vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

262 επισκέπτες, 8 χρήστες
camber, vasilis27p, manoslykos, tibolaso, Alexander20, lounik, Buliwyf, Lazy Dog

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος ΠετροςΘεσσ

  • ***
  • 727
  • Φύλο: Άντρας
 Ψηνομαι να τσιμπησω εναν  mtl κλωνο. Ειμαι γενικα σφιχτοτζουρης. Γνωμες για Spica η   Hussar;  Καποια αλλη προταση;

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Θα σου έλεγα dvarw ..για spica δεν έχω άποψη,hussar αρκετά πιο αερατος...

γιατι δεν υπαρχουν κλωνοι ελληνικων ατμοποιητων (zest, eviva) στην ελλαδα;

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Γιατί είμαστε ανώτερος λαός με αλληλεγγύη. Not.

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Γνωμη για whisper κανεις ρε πσιδια?

Στάλθηκε από το PRO 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Ο γνήσιος είναι πολύ καλός, σφιχτός, με πολύ ωραία και αθόρυβη τζούρα και καλή γεύση. Στο στήσιμο έχει τις ιδιοτροπίες του και δεν θεωρείται από τους ευκολότερους. Για τον κλώνο δεν έχω ιδέα αν έχει κυκλοφορήσει καν! :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2289
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
. Για τον κλώνο δεν έχω ιδέα αν έχει κυκλοφορήσει καν! :dontknow:
Εχει, έχει. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Εχει κυκλοφορησει κ μαλιστα απο ulton και επειδη είναι και από Γερμανία υπάρχει πιθανότητα να έρχεται και απροβληματιστα με Dhl!

https://www.2fdeal.com/ships-from-germanyulton-whisper-style-316ss-22mm-mtl-dl-rdta-rebuildable-dripping-tank-atomizer-5ml-silver_p8852.html


Στάλθηκε από το PRO 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Δεν έχει τα airdisks όμως για να ξέρετε ;)

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Αυτά τα airdisk είναι που δεν βλέπω να μου ταιριάζουν!
Το 1*0,8 παραείναι σφιχτό και το 2*1 νομίζω παραείναι αεράτο!

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1930 στις: Φεβρουαρίου 15, 2019, 13:46 »
Reaper V3/EVL κλώνος YFTK.

Πριν λίγες μέρες μου έσκασε εξ ανατολών, στο μεταξύ ήρθε και σε γνωστό κατάστημα της συμπρωτεύουσας.
Ενημερωτικά, ο κλώνος της YFTK συμπεριλαμβάνει και τα δύο afc rings αλλά το εσωτερικό pin του αέρα είναι το 2,7mm.
Το 1,8mm πωλείται ξεχωριστά. Ακόμα και με το 2,7 όμως μπορείτε να κάνετε mtl επιλέγοντας μια από τις μικρότερες τρύπες στο afc.
Πρώτα τα καλά :
Υπέροχος βελούδινος παραγόμενος ατμός. Πολύ καλή γεύση, τουλάχιστον μισό κλικ καλύτερη του dvarw.
Όμορφος, μίνιμαλ, ρετρό σχεδιασμός ( γούστα ). Εύκολο στήσιμο, εξαιρετική τροφοδοσία, καμία διαρροή κλπ. Και mtl και σφιχτό DL με τις επιλογές afc και pin.
ΑΛΛΑ…..δύο αρνητικά, το ένα σημαντικό ( για μένα )
1)    Μάλλον θέμα του κλώνου, για να αλλάξετε τα pin του αέρα, θα σας βγει η πίστη.
Μετά την πρώτη φορά πάντως, το μεγαλύτερο pin μπαινοβγαίνει άνετα.
2)    Αυτό μάλλον δεν είναι θέμα κλώνου γιατί παρόμοια κριτική διάβασα και για τον γνήσιο. Δε ξέρω για ποιον λόγο ο κατασκευαστής έκανε πολύγωνη τη βάση και το afc ring, χωρίς κάποιο oring που να μονώνει τον αέρα. Αποτέλεσμα : Ένα θρόισμα/φύσημα/σφύριγμα, πώς να το πω, εμφανέστατο ειδικά στις μεγαλύτερες τρύπες, στη μικρότερη και καθαρά mtl μειώνεται σημαντικά. Να πω βέβαια ότι προσωπικά είμαι μανιακός σε θέματα ήχου, θορύβων κλπ στη ζωή μου και ίσως για κάποιους αυτό να μην είναι θέμα. Για μένα ας πούμε το ένα από τα δύο αρνητικά του ορθόδοξου doggy ήταν αυτό το θρόισμα του airflow ( κλώνος 1:1 sjmy, όχι στης sxk ). Το ότι το afc ring δεν μονώνει σωστά μπορεί να το διαπιστώσει κανείς αν απλά φυσήξει ανάποδα, θα δει τον ατμό να βγαίνει από διάφορες τρύπες και όχι μόνο από αυτήν που έχει επιλέξει…Επίσης, λόγω της έλλειψης σωστής μόνωσης, δεν είναι «ξεκάθαρες» οι επιλογές αέρα, για να δείτε διαφορά θα πρέπει να πηγαίνετε τρύπα παρά τρύπα, από τη μία στην άλλη η διαφορά είναι μάλλον ασήμαντη.
Αυτό το θρόισμα λοιπόν που είναι αποτέλεσμα σχεδιασμού, μονόπλευρου airflow και έλλειψης μόνωσης, σχεδόν "καταδίκασαν" για μένα έναν ατμοποιητή που διαφορετικά θα μπορούσε να είναι ένας από τους αγαπημένους μου...

Αυτά και ελπίζω να μην κούρασα :bye:



Αποσυνδεδεμένος Christos Z

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
  • To Vape or Not To Vape
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1931 στις: Φεβρουαρίου 15, 2019, 20:23 »
Δεν κούρασες και πολύ καλά έκανες και επισήμανες αυτά τα θεματάκια,πιστεύω ότι το σφύριγμα είναι εκνευριστικό για όλους σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1932 στις: Φεβρουαρίου 15, 2019, 22:40 »
Κοίταξε, αν ο ατμοποιητής απλά και γενικά σφύριζε θα τον είχα πετάξει από το παράθυρο... :yes:
Το θέμα είναι αυτό το ενοχλητικό για μένα θρόισμα του αέρα που μάλιστα δεν είναι και σταθερό.
Κυμαίνεται από ένα ελάχιστο έως ένα πολύ ενοχλητικό για τα γούστα μου επίπεδο.
Αυτή τη στιγμή ας πούμε τον ατμίζω με το μεγαλύτερο pin στη μικρότερη ρύθμιση του "μεγάλου" afc
και δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου.
Το θέμα όμως είναι το να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω τις επιλογές αέρα σε ένα ατμοποιητή και μάλιστα
όταν αυτές είναι τόσες πολλές...όταν στα υπόλοιπα επίπεδα ο ατμοποιητής είναι εξαιρετικός...
ε εκεί σπάνε τα νεύρα σου... :-\

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1933 στις: Φεβρουαρίου 16, 2019, 00:51 »
ULTON Amadeus Style 24mm RTA/ RDA 
Πιστο αντιγραφο εξαιρετικος μονο με 30 ευρω.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1934 στις: Φεβρουαρίου 17, 2019, 13:38 »
Από την μία χαίρομαι όταν βγαίνουν κλώνοι Ελλήνων κατασκευαστών, από την άλλη πάλι όχι...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110506 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159738 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515282 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303203 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12784 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530731 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801578 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11043 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet