vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

125 επισκέπτες, 7 χρήστες
zalaros, dkostas, kurtz, manoslykos, Jorge, treloneritis, Lefty

Twitter

GG Tilemahos

Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1635 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 15:44 »
Εκτός Κίνας όπου και αλλού να είναι δεν μου λέει κάτι η τιμή πχ ο Mark Bugs που είναι κορυφή σε όλα του στη Ρουμανία τα φτιάχνει όλα και είναι σε αντίστοιχες τιμές ίσως και ακριβότερα , οπότε αυτό για τη Βουλγαρία πχ μου περνάει παντελώς αδιάφορο.  Από την άλλη το θέμα Κίνας είναι άλλη ιστορία.

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1636 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 17:55 »
@netsplit  Έκανα την γύρα μου στο forum του κατασκευαστή, και στην σελίδα του στο facebook και η απάντηση είναι:

Παράθεση
Κάποιοι ..... βρήκαν τρόπο - λέμε τώρα - να "χτυπήσουν" τα GG, λέγοντας οτι μπορεί να κατασκευάζονται Βουλγαρία ή και Κίνα. Να τους ενημερώσουμε λοιπόν εδώ (μιας και μας διαβάζουν ;) ) οτι ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΕΤΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΟΣ εκτός των παλιών κεραμικών.

Τα GG είναι και θα είναι απολύτως ελληνικά και ΓΥΑΛΙΣΜΕΝΑ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΕΝΑ-ΕΝΑ...

Το ότι δεν το γράφει ο ίδιος εδώ μέσα το ξέρουν οι διαχειριστές και ο ίδιος και σίγουρα κάποιοι παλιότεροι. Τώρα αν αρχίσεις τα "σε ποια μηχανουργεία και σε τι μηχανήματα" κλπ, καλύτερα βρες τον και ρώτα τον ο ίδιος.


Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1637 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 18:35 »
@  netsplit      
Με ολο το θαρρος  και με την απαραιτητη οικειοτητα  -επειδη παρακολουθω αναρτησεις σου, απο παληα-  με γαργαλαει να σου πω  ο,τι απαντησα  και σ'ενα φιλο μου  -Nemesακια-  σε αντιστοιχη ερωτηση!
''Στου Μπαμπη του Σουγια, τα φτιαχνει Μητσο!''
Επειδη ομως  και τον ατμισα απο τα πρωτοτυπα και εχω κανει προκρατηση και επειδη ειναι πολυ πατεντιαρης ο καινουριος και τα σπαει κοινως, θα σου πω και γω με τη σειρα μου, οτι κατασκευαζονται στον τοπο μας ολα.


Edit. Το ως ανω ονομα Μητσος, ειναι πράγματι το ονομα του φιλου μου.
Απαραιτητη η διορθωση, γιατι και συ ακους στο ιδιο ονομα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 20, 2016, 18:42 από ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ »

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1638 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 20:25 »
Ένα από τα ελάχιστα θέματα ατμοποιητών που γράφονται σεντόνια όχι για το αν είναι καλός ή κακός ο ατμοποιητής αλλά για το πια είναι η πολιτική του κατασκευαστή για τα καταστήματα που τον διαθέτουν κλπ. Έχει την πλάκα του δεν λέω. Για το αν κατασκευάζεται εντός η εκτός συνόρων απορώ πως αναφέρεται όταν ο οποιοσδήποτε μπορεί να τσεκάρει εύκολα με ένα τηλέφωνο ή mail στον κατασκευαστή και ένα τηλέφωνο η επίσκεψη στο εργοστάσιο αν θέλει να μπει σε ρόλο Ηρακλή Πουαρώ. Υπερβολή? Ναι είναι. Την κάνω επίτηδες γιατί πολλές φορές χάνουμε το μέτρο (υπολογίζω και το Είναι μου μέσα σ΄ αυτούς που εκτροχιάζονται άκυρα κατά καιρούς στην υπερβολή). Η απορία μου είναι ότι τον ίδιο ισχυρισμό τον έχω ακούσει για όλους τους ελληνικούς ατμοποιητές άλλος  κατασκευάζεται στην Βουλγαρία άλλο στην Ρουμανία στην Κουανταλουμπούρ κλπ κάπως έτσι δημιουργείτε ο αστικός μύθος.
Peace and keep vaping brothers

Αποσυνδεδεμένος filip

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1639 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 20:46 »
ειχα μεινει με την εντυπωση οτι πρακτικα 'παγκοσμιοποιηση' σημαινει φτιαχνω κατι στην κινα με €30 και το πουλαω στην ευρωπη €300. θα ξανακοιταξω τις σημειωσεις μου περι πολιτικης οικονομιας  :bye:

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1640 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 21:03 »
Πρακτικά για να φτιάξεις κάτι φθηνό στην Κίνα ή οπουδήποτε αλλού μπορεί να έχεις οικονομικά οφέλη "ποικίλων τύπων" και να κοστίζει 30€ πρέπει να παραγγείλεις ποσότητα μερικών χιλιάδων και όχι αριθμούς που τα κομμάτια εξαντλούνται σε ρυθμό ρεκόρ. Ισχύει και για άλλους ελληνικούς ατμοποιητές αυτό. Που είναι μια ακόμα απόδειξη ότι παράγονται κάπου "κοντά". Συν ότι δεν ξέρω ποιος τρελός θα διακινδύνευε να πάρει μια παραγωγή φάουλ καθώς είναι οικονομικά αδύνατον να είσαι εκεί για να την ελέγχεις ειδικά όταν μιλάμε για μικρές ποσότητες.  
Απόψεις μου βέβαια μπορεί να είμαι και λάθος

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1641 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 21:28 »
Φαινόμενο Guss, γνωστό που παράγεται
Eviva, ομοίως
προϊόντα του αλησμόνητου Leo ομοίως  :respect_hat:
MMvapors ομοίως
Cloudone ομοίως
Nextgen, tiny κλπ ομοίως
Αυτές είναι μικρές παραγωγές ...

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1642 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 21:45 »
αυτους που ανεφερες η παραγωγη τους ειναι εκτος συνορων;

Αποσυνδεδεμένος STALKER

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1643 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 21:55 »
Περιμένω και εγώ την απάντηση..πού?

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1644 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 21:59 »
Mε συγχωρείτε αλλά θεωρείτε την παραγωγή των GG προϊόντων μεγάλη? 
Δεν νομίζω. Εξάλλου τουλάχιστον μέχρι πριν κάποιο διάστημα (μην μου ζητήσετε χρονολογία δεν κρατάω τεφτέρι ούτε είμαι κολλητός του κατασκευαστή και οποιουδήποτε κατασκευαστή) εδώ κατασκευαζόντουσαν
http://www.karachaliosbros.com/el-gr/products-2/special-structures
 και ήταν ευρέως γνωστό.
Στο κάτω κάτω αν έχει αλλάξει κατασκευαστή ή χώρα παραγωγής επικοινωνήστε με τον ίδιο και ρωτήστε site έχει.

Αποσυνδεδεμένος STALKER

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1645 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 22:00 »
Παίδες σε γενικές γραμμές..ότι φτιάχνεται σε Ελλαδα είναι σε ανεπάρκεια,ότι φτιάχνεται στην Κινα το βρίσκεις στα περίπτερα κ ότι στην ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ στα supermarket

Αποσυνδεδεμένος skilouros

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1646 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 22:42 »
το που φτιαχνεται κατι ειναι τελειως μα τελειως ασχετο με την τιμη....... 99% απο  τα κινητα, τις tv , τα pc, notebook, laptop, ρουχα, παπουτσια κτλ κτλ ..... και τα ακριβα και τα φτηνα ειναι made in Cina, Bangladesh, India . Ας ειναι ενα προιον οπως πρεπει να ειναι σε σχεση με την τιμη του και εμενα δεν με ενδιαφερει αν φτιαχνεται στον Ασποπυργο, στη Σινδο ή στην Τακλαμακαν ;D  παμε τωρα στον τηλεμαχο..... ειχαμε κανενα spoiler απ τον armed?

Αποσυνδεδεμένος STALKER

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1647 στις: Οκτωβρίου 20, 2016, 22:50 »
Geia soy re patrida !
Oxi
P.S. akoma psaxnw ston xarth na brw to tàklamakan. ;D

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1648 στις: Οκτωβρίου 21, 2016, 12:13 »
 
Φαινόμενο Guss, γνωστό που παράγεται
Eviva, ομοίως
προϊόντα του αλησμόνητου Leo ομοίως  :respect_hat:
MMvapors ομοίως
Cloudone ομοίως
Nextgen, tiny κλπ ομοίως
Αυτές είναι μικρές παραγωγές ...
@Netsplit Αυτή είναι η απάντησή σου φίλε στο θεματάκι που ξεκίνησες "που φτιάχνονται τα GG" ?

To μικρό/μεγάλο δεν παίζει και μεγάλο ρόλο, εργαστήρια & μηχανουργεία, μικρά ή μεγάλα υπάρχουν και Ελλάδα, και Γερμανία και Βουλγαρία και παντού. Τα παραπάνω προϊόντα δεν γνωρίζω που φτιάχνονται, αλλά θα μάθω αν σε περίπτωση κάποιο από αυτά που κάνει κλικ να το βάλω στο καλάθι για αγορά. Έχει σημασία, θα μου πεις ? Δεν ξέρω αλλά για να δίνετε τόση σημασία εσείς οι πιο έμπειροι, μάλλον.

Και ξαναγυρνώ στο θέμα, διαβάζοντας εχτές βράδυ τριγύρω (ecf, facebook κτλ), με τον Armed, θα δούμε πράματα πολλά και πολύ φρέσκα στο κεφάλαιο RTAs. Σε μια βδομάδα θα βγεί και το video του κατασκευαστή.




Αποσυνδεδεμένος drakmor

  • ****
  • 1081
  • Φύλο: Άντρας
  • Flavor chasing
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1649 στις: Οκτωβρίου 21, 2016, 12:47 »
Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος φίλε tzifos?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33628 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534033 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59501 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8024 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236745 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 380 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084650 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35139 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9731 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477696 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy