vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #330 στις: Μαΐου 03, 2016, 00:22 »
καλό πιάσιμο , με πολύ καλό κουμπί στο φαιερ - δεν εχει χάσει ουτε ενα κλικ - εχει ολες τις προστασίες , καλα ρευματα , μεγαλη και ευκρινέστατη οθόνη , με ενα κουμπι κανει ολες τις επιλογές - δύσκολο στην αρχη αλλα αμα το μάθεις ειναι μια χαρα και πανεύκολο , στον έλεγχο θερμοκρασίας δεν μπορεις να ρυθμίσεις τα βαττ αλλα ξεπερνιέται με τις 5 λειτουργιές που εχει ( min-soft-norm-hard-max ) για να δινουν τα ρευματα πιο χαλαρα η πιο αγρια . οι 5 αυτες λειτουργιές δουλεύουν και στο power . στον έλεγχο θερμοκρασίας εχει επιλογή για ni-ti-ss , για μονη η διπλή αντίσταση , καθως και tcr , στο καθε τύπο σύρματος , που το ρυθμίζουμε μια φορα και το κρατα στη μνήμη . οποτε θέλουμε το αλλάζουμε εννοείτε . ατμισα αρκετα με ni200 στα 0.20 ωμ , 200 βαθμούς και δούλεψε πολυ καλα . ξεκίνησα με normal mod αλλα το καμένο πήγε σύννεφο . το γύρισα στο min και ολα ειναι κομπλε . δεν δοκίμασα ti-ss μιας και έπεσα μεσα στο πασχα ....... και με το κανθαλ δεν ειχα κανένα θεμα . αυτα για αρχη , αν και λιγο πρόχειρα γραμμένα , αλλα για τις πρώτες εντυπώσεις . δέχομαι ερωτήσεις :D και οτι ξέρω απαντώ ..... Καλη Ανασταση σε ολους !! υγεια και πολλα χαμογελα !!

Αποσυνδεδεμένος chris vs chris

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #331 στις: Μαΐου 03, 2016, 01:20 »
Με ποιον ατμοποιητη το δουλεψες;

Sent from my LG-H815 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος manosfzr

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #332 στις: Μαΐου 03, 2016, 01:32 »
με αυτόν που εχει μέσα στο πακετο tfv4 pico 24.5mm με κανθαλ  και με ni200 zephyrous v2

Αποσυνδεδεμένος johnIV

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #333 στις: Ιουνίου 10, 2016, 16:15 »
Γεια σας και από μένα νέος χρήστης του e-kapnisma αν και δεν είμαι καπνιστής (ούτε του ηλεκτρονικού ούτε του αναλογικού) όμως ένας φίλος ενδιαφέρεται  διακαώς να αγοράσει  την συγκεκριμένη πίπα, έχουμε  δει διάφορα reviews και από άλλες πίπες  στο youtube όμως δεν τον έχουν πείσει νομίζω πως είναι μια απο τις καλύτερες επιλογές ηλεκτρονικής πίπας αυτήν την στιγμή στην αγορά (βάση πάντα της μικρής έρευνας που έχουμε κάνει ) αυτό που θέλαμε να μάθουμε είναι αν κουμπώνουν ατμοποιητές από άλλες μάρκες ευχαριστώ



Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #334 στις: Ιουνίου 10, 2016, 17:47 »
Κοίτα τωρα σύμπτωση..Εσένα την θέλει φίλος σου και μένει την έχει φίλος μου!
Την έχει εδώ και 3 βδομάδες περίπου και είναι πολύ- πολύ ευχαριστημένος!
Έχει σπείρωμα 510 αν το λέω καλα ,άρα κουμπώνουν πάρα πολλοί ατμοποιητές εμπορίου. 
Ο φίλος τον πήρε με melo 3 αρκετά αεράτο και όλα μια χαρά!

Αποσυνδεδεμένος hellsrose

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #335 στις: Δεκεμβρίου 08, 2016, 14:54 »
μας πεθανε η smoktech

https://www.fasttech.com/products/1/10020352/6446700-authentic-smoktech-smok-guardian-40w-1000mah-tc

νομιζω απλα οτι ξεχωριζει σ αυτη την κατηγορια...

Αποσυνδεδεμένος igorewired

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #336 στις: Δεκεμβρίου 08, 2016, 15:20 »
Αυτή νομίζω είναι pre order και στο οφισιαλ σάητ δεν δείχνει πως κυκλοφορεί ακόμα.

Τα σπάει. Τη λιγουρεύεται ένα καλό φιλαράκι που κόβει το κάπνισμα αλλά πήγε σε οικονομικότερη λύση kamrytech K1000 η οποία αν δεν απατώμαι βγαίνει περίπου στα 37 δολάρια(?)..!

Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #337 στις: Ιανουαρίου 20, 2017, 10:35 »
Ψήνομαι για τις Limelight πίπες, αλλά σε κάποια video reviews είδα να αναφέρεται μεγάλη εσωτερική αντίσταση. Πτώση τάσης σε συνδυασμό με 18350 δεν με ενθουσιάζει καθόλου. Έχει κανείς προσωπική εμπειρία;

Την Kamry k1000plus που αναφέρεται παραπάνω την έχω πάρει και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Με KF3 mini ατμίζει μια χαρά και έχει πολύ καλή αίσθηση και στο χέρι και στο μάτι. Από τις φθηνές εργοστασιακές πρέπει να είναι η μικρότερη και αυτή που μοιάζει περισσότερο με πίπα παρά με διαστημόπλοιο. 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2017, 10:45 από cagliostro »

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #338 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 18:16 »
αγαπητοι συνατμισται θα ηθελα τα φωτα σας σε κατι!
ειδα στο νημα με τα e-pipe καποιες φωτογραφιες που ανεβασε ο [member=15440]boltsis[/member] στην  σελιδα 21 για τη smok guardian.
το ψηνω ετσι για τα μερακια καποια στιγμη να αγορασω μια.να το παιζω κουλτουριαρης στον καναπε μου.θα βαλω κ μπερε.
αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι αν πανω κουμπωνει οποιοσδηποτε ατμοποιητης.
εγω εχω εναν κλωνο skyline για παραδειγμα.
εχω κ εναν κλωνο kayfun v3 mini plus (αρκετα πιο χοντρος απο τον κλασσικο,περισσοτερα ml).οποτε λογικα δε θα καθεται ωραια αυτος.
επισης απο μπαταρια τι φαση ειναι?ενσωματωμενη?αλλαζει αν χρειαστει?
τελος, αυτα τα driptips που ανεβασε στις φωτο ο φιλος ερχονται μαζι με τη guardian η ερχεται χωρις driptip κ τα αγοραζεις εξτρα?
γνωριζει κανεις?
οποιαδηποτε πληροφορια σας θα ειναι πολυ χρησιμη!!
υγ.βλεπω οτι δεν ειναι καινουριο μοντελο βεβαια.υπαρχει καποιο πιο αξιοπιστο που να μοιαζει ομως με την κλασσικη ξυλινη πιπα?

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #339 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 18:24 »
..υπαρχει καποιο πιο αξιοπιστο που να μοιαζει ομως με την κλασσικη ξυλινη πιπα?
https://www.replacesmoke.com/syskeves/box-mods/elitar-joyetech-pipe-kit-detail
Κάτι τέτοιο εννοείς?

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #340 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 18:26 »
ε δε μοιαζει πολυ με κλασσικη πιπα ομως.ειναι οπως ειπε κ ο φιλος πιο πανω σαν δαστημοπλοιο.η smok που αναφερθηκε δυο σελιδες πιο πισω, στην οψη ειναι κλασσικη.αυτη ειναι λιγο φουτουριστικη.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #341 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 18:33 »
Αν εννοείς αυτην
Smok Guardian
απ ότι λέει παιρνει μπαταρία 18350

Γενικά απο τη μεχρι τώρα εμπειρία μου απο ηλ. πιπες, αυτες που είναι όμορφες, έχουν μπαταρία που τελειώνει γρήγορα (για να είναι μικρες σχετικά) και αυτες που έχουν μπαταρία που καπως κρατα (πχ 18650) είτε είναι απίστευτες χοντροκοπιες σαν αυτή

Smok Guardian Sub, η οποία στη φωτο φαίνετια πολύ όμορφη αλλα απο κοντα που την έχω δεί είναι μαι μεγάλη χοντροκοπιά, δειχνει πολυ εκτός λογικων αναλογιών εκτός αν είσαι δυο μετρα σε υψος και τα χερια σου είναι σα φτιάρια...

ειτε είναι μεν πιο μαζεμενες σε αναλογίες αλλα είναι  εντελώς φουτουριστικές σαν αυτη Joyetech Elitar που μοιαζει σαν την πιπα που θα ατμιζε ο...Ζαν Λυκ Πικαρ στο Σταρ Τρεκ αν άτμιζε φυσικά.

Το δευτερο θεμα που είχα είναι πως αυτες οι e-pipes είναι πολύ βαριές, λογω μπαταρίας, καμμια σχεση με τις ελαφρες ξυλινες κανονικές πιπες, και το τρίτο θεμα που είχα είναι ότι
δεν κατάφεραν να φτιάξουν μια καλή πιπα χωρίς κουμπι, που όπως ρουφας να ενεργοποιείται για να θυμίζει στη λειτουργία τις κανονικές (τα πρωτα μοντέλα που λειτουργουσαν έτσι ήταν χάλια, τα επόμενα όλα με κουμπί)

Επισης, αν έχεις λεφτα να δίνεις, και αν σου αρέσει πανω απο όλα η εμφάνιση, και η ομοιότητα με τις κανονικες εδω έχουν καταπληκτικά κομματια (αν και πολυ λίγα διαθεσιμα γιατί εδω και χρόνια ότι φτιάξουν φευγει και ότι μενει είναι αυτα που δεν πολυτραβιουνται, όπως βλεπω (ειχα καιρό να μπω στο site τους) παλια είχαν καταπληκτικες)

epipe mods

ΥΓ
Πω πω, ξεχάστηκα, sorry.
Πλεον απαγορευεται να αγοράσουμε απο εκεί...

Συγχώνευση πόστ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 21, 2017, 18:47 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #342 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 18:42 »
την πρωτη λεω ναι!
οι υπολοιπες που αναφερεις οντως χανονται στην αναγκη για αυτονομια.ειναι γκουμουτσες η πολυ τεκ γκατζετς.
αυτο με το κουμπι μπορω να το προσπερασω(μαλλον-θα εξηγησω).
επισης αυτο με τις μικρες μπαταριες (για το σπιτι τη θελω για να κανω χαβαλε με τον εαυτο μου.στην τελικη παιρνω κ δυο τρεις μπαταριες).
ο skyline θα κουμπωνει επανω ομορφα?η θελει πιο λεπτους?τελος ο skyline θα μπορουσε να παρει αυτα τα κλασσικα μακρυα driptips?
A!το σημαντικότερο!! αυτη η σμοκ γκαρντιαν ΙΙ που το εχει το κουμπι?απο πανω??
ευχαριστω άπαντες για τις απαντησεις!
υγ.Πάνο με κατεστρεψες να ξερεις.τι τιμουλες ειναι αυτες ρε παιδια?τον ηπιαμε.με βλεπω για κανα τριχρονο σε bargain lurking mode.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 21, 2017, 18:48 από mode plagal »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #343 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 18:49 »
Τα μακρια driptips αν δεν εχουν καποια ειδικη προδιαγραφή  (ή ο skyline δεν εχει καποια ειδικη προδιαγραφή, δεν τον έχω οπότε δεν γνωρίζω) λογικα θα τα παιρνει.
Για τα επιστόμια ειδικά προσπαθησε να βρεις με διπλό λαστιχακι αν υπάρχουν, γιατί λογω μεγεθους είναι λιγότερο σταθερα με μονό.

Τωρα πως θα φαίνεται επάνω, δεν μπορω να εικάσω αλλα ο κανονας είναι ότι όσο πιο κοντός και μικρότερης διαμέτρου ο ατμοποιητης τόσο καλύτερα, δηλ πχ o doggystyle λογικά θα ταιριάζει καλύτερα απο τον Kayfun 5 (που είναι μακρυς)

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #344 στις: Οκτωβρίου 21, 2017, 18:52 »
πες μου κ το τελευταιο αν δε σου κανει κοπο.
το κουμπι της σμοκ ειναι απο επανω?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135755 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084209 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34931 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 98 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476495 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114676 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1292 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2345 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 913 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271148 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1506 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos