vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

341 επισκέπτες, 10 χρήστες
manoslykos, I.P, Mantis039, grag, Ribot, Jorge, morfeas, tasos1976, tibolaso, Buliwyf

Twitter

nicorette

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: nicorette
« Απάντηση #45 στις: Μαρτίου 27, 2012, 12:21 »
 :respect: :respect: :respect: :respect:
Μπάς κ' ησυχάσω.
Μα κάθε άνοιξη το ίδιο βιολί  >:(

Ευχαριστώ για την ιδέα  :respect:

Αποσυνδεδεμένος casperino99

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nicorette
« Απάντηση #46 στις: Μαρτίου 27, 2012, 12:38 »
Σε μένα προσωπικά οι τσίχλες λειτούργησαν. Κακά τα ψέματα δεν ειναι και Ευαγγέλιο αλλα χρειάζεται και λίγη θέληση ρε παιδιά για να κόψεις το τσιγάρο!

Το χω κοψει δυο φορες με τις τσίχλες απο ενα χρόνο την κάθε φορά. Ειναι θεμα ψυχολογίας, τιποτα αλλο, και να το κόψεις και να το ξανα αρχισεις...  :yes:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: nicorette
« Απάντηση #47 στις: Μαρτίου 27, 2012, 12:58 »
Αν έχεις αρκετή θεληση δηλ. "ενέργεια για να υπερνικήσεις την αντίστασή σου στην αλλαγή" , πετυχαίνεις τα πάντα.
Αυτό που με προβληματίζει είναι η εύκολη υποτροπή στη νικοτίνη.
Ειναι μόνο ψυχολογία ή η πάλη μη την εξάρτηση μεσα στον οργανισμό δεν σταματά ποτέ και απλα η κακη ψυχολογία μιας περιόδου σου εξαντλεί την ενέργεια σου και
ξαναπέφτεις?

Αποσυνδεδεμένος casperino99

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nicorette
« Απάντηση #48 στις: Μαρτίου 27, 2012, 13:23 »
Οταν το έχεις κοψει κανα χρόνο δεν έχεις καμια είδους σωματική εξάρτηση. Δεν το σκεφτεσαι καν. Απλα εμεις οι καπνιστες εχουμε συνδυάσει το τσιγαρο με 1002 καταστασεις και ορισμένες φορες οταν φτανεις στον πατο, λες, εεε δε βαριεσαι, λιγο ακομη...

Καθαρά ψυχολογικό. Γι αυτο και κανενα χάπι, κανενα εμβόλιο και κανένα e-cig, δεν ειναι αρκετο. Γιατι το να κοψεις το τσιγάρο ειναι μια προσωπική νίκη, ένα στοίχημα. Ειτε το κερδιζεις, είτε το χάνεις. Μπορεις και να εθελοτυφλείς, δεν κερδιζεις τιποτα ομως.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: nicorette
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 27, 2012, 13:31 »
Το ρωτάω γιατι απο τοτε που ξεκίνησα το καπνισμα (πανω απο 25 χρόνια), ποτέ δεν εχω σταματήσει τη νικοτίνη, ακόμη και τωρα με το ηλεκτρονικο, ασχετα αν (χωρίς προσπάθεια) σταδιακα
την μειώνω επειδή αρχίζει και με μπουχτίζει.
Δηλ. ενας που εχει κόψει τη νικοτίνη για 1 ,2 ,3, 5 κτλ χρόνια λογικά θα έχει βρεί άλλες διεξόδους για δύσκολες καταστάσεις, γι αυτό μου κάνει εντύπωση πιο πολύ,
γιατί δηλαδή τελικά επανέρχεται στην παλιά συνήθεια την οποία για να σταματησει κόπιασε παρα πολύ?

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: nicorette
« Απάντηση #50 στις: Μαρτίου 27, 2012, 13:39 »
Διοτι κατα βάση δεν ήθελε ποτέ να το κόψει, αλλα είτε αναγκάστηκε απο φίλους και συγγενείς, είτε αναγκάστηκε απο τον εαυτό του, ξέροντας πόσο δολοφονική συνήθεια είναι!
Δεν νομίζω να έκοψε κανείς ποτέ το τσιγάρο πραγματικά οικειοθελώς. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ όμως. Πάντα κάποια πίεση υπάρχει έστω και εσωτερική, οπότε περιμένεις πάντα στη γωνία να ξανακυλήσεις.
Once a smoker, Always a smoker.
MEΔΚ
Μονίμως Εν Δυνάμει Καπνιστής.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος casperino99

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nicorette
« Απάντηση #51 στις: Μαρτίου 27, 2012, 13:51 »
Θα απαντησω το βραδακι που θα εχω χρονό...

Στα γρηγορα, ειλικρινα οταν εχει καποιος καπνιστης φλεματα, τσιγαροβηχα, δεν μπορει να περπατησει, να ανέβει μια ανηφόρα. Λές να μη βρισκει λόγους να το κοψει; Αν σε πιεσουν οι αλλοι να το κοψεις, ασε... Καλλιτερα μη το κανεις. Πρεπει να ειναι δικη σου αποφαση. Εκτος εαν σου το πει ο γιατρος... Πεθαίνεις λεμε... :yes:


Δεν ειναι ολοι οι χαρακτηρες ιδιοι. Μερικοι μπορουμε να το κοψουμε πολυ πιο ευκολα, αλλοι δυσκολευονται... Αλλοι υποκύπτουν ευκολα, αλλοι οχι. Οικειοθελώς το κοβεις απλα αυτο που δεν καταλαβαινουν πολλοι, ειναι η ψυχολογικη εξάρτηση. Η πλυση εγκεφάλου που έχουμε υποστει...

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nicorette
« Απάντηση #52 στις: Μαρτίου 27, 2012, 14:02 »
Ενα απογευμα πριν απο πολλα χρονια ενα απογευμα
αφησα τα τσιγαρα κα τον αναπτηρα παω στο καλοριφερ
και εκοψα το τσιγαρο.
Ετσι απλα.
Μετα απο 3 χρονια ειχα στρεσαριστει και ασυναισθητα
πηρα ενα τσιγαρο απο το πακετο ενος φιλου,
κατεβηκα απο το γραφειο του και αγορασα πακετο.
Ομως γλυτωσα 3 χρονια τσιγαρα και ημουνα 45
και οχι 48 χρονια καπνιστης.
 :) :)


Αλεξη εχεις δικιο :yes: :yes:
Once a smoker, Always a smoker.
MEΔΚ
Μονίμως Εν Δυνάμει Καπνιστής.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: nicorette
« Απάντηση #53 στις: Μαρτίου 27, 2012, 14:55 »
Σας λέω μόνο αυτό.
Συγγενής μου που κάπνιζε 3 πακέτα την ημέρα για 30 χρόνια το έκοψε εδώ και 15 χρόνια γιατί του δημιουργησε πρόβλημα.
ακόμη και μετά απο 15 χρόνια 2-3 φορές το χρόνο βλέπει στον υπνο του ότι καπνίζει και ξυπνα με εντονη επιθυμία για τσιγάρο.
Αυτό, μολονότι πλέον σιχαίνεται και τη μυρωδιά του ακόμη...

Αποσυνδεδεμένος Πανοπτικός

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nicorette
« Απάντηση #54 στις: Μαρτίου 28, 2012, 00:43 »
Σημερα ειχα θεωρησα οτι θα ηταν μια καλη ημερα για να τσεκαρω το κατα ποσον θα μου αρεσει το κ.τ.
Αγορασα λοιπον ενα πακετακι στιβεσαντ κοκκινο (το βαρυ).

Ενω το ειχα για βαρυ τσιγαρο, μου φανηκε ελαφρυ. (στα 22mg ατμιζω τωρα κ παραπανω δεν εχω προβλημα)

Αρα κατεληξα στο συμπερασμα οτι ειμαι περισσοτερο εθισμενος στην νικοτινη απο πριν, αρα οχι τοσο καλο right ?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nicorette
« Απάντηση #55 στις: Μαρτίου 28, 2012, 00:55 »
αλλο ο ατμος αλλο ο καπνος που ειναι πιο ελαφρυς :bye:

Αποσυνδεδεμένος mairy

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: nicorette
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 15:55 »
διαβασα οτι εχεις δοκιμασει τις τσιχλες nicorette! ξερεις αν εχει καθολου παρενεργειες?
εχω θελω να μασαω τσιχλες αντι για τσιγαρο.μπορεις να μου πεις αν ειχες καθολου παρενεργειες?

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nicorette
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 22:46 »
Γιατί δε Ρωτάς το φαρμακοποιό σου για αυτό το σκεύασμα ή ακόμη καλύτερα το φυλλάδιο οδηγειων του ?

Send from something really cool

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9577
  • Φύλο: Άντρας
Απ: nicorette
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουαρίου 24, 2013, 23:54 »
διαβασα οτι εχεις δοκιμασει τις τσιχλες nicorette! ξερεις αν εχει καθολου παρενεργειες?
εχω θελω να μασαω τσιχλες αντι για τσιγαρο.μπορεις να μου πεις αν ειχες καθολου παρενεργειες?

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά στο φυλλάδιο οδηγιών της τσίχλας Nicorette
http://www.nicorette.gr/sites/nicorette_gr/files/Nicorette_Icemint_2mg_SPC-JJ-June2010.pdf

Αποσυνδεδεμένος obsession

  • *
  • 79
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: nicorette
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουαρίου 25, 2013, 00:08 »
διαβασα οτι εχεις δοκιμασει τις τσιχλες nicorette! ξερεις αν εχει καθολου παρενεργειες?
εχω θελω να μασαω τσιχλες αντι για τσιγαρο.μπορεις να μου πεις αν ειχες καθολου παρενεργειες?
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Τις χρησιμοποιησα εγω για μερικους μηνες, δεν ειχα καμμια παρενεργεια  οπως δεν προσεξα καποια  παρενεργεια και απο το ητ.Η διαφορα ειναι οτι με τις τσιχλες κατεληξα και να καπνιζω και να μασω   ενω με το ητ τα καταφερα να ατμιζω ΜΟΝΟ.Καλη επιτυχια σε οτι επιλεξεις

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110762 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159967 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515422 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146498 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303300 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530849 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801677 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11083 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet