vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

145 επισκέπτες, 8 χρήστες
tsep12, ZoeM, dkostas, taskol65, thanos1071, Jorge, axilleaspro, lounik

Twitter

Mini η.τ. - Cigarette look, Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini η.τ. - Cigarette look, Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 09, 2014, 00:47 »
τι να κλασει αυτη η μπαταρια τωρα που εχουμε γινει οι περισσοτεροι τζιμινιερες ? :laugh1: :laugh1: :laugh1:
βαγγελη αυτο εγω θα το φαω αν το πιασω στο χερι ,θα το καταπιω χωρις να το καταλαβω

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Mini η.τ. - Cigarette look, Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 09, 2014, 01:10 »
Αυτό της Μάλμπορο με πήγε 5-6 χρόνια πίσω. Ολόιδιο λέμε!
Σ' αυτό το βίντεο ο δοκιμαστής το θάβει κανονικότατα και με το δίκιο του.



Όπως λέει και στο τέλος: "Από μια εταιρία με τόσα χρήματα περίμενα κάτι καλύτερο από αυτό το σκουπίδι"  :))
Τα "φιλτράκια" είναι μιας χρήσης, και αυτό με προβληματίζει. Ο στόχος των καπνοβιομηχανιών ήταν να απαγορευτούν τα επαναγεμιζόμενα και τα υγρά αναπλήρωσης, προφανώς για να πουλάνε με το κομμάτι όπως κάνουν τώρα με τα πακέτα τσιγάρων. Δεν τους πέρασε ως τώρα αλλά βλέπω ότι επιμένουν κι αυτό δε μου αρέσει καθόλου!  :-\

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Mini η.τ. - Cigarette look, Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 09, 2014, 01:21 »
Μα δεν το κρύψαν ποτέ ότι αυτό σκοπεύουν να κάνουν.
Μιας χρήσης η.τ. (και το παλιό δεν το πετάς.Ανακύκλωση ;) )

Σαν ν'ακούω τον CEO της Phillip Morris:
"Οι υπόλοιποι, ας μείνουν στις κουμούτσες. Πως υπήρχαν δλδ οι καπνιστές τσιγάρων και οι καπνιστές πίπας;"

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Mini η.τ. - Cigarette look, Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 09, 2014, 01:46 »
Αυτοί που πρέπει να τους κυνηγήσουν πιο άγρια είναι οι περιβαλλοντικές οργανώσεις. Μιλάμε για δισεκατομμύρια φιλτράκια.
Τουλάχιστον η μπαταρία είναι επαναφορτιζόμενη. Εκεί δεν τους έκαιγε το θέμα.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Mini η.τ. - Cigarette look, Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 09, 2014, 01:55 »
Σε μια ομαδα με Αμερικανους ατμιστες που ειμαι στο facebook και με τους οποιους συνομιλω καθημερινα αρκετοι απο αυτους είπαν πως η Marlboro τους έστειλε ταχυδρομικα παρακαλώ στα σπίτια τους δωρεάν συσκευες και σε καποιους άλλους έστειλαν εκπτωτικα κουπόνια!  :yes:
Οπως έγραψα σε αυτη την fb ομάδα:
Αν δεν βγάλουν οι καπνοβιομηχανίες κανένα box mod των 100+watt και κανεναν επισκευάσιμο που να τα σπάει δεν υπάρχει περίπτωση κανένας σοβαρός ατμιστής να ξαναγίνει πελάτης τους!  8)

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Mini η.τ. - Cigarette look, Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 09, 2014, 10:28 »
Μα Στέλιο συμφωνούμε, είναι προφανές ότι το target group τους δεν είμαστε εμείς.
Είναι οι αρχάριοι στον ατμό που ούτως ή άλλως θα τους έχαναν σύμφωνα με τα δεδομένα που υπάρχουν στους "χρήστες νικοτίνης" αυτή τη στιγμή.

Το έγραψες κι εσύ,
Τους νεοεισερχομενους ατμιστες θελουν να πιασουν (να κρατήσουν στην ουσία) πελάτες οι καπνοβιομηχανίες που βγάζουν ηλ τσιγαρα παιδια,όχι τους κροκόδειλους σαν και εμας!  :tongue_smilie:

Απ'την άλλη μεριά, μου δημιουργούνται δεύτερες σκέψεις για τη μέτρια ποιότητα/απόδοση του συγκεκριμένου προϊόντος. Ίσως να είναι εσκεμμένα μέτριο δλδ, ώστε σε άμεση σύγκριση με το κ.τ. απ'τον αρχάριο χρήστη, το τελευταίο να υπερτερεί δραματικά έναντι του η.τ. ώστε αυτός να επιστρέψει στους γνωστούς του καρκινοσωλήνες...

Μπορεί βέβαια κι αυτό που λέω να είναι απλά μια θεωρία συνωμοσίας και τίποτε παραπάνω.
Θα δείξει.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini η.τ. - Cigarette look, Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #21 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 13:50 »

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini η.τ. - Cigarette look, Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #22 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 14:31 »
Really really bad  :laugh1: sucks.  listerine :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Mini η.τ. - Cigarette look, Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #23 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 14:44 »
κατα τυχη (ειχα ξεχασει την power bank σπιτι) δοκιμασα αυτο της cross που το πουλανε στα περιπτερα.
Οκ απο αποδοση τελειως για τα μπαζα, ΑΛΛΑ απο γευση το υγρο που ειχαν μεσα σκιζει κυριολεκτικα!
Τωρα τι ειναι? χμμμ... λογο παρα πολυ χαμηλης εντασης μπερδευει αλλα νομιζω πως παιζει κατι σε ry

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini η.τ. - Cigarette look, Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #24 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 16:02 »
Έχω την απορία, το cross ή το blu ή οποιοδήποτε άλλο ανάλογο, πόσο υγρό έχει μέσα και πως θα φορολογηθεί από 1/1/2017?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Mini η.τ. - Cigarette look, Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #25 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 17:21 »
Θεωρητικά πάντα και από την ανάγνωση του φορολογικού, ΔΕΝ θα φορολογηθεί. Είναι ηλεκτρονικό τσιγάρο μιας χρήσης. Φυσικά, προβλέπω με εγκύκλιο την επιβολή φόρου ανάλογα με το πόσο υγρό περιέχουν.

Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Mini η.τ. - Cigarette look, Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #26 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 22:40 »
Το πήρα κι εγώ, από περιέργεια.
Δεν ξέρω αν υπάρχουν διάφορες περιεκτικότητες, πέτυχα μια μέντα 16mg/ml.
Ναι, η γεύση ήταν καλή.
Τιμή 3 ευρώ.
Ο περιπτεράς μίλησε για χρήση 3 ημερών, όμως η μπαταρία Λιθίου  :o τέλειωσε μετά από 10 ώρες πιπίλας. Το άρωμα είχε γίνει πιο ασθενές κάπως πιο νωρίς.
Ναι, είναι ΗΤ και είναι μια (αλμυρή) λύση ανάγκης αν κάποιος για οποιοδήποτε λόγω δεν έχει πρόσβαση στα βασικά του.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Mini η.τ. - Cigarette look, Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #27 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2016, 22:57 »
δεν ειναι μονο η μπαταρια...
Προσωπικα ΦΥΣΙΚΑ και του εβγαλα τα αντερα να δω τι εχει μεσα, και οι αντισταση ειχε βρωμισει αρκετα οταν η μπαταρια παρεδωσε πνευμα ενω το βαμβακι? (χμμμ... φιλτρο τεσπα) ειχε ακομα σχετικα αρκετο υγρο.
Αυτο που μου εκανε παντως εντυπωση ειναι πως η γευση του -στο κοκκινο τεσπα, οχι αυτο με τη μενθολη- ηταν αρκετα καλο καπνικο (οχι δε το λεω για να τρεξουν ολοι να το παρουν, μια σαχλαμαρα χωρις καμια αποδοση ειναι, απλα δε περιμενα τοσο καλο υγρο εκει μεσα)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Mini η.τ. - Cigarette look, Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #28 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2016, 12:11 »
Είναι πολλές οι φορές που εκεί που δεν το περιμένεις, βρίσκεις διαμάντια... Η αλήθεια είναι ότι τα βλέπω εδώ και καιρό σε μαγαζιά, αλλά δεν έχω αποπειραθεί να δοκιμάσω...

Αποσυνδεδεμένος Gatilaras

  • **
  • 230
  • Φύλο: Άντρας
  • Που πας ρε γιδα μες την καταιγιδα χωρις μπλοκε?
Απ: Mini η.τ. - Cigarette look, Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #29 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2016, 12:19 »
Τα εχω δοκιμασει πρωτου παρω το 1ο μου ατμιστιρι πριν απο κανα 9 μηνο περιπου,καλουτσικα ειναι,για λυση αναγκης ειναι καλα αλλα μεχρι εκει.Το κοστολογιο σε νορμαλ χρηση ειναι απλησιαστο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9331 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:45
από tsep12
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8818 1083950 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:41
από shadockan
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135633 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476211 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114602 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2336 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 907 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271054 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1496 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos
Aspire Flexus Pro [AIO (Όλα σε ένα)] 0 848 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 14:43
από zamploutos
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 138 43171 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 05, 2024, 22:57
από treloneritis