vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

253 επισκέπτες, 4 χρήστες
dkostas, Tem, aalex, gfilip

Twitter

GP HERON ατμοποιητης 22mm (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: GP HERON ατμοποιητης 22mm (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 20:56 »
ωραια παιδια καλες πληροφοριες!
βλεπω οτι ο gp spheroid 4 και heron πολυ ομορφοι ατμο!
ramón η τζουρα σχετικα σφιχτη η αερατη θυμασαι?

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GP HERON ατμοποιητης 22mm (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 22:52 »
σφιχτη οσο πρεπει αλλα απο τι θυμαμαι εχει και ρυθμιση αερα που μεγαλωνει αλλα μου ειχε κανει εντυπωση γιατι ειχε πολυ ωραιο ατμισμα

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GP HERON ατμοποιητης 22mm (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 02, 2016, 01:39 »
Ατμιζω το Heron v2, εδώ και μία βδομάδα περίπου. Αυτό το μηχάνημα μ'εχει αφήσει κυριολεκτικά άφωνο!! Είναι κρίμα ένας ατμόποιητής τέτοιας αξίας, να έχει περάσει σχεδόν απαρατήρητος!! Θα επανέλθω -αφού πρώτα του αλλάξω τα φώτα- με πλήρεις εντυπώσεις.  Μια κουβέντα όμως θα τη διατυπώσω από τωρα.  Σε όποιον συνατμιστη  τον έδωσα και δοκίμασε,  είπε το δεσπότη, Παναγιώτη!!  Γεύση................!   και  Ομορφιά!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GP HERON ατμοποιητης 22mm (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #18 στις: Μαΐου 02, 2016, 12:49 »
Απόστολε, κάνε μας ένα review ανοίγοντας καινούριο θέμα. Και μια παράκληση που την έχω κάνει εδώ και καιρό: παλαιός ατμιστής είσαι, θα θυμάσαι τι ωραίο που ήταν το Τριμπέκα σε κάρτο. Θέλω εντυπώσεις από την απόδοσή του σε αυτό τον ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GP HERON ατμοποιητης 22mm (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 02, 2016, 17:56 »
Χρονια πολλα Τρυφωνα. Οχι και τοσο παληος!!  Ατμιζω 9 μηνες μονο!  ΑΛΛΑ με ΣΩΖΕΙ το γεγονος πως ολη η παρεα μου ατμιζει απο το 2011!!  Γνωριζα τα παντα - ποτε κυκλοφορησε τί, πως στηνεται αντισταση, πως στηνουμε με φυτιλι, πως φτιαχνεται το mesh, ποτε τσακωθηκαν ο τάδε κατασκευστης με το δείνα, τα παιδια του Ζεβεδαιου ποιον ειχαν πατερα, κ.λ.π- αλλα δεν ατμιζα γιατι στο χωρο δουλειας μου το Η.Τ ηταν δαιμονοποιημενο!! Απο το 2013 διαβαζω τα παντα στο φορουμ και ολο αυτο το διαστημα προσπαθουσα να αποκρυσταλλωσω γνωμη και αποψη. Ετσι ξεκινωντας, ηταν πολυ πιο βατα τα πραγματα για μενα.
Δε θυμαμαι καλα πως επαιζε στα carto το Tribeca,παρ'ολο που δοκιμασα αρκετες φορες τοτε! Δυο reviewer εμπιστευομαι με κλειστα ματια.  Εσενα για τις γευσεις και τον Qorax για τις συσκευες!  Απο τη στιγμη που ο Heron v2 περασε με αριστα τα τεστ του Qorax, δεν υπηρχε καμμια αμφιβολια για μενα.
Προχωρησα στην αγορα του και τον απολαμβανω πραγματικα!  Που να δεις πως παιζει τα Castle Long και Grandmaster!!  Επεται και το Tribeca, αν και δεν εχω αμφιβολια, γιατί ο,τι υγρο και να δοκιμασα, το αποδιδει σαν να το πινεις!! Στο εξωτερικο εχει μεγαλη αποδοχη, οπως και ολα τα προ'ι'οντα Paps. Τωρα ετοιμαζομαι να παραλαβω το Spheroid v4, τανκατος κι αυτος στα 16 mm, ιδιας φιλοσοφιας στα 3ml.
Θα κανω παρουσιαση μολις βρω λιγο χρονο.
Υ.Γ.  Εντελως διαφορετικης φιλοσοφιας απο  Καυφουν και Καυφουνοειδη, αλλα τοσο Υπεροχος!!
 Χωρις σέρα και με τανκ που χωρα 5ml υγρο.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GP HERON ατμοποιητης 22mm (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 03, 2016, 13:42 »
Η απόδοση του Τριμπέκα με το σέρα είναι που με νοιάζει καθώς το συγκεκριμένο έχει περίεργη συμπεριφορά στους περισσότερους επισκευάσιμους και μέχρι στιγμής έχω παρατηρήσει ότι συμπεριφέρεται καλύτερα σε χώρους ατμοποίησης με φιλοσοφία κάρτο. Να φανταστείς, θεωρώ ότι ο Ναυτίλος με την BVC το παίζει καλύτερα από Kayfun.

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GP HERON ατμοποιητης 22mm (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 03, 2016, 14:59 »
Να σου πω την αληθεια,δεν τον εχω στησει ακομη με σερα. Σαν τανκατος ομως εχει αριστη συμπεριφορα και αποδιδει φανταστικα και σε γευση και σε ντουμανι! Θα τον στησω και με σερα και θα σου πω. Παντως ειναι μια ολοκληρη κατηγορια  - σήμερα  -  απο μονος του! Ελαχιστος χωρος ατμοποιησης(!) και ενα σωληνακι 2mm εν ειδη καμπανας, κατ'ευθειαν στο ντριπ τιπ!! Το βιντεο του Qorax στην προηγουμενη σελιδα ειναι ακρως κατατοπιστικο!
 Δεν εχεις αδικο για το Ναυτιλο με BVC. Δεν τον εχω πια, για να κανω αμεση συγκριση με τον Heron v2  -εχω μονο επισκευασιμους πλεον- αλλα οι BVC τελικα, ηταν και ειναι, μεγαλη υποθεση στην ιστορια του ατμισματος!     Το πολυ-πολυ να αγορασω μια 5αδα Boge  -να'ναι καλα το GGTS- και να κανω αμεση συγκριση!  Να δω και στην πραξη, πως ατμιζατε συστηματικα τοτε!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 03, 2016, 15:09 από ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ »

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: GP HERON ατμοποιητης 22mm (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 03, 2016, 16:12 »
off topic... ::)Mην ξεχναμε οτι ο καναδος εχει αποθεωσει και τον GEM που πιστευω ατμιστικα ισως να ειναι ανωτερος και απο ΗΕΡΟΝ ;)

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GP HERON ατμοποιητης 22mm (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 03, 2016, 16:45 »
Δεν εχω δοκιμάσει το GEM, αλλα δεν εχω αμφιβολία πως και οι δυο είναι υψηλής αξίας ατμόποιητές! Θέλει αντερα και κότσια για να επιβιώσεις στον Παγκόσμιο ατμιστικο χώρο ως reviewer, όταν έχεις την προέλευση από τον ΤΡΙΤΟ ΚΟΣΜΟ, έστω κι ως Καναδός πλέον. Για να ξανάρθουμε στο νήμα όμως, ο Qorax είναι  φανατικός από παληά, των spheroid πρώτα και μετά του v1. Δεν είναι τωρινή η αποδοχή, των έν λόγω κατασκευών.
Μιλάμε για ΓΕΥΣΗ  teo!! Δεν κάνω σύγκριση σε σχέση με κάποιον άλλο ατμοποιητή και αναφέρομαι αποκλειστικά στο τι εισπράττω ως αποτέλεσμα μόνο από τον v2!  Και προσπαθω να ειμαι όσο το δυνατόν αντικειμενικός, γιατί γράφοντας εκτίθεμαι δημοσίως και δεύτερον κατέχω αρκετούς ατμό για να κάνω σύγκριση. Θεωρώ επίσης πως σχεδόν όλοι οι συμπατριώτες ως κατασκευαστές,  έχουν φτιάξει παγκοσμίως ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΑΤΜΙΣΤΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ και δή ατμόποιητές!!  Μακάρι να είμασταν και σε άλλους τομείς της παραγωγής έτσι!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2016, 11:43 από ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GP HERON ατμοποιητης 22mm (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 03, 2016, 20:55 »
Δηλαδη βρε Τολη θελεις να βαλεις το carto μεσα στο GGTS ?????????

Ποσο πισω με πηγες βρε αρχηγε.........  ;;;;;;;;;;;;;;

Αντε..............    Περνα καμια βολτα ......

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GP HERON ατμοποιητης 22mm (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 04, 2016, 03:14 »
Παιρνει κονεκτορα  Βασιλη  το GGTS και  εκει πανω βιδωνει το carto. Πριν τις γιορτες βρηκα σε ατμοκαταστημα,κατι ξεχασμένα!  Μεσα στο μηνα θα τα δοκιμασουμε.  :kafediavasma:

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GP HERON ατμοποιητης 22mm (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 05, 2016, 23:43 »
Η απόδοση του Τριμπέκα με το σέρα είναι που με νοιάζει καθώς το συγκεκριμένο έχει περίεργη συμπεριφορά στους περισσότερους επισκευάσιμους και μέχρι στιγμής έχω παρατηρήσει ότι συμπεριφέρεται καλύτερα σε χώρους ατμοποίησης με φιλοσοφία κάρτο. Να φανταστείς, θεωρώ ότι ο Ναυτίλος με την BVC το παίζει καλύτερα από Kayfun.
Εγινε και το στησιμο με σερα Τρυφωνα, με Τριμπεκα για υγρο, εγινε και χωρις σερα, παλι με το ιδιο υγρο. Στο 1 Ωμ, με συρμα 32αρι Κανθαλ και σε 2,5αρα διαμετρο.  Εντυπωσεις. Με το σερα πηρα κατ'αρχην λιγο περισσοτερο χτυπημα που ουτως ή αλλως εχει και χωρις.
Με το σερα μου εδωσε πιο μεστη, πιο συγκεντρωμενη γευση, αφηνοντας ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ως επιγευση, τη γλυκαδα της καραμελας μαζι με την αισθηση μιας απροσδιοριστης στιφαδας! Καθόλου ενοχλητικής,  κάτι πού μοιάζει αμυδρά μέ ώριμες τανίνες από καλό κόκκινο!!  Φιλος που ατμιζε carto  σα να θυμηθηκε λεει(!)  κατι απο εκεινη τη γευση. Δεν εκανε ομως συστηματικα carto!  Το κακο ειναι πως δε χρησιμοποιει κανεις μας εργοστασιακο και περισσοτερο το Ναυτιλο με BVC που αναφερεσαι. Το καλο ειναι πως βρηκα μια πενταδα carto σε ατμοκαταστημα και μου τα εχουν κρατησει, πρεπει ομως να με φερει ο δρομος απο κει. Θα επανελθω.
Παντως η ΓΕΥΣΗ που αποδιδει  -τολμω να πω- ειναι ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ μια απο τις κορυφαιες που εχω ατμισει!  Ειδικα σε υγρα με συνθετες γευσεις!  Ειναι τετοιος ο  τροπος που αναλυει τη συσταση αυτων των υγρων και καθαριζει  τις γευσεις τους, ωστε νομιζεις πως τις διαβαζεις μια-μια, απο το ενημερωτικο της εταιρειας! 

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GP HERON ατμοποιητης 22mm (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 05, 2016, 23:45 »
Άψογος Αποστολε, Ευχαριστώ πολύ


Από κινητό.


Αποσυνδεδεμένος panoskapa

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GP HERON ατμοποιητης 22mm (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 25, 2016, 21:35 »
Καλησπερα παιδια,

υπαρχει καποιος κατοχος του Heron να μας πει πως ατμιζει συκριτικα με Phenomenon Lite ?
 
τσουρα, γευση ?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GP HERON ατμοποιητης 22mm (ΠΡΟΕΠΙΣΚΟΠΗΣΗ)
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 26, 2016, 04:19 »
Ρωτα τον ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ ..........

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 15 8098 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:40
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33803 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534363 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59629 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237055 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 479 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13986 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136039 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35220 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9927 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy