vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

243 επισκέπτες, 3 χρήστες
ZoeM, thanos1071, manoslykos

Twitter

Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« στις: Μαρτίου 27, 2014, 17:13 »
Απ οτι εψαξα δεν εχει ανοιξει κανεις θεμα για τα εν λογο υγρα, το κανω εγω μιας και μολις παρελαβα και ακρως εντυπωσιαστηκα.
Boba's Bounty 12mg νικοτινη (διοτι δε βρηκα 18) τα πηρα απο Nexxton E-cig, μπραβο τους, λειπανε απο την ελληνικη αγορα, αν καταφερουν να φτιαξουν και λιγο το θεμα της τιμολογησης θα ειναι σουπερ.


Εγω ειμαι φανατικος tribecaκιας και μπορω να πω βρηκα το υγρο που αλλαζω το tribeca ειλικρινα. Ειναι αρκετα παχυρευστο, παρολα αυτα μου εχει δουλεψει τελεια στην πηνελοπιτσα, δε ξερω πως αλλα ποτιζει μια χαρα.
Οσο για τη γευση το θεωρω ενα μειγμα απο καρυδα, βανιλια, καραμελα ισως και σοκολατα θα ελεγα, ακρως εντυπωσιακο, αφηνω για καλυτερες παρουσιασης τους ειδικους  8)

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 27, 2014, 17:37 »
Σε τι ποσοστά είναι τα υγρά από pg vg???

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 27, 2014, 18:44 »
Δεν αναφερει αλλα η VG υπερτερη, την υπολογιζω τουλαχιστον 70% ++
τα ingredients αναφερουν πρωτα vegetable glycol, και μετα propylene glycol.
Ειναι πλαστικα
μπουκαλακια χωρις πωμα ασφαλειας αλλα σφραγισμενα

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 27, 2014, 18:48 »
Tα υγρα της Alien Visions ειναι τουλαχιστον 90% VG.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 27, 2014, 18:52 »
Γι αυτά τα υγρά έχω ακούσει τα απίστευτα, αλλά μόλις είδα την τιμή τους, την άκουσα και στερεοφωνικά! Το συντομότερο δυνατόν θα τα δοκιμάσω, και ελπίζω να αξίζουν τον παρά που ζητάνε!

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 27, 2014, 18:57 »
Αυτο που μου εχει κανει τρομερη εντυπωση ειναι, παιζω ιδιο setup στη ποπη με φυτιλια guru 3μμ διπλα, αντισταση 1.9 guru με τη μονωση, και εχω ανοιχτη τη καμπανα μονο 2,5 βολτες, νουμερο που ετσι δουλευα το tribeca! Τοσο παχυρευστο υγρο ξαναδα στην εμπειρια μου μονο απο johnson creek red oak, δε το συζητω καραφλιασα ηθελα να το πεταξω μεχρι την αμερικη να φτασει, ουτε 4 στροφες ανοιγμα δε δουλευε.

Και γω φρικαρα αλλα εκανα το εγχειρημα, πχ five pawn δε το εχω κανει, εδω το εκανα με τα οσα διαβαζα απο ecf και τελικα δικαιωνομαι! μακαρι να την ριξει η nexxton

Συγχώνευση συνεχόμενων. Υπάρχει διαθέσιμη η δυνατότητα τροποποίησης ποστ, ώστε να μην απαντάτε σε αμέσως προηγούμενη δική σας δημοσίευση.
Διαγραφή άμεσης παράθεσης μετά τη συγχώνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2014, 19:12 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 27, 2014, 19:08 »
Με τέτοια ποσοστά vg να υποθέσω πως χάνουν αρκετά από χτύπημα τα υγρά?

Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 27, 2014, 19:23 »
To Bobas είναι 100% VG.


Έχει και υγρά με πρόσμιξη VG-PG η Alien Visions, αυτά είναι τα 90% VG-10% PG, τα αναφέρει σαν PG-(και το όνομα του υγρού). Όλα τα υπόλοιπα είναι 100% γλυκερίνη.


Το καλό είναι ότι όντως, δεν έχει κανένας ατμοποιητής πρόβλημα, γιατί είναι μεν παχύρευστο το υγρό (εννοείται, καθαρή γλυκερίνη είναι!), ακριβώς όμως όσο χρειάζεται για να ατμίζεται τέλεια και να μην.. στουμπώνει...  ;D


Δεν πιστεύω ότι χάνει σε χτύπημα. Εγώ ατμίζω 6άρι και μου φαίνεται μια χαρά. Αλλά και σε ατμοσυναντήσεις που το έχουν δοκιμάσει φίλοι συνατμιστές, δεν με πίστευαν ότι ήταν 6mg, θεωρούσαν ότι είχε περισσότερη νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 27, 2014, 20:45 »
Ως μέγας starwarsάκιας (μου άρεσαν μέχρι και τα καινούργια να φανταστείτε) και σε συνδυασμό με τα απίστευτα σχόλια που έχω διαβάσει σε ξένα φόρουμ, θέλω οπωσδήποτε να τα δοκιμάσω

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 27, 2014, 20:58 »
Μια χαρα ειναι το χτυπημα πραγματικα, εγω πηρα 12αρι μια και δεν ειχε εκεινη τη στιγμη 18, αλλα ειναι μια χαρα και με το παραπανω μπορω να πω, παντως εγω ετοιμαζομαι για τα 100ml  εχω εντυπωσιαστει. Περιμενω να δω και απο καταλοιπα τι λεει, αν και εχω διαβασει ειναι σε λογικα επιπεδα

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 27, 2014, 21:18 »
Νομίζω ότι πραγματικά και σαν εμπειρία μόνο αξίζει κανείς να δοκιμάσει ένα δεκάμελο. Οι τιμές τους είναι όσο και στην υπόλοιπη Ευρώπη και πραγματικά τα θεωρώ ένα σκαλί πάνω από οτιδήποτε άλλο. Είναι 100% VG και σε αυτό οφείλουν εν μέρει και την απαράμιλλη γεύση τους. Προσωπικά μου βγάζουν πολύ έντονη την μυρωδιά μαύρου μελιού με τόνους από μαύρα φρούτα χωρίς όμως να γλυκίζουν αλλά το περίεργο είναι ότι δοκιμάζοντας τα σε διάφορα setup έπαιρνα πάντα διαφορετική κυρίαρχη γεύση χωρίς να χάνονται τα υπόλοιπα αρώματα. Επίσης είναι πολύ ευαίσθητα σε διαφορετικά watts και επίσης έβγαζαν διαφορετικές γεύσεις προτιμούσα πάντως να τα ατμίζω σε σχετικά χαμηλά watt για να αναδεικνύουν όσο το δυνατόν μεγαλύτερη γκάμα από το μπουκέτο αρωμάτων.
Ένα από τα βασικότερα χαρακτηριστικά τους πάντως είναι η σχεδόν απόλυτη ασυμφωνία στο τι γεύση αναδεικνύουν ανάμεσα σε όλους όσους τα έχουν δοκιμάσει  :) . Εκτός από το γορίλλα που όπως λέει και η εταιρία είναι ένα bobas με προσθήκη μπανάνας τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά τους μπορούν να βγάλουν σε διαφορετικά άτομα διαφορετικά αρώματα. Το σίγουρο πάντως είναι ότι η μεγάλη πλειοψηφία όσων τα δοκιμάζουν τα έχουν λατρέψει και τα κατατάσσουν στα κορυφαία του κόσμου. Μετά τα πρώτα δεκάμελα αποφάσισα να τα σταματήσω γιατί είναι τόσο εθιστικά που στο τέλος θα με έκαιγαν οικονομικά. Ένα μεγάλο μπράβο στον εισαγωγέα που πήρε το ρίσκο να τα φέρει στην Ελλάδα και μάλιστα σε τιμή που τα πουλάνε και οι Γερμανοί. Πραγματικά δεν ξέρω αν πρέπει κάποιος να μπει στη διαδικασία να τα δοκιμάσει πρέπει και να βρει τον τρόπο να τα βγάλει από το μυαλό του μετά και φυσικά αναφέρομαι μόνο στο κόστος τους.

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 27, 2014, 21:50 »
Θα συμφωνησω στο οτι στα χαμηλα watt η γευση ειναι καλυτερη, απο την αποψη οτι αναδεικνυονται όλες οι γευσεις.
Κοιτα στα 100ml βγαινει καπως καλυτερα η τιμη.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 28, 2014, 01:01 »
Καλυτερη γευση εμενα θεωρω οτι μου βγαζει στα 8- 8.6 watt.
Παραπανω μου το μπερδευει για τα δικα μου γουστα.


50 cent forum iMR using High Drain

Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 28, 2014, 14:11 »
Και μια συμβουλή: όσοι έχετε πάρει ή ετοιμάζεστε να πάρετε το boba's bounty, δοκιμάστε το οπωσδήποτε σε Spheroid ή σε κάρτο ή σε κάποιον άτμο με sera...
 
...θα πάθετε πλάκα!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Thodoris

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 28, 2014, 15:34 »
Sorry ρε παιδιά, αλλά το εκατόμελο βγαίνει ακριβότερο από το τριαντάμελο.

24,90  :  30   = 0,83 το κάθε ml
85       :  100 = 0.85 το κάθε ml.

Ποτς γένεν αυτο; :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110708 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159945 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515414 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146487 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303283 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12799 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530833 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201477 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801668 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11077 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41004 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet