vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

145 επισκέπτες, 7 χρήστες
Doubt, dkostas, dvelev, john67, billythekid, Harris, Jorge

Twitter

Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #435 στις: Ιουνίου 18, 2018, 23:28 »
Αυτό που λες γίνεται στο Las Vegas. Εσύ είσαι στο Los Angeles, οπότε... μίλα.  :fight_knuppel:

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #436 στις: Ιουνίου 18, 2018, 23:32 »
Ωχ.. δίκιο έχεις, θα με πείραξε το jet lag  :))

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #437 στις: Ιουνίου 19, 2018, 12:38 »
ρόμπα με το κόλλημα της Omnia.. Μονο που δεν το φοράω σε μπλουζάκι.. :)) // Α όλα κι όλα.. δεν κολλάω να ρωτάω.. κι όσο ζω θα ρωτάω! ;)
όταν ξεκίνησα το άστμισμα, για ένα ολόκληρο χρόνο άτμιζα μόνο diy ry69...

Αποσυνδεδεμένος flas01

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #438 στις: Ιουλίου 27, 2018, 13:39 »
Ξεκίνησα το ητ 2009 το 2015 έκοψα οριστικά το τσιγάρο τώρα πολεμάω να ελαττώσω την νικοτίνη στης βάσης μου 2ml από τα 12ml που ξεκίνησα.

Αποσυνδεδεμένος CloudCandy

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #439 στις: Αυγούστου 07, 2018, 14:37 »
Σε λίγες ημέρες κλείνω έναν μήνα στο άτμισμα χωρίς κανένα τσιγάρο... προσωρινά μένω στα βασικά που μου χουν πει διάφοροι γνωστοί και ψάχνω όσο γίνεται και μόνη μου για περισσότερες γνώσεις.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #440 στις: Δεκεμβρίου 22, 2018, 17:09 »
Σε λίγες ημέρες κλείνω έναν μήνα στο άτμισμα χωρίς κανένα τσιγάρο... προσωρινά μένω στα βασικά που μου χουν πει διάφοροι γνωστοί και ψάχνω όσο γίνεται και μόνη μου για περισσότερες γνώσεις.
Πιστευω οτι δεν θα εχεις κανενα απολυτως προβλημα αν μεσα στην καρδια σου εχεις αποφασισει να αφησεις για παντα το Κ.Τ.

Το ψαξιμο που λες κανει καλο αλλα να θυμασαι οτι ενα καλο υγρο κ ενας καλος ατμοποιητης για αρχη ειναι οτι χρειαζεται κανεις για
να μην γυρισει στον εφιαλτη ναι?

Για μενα το Κ.Τ. ηταν πραγματικα ενας εφιαλτης αφου δεν μπορουσα με τιποτα χωρις αυτο. :yes:
Ξεκινησα τοτε που το ατμισμα ηταν....περιπετεια ..... :laugh1:  Ομως δεν το εβαλα κατω κ τωρα ειμαι στα 8 χρονια + ατμιστρια.

Αποσυνδεδεμένος lylian

  • *
  • 39
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #441 στις: Δεκεμβρίου 23, 2018, 00:25 »
εγώ ατμίζω εδω και 1.5 χρόνο και έκοψα το κάπνισμα μαχαίρι.  Άντε να έκανα καμιά τράκα μια στο τόσο(ακομη κάνω αλλά αυτό γίνεται σπάνια) . Είχα αρχίσει με το hybrid απο nobacco- αλλά μετά αρχίσα να έχω απαιτήσεις (καλή απόδοση γεύσης υγρου,περισσοτερες ρυθμισεις κλπ) και σε 2 μήνες πήγα σε istick pico!! (μου το πρότειναν από το μαγαζί που πήγα και είδα τεράστια διαφορά). Πρώτα με τον Aspire k3 και μετά nautilus mini επειδή ήθελα σφιχτές τσιγαρίσιες τζούρες και έμεινα ικανοποιημένη σε όλους τους τομείς ,πειραματίστηκα λίγο με αντιστάσεις κλπ, κατέληξα 1.8  ή που και που 0.7 ανάλογα την  ατμιστική διάθεση . Δεν το μετάνιωσα στιγμή που έκοψα το ρημάδι!

Αποσυνδεδεμένος Efi76

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #442 στις: Ιανουαρίου 06, 2019, 08:20 »
Είμαι πολύ ικανοποιημένη μεχρι στιγμής με το ητ. 
Δεν έχω νιώσει την ανάγκη για κτ καμία φορά . 
Μέσα μου βέβαια σκέφτομαι μήπως είναι νωρίς για να κύλησε , αλλά θέλω να πιστεύω πως αυτό το κεφάλαιο των 27 χρόνων το έχω κλείσει οριστικά . 

Nai_Ego

Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #443 στις: Ιανουαρίου 06, 2019, 09:47 »
Καλημέρα.

Κάποιος σοφός είχε πει ότι δεν κόβουμε το κάπνισμα αλλά το διακόπτουμε. Και όντως είναι πολλοί που μετά από χρόνια επέστρεψαν στο κτ, μακριά από 'μας.


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #444 στις: Φεβρουαρίου 09, 2019, 20:35 »
Όταν δεν κοιτάζεις πίσω? Δεν υπάρχει ΠΟΤΕ περίπτωση εκεί να πας... ;)
Κ αν λέω ναι?  Αν κοιτάξεις πίσω σίγουρα μόνο εφιάλτης μπορεί να σε περιμένει....
Πάντα μιλάω για το κ.τ.   Για μένα ήταν μια πόρτα που έκλεισε πρώτα στο μυαλό μου. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Atoner

  • **
  • 298
  • Φύλο: Άντρας
  • Σοβαρος ΝΑΙ σοβαροφανης ΠΟΤΕ!!!
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #445 στις: Ιουλίου 27, 2021, 18:16 »
Κάπνιζα ,το έκοψα , τζαζεψα το ξανάρχισα, πέθανα ,ξανά ζωντανεύω,ψέματα :idiot1: :idiot1: :idiot1: μου λένε ? ζω η'  πεθαίνω? :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #446 στις: Ιουλίου 27, 2021, 18:34 »
Ζηλεύω πραγματικά αυτούς με την ελάχιστη θέληση την οποία εγώ δεν έχω...

Με την αποφασιστικότητά του να μην το ξαναβάλουν στο στόμα τους... Αυτή η ρημαδοπορτα, η δική μου κερκόπορτα των 37-38 χρόνων καπνιστής, δεν σφαλίζει καλά...

Όλα τα κομφορ τα έχω, όλες τις ανέσεις, αλλά με το παραμικρό γυρνάω πίσω...

Κρίμα μου και φτου μου...

Αυτή είναι η 20η φορά που ξαναντύνομαι ατμιστης...

Στάλθηκε από το M2004J19C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος kyrgiannis

  • **
  • 313
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #447 στις: Ιουλίου 28, 2021, 00:09 »
Κοίτα πως το σκέφτηκα εγώ. Έλεγα στο εαυτό μου τοστ με γαλοπούλα ή τυρόπιτα. Και διάλεγα τυρόπιτα. Όταν του είπα τοστ με γαλοπούλα ή νηστικός  διάλεξα το τοστ με τη γαλοπούλα. Όλα είναι στο κεφάλι μας. Ελπίζω αυτή τη φορά να τα καταφέρεις.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #448 στις: Ιουλίου 28, 2021, 16:17 »
Κάπνιζα ,το έκοψα , τζαζεψα το ξανάρχισα, πέθανα ,ξανά ζωντανεύω,ψέματα :idiot1: :idiot1: :idiot1: μου λένε ? ζω η'  πεθαίνω? :idiot1: :idiot1: :idiot1:
Καλώς ήρθες κ πάλι από εκεί που ποτέ ΔΕΝ ΕΦΥΓΕΣ..... ;)
Αν ζεις η πεθαίνεις το αποφασίζεις ΕΣΥ Κ ΜΟΝΟ ΕΣΥ! Οι άλλοι ας κοιτάξουν την δική τους την ζωή.

Κανένας μας δεν είναι τέλειος κ για αυτό υπάρχει το forum, δλδ όχι μόνο για τα εύκολα αλλά κ για τα δύσκολα.
Θυμήσου πόσο όμορφα ένιωσες την πρώτη φορά που νίκησες το κ.τ. ναι?

Αυτό χρειάζεσαι κ τώρα κ θα δεις ότι όλα θα είναι καλύτερα από πριν. Καμία μας "ήττα"
δεν μας καθιστά νικημένους ......

Αποσυνδεδεμένος g1smo301278

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος ατμιστής: Η εμπειρία μου μέχρι στιγμής
« Απάντηση #449 στις: Ιανουαρίου 09, 2022, 07:50 »
Καλημέρα κι από εμένα

Να ρωτήσω μερικές απορίες που έχω σαν νέος ατμιστης

Από τι έχω παρατηρήσει μου αρέσει περισσότερο το πνευμονικό ατμισμα ποιους ατμοποιητες μου προτείνεται

Σκεφτόμουν για τον sakerz η τον Zeus αν έχουν διάφορες κι αν αξίζουν τα χρήματα τους

Και δεύτερο στα υγρά αναπλήρωσης τι θα ηταν καλύτερο μιας και με γεύσεις κτλ χάνεις αρκετά την μπάλα

Να δοκιμάσω κάποιας εταιρίας να δοκιμάσω να φτιάξω καποιο μόνος μου

Με νικοτίνη έχω παρατηρήσει με τον zenith 2 που έχω χάνετε η αρκετά η γευση


Τι θα ήταν καλύτερο

Ευχαριστώ πολύ όλους σας εκ το προτέρων


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135618 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1276 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2332 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 906 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271033 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 847 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43160 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 861 164974 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 04, 2024, 20:09
από vag21
Lost Vape Thelema Solo (21700) [Ηλεκτρονικά mods] 29 12312 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 30, 2024, 18:19
από Xameno_Skli