vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

264 επισκέπτες, 10 χρήστες
dkostas, manoslykos, gfilip, Buliwyf, JohnDag, maprix, I.P, Kouros17, white varadero, Sergios

Twitter

Yaeliq E-liquids

Αποσυνδεδεμένος alxdjo

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #525 στις: Ιουλίου 24, 2016, 04:13 »
@Bpapanik Εγώ τα έκανα Παραγγελία με μια Revolut. Υπάρχουν οδηγοί στα Ελληνικά αν σε ενδιαφέρει. Περιμένω παραγγελία 10 Υγρά τώρα.

Absinthe ,Pro Pepper ,Bacconuts (by LizardKing),Tiramisu ,Tricks or treats by the Lizard King,Yellow Custard V2 (by TheLizardKing),Saber Blood V2 (By the Lizard king),Black Honey Tobacco,Butterscotch Tobacco,Mouth Celebration by Zoosha. Μόλις τα λάβω θα γράψω εντυπώσεις.
















Αποσυνδεδεμένος Bpapanik

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #526 στις: Ιουλίου 28, 2016, 12:37 »
Μολις παρήγγειλα και εγω για πρώτη φορά απο Yaeliq, έχω μείνει έκπληκτος σε μόλις 30 λεπτά πήρα tracking number! coffee milkshake + mothers milkshake.θα γράψω εντυπωσεις όταν παραλάβω,αν και απο οσα έχω διαβάσει έχω καλυφθεί πλήρως
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 28, 2016, 12:49 από Bpapanik »

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #527 στις: Ιουλίου 28, 2016, 15:02 »
Εγώ παρέλαβα αυτή την εβδομάδα τα παρακάτω:

Baccoberry
Zoosha Tobacco
Morning Vape
Israel Captain
Mother's Milkshake
Lord Of The Ring

Και έχω να πω τα εξής:

Baccoberry - καπνός με berry απροσδιορίστου προέλευσης. Πολύ έντονο πάει για αραίωση 1:1
Zoosha Tobacco - απορώ γιατί είναι best seller, μάλλον επειδή οι ξένοι αρέσκονται γενικώς στις ανατολίτικες γεύσεις και δη στον παστουρμά. Η μυρωδιά στον χώρο είναι αν όχι ίδια εξαιρετικά παρόμοια με του γνωστού και μη εξαιρεταίου Grandmaster της Five Pawns. Η γεύση δεν είναι άσχημη αλλά σε πετάνε έξω από οποιονδήποτε χώρο στο δευτερόλεπτο. Μόνο σε κρεοπωλείο ή στην Αθηνάς στην κεντρική αγορά μπορείς να το ατμίσεις ελεύθερα.
Morning Vape - δεν έχω καταλάβει ακόμα αν μου αρέσει ή όχι. Αρκετά περίεργο και έντονο υγρό
Israel Captain - πάτε σε ένα οποιοδήποτε κατάστημα εμπορεύεται υγρά umami, ζητάτε να δοκιμάσετε το Pipe Type και αν σας αρέσει παραγγέλνετε το Israel Captain στον yaeliq. Ακριβώς το ίδιο!!
Mother's Milkshake - Είμαι ο άνθρωπος που δώρισε σε φίλο ατμιστή το Unicorn Milk ΟΛΟΚΛΗΡΟ και το Milky Moo ΟΛΟΚΛΗΡΟ γιατί ήταν ΤΟΣΟ μπουχτιστικά από κρέμα και φράουλα που δεν μπορούσες να κάνεις πάνω από δύο συνεχόμενες τζούρες. Παρόλαυτά το συγκεκριμένο υγρό μου αρέσει. Δεν πεθαίνω αλλά ΟΚ ατμίζεται ευχάριστα - δεν δωρίζεται.
Lord Of The Ring - Μάλλον είμαι ο Τολκιν ή κάποιος από το περιβάλλον του. Έχοντας ως βασικό υγρό το Gandalf το παρήγγειλα ως δείγμα μόνο και μόνο λόγω ονομασίας. ΟΚ μέγα λάθος και ήδη έφυγε παραγγελία για 200ml να έχουμε να ατμίζουμε. Καπνός πίπας με βανίλια λέει η περιγραφή, τους πιστεύω, εγκρίνω και επαυξάνω. Εξαιρετικό υγρό, το καλύτερο που έχω δοκιμάσει το τελευταίο 3μηνο και άνετα ADV για μένα. Μην το προσπεράσετε θα χάσετε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 28, 2016, 15:29 από pugsang »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #528 στις: Ιουλίου 28, 2016, 16:28 »
To Ζοosha tobacco θέλει τουλάχιστον ένα μήνα ωρίμανση,όπως και το Morning Vape...Δοκίμασε τα ξανά μετά και θα με θυμηθείς :thumpup:
Όσο για το Lord of the Ring έιμαι σίγουρος οτι ο sef της Lamda το έχει δοκιμάσει σίγουρα αυτό το υγρό πριν φτιάξει το Gandalf...Εξίσου και
η ονομασία :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #529 στις: Ιουλίου 29, 2016, 09:25 »
To Ζοosha tobacco θέλει τουλάχιστον ένα μήνα ωρίμανση,όπως και το Morning Vape...Δοκίμασε τα ξανά μετά και θα με θυμηθείς :thumpup:
Μάλλον δεν παίζει αυτό αφού και τα 2 ήταν 10μελα δείγματα και αρκετά σκούρα σε χρώμα όπερ σημαίνει ότι ήταν ήδη έτοιμα. Τεσπα σε κανα μήνα θα τα ξανοδοκιμάσω και θα δούμε

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #530 στις: Ιουλίου 29, 2016, 10:01 »
Τα τέστερ του όλα είναι πολύ βαριά.Κανένα απο αυτά που έχω δοκιμάσει δεν είναι ίδιο με τα 100ml που στέλνει

Αποσυνδεδεμένος alxdjo

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #531 στις: Αυγούστου 02, 2016, 10:02 »
Ήρθαν και τα δικά μου



Μόλις τα δοκιμάσω θα γράψω και εντυπώσεις.

Παρεμπιπτόντως τα υγρά μου ήρθαν στο κουτάκι που χωράει 20 γιατί έβαλα και καποια εξτραδάκια και κανένα θέμα με το τελώνειο

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #532 στις: Αυγούστου 02, 2016, 10:23 »
Αν μπορείς γράψε για τα Mouth Celebration & Bacconuts γιατί με ενδιαφέρουν αρκετά.
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Miltosm

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #533 στις: Αυγούστου 06, 2016, 10:41 »
Παρέλαβα χθες 3x100ml.. Coffee milkshake,morning vape,tiramisu. Ατμιζεται κανένα απο αυτα χωρίς ωρίμαση; Μου φάνηκαν έντονες γευσεις και δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα. Στήνω ατμο με καινουριο βαμβακι να τσεκαρω. Δεν ξέρω αν πρεπει να τα αραιώσω ή να τα αφήσω να ωριμάσουν.  

Αποσυνδεδεμένος Bpapanik

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #534 στις: Αυγούστου 06, 2016, 11:08 »
Εγω περιμένω ακόμα.Απ οτι λένε τα παιδιά όλα χρειάζονται ωρίμανση.

Αποσυνδεδεμένος Miltosm

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #535 στις: Αυγούστου 06, 2016, 18:58 »

Έβαλα στο τανκ το τιραμισου και θάμπωσε πάρα πολύ. 
Επειδή τα πήρα 100% vg αραίωσα 15ml απο το καθένα με 15ml 50/50 balance atmos και μου φαίνονται καλύτερα.. Το τιραμισού δεν μου αρέσει όπως είναι αλλά τα άλλα 2 ατμίζονται. Βέβαια θα αφήσω το υπόλοιπο στα μπουκαλάκια να ωριμάσει και θα τα τσεκάρω μετα απο 2 βδομάδες. Πάντως έχω της αίσθηση πως σηκώνουν πολύ αραίωση όπως έχουν γράψει κι άλλοι.. 

Αποσυνδεδεμένος Olaf

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #536 στις: Αυγούστου 08, 2016, 22:24 »
αν εχεις γνωμη για το τουρκης τοβακο και απο φρουτενια σε ευχαριστω. :hmmm:

Ήρθε με την τελευταία παραγγελία ( 5 εγώ και 5 ένας φίλος ) και ο φίλος που το δοκίμασε είναι κατενθουσιασμένος. Λέω να το πάρω κι εγώ τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Sfigos

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Vape it like u stole it!
Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #537 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2016, 04:37 »
Θα τρελαθώ...παρέλαβα 1/9 κάποια δείγματα και 100ml vanilla custard...ανοίγω το μπουκάλι και μύρισε όλο το δωμάτιο!Το αφήνω ανοιχτό για 6 ώρες το κλείνω και το χώνω στο μαγικό ντουλάπι της ζύμωσης...
Το κοίταξα πριν λίγο και είχε αλλάξει το χρώμα προς σκούρο πορτοκαλί οπότε λέω κάτσε να δω και από άρωμα τι γίνετε...ανοίγω...τσιχλόφουσκα big babol!!! :idiot1: :idiot1:
Υπάρχει περίπτωση να πέφτω τόσο έξω??? :hmmm: :hmmm:


Υπόψιν πως έκανε και ένα δειγματάκι λάθος και αντί για double ry4 έστειλε ένα που λέγεται yellow cake 

Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #538 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 14:32 »
Έχω παραγγείλει για 1η φορά 4 υγρά.Η παραγγελία έγινε 13/10 στις 1810 πήρα tracking number και έγινε shipped και από σήμερα στο 17track.net --(Israel Post)The item was received and will be sent to destination.


1)Πότε περίπου να τα αναμένω?


2)Τα υγρά μου είναι τα εξής-banana nut bread,cinnamon roll,amaretto,incredivape by jazzy jeff..


Όλα 3 mg και 7030 vg/pg.


Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο από τα παραπάνω?

Όταν μου έρθουν πιο από όλα δεν χρειάζεται ωρίμανση ώστε να ξεκινήσω να ατμίζω?






Απ: Yaeliq E-liquids
« Απάντηση #539 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 15:16 »
1.Περιπου 10 μερες
2.Ωριμανση πανω απο μηνα ...για σιγουρα
 Σε καθε ενα που ανοιγεις για ατμισμα ( δεν σου συνιστω να τα ανοιξεις ολα μαζι)
15 μερες πριν ανοιγεις καθε 2 με 3 μερες το καπακι για ενα  δυο λεπτα ,κλεινεις ,
κουνας εντονα 30 δευτερολεπτα και μεσα στο ντουλαπακι.Δυστυχως τα συγκεκριμενα
δεν τα γνωριζω.Οι πιθανοτητες ομως ,αν εχεις υπομονη ,ειναι οτι δεν θα μετανοιωσεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33749 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534272 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236978 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 435 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13967 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136021 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084798 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35183 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9845 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy