σε (τουλάχιστον) τριμπάταρο μοντ. Από RX200 και πάνω δηλαδή...

Αποσυνδεδεμένος ManosS

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #914 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2016, 13:54 »
Καλησπέρα σας
Δύο εβδομάδες πλέον αποκλειστικα ατμιστής με το Joyetech eGo One V2 Kit. Καλό για αρχή αλλά όταν πάω σε μαγαζί για να δοκιμάσω υγρά με κανένα mod και γυρίζω σπίτι... ξενερώνω!
Οπότε μιας και το κ.τ. είναι πλέον παρελθόν για εμένα, θα προχωρήσω εντός των ημερών σε αγορά κάποιου οικονομικού (50-60€ μαζί με ατμοποιητή) mod (από εξωτερικό).
Οι τζούρες που με καλύπτουν είναι κάτι ανάμεσα σε τσιγαρίσιες και πνευμονικές! :confused1:
Ατμίζω γύρω στα 8-10ml την μέρα

Σκέφτομαι για ενσωματωμένη μπαταρία (για να μην μπαίνω στην διαδικασία εξωτερικού φορτιστή, δεύτερης μπαταρίας, κλπ), αλλά όχι και απαραίτητα.
Κοιτάζω το eVic VTwo 80W kit και το evic vTwo mini kit που έρχονται με τον cubis pro.
Αξίζουν ή μήπως καλλίτερα σκέτο το mod και ξεχωριστά ο ατμο;
Οποιαδήποτε πρόταση δεκτή.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135818 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34971 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 110 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9491 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114728 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 923 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271216 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1515 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos