vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

197 επισκέπτες, 10 χρήστες
djfloor, petra, baggio, maprix, Joskoil, giorgos1999, chkontog, camber, tapantari, Jorge

Twitter

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1350 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 08:21 »
όχι φίλε μου δεν χρειάζεται να έχεις το νάνο κιτ
πήρα το μανισιο τανκ που αποτελείτε από ένα πλαστικό και ένα μεταλλικό μέρος και το διαίρεσα .
έβαλα στο πλαστικό ένα μεταλλικό δαχτυλίδι από την Ιθάκη και το ίδιο στο μεταλλικό δημιούργησα 2 τανκ.
τέλος έκοψα το σωληνάκι του αέρα .

η πρώτη φωτο επάνω είναι ο exromaizer μαμα
το μοντακι είναι κλουπορακι
η φωτο είναι ψιλοχαλια αλλά με αυτό το τηλ δεν έβγαινε κάτι καλύτερο
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2016, 09:22 από ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ »

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1351 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 13:15 »
Ενδιαφέρουσα μετατροπή, εκτός απ'αυτό
τέλος έκοψα το σωληνάκι του αέρα
γιατί αυτό , δυστυχώς συνιστά μη αναστρέψιμη παρέμβαση. Ζημιά με άλλα λόγια.
Έχεις πλέον έναν τελείως διαφορετικό ατμο , με πολύ μικρή απόσταση αντίστασης-επιστομίου, με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Είναι δηλαδή σαν να παίρνεις τον KL+ και να του βάζεις την κοντή καμινάδα και το bell cup.
Ελπίζω να σε ικανοποιεί η τζούρα του.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1352 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 15:26 »
 δεν έχει καμιά διάφορα στον ατμό η στην γεύση  , όλα παραμένουνε καλά όπως και πριν 
η μόνη αλλαγή είναι στην χωρητικότητα του υγρού .
το σωληνάκι κόπηκε γιατί αλλιώς θα έβρισκε πάνω στην αντίσταση αφού ο ατμοποιητης συρρικνώθηκε .
 τέλος όλη η διαδικασία ήτανε πανεύκολη και δεν μου πήρε παραπάνω από 5 λεπτά και η επεμβαση δεν γινετε αντιληπτή ακόμη και από μέσα να τον δεις. 

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1353 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 15:43 »
Κατάλαβα. Μια χαρά είναι αφού σου αρέσει ο ατμός που βγάζει.
 Τώρα όμως δεν θα μπορέσεις να ξαναχρησιμοποιήσεις το ορίτζιναλ τανκ. (Προσωπικά μου αρέσει πολύ το τανκ με SS και γυαλί, γι' αυτό και δεν θα έκοβα την καμινάδα :nope:)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1354 στις: Οκτωβρίου 01, 2016, 17:05 »
ναι το τανκ  είναι πολλή όμορφο άλλα δημιουργεί υποτροφοδοσια και καίγονται βαμβάκια στον v2 που έχω. :'(
 και αν ποτέ θελήσω αγοράζω το πάνω καπάκι που έχει το σωληνάκι  κάπου 10 ευρώ κάνει και γίνετε όπως πρώτα .για αυτό λέγονται επισκευάσιμη.  :) :)

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1355 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 10:56 »
Παιδιά καλημέρα!!
Ξέρει κανείς που μπορώ να αγοράσω καινούριο το V1 ?
Ψάχνω αλλά βρίσκω μόνο τις νέες εκδόσεις V2.

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1356 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 11:37 »
Αυτό το δες; http://exvape.de/e-cigarette/Atomizer/eXpromizer-v1-3::95.html (αν εννοείς Ελλάδα, πολύ δύσκολο αλλά μπορείς να κάνεις μία ερώτηση E-Smokers ή Replace Smoke αν μπορούν να φέρουν).

Αποσυνδεδεμένος yannis8

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1357 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 11:39 »
Καλημερα κ καλο μηνα σε ολους.. Στην exvape θα βρεις v1 κ με 50% εκπτωση, οποτε πατσιζεις τα ταχυδρομικα..

Αποσυνδεδεμένος polygrafos

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Στέλιος Νιάπος
    • Προσκλητήρια Γάμου Βάπτισης
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1358 στις: Νοεμβρίου 01, 2016, 11:45 »
Αυτό το δες; http://exvape.de/e-cigarette/Atomizer/eXpromizer-v1-3::95.html (αν εννοείς Ελλάδα, πολύ δύσκολο αλλά μπορείς να κάνεις μία ερώτηση E-Smokers ή Replace Smoke αν μπορούν να φέρουν).
Σ'ευχαριστώ πολύ!!!

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1359 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 15:21 »
Καλοί μου "γκουρούδες" (από το γκουρού)
Επειδή ήμουν έτοιμος να τον πάρω αλλά δεν μου αρέσουν οι φλογέρες ταυτόχρονα με το άτμισμα, όπως πολλοί συνατμοστές παραπονούνται στο νήμα, και επειδή αν κατάλαβα καλά (με το φτωχό μου μυαλό) αυτό το πρόβλημα ήρθε μετά την έκδοση v.2.  σκέφτομαι να πάρω κάποιον v.1. με v.1.3. ρισκάροντας ακόμα και με μεταχειρισμένο. Εχω δίκιο προτιμάτε τελικά τις παλιότερες εκδόσεις?
Είδα από το σαιτ τους τις διαφορές v.1.2 με v.2.1 για να δώ τι χάνω, για παράδειγμα δεν θεωρώ απώλεια το top filling αφού είναι για τις κλωτσιές από ότι διαβάζω, επίσης τη ροή υγρού δευτερεύουσα, αλλά το ss304 σοβαρό σε σχέση με το ss303 (πριν την 2.1.).
Για την επιλογή λαμβάνω υπόψη ότι η exvape δείνει τον v.1.2. και v.1.3.  με 50%. Βοηθάτε συγχωριανoί έναν πρωτάρη να ξεστραβωθεί ....
Ευχαριστώ προκαταβολικά (παρακάτω οι αλλαγές)

CHANGES IN VERSION 2.1:
-    304 stainless steel
 -    Top Filling (Top Cap)
 -    Improved building deck (new center block insulator with better grip)
 -    bigger airholes (air supply up to 3.0mm)
 -    Liquid hole increases (liquid feed up to 2.0mm)

CHANGES IN VERSION 2:
 -    liquid control
 -    improved air control  (easy to adjust, bigger airholes)
 -    improved grip (knurling outside)
 -    imporved drip tip
 -    510 Pin and Screw in copper (for better conductivity)
 -    2 kinds of 510 Pin (screwable or spring version)
 -    new more flat top cap design



Changes in Version 1.3:
- new drip tip design
 - improved top cap - to reduce comming up of liquid

Changes in Version 1.2:
- new more flat Top Cap
 - available: brushed & polished surface
additional changes with second batch of Version 1.2:
- inside chamber cap is knurled for a better grip

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1360 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 15:24 »
Επειδη τους εχω δοκιμασει, η αληθεια ειναι οτι η τελευταια εκδοση, ειναι πιο θορυβωδης, ειδικα σε μια τρυπα απο ολες ειναι πολυ, ευτυχως οχι αυτη που θελω αλλα...εχεις περισσοτερες επιλογες στη ρυθμιση αερα και ειναι πιο ευκολο στα βιδωματα ξεβιδωματα λογω σαγρε επιφανειας εκει που πιανουμε

Αποσυνδεδεμένος Injen

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1361 στις: Νοεμβρίου 10, 2016, 17:49 »
Έχω την εντύπωση ότι έχει εξαφανιστεί ο expro?

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ssimoss

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1362 στις: Νοεμβρίου 11, 2016, 19:10 »
Φίλες και φίλοι, είμαι ατμιστής τα τελευταία 3 χρόνια, δεν έχω μεγάλη συλλογή από ατμοποιητές αλλά πιστεύω ότι πέρασαν αξιόλογα εργαλεία από τα χέρια μου. Ξεκίνησα με Kayfun Lite Plus, στην συνέχεια πέρασα στον Κayfun v3 και κατέληξα στον Expromizer 2.1. Και τους τρεις τους χρησημοποιούσα σε καθημερινή βάση με την σειρά που τους ανέφερα. Το τελευταίο τρίμηνο έπιασα στα χέρια μου τον Expromizer 2.1 και η αλήθεια είναι ότι όταν τον δούλεψα για πρώτη φορά σφύριζε ενοχλητικά, αλλάζοντας όμως το δαχτυλιδάκι με το ανταλλακτικό που υπήρχε μέσα στην συσκευασία του το πρόβλημα λύθηκε ( ατμίζω στις 3 πιο μεγάλες τρύπες του).. Είμαι υπερβολικά ευχαριστημένος από τον ατμοποιητή σε σημείο που ξέχασα τους Kayfun στο συρτάρι.. Το μόνο μπελαλίδικο κουσούρι του είναι το στήσιμο με το βαμβάκι, που θέλει αρκετό φούντωμα και προσοχή όταν το κατεβάζεις έτσι ώστε να μην κλίνει τις υποδοχές εισαγωγής υγρού.. Η αντίσταση που μου απέδωσε καλύτερα είναι 9 σπείρες σε 20 χιλιοστά περίμετρο με 32αρη νικελοχρώμιο.. Η γεύση του είναι απίστευτη και η υφή του βελούδινη. Παρεμπιπτόντως να αναφέρω ότι το δαχτυλιδάκι εισαγωγής υγρού το έχω αφαιρέσει μετά από πολλές δοκιμές (το υγρό που χρησιμοποιώ είναι 80%vg-20%pg).

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1363 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 15:55 »
Για εμενα οτι καλύτερο σε τσιγαρισια τζούρα στα λεφτα του. 
Γευση, πυκνό ντομανη, απόδοση με λιγα ρευματα, απόλυτα αθόρυβος απο την μικρότερη έως την τρίτη τρύπα. Εχω την v2 και δεν κατάφερε κανενας αλλος τσιγαρισιος ατμοποιητης να τον ξεπεράσει. 

Στα αρνητικά του μέγεθος, βαρος, 23χιλ, ανταλλακτικά αφού μονο απο αθηνα βρίσκεις αν και για αυτό δεν φταίει ο ατμοποιητης αλλα τα ελληνικά καταστήματα, μετα λενε γιατί αγοράζει όποιος μπορεί απο την Κίνα . 
Πηρα και εναν Τηλέμαχο για της έκτος σπιτιου αποστολές καλος εναι αλλα οχι σαν τον expromaizer στο μονο που τον ξεπερνά ειναι στο χτύπημα και φυσικα ποιο ελαφρύς και φορητός

Αποσυνδεδεμένος nikonian

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #1364 στις: Νοεμβρίου 13, 2016, 20:56 »
Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. Αν ο Expro αξίζει 60 ευρώ, ο Τηλέμαχος με το ζόρι 20, για τις τσιγαρίσιες απαιτήσεις μου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135711 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084156 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34899 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 84 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9441 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476360 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114659 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271125 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos