vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

270 επισκέπτες, 6 χρήστες
Lobotomizer, Jorge, Milarepa, Tazz, mode plagal, arbakos

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος mo0nomaxos

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #750 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2016, 18:27 »
καλησπέρα
έχω πάρει τον armomamizer rda round v2 σε κλώνο και δεν είχα προσέξει οτι ήταν με bottom feed..
γνωρίζει κανείς αν υπάρχει τρόπος και πως να αλλαχτεί το bottom feed και να μπει με την ίσια βίδα?  :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
SXK CTO Styled RTA
https://www.fasttech.com/products/5976300



Καινούργιο σκ@τουλ@κι για όποιον έχει χρόνο/όρεξη να "παίζει".
Βασισμένο στο φρέσκο κορεάτικο Vario. (πόσο να κοστίζει άραγε ο original;)

Αν και φαίνεται γλυκούλης για MTL, ατμοποιητές τέτοιου styl
(πχ Pico) ποτέ δεν τους συμπάθησα. No access στο deck χωρίς
άδειασμα υγρού εν έτη 2016 (και σύντομα 2017) = no go για μένα.

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Unfollow v2 Styled δεν άργησαν  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Πλακα κανεις τωρα gipsy!!!!

Και ημουν στα προθυρα αγορας επιπλεον Φαινομενου,αρε τα  κινεζια!!! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Αμα θέλει και αυτός στοργή και προδέρμ όπως το Φαινόμενο, απλά θα τον προσπεράσω διακριτικά

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Κάποιος που έχει Noname-Nopity κλώνο (κατά προτίμηση
από 3FV) να μοιραστεί μαζί μας τις εντυπώσεις του!?!  :(



*το ό,τι δεν έχει bottom feeder pin μου είναι αδιάφορο.

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Δεν έχω της 3fv αλλά έχω αυτόν
https://www.fasttech.com/products/4975101

Έχει μεγάλο πρόβλημα με τα σπειρώματα στους πόλους που πιάνει το σύρμα. Οι δύο από τις 4 αλενόβιδες δεν μπορούν να βιδώσουν σωστά γιατί το σπείρωμα των posts είναι φαγωμένο / κακοφτιαγμένο / ή δεν ξέρω τι άλλο είναι. Το αποτέλεσμα είναι η βίδα να πέφτει μέσα στο κενό του post. Βάζοντας το σύρμα στέκεται αλλά θέλει πολλή προσπάθεια για να καταφέρεις το σφίξεις σωστά. Και αυτό δημιουργεί μεγάλο πρόβλημα γιατί όταν καταφέρω να το σφίξω, μπορεί να μην πατάει καλά και οι αντιστάσεις να μην ανάβουν ταυτόχρονα ή με την ίδια ένταση.
Επίσης το oring που έχει μέσα στην καμπάνα (που είανι και το μόνο oring που έχει ο ατμοποιητής) κόβεται εύκολα.
Αυτά γίνονται στον δικό μου κλώνο. Δεν ξέρω αν είναι έτσι σε όλους ή αν έπεσα εγώ σε "σκάρτο".
Για το πρόβλημα με το σπείρωμα στα posts πάντως το έχουν γράψει νομίζω κι άλλοι στα reviews της FT.

Τώρα σαν ατμοποιητής γενικά, έχει σφιχτή σχετικά τζούρα με το κανονικό top cap, αλλά γίνεται σαφώς πιο αεράτος με το cloud cap που περιέχεται στο πακέτο. Από απόδοση δεν μπορώ να πω ότι είναι κάτι το ιδιαίτερο. Καλός μεν, αλλά όχι κάτι που εντυπωσιάζει.
Όλα αυτά για την απόδοση τα γράφω μην έχοντας δοκιμάσει τον αυθεντικό. Σίγουρα ο αυθεντικός δεν θα έχει τέτοιες ατέλειες στα σπειρώματα. Τώρα για την γενικότερη απόδοση δεν μπορώ φυσικά να ξέρω αν είναι κοντά ή πόσο κοντά είναι στον original.

Αποσυνδεδεμένος leftk14

  • **
  • 250
  • Φύλο: Άντρας
Εχει βγει κλωνος του 2k16 doggystyle? εψαξα σε κινεζομαγαζα αλλα τιποτα ακομα.

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Βιάζεσαι... :(

Το ό,τι βγάλαν το Pitbull σε κλώνο πάντως,
μόνο αισιοδοξία μπορεί να μας προσφέρει...

Α να δούμε.

Αποσυνδεδεμένος hellsrose

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
https://www.fasttech.com/product/6149700
μονο 16mm...η λογικη λεει οτι απο γευση θα αξιζει...
και review απο original


Αποσυνδεδεμένος kaklis

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
σταματη με κλειστα ματια cloud :thumpup:
Έχω κ τους 4. Σίγουρα Cloud Οne! 


Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Και ο πολυαναμενόμενος από αρκετούς Doggystyle 2K16 σε χρόνο dt

http://www.3fvape.com/rebuildable-atomizer-supply/12532-sjmy-doggystyle-2k16-style-rta-rebuildable-tank-atomizer-silver-316-stainless-steel-pc-35ml-22mm-diameter.html#.WCQed8mt_XU

Προφανώς in da cart

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Βιάζεσαι... :(

Το ό,τι βγάλαν το Pitbull σε κλώνο πάντως,
μόνο αισιοδοξία μπορεί να μας προσφέρει...

Α να δούμε.

ΜΕΓΑΛΗ ΜΠΟΥΚΙΑ ΦΑΕ.........
ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΗ ΠΕΙΣ.


Βγήκε και ο κλώνος...

http://www.3fvape.com/rebuildable-atomizer-supply/12532-sjmy-doggystyle-2k16-style-rta-rebuildable-tank-atomizer-silver-316-stainless-steel-pc-35ml-22mm-diameter.html#.WCQqHKPweEI

Τα like στο Stepeha.  :laugh_wave:



EDIT: ΤΟ ΑΠΟΠΑΝΩ POST ΤΟΥ PUGSANG ΔΕΝ ΤΟ ΔΑ,
ΕΤΡΕΞΑ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΣ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ!!11!!!1!!!one
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2016, 10:14 από FML »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135799 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34957 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 108 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476541 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114727 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2355 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 923 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271189 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1514 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos