vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

274 επισκέπτες, 8 χρήστες
camber, Alexander20, Buliwyf, gfilip, ahill2, maprix, lounik, dvelev

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10620 στις: Απριλίου 25, 2019, 23:47 »
Η ζερομπάκο έχει πίνακα στο φόρουμ http://vaping.gr/index.php/topic,21761.msg1424054.html#msg1424054.
Εγώ στην θέση σου θα επικοινωνούσα μαζί τους εδώ ή απ' ευθείας, δίνοντάς τους ευκαιρία να επανορθώσουν .

Αποσυνδεδεμένος Lesbiathan

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10621 στις: Μαΐου 12, 2019, 23:03 »
παιδια τι γνωμη εχετε για το μπανακι υπερηχων συγκεκριμενα αυτο εδω https://www.aliexpress.com/item/Skymen-600ml-Digital-Mini-Ultrasonic-Bath-Jewelry-Watches-Dental-Ultrasonic-Cleaner/32820623996.html?
35w 
40khz
30min max
29 ευρω με μεταφορικα απο ευρωπη και με dhl
το παρηγγειλα, θα κανει δουλεια πιστευετε με τα υγρα και γενικα με τους καθαρισμους ? ή να παω για refund οσο προλαβαινω? Ευχαριστω

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10622 στις: Μαΐου 13, 2019, 02:04 »
Ίδιες τιμές έχουν και Ελλάδα. Γιατί να παραγγείλεις από Κίνα χωρίς εγγύηση;
Εδώ για παράδειγμα ισχυρότερος και με χρονοδιακόπτη 1 ώρας https://www.skroutz.gr/s/4661333/Bakku-BK-9050.html

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10623 στις: Μαΐου 13, 2019, 08:31 »
Όταν πρωτοέψαχνα για UC, διάβαζα για W, συχνότητες, κύκλους, αποδόσεις και όλα τα επιστημονικά δεδομένα...
Τελικά αφού κόντεψα να γίνω ειδικός στους υπέρηχους, πήρα ένα "απλό" μπανάκι της UD από ελληνικό ατμομάγαζο, το οποίο το έχω 2+ χρόνια και λειτουργεί μια χαρά.
Αν ρίξω μέσα κανένα ατμοποιητή στον οποίο έχω ατμίσει νετ και έχει πολλή μάκα, το βάζω και ένα δεύτερο τρίλεπτο κύκλο και όλα καλά. Μια σταγόνα υγρό πλυσίματος βρεφικών μπιμπερό κάνει θαύματα στις δύσκολες περιπτώσεις. Μετά βεβαίως ξέπλυμα πριν τη χρήση.

Αποσυνδεδεμένος Lesbiathan

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10624 στις: Μαΐου 13, 2019, 14:14 »
Ίδιες τιμές έχουν και Ελλάδα. Γιατί να παραγγείλεις από Κίνα χωρίς εγγύηση;
Εδώ για παράδειγμα ισχυρότερος και με χρονοδιακόπτη 1 ώρας https://www.skroutz.gr/s/4661333/Bakku-BK-9050.html
κοιτα καλα λες αλλα βλεπω αυτος εχει αρνητικα reviews , και αυτος που πηρα ειναι απο τσεχια καλε σιγα

Αποσυνδεδεμένος dimis52

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10625 στις: Μαΐου 13, 2019, 16:28 »
Καλησπέρα. Είμαι νέος ατμιστής και ακόμη ψάχνομαι λίγο. Το φόρουμ με βοήθησε αρκετά. Βοηθήστε με λίγο με μερικές απορίες που έχω. Θα ξεκινήσω να κάνω μίξη shake and vape υγρά. Καταρχήν όσον αφορά τις βάσεις σκέφτομαι να αγοράσω PG και VG Hemco ή Zarbis 1 λίτρου. Έχουν καμιά διαφορά οι 2 αυτές και ποια θα προτείνατε? Αυτές, καθώς και αρώματα χρειάζεται να τα διατηρώ στο ψυγείο ή απλά σε κάποιο σκοτεινό ντουλάπι?

Όσον αφορά nicotine boosters απότι διαβάζω απαγορεύεται η παραγγελία απτο εξωτερικό ούτε καν από ΕΕ, σωστά? Έχω βρει με 2,5€ μάρκα Hexocell, είναι καλή?

Τέλος μπορούμε να παραγγείλουμε συσκευή από κίνα? Θέλω για δεύτερο ένα μικρό minifit, αλλά απ'ότι διαβάζω μάλλον θα κατασχεθεί στο τελωνείο? Υπάρχει τρόπος?

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος tasoscook

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10626 στις: Μαΐου 14, 2019, 00:24 »
Θα σου απαντήσω σε ότι εχω δοκιμάσει, οι PG-VG απο φαρμακείο ειναι μια χαρά! Για τα booster που αναφέρεις εγω προσωπικά εχω πονοκέφαλο οταν τα χρησιμοποιώ,αντίθετα ένας φίλος μου τα βρίσκει μια χαρά,οπότε δοκιμάζεις και κρίνεις!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10627 στις: Μαΐου 14, 2019, 08:39 »
Καλησπέρα. Είμαι νέος ατμιστής και ακόμη ψάχνομαι λίγο. Το φόρουμ με βοήθησε αρκετά. Βοηθήστε με λίγο με μερικές απορίες που έχω. Θα ξεκινήσω να κάνω μίξη shake and vape υγρά. Καταρχήν όσον αφορά τις βάσεις σκέφτομαι να αγοράσω PG και VG Hemco ή Zarbis 1 λίτρου. Έχουν καμιά διαφορά οι 2 αυτές και ποια θα προτείνατε? Αυτές, καθώς και αρώματα χρειάζεται να τα διατηρώ στο ψυγείο ή απλά σε κάποιο σκοτεινό ντουλάπι?

Από τις δύο θα προτιμούσα Zarbis καθώς της Chemco μπορεί να αλλάζει η γεύση και η καθαρότητα από παρτίδα σε παρτίδα.
Σε σκοτεινό και σχετικά δροσερό ντουλάπι θα είσαι μια χαρά, μπορείς άνετα και στο ψυγείο απλά θα γίνει πιο παχύρρευστη με τη ψύξη.


Όσον αφορά nicotine boosters απότι διαβάζω απαγορεύεται η παραγγελία απτο εξωτερικό ούτε καν από ΕΕ, σωστά? Έχω βρει με 2,5€ μάρκα Hexocell, είναι καλή?

Τυπικά απαγορεύονται όλες οι αγορές ατμιστικών προϊόντων από ξένες χώρες. Προσωπικά δεν προτιμώ τις Hexocell αλλά μπορείς να δοκιμάσεις και να αποφασίσεις μόνος σου.

Τέλος μπορούμε να παραγγείλουμε συσκευή από κίνα? Θέλω για δεύτερο ένα μικρό minifit, αλλά απ'ότι διαβάζω μάλλον θα κατασχεθεί στο τελωνείο? Υπάρχει τρόπος?

Επειδή τα τελωνεία δεν μπορούν να ελέγξουν όλα τα προϊόντα που έρχονται από το εξωτερικό, έχει καλές πιθανότητες να περάσει η παραγγελία σου, ειδικά αν είναι πολύ μικρό πακετάκι. Σίγουρο όμως δεν είναι.

Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος dimis52

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10628 στις: Μαΐου 14, 2019, 13:24 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Από booster θα δοκιμάσω το Hexocell. Αν δεν μ' αρέσει θα προτείνατε κάποια συγκεκριμένη άλλη μάρκα?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10629 στις: Μαΐου 14, 2019, 14:07 »
boosters της Pink mule η της lamda

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10630 στις: Μαΐου 22, 2019, 19:14 »
Παιδιά Καλησπέρα! ! Έχω εδώ και ένα μήνα έναν μτλ rda του έχω κάνει αρκετά στησιματα αλλά σήμερα προς το μεσημέρι ένοιωσα ενόχληση στον λαιμό και βήχα ατμιζωντας και παρατήρησα το υγρό να έχει σκούρο έντονο χρώμα από το αρχικό μόλις τον έλυσα πέρα από το σκούρο χρώμα στο βαμβάκι δεν είδα κάτι άλλο το υγρό που χρησιμοποιώ είναι το ίδιο αντισταση 0.9 στα 15.5 βατ η μόνη αλλαγή είναι ότι χρησιμοποιείσα άλλο μοντ  (το χρησιμοποιώ σε άλλους ατμοπιοιτες ) μήπως ξέρει κανείς τι συνέβη; ένα χρόνο που ατμιζω δεν μου έχει ξανά συμβεί .

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10631 στις: Μαΐου 30, 2019, 16:26 »
Το υγρό σκουραίνει είτε όταν μείνει πολύ καιρό μέσα σε τανκ (πράγμα που δεν ισχύει στην περίπτωσή σου αφού έχεις rda) είτε από κάψιμο αντίστασης. Το βαμβάκι πώς ήταν; Μήπως έπαιξε κανένα hot spot που δεν το πήρες χαμπάρι; 

Μήπως σου στέγνωνε το βαμβάκι και τραβούσες dry hits; Αυτό θα εξηγούσε την ενόχληση στο λαιμό αλλά μπορεί και το σκούρο του βαμβακιού αφού χωρίς αρκετό υγρό στο βαμβάκι η αντίσταση έκαιγε ό,τι πρόσθετο μπορεί να είχε μέσα το υγρό σου.

Σε κάθε περίπτωση κάνε ένα καινούριο στήσιμο και δες πώς θα πάει.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10632 στις: Ιουνίου 02, 2019, 20:38 »
Παιδιά Καλησπέρα! ! Έχω εδώ και ένα μήνα έναν μτλ rda του έχω κάνει αρκετά στησιματα αλλά σήμερα προς το μεσημέρι ένοιωσα ενόχληση στον λαιμό και βήχα ατμιζωντας και παρατήρησα το υγρό να έχει σκούρο έντονο χρώμα από το αρχικό μόλις τον έλυσα πέρα από το σκούρο χρώμα στο βαμβάκι δεν είδα κάτι άλλο το υγρό που χρησιμοποιώ είναι το ίδιο αντισταση 0.9 στα 15.5 βατ η μόνη αλλαγή είναι ότι χρησιμοποιείσα άλλο μοντ  (το χρησιμοποιώ σε άλλους ατμοπιοιτες ) μήπως ξέρει κανείς τι συνέβη; ένα χρόνο που ατμιζω δεν μου έχει ξανά συμβεί .
Κατά αρχήν ευχαριστώ για την απάντηση να διορθώσω ένα λάθος που έγραψα δεν πρόκειται για rda αλλά για rta αλλά τον είχα στήσει πριν δύο μέρες. Το βαμβάκι μόλις το έβγαλα δεν είχε ίχνος καψίματος γιαυτό με παραξένεψε εκτός εάν το μοντ για κάποιο λόγο έδωσε πολλά βατ τι να πω .

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10633 στις: Ιουνίου 29, 2019, 21:38 »
Καλησπέρα σε όλους ζητώ συγγνώμη για την μάλλον λίγο άσχετη ερώτηση απλά δεν ήξερα σε πιο νήμα να γράψω. Επειδή είναι το πρώτο μου καλοκαίρι ως ατμιστής( Νοέμβριο ξεκίνησα) ήθελα να ρωτήσω γιατί μου φαίνεται η γεύση πιο άτονη λόγω ζέστης? Εννοώ έχει να κάνει με το μοντάκι ή επειδή βράζει το υγρό στον ατμοποιητή όταν κάθεται κάποιες ώρες, συμβαίνει και σε άλλους αυτό ή μόνο σε μένα? Ευχαριστώ θερμά.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10634 στις: Ιουλίου 09, 2019, 22:45 »
Ναι φίλε μου το καλοκαίρι είναι λίγο δύσκολα τα πράματα καθώς στεγνώνει εύκολα το στόμα και σου βγαίνει κάπως η γεύση. Μπόλικο νεράκι και προσοχή τα υγρά μακριά από τον ήλιο, δεν  αφήνουμε τίποτα στο αμάξι ουτε μοντάκια ούτε μπαταρίες ούτε υγρά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 950 110478 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:42
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159718 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515268 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303199 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12779 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 179 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530723 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801572 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11037 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40968 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet