vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

218 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος stefanos80

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8625 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 22:03 »
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα σας. Ερώτηση ατμιζο  εδώ και δύο μήνες πριν από καμια εβδομάδα άρχισα να εχω ένα πλακομα στο στήθος και να δυσκολεύομαι κάπως να πάρω βαθιά ανάσα.ατμιζο το supreme 12mg και ατμιζο γύρω στα 8 ml την  ημέρα. Μπορεί κάποιος να μου πει αν ξέρει κάτι ή μήπως να πάω σε κανένα γιατρό 

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8626 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 22:05 »
#giorgosmc   Το  πιο πιθανό είναι να έχεις  υπερτοφοδοσια, άστο ξάπλα το  mod για  μια  ώρα  μπορεί να  σταματήσει να  στο  κάνει.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα σας. Ερώτηση ατμιζο  εδώ και δύο μήνες πριν από καμια εβδομάδα άρχισα να εχω ένα πλακομα στο στήθος και να δυσκολεύομαι κάπως να πάρω βαθιά ανάσα.ατμιζο το supreme 12mg και ατμιζο γύρω στα 8 ml την  ημέρα. Μπορεί κάποιος να μου πει αν ξέρει κάτι ή μήπως να πάω σε κανένα γιατρό

Καλός  ήρθες  φίλε στο φόρουμ, με τι  ατμοποιητή ατμιζεις και  στα  πόσα watt? 

Αποσυνδεδεμένος stefanos80

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8627 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 22:11 »
Eleaf 30w και ατμιζο στα 13.4 w και στα 4.7v με nautilo mini 

Αποσυνδεδεμένος Colton50

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8628 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 22:14 »
Καλησπέρα στην όμορφη παρέα σας. Ερώτηση ατμιζο  εδώ και δύο μήνες πριν από καμια εβδομάδα άρχισα να εχω ένα πλακομα στο στήθος και να δυσκολεύομαι κάπως να πάρω βαθιά ανάσα.ατμιζο το supreme 12mg και ατμιζο γύρω στα 8 ml την  ημέρα. Μπορεί κάποιος να μου πει αν ξέρει κάτι ή μήπως να πάω σε κανένα γιατρό

Θα επρεπε να πας στον γιατρο αμεσως. Ατμιζεις περιπου τριπλασια ποσοτητα απο μενα (και εγω στα 12mg ειμαι) οποτε ισως ειναι υπερβολικη δοση νικοτινης αλλα επειδη ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ γιατρος δεν μπορω να ξερω τι γινεται. Ουτε καποιος μπορει να κανει διαγνωση απο μακρια ακομα και αν ειναι γιατρος. Οποτε το σωστο και λογικο ειναι να επισκεφτεις τον γιατρο σου.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8629 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 22:17 »
Εχω κανει και 6αρα παλι καιει οταν το αφηνω για πολυ ωρα αλλα οχι τοσο βεβαια, γενιικα μου εχει συμβει ανα καιρους σε διαφορους ατμοποιητες αυτο και με διαφορα υγρα ανεξαρτητου mg ή pg/vg

Επειδή λες πως είσαι και αρκετό καιρό στον ατμό, καλό θα είναι να πας σε 6αρα που το πρόβλημα είναι μικρότερο. 
Επίσης, ο melo και οι συμβατοί έχουν χτύπημα υπολογίσιμο λόγω μεγέθους κεφαλής κυρίως. Με ναυτίλο π.χ. έχεις δοκιμάσει; Είναι καλύτερα τα πράγματα;

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8630 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 22:31 »
Δεν εχω δοκιμασει ναυτιλο ακομα δηλαδη

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8631 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 22:32 »
Eleaf 30w και ατμιζο στα 13.4 w και στα 4.7v με nautilo mini

Το  είχα  πάθει και εγώ  με τον  Nautilus mini  όταν  είχα  ξεκινήσει το η.τ.   πριν από  1,5 χρόνο   με  12 νικοτίνη και  7 ml την  ημέρα  που  έκανα , πήρα  ένα  υγρό  με 18 νικοτίνη και έκανα  2ml την  μέρα  δεν  άντεχα  παραπάνω  από  το  χτύπημα και  μου  πέρασε, αυτό που πρέπει να κάνεις είναι  να μειώσεις  τα  ml  που  κάνεις γιατί ο ναυτίλος έχει  σφιχτή τζούρα  και  σε  κουράζει που  ρουφας  τόσο  πολύ. 

Αποσυνδεδεμένος stefanos80

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8632 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 22:47 »
Ok αυτό θα κάνω θα προσπαθήσω να ρίξω κατά πολύ τα ml μου ευχαριστώ πολύ 

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8633 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 23:26 »
Αν στην ιδια αντισταση μπερδεψεις πανω απο μια βαση και αρωμα χαλαει πιο γρηγορα η αντισταση?

Αποσυνδεδεμένος BonecrusheR

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
  • Less..is More.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8634 στις: Οκτωβρίου 21, 2016, 01:36 »
Το  είχα  πάθει και εγώ  με τον  Nautilus mini  όταν  είχα  ξεκινήσει το η.τ.   πριν από  1,5 χρόνο   με  12 νικοτίνη και  7 ml την  ημέρα  που  έκανα , πήρα  ένα  υγρό  με 18 νικοτίνη και έκανα  2ml την  μέρα  δεν  άντεχα  παραπάνω  από  το  χτύπημα και  μου  πέρασε, αυτό που πρέπει να κάνεις είναι  να μειώσεις  τα  ml  που  κάνεις γιατί ο ναυτίλος έχει  σφιχτή τζούρα  και  σε  κουράζει που  ρουφας  τόσο  πολύ.
Καλησπέρα παιδιά,
Κατ αρχήν ο Nautilus είτε Μίνι έιτε ο κανονικός δεν παίζει για πάνω απο 9..10watt βία...οι αντιστάσεις που πάιρνει πανω..1.2 ή 1.8 δεν κάνουν για τα watt αυτα(13.4!! που πας ρε μεγάλε..)..αποτελέσμα να μήν ευχαριστιέστε το υγρό που ατμίζετε...αυτό άσχετο με το ερώτημα του παιδιού..
@stefanos80.....φίλε ..δεν έχεις τίποτα...απλα ρουφάς μανιωδώς απο εναν ατμοποιητή που δεν βγάζει τον όγκο που θες για να "μπουκώσεις" νίωθοντας "ικανοποίηση" επειδή απο τα συμφραζόμενα σου αυτό νομίζω οτι προσπαθέις να κάνεις..οποτε αμα του **μάς την μάνα στο ρούφιγμα λογικό θεωρώ οτι ειναι να μην νιώθεις καλα σε  κάποιες στιγμές..συν οτι μαλλον σου λειπει το τσιγαρο κ πλακωνεσαι.......αφυδάτωση έχεις νιώσει φίλε?...΄διψα κλπ..?
το η/τ..εχει αλλη φιλοσοφία χρήσης....αργό κ παρατεταμένο ρούφιγμα.
18 Mg Nικοτίνη που διάβασα..παιδιά..παραέιναι!..πολύ δυνατή για ξεκίνημα...ειδικά λαμβάνοντας υπ''οψιν οτι "σκάει" στους υποδοχέις του εγκεφάλου τουλάχιστον μετά απο 1-2λεπτά απο οσα εχω ακούσει χωρίς να έιμαι ειδικός...οπότε μέχρι να στα δώσει...ρουφάς απανώτα κ ερχονταί όλα μαζεμένα..το θεωρω υπερβολικό ..δλδ..ακομα κ με ατμο απλο στα 8 watt..εγω θα την ακουγα με 18αρα...οπως την έχω πάθει κιόλας...έιχε τελειώσει το gambit το 12αρι κ μου έιπε ο τύπος το ίδιο πράγμα έιναι..απλά θα κάνεις κανα 2μέρες να συνηθίσεις... ;D ;D

υπερδοσολογία νικοτίνης σε συνδιασμό με εξαντλητικό ρόυφηγμα νομίζω..ΑΛΛΑ..μήν πάρω κανένα στον λαιμο μου..δεν είμαι ειδικός απλα αναφέρω γνώμη μήπως συμπέσει με τις σκέψεις που εχεις κάνει stefanos80..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Αν στην ιδια αντισταση μπερδεψεις πανω απο μια βαση και αρωμα χαλαει πιο γρηγορα η αντισταση?
θα χέις μπερδεμένη γέυση..και τα ΄2μαζί μην ξεχωρίζοντας πιο έιναι ποιο...εάν τώρα πρόκειται γυα υγρά με διαφορετική δοσολογία vg/pg νάι θα μαυρίσει πιο γρήγορα..αλλα το θέμα έιναι οτι δεν θα έχεις καλή γέυση ούτως ή αλλώς..

Αποσυνδεδεμένος stefanos80

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8635 στις: Οκτωβρίου 21, 2016, 09:05 »
Καλήμερα  
Για αρχή θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για την βοήθεια που μου δώσατε.
Από εχθές το πρωί μέχρι και σήμερα έχω ατμιση μόνο 2ml και μπορώ να πω ότι κάπως αρχίζει και στρωνη το πράγμα, απ ότι κατάλαβα παν μέτρων άριστον, άπλα εγώ καθόμουν στο γραφείο μου και δούλευα και στο ένα χέρι είχα το στυλό και στο άλλο το η.τ και εκεί μαλών πως έγινε το κακό, αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις θέλω να πιστεύω ότι αυτό το πλάκωμα που νιώθω θα μου πέραση αρκετά σύντομα   :wall:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

παιδιά θέλω τα φώτα σας τώρα έχω το eleaf 30 w  με nautilo mini επειδή θέλω να κάνω μια αλλαγή και είμαι ανάμεσα στα
                    α) joyetech evic-vtc mini 75w
                    β) eleaf istick pico 75w
                γ)kangertech subox 50w box

μήπως μπορείτε να μου πείτε την άποψη σας και αν είναι και εύκολο και τι ατμοποιητη να παρω
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 21, 2016, 10:55 από stefanos80 »

Αποσυνδεδεμένος dodo13

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8636 στις: Οκτωβρίου 21, 2016, 10:57 »
Καλημερα. Θα ηθελα τα φωτα σας φιλοι συνατμιστες. Θα ηθελα να μου προτεινεται ενα μοντακι μικρο σε μεγεθος τυπο nano η mini μικρο και διακριτικο γενικα, απο 60-100w . Εξαιρπυνται joytech kangertech kai eleaf. Ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8637 στις: Οκτωβρίου 21, 2016, 11:07 »
Φιλε Στεφανε,καταρχην δες πως θα εισαι με το προβλημα σου κ μεινε στον ηδη εξωπλισμο που εχεις.Βρες τα στανταρ σου στα υγρα,στην νικοτινη κ οταν νιωσεις "γεματος" χωρις προβληματα υγειας τοτε μπορεις να ψαχτεις για κατι αλλο,τα 70 κ 80 βαττ δεν σου χρειαζοντε κ ουτε προκειτε να τα δοκιμασεις.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8638 στις: Οκτωβρίου 21, 2016, 11:08 »
Καλημερα. Θα ηθελα τα φωτα σας φιλοι συνατμιστες. Θα ηθελα να μου προτεινεται ενα μοντακι μικρο σε μεγεθος τυπο nano η mini μικρο και διακριτικο γενικα, απο 60-100w . Εξαιρπυνται joytech kangertech kai eleaf. Ευχαριστω εκ των προτερων
tesla stealth 100w, αλλά νομίζω παίρνει μέχρι 22.5mm ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος dodo13

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8639 στις: Οκτωβρίου 21, 2016, 11:36 »
Ναι σωστα να προσθεσω οτι θελω να εχει αποσπομενη μπαταρια και να παιρνει μεχρι 25αρι ατμοποιηυη

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33726 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534230 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8053 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13962 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136008 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084759 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35177 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9813 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478132 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy