vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

215 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Jorge, manoslykos, dkostas, Alexander20, sakissalonika, bujinkan

Twitter

Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #285 στις: Ιουλίου 01, 2018, 17:58 »
Πολύ θα το θελα! Δυστυχώς με 2 μωρά (21 και 1 μηνός) ούτε μέχρι την τουαλέτα δε μπορώ να πάω σ αυτή τη φάση.. :whip:
Και το Πειραιάς είναι τόπος καταγωγής..τόπος διαμονής κάπου στους πρόποδες της Πάρνηθας. Όποιος ανέβει μέχρι τη λίμνη Μπελέτσι ή το Λακκαγκίνη, πολύ ευχαρίστως να πεταχτώ μαζί με την 21 μηνών λοχία!


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #286 στις: Ιουλίου 01, 2018, 21:49 »
Χαχα, στο τρέξιμο είσαι, τα έχω περάσει μερικά χρόνια νωρίτερα, τρίτεκνος γαρ.

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #287 στις: Ιουλίου 02, 2018, 19:36 »
Η μάκα καλά κρατεί ! Δεν είναι για πάνω απο 1 τανκ. Τη δεύτερη μέρα το μπαχαρικό υποχώρησε λίγο και αυξήθηκε η γλυκάδα. Έκανα κι ένα στήσιμο στο pheno μπας κι ενισχυθεί λίγο η γλυκάδα αλλά ο skyline μου βγάζει όλες τις γεύσεις (μαζί και το μπαχάρι) πιο έντονες. 

Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά τόσο χτύπημα λόγω μπαχαρ δεν θυμάμαι να είχε, πιο πολύ τη γλυκιά αυτή γεύση θυμάμαι που και τώρα την καταλαβαίνω όπως τότε-τότε βέβαια ήταν το πρώτο υγρό που είχα ξεκινήσει το άτμισμα σε έναν gs air οπότε μετά το τσιγάρο μπορεί να μην το καταλάβαινα.

[member=12413]Giorgos F[/member] σε λίγες μέρες περιμένω διασταύρωση απόψεων.. 

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #288 στις: Ιουλίου 02, 2018, 20:20 »
Tο σεταπ φαινεται αψογο!
αλλα κα η μακα πολυ μαχιμη

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #289 στις: Ιουλίου 02, 2018, 20:56 »
Τώρα που αρχίζω και τα θυμάμαι ένα ένα ήταν ο βασικός λόγος που πήγα στους επισκευάσιμους. Φαρμακείο το υγρό, φαρμακείο και οι αντιστάσεις τότε.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #290 στις: Ιουλίου 10, 2018, 20:25 »
Δοκιμές προσεχώς...

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #291 στις: Ιουλίου 23, 2018, 12:43 »
:) :) :)
Δοκιμή πρώτη.
Σε μπουκαλάκι 10ml, έβαλα 9ml από το μηδενικό Boba's, και συμπλήρωσα νικοτίνη 100mg, για να το κάνω 9άρι προς 10άρι, με την λιγότερη δυνατόν αλλοίωση γεύσης. Αναμονή 7 ημέρες καλού κακού.
Phenomenon Zest, 0.28 Kanthal, 6 ανοιχτές σπείρες σε 2άρα διάμετρο, 1,29 ohm.
Ναι...!!! :yes: :yes: :yes:
Αυτό είναι το Boba's Bounty. Μετά από τόσα χρόνια μπορεί να μου φάνηκε λιγάκι πιο "διακριτικό", λιγότερο γλυκό ας πω καλύτερα, αλλά έχει περάσει πολύ πράμα από το στόμα μου στο μεσοδιάστημα (με το συμπάθιο), ένα το κρατούμενο, κι ένα άλλο ότι δεν με χάλασε η λιγότερη γλυκάδα. Βάζω και την παράμετρο του εθισμού (με την καλή έννοια). Δεν ξέρω αν θα είναι τόσο δυνατός όσο παλιά, αλλά για πότε έκανα δυο τανκ στον zest μήτε που το κατάλαβε το Tribeca παραδίπλα :))


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #292 στις: Ιουλίου 23, 2018, 14:36 »
Παίζει να είναι τα πιο εξαιρετικά νέα που έλαβα σήμερα!!!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #293 στις: Ιουλίου 23, 2018, 14:38 »
Θα το κρατήσω για αγορά μετά τις διακοπές, να έχω κάτι να περιμένω  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #294 στις: Ιουλίου 23, 2018, 22:50 »
Λοιπόν, να ξαναμπώ και γω με τη σειρά μου στο χορό..Το πρώτο δοκιμαστικό 18μελο μου χε βγει πατάτα για κάποιο λόγο (ίσως δεν είχε ανακατευτεί σωστά λόγο ποσότητας) και μου βγαζε πολύ πιπεράτη γεύση. Πριν κανα 10ήμερο τα χα πάρει στο κρανίο γιατί ήθελα πολύ και κάτι τύπου 'έπρεπε' να μου αρέσει όπως τότε, και το έφτιαξα όλο με 100άρα pink mule κάνοντας το 5mg. Τις πρώτες δοκιμές τις είχα κάνει με ατσάλι και χτές δοκίμασα kanthal απο την δεύτερη και τελική ποσότητα. Το πιπέρι εξαφανίστηκε και βγήκε πιο μπροστά αυτή η καπνική μεν γλυκάδα δε του υγρού. Σήμερα ξαναστησα με ατσάλι και όπως είναι αναμενόμενο βγήκε ακόμα πιο καθαρή η γεύση του. Είναι λίγο άτονη βέβαια αλλά κάτι μου λέει ότι με τον καιρό θα γίνει πιο έντονη (ελπίζω τουλάχιστον). Όπως είπε και ο Γιώργος πιο πάνω, πάει καιρός απο τότε κι έχει περάσει και το καταραμένο το CL που μπροστά του δε μπορούσε να συγκριθεί τίποτα και ίσως όλο αυτό να επηρεάζει την όλη κατάσταση. Προσωπικά δε νιώθω να έχω ξετρελαθεί όπως τότε αλλά και τότε δεν υπήρχαν και όοοοολες αυτές οι έντονες γευστικές δοκιμές που έχουν μεσολαβήσει. Σίγουρα το απολαμβάνεις χωρίς να σε κουράζει και αξίζει τον κόπο (και το κόστος) γι αυτούς που το καναν τοτε.

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #295 στις: Αυγούστου 21, 2018, 08:03 »
Τελικώς από που μπορούμε να βρούμε;
Το βλέπω στο συγκεκριμένο μαγαζί: https://www.evaps.fr/details-produit.boba-s-bounty-alien-visions.html, η τιμή δεν είναι αμελητέα (κάτι που έχουν σχολιάσει και στα διεθνή fora βέβαια)...

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #296 στις: Αυγούστου 21, 2018, 10:52 »
Από εκεί τα αγοράσαμε κι εγώ και ο andreasd. Ναι κοστίζουν. Δεν είναι φθηνά υγρά.
Αν τα ξέρεις κι έχεις φάει το γνωστό κόλλημα μαζί τους, τα σκάζεις. Αν είναι να τα δοκιμάσεις πρώτη φορά, δύσκολο έως αδύνατο να "επενδύσεις" τέτοια ποσά.

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #297 στις: Αυγούστου 21, 2018, 11:10 »
Δεν τα ξέρω αφού έχω μόνο 1.5 χρόνο στο άτμισμα, αλλά με ιντριγκάρει ό,τι έχω διαβάσει για το πως βγάζουν σε όλους διαφορετική γεύση, καθώς και οι 120+ σελίδες προσπάθειας κλωνοποίησης του Boba's στο ECF.
Ένα 30μλ Boba's θα το χτυπήσω, αν μου αρέσει θα ζητήσω απο ξάδερφο που ζει στην ΝΥ να μου φέρει ένα καλό στοκ όταν έρθει για διακοπές τα χριστούγεννα, $45 τα 100μλ είναι αρκετά πιο ανεκτά απο τα 60Ε απ΄τη Γαλλία, σχεδόν τα μισά λεφτά.

Υ.Γ. fuck it το χτύπησα, μαζί με ένα goose juice concentrate... Για να δούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 21, 2018, 11:31 από karamonde »

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #298 στις: Αυγούστου 21, 2018, 13:50 »
Με το καλό, και να γράψεις τις όποιες εντυπώσεις σου. Και τον ξάδερφο από κοντά :yes:

Αποσυνδεδεμένος karamonde

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #299 στις: Αυγούστου 21, 2018, 14:17 »
Θα το κάνω γιατί με έχει φάει η περιέργεια.
Από ωρίμανση τι προτείνεις; Δεδομένο ότι είναι ουσιαστικά shortfil θέλουν κάτι παραπάνω από 1-2 μέρες αφού βάλω booster για να μη φάω hotspot νικοτίνης;

Επιπλέον, όπως διάβασα και παραπάνω, έχει αλλάξει δραματικά το hardware από όταν βγήκαν αυτά τα υγρά, εγώ δεν άτμισα ποτέ πάνω από 1Ω ή με MTL ατμοποιητή, ακόμα κι ο ναυτίλος με τον οποίο άρχισα ήταν με τις 0.7Ω αντιστάσεις, τώρα στήνω γύρω στο 0.25-0.5 και για δοκιμές υγρών - πλέον - εμπιστεύομαι περισσότερο απ'όλους τον Taifun GTIV οπότε θα έχει ενδιαφέρον. Κάτι σα μεσαιωνική συνταγή φαγητού ;) 
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 21, 2018, 14:48 από karamonde »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110584 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159799 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515308 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146459 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303244 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530751 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801605 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11051 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40988 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet