vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

197 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, JohnDag, Jorge, giorgos1999

Twitter

Aspire Nautilus

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1260 στις: Ιουλίου 25, 2018, 18:43 »
τον τελευταιο μηνα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.
πρωτη μερα η αντισταση ολα καλα,δευτερη και τριτη ολα καλα.τεταρτη μερα μπουκωνει και για να τραβηξω τζουρα πρεπει να τεντωσω τα μαγουλα στο ρουφηγμα.
λετε να επεσα σε καμια ελατωματικη παρτιδα με αντιστασεις?
τωρα ειμαι στην πεμτη μερα με την ιδια και ειναι για πεταμα παλι

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1261 στις: Ιουλίου 25, 2018, 19:10 »
Σημασία έχει και πόσα ml κάνεις τη μέρα. Ίσως το υγρό σου τον μπουκώνει γρήγορα. Άλλαξε κεφαλή και δοκίμασε ένα καθαρότερο υγρό. Τα 40ml τα βγάζει σίγουρα, σε χαμηλά watt.

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1262 στις: Ιουλίου 25, 2018, 19:14 »
μου φαινεται φταιει η υπερκαταναλωση γιατι καπου εκει μου μπουκωνει,στα 40ml ;D
ατμιζω σκετο υγρο χωρις αρωματα και γευσεις,στα 9 wat με 50-50 pg,vg
καπου σκεφτηκα οτι θα εφταιγε η γλυκερινη για το μπουκωμα

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 26, 2018, 19:32 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1263 στις: Ιουλίου 25, 2018, 19:19 »
Η ποσόστωση είναι η καλύτερη, όπως και τα watt. Μένει να δοκιμάσεις την μακρόσυρτη τζούρα, που συνεχίζεις να ρουφάς για λίγο ακόμα, αφού έχεις αφήσει το fire. Έτσι, ποτίζεις την κεφαλή και το επόμενο πάτημα του fire την βρίσκει διαποτισμένη. Αυξάνεται έτσι αρκετά η διάρκεια ζωής της.

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1264 στις: Ιουλίου 26, 2018, 20:34 »
η επεσα σε ελατωματικες παρτιδες,η ξεκινησα να ατμιζω πολυ ατσαλα,δευτερη μερα και μπουκωσε παλι :wall:,δεν μου εβγαλε 24ωρο

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1265 στις: Ιουλίου 26, 2018, 21:22 »
Αγόρασε μία αντίσταση από άλλο κατάστημα.

Συμβαίνει και αυτό (μεταξύ άλλων) καμιά φορά.  :yes:

Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1266 στις: Αυγούστου 29, 2018, 14:00 »

.......... Γεια χαρά σας .....

Τις τελευταίες ημέρες αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με το ναυτίλο 5 μλ., δεν τον "διαβάζε" εύκολα το mod ... ειδικά σήμερα, ότι και να κάνω, δεν τον "διαβάζει" με τίποτα....!!

Ευτυχώς έχω back up ένα κλώνο sxk doggy 2K16.

Ιδιαίτερα προβληματισμένος, σκέφτομαι να βρω ανταλλακτικό και να αλλάξω το κάτω μέρος, τη "φωλιά" 510 της αντίστασης του ατμοποιητή ...αν βρω ....

εσείς τι λέτε ........ έχετε να προτείνετε κάποια λύση .... ή να τον "στείλω" .... να προχωρήσω σε επιλογές επισκευάσιμου .....



Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1267 στις: Αυγούστου 29, 2018, 14:27 »
Πρώτα πρέπει να δοκιμάσεις αν διαβάζει τον ναυτίλο κάποιο άλλο μοντάκι.
Αν δεν τον διαβάζει,τότε ναι έχει κάποιο θέμα ο ναυτίλος αλλά κατά την γνώμη μου δεν ασχολείσαι περαιτέρω και πας σε επισκευάσιμο...
Αν τον διαβάζει το άλλο μοντάκι,τότε δοκίμασε να αφήσεις το μοντάκι σου για κάποιες ώρες χωρίς ατμοποητή επάνω του,ίσως υπάρξει αποσυμπίεση και επανέρθει ο πόλος
και τότε θα τον διαβάζει τον ναυτίλο κ.ο.κ...

Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1268 στις: Αυγούστου 29, 2018, 15:16 »
"base hardware"

.... ebay ...17 $ από Αμερική !! .........

.... alliexpress ...13,50 $ !! .........

.... Ελλάδα, Χαλάνδρι ...14 $ !! .........

... κ.α. πολλά, αλλά δεν θα πάρουμε ................

Αν δεν μπορεί να επισκευαστεί με κάποιο τρόπο ?? .......... μάλλον θα μας "τελειώσει" ..................


jimfer13 
Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση ..... δεν έχω άλλο mod, αλλά ο pico 21700 "διαβάζει" τον doggy .....οπότε είναι σίγουρα θέμα nautilus .... έχω κάνει ότι μπορείς να φανταστείς πιο πριν, μήπως και ...αλλά ....δεν .......οι τιμές πιο πάνω είναι απαγορευτικές ... 

.....οπότε μάλλον θα πρέπει να αποχωριστώ ένα φίλο ...εντάξει, λίγο επιπόλαιο αφού με αφήνει σχετικά σύντομα...δεν ξεχνάω όμως ότι βασικά αυτός είχε την ευθύνη για τους δυόμισι περίπου μήνες χωρίς τσιγάρο ....

  ως επικήδειος ακούγεται .........οκ  ..... "fair enough" .......

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1269 στις: Αυγούστου 29, 2018, 16:50 »
Κι εγω ειχα προβλημα με ενα συγκεκριμενο ατμοποιητη και διορθωθηκε.Δοκιμασε αυτο (με το μαλακο και με το Mod σβηστο) για να ανεβει λιγο ο πολος του.


https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=lvPi4UwSArQ
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 29, 2018, 17:28 από axilleaspro »

Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1270 στις: Αυγούστου 29, 2018, 20:19 »
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
axilleaspro
................ σ'ευχαριστώ για την πρόταση.

Έριξα μια ματιά στο λινκ, κάπου το ξανάδα ως πιθανή λύση, όμως δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία....δεν μου άρεσε η ιδέα να αρχίσω να "σκάβω" στο pin του mod .... μου φάνηκε πολύ "κομπογιαννίτικο".....

παρόλα αυτά το δοκίμασα με το θαλασσί/τιρκουάζ κατσαβιδάκι του doggy και μετά την πρώτη φορά που το "πασπάτεψα" γύρω από το pin .... απροσδόκητα λειτούργησε, "διάβασε" το Nautilo στο 1/5 περίπου πριν το τελικό βίδωμα, αλλά στο υπόλοιπο 1/5 σταματούσε να τον "διαβάζει".

Βέβαια διαβάζει ότι "γουστάρει" .... ας μην το κάνουμε θέμα αυτό ....έχω συμβιβαστεί πια .....

Όπως και να'χει ευχαριστώ το φίλο
axilleaspro
για την υπόδειξη .....

..ααα ξέχασα να αναφέρω ότι

........... όταν "ξαναπασπάτεψα" γύρω από το pin, μάλλον αυτό σηκώθηκε τόσο όσο να μπορεί να "διαβάσει" το Nautilo στο τέλος της περιστροφής του στο mod ..........??!!

............ελπίζω να αποτελέσει τη λύση στο θέμα .....χωρίς να χαλάσω το mod .......

Σας ευχαριστώ και πάλι .......


συγχώνευση συνεχόμενων ποστ


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 29, 2018, 22:07 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1271 στις: Σεπτεμβρίου 02, 2018, 16:59 »
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
axilleaspro
................ σ'ευχαριστώ για την πρόταση.

Έριξα μια ματιά στο λινκ, κάπου το ξανάδα ως πιθανή λύση, όμως δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία....δεν μου άρεσε η ιδέα να αρχίσω να "σκάβω" στο pin του mod .... μου φάνηκε πολύ "κομπογιαννίτικο".....

παρόλα αυτά το δοκίμασα με το θαλασσί/τιρκουάζ κατσαβιδάκι του doggy και μετά την πρώτη φορά που το "πασπάτεψα" γύρω από το pin .... απροσδόκητα λειτούργησε, "διάβασε" το Nautilo στο 1/5 περίπου πριν το τελικό βίδωμα, αλλά στο υπόλοιπο 1/5 σταματούσε να τον "διαβάζει".

Βέβαια διαβάζει ότι "γουστάρει" .... ας μην το κάνουμε θέμα αυτό ....έχω συμβιβαστεί πια .....

Όπως και να'χει ευχαριστώ το φίλο
axilleaspro
για την υπόδειξη .....

..ααα ξέχασα να αναφέρω ότι

........... όταν "ξαναπασπάτεψα" γύρω από το pin, μάλλον αυτό σηκώθηκε τόσο όσο να μπορεί να "διαβάσει" το Nautilo στο τέλος της περιστροφής του στο mod ..........??!!

............ελπίζω να αποτελέσει τη λύση στο θέμα .....χωρίς να χαλάσω το mod .......

Σας ευχαριστώ και πάλι .......


συγχώνευση συνεχόμενων ποστ
Ένας φίλος μου έλυσε παρόμοιο πρόβλημα βάζοντας κάτω στην βάση ένα κομμάτι χαρτί 0.5-1.0 mm και δούλευε
Δηλαδή έκανε μια τρύπα στο κέντρο να περάσει ίσια ίσα ο πόλος, το έβαλε κάτω από την βάση, έκοψε το υπόλοιπο περιμετρικά με ψαλίδι, και το βιδωσε στο μοντ
Και σαν χάρτινη φλατζα

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1272 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2018, 20:36 »
Έψαχνα να βρω κάποια απάντηση για φίλο νέο ατμιστή που του πρότεινα και αγόρασε τον ΝΑυτίλο (τον καινούργιο). Τυχαία λοιπόν είδα και θυμήθηκα ότι πριν 3 χρόνια  ήμουν εγώ αυτός που άνοιξε το παρόν νήμα και έκανα την πρώτη παρουσίαση 1) Συγκίνηση αφού μουφάνηκαν πολλά χρόνια πίσω 2) Διαπιστώνω ότι ο ΝΑυτίλος παρά την τεράστια εξέλιξη παραμένει ίσως η πιο αξιόπιστη λύση για αρχάριους...

Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1273 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2018, 13:03 »

Superuser 
.... σ'ευχαριστώ για την πρόταση.

Απ' ό,τι καταλαβαίνω το πρόβλημα επαφής δεν σχετίζεται με τον ατμοποιητή, αλλά με το mod, παρότι αυτό παρουσιάζεται μόνο με το Nautilus.

Η δυσλειτουργία έχει παρουσιαστεί τον τελευταίο μήνα και γίνεται εντονότερη με το πέρασμα του χρόνου.

Σήμερα, κάθε φορά που θα χρησιμοποιήσω το Nautilus, επειδή δεν θα τον "διαβάσει" κατά 90%, θα πρέπει πρώτα να "πειράξω" τον πόλο του mod.

Θα αναφερθώ σχετικά στο αντίστοιχο νήμα (pico 21700) για να διερευνήσω αν υπάρχει δυνατότητα διόρθωσης/επισκευής του πόλου/pin και με ποιο τρόπο ....??

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #1274 στις: Νοεμβρίου 15, 2018, 22:59 »
αύριο παίρνω έναν ναυτίλο 5μελο είχα ξανά στο παρελθόν και είχα της καλύτερες εντυπώσεις .
σήμερα έχω μόνο επισκευάσιμους και έχω χάσει την εξέλιξη στης αντιστάσεις .
ποια θα μου προτείνατε  αντίσταση για τσιγαρίσια και γεύση?

μην μου πείτε ότι βγήκε καινούριος . το ξέρω , θέλω το μπιμπερό :idiot1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084087 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 54 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9404 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135677 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476270 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114634 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271091 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1502 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos