vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

360 επισκέπτες, 4 χρήστες
djfloor, dkostas, Nikrom, treloneritis

Twitter

Υβριδικά mods. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υβριδικά mods. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #135 στις: Οκτωβρίου 11, 2020, 16:15 »
Καλησπέρα σας τι γνώμη έχετε για το innokin Spectre; Το έχω βάλει στο μάτι μιας και λατρεύω τα pod τους τελευταίους μήνες ατμιζω μονο με pod εχω ευχαριστηθεί το OBY  pod της aspire πραγματικά τοσο βολικό pod δεν εχω δει ξανά.. και η απόδοση του παρα πολυ καλή παίζει άνετα και με 70/30 και τα ανταλλακτικά pod κρατάνε παρααα πολυ..!!! Και η γεύση εξαιρετική για συσκευή pod..!! Πλέον τα περισσότερα pod  με mesh coil δίνουν πολυ καλή γεύση.. αλλα στο θέμα μας τώρα.. θέλω και αλλο pod..!!!  Και αυτο είναι το innokin Spectre είδα κάποια reviews γενικά καλα λόγια διαβάζω... Το εχει κανένας να πει γνώμη;

Απ: Υβριδικά mods. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #136 στις: Οκτωβρίου 13, 2020, 16:00 »
Το sceptre το έχω εδώ και 2 εβδομάδες περίπου. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Θεωρώ ότι είναι vfm συσκευή. Είδα κι εγώ τα reviews και παρότι έχω σταματήσει να ασχολούμαι με νέα μοντέλα πολύ καιρό με έκαναν να τρέξω να το πάρω. Πήρα το ρίσκο λοιπόν. Την επόμενη μέρα πήγα και πήρα άλλη μια συσκευή, δώρο στον γαμπρό μου.
Καταρχήν η εμφάνιση του είναι πολύ κομψή και όμορφη. Μπαταρία ξεχνάω να φορτίσω. Κάποιες στιγμές αποδεικνύεται ιδιαίτερα χρηστικό το led που ανάβει, για να δεις τη στάθμη του τανκ. Το τανκ όμως είναι μικρό και φαίνεται να έχει αρκετή κατανάλωση. Θετικό ότι δουλεύει και με κουμπί αλλά και αυτόματα. Το πακέτο έχει μέσα 2 αντίστασεις μια 1.2ω και μια 0.5. Προς το παρόν έχω δοκιμάσει μόνο τη πρώτη. Ο γαμπρός μου το αντίθετο. Δε ξέρω αν έχεις άλλη απορία...
Αν σου αρέσουν τα pods πιστεύω δεν θα το μετανιώσεις.

Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υβριδικά mods. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #137 στις: Οκτωβρίου 30, 2020, 20:53 »
Ερωτησουλα σχετικα με το Innokin Z-Biip. Το εχω εδω και 1 μηνα περιπου και το δουλευω ειτε με το 2ml pod , ειτε με το 4ml που το βρηκα απο εξωτερικο και το τσιμπησα! Παντα με την 1.6 στα 11W (μπλε χρωμα).

Τα προβληματα μου ειναι τα εξης. Πρωτον, σχεδον καθε τζουρα μου καιει τα χειλη. Και οχι καμια τεραστια τζουρα, μιλαμε για 3-4 sec. Δευτερον, επισης σχεδον σε καθε τζουρα μου ερχονται υδρατμοι στα χειλη. Οχι υγρο, αλλα υδρατμοι, δηλαδη υγραινονται τα χειλη μου. Προφανως το ενα σχετιζεται με το αλλο γι'αυτο και καιγομαι. Τι στο καλο κανω λαθος? Απο που μπορει να προερχεται ολο αυτο? Επαιξα λιγο με τις τρυπες του αερα, αλλαξα αντισταση... τιποτα!

Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υβριδικά mods. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #138 στις: Νοεμβρίου 03, 2020, 15:40 »
Κάποιος?!  ???

Αποσυνδεδεμένος neoklis79

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υβριδικά mods. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #139 στις: Νοεμβρίου 03, 2020, 15:55 »
Σου κάνει το ίδιο με όλες τις αντιστάσεις που έχεις δοκιμάσει εως τώρα? Δε το κατέχω και πολύ αλλά στα 11 w περίεργο είναι.

Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υβριδικά mods. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #140 στις: Νοεμβρίου 04, 2020, 17:05 »
Τουλαχιστον στις 2 αντιστασεις 1.6 που εβαλα ναι! Δεν δοκιμασα κατι αλλο, διοτι το παρατησα προς το παρων μιας και ξενερωσα.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2020, 02:16 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Υβριδικά mods. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #141 στις: Δεκεμβρίου 26, 2020, 21:47 »
Εχει δοκιμασει κανει αυτο το καινοτομο pod της evolv το reflex?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Υβριδικά mods. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #142 στις: Δεκεμβρίου 27, 2020, 00:07 »
Ναι.αμα είσαι της πνευμονικής απλά γελάς

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Υβριδικά mods. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #143 στις: Δεκεμβρίου 27, 2020, 08:00 »
@paloukaros κι αν εισαι του mtl?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Υβριδικά mods. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #144 στις: Δεκεμβρίου 27, 2020, 10:48 »
Πιστεύω ότι οι μόνοι που μπορούν να το αξιολογησουν σωστά είναι οι καπνιστές. Σε μια παρέα που ήμουν και το είχαμε παρτουζώσει δεν είχε κανείς θετική άποψη. Δεν μπορεί να προσφέρει κάτι σε κατασταλαγμενους χομπιστες ατμιστές έτσι όπως είναι out of the box.
Τώρα αν στο escribe μέσα αλλάζει ριζικά και η παραμετροποίηση του το κάνει πιο ελκυστικό δεν ξέρω ακόμη γιατί δεν ασχολήθηκα.
Θα ασχοληθώ σύντομα πάντως γιατί μια πλακέτα της evolve πρέπει πάντα να έχει την δέουσα προσοχή και σύντομα θα δωθουν πλακετάκια και στους modders για περαιτέρω κατασκευές.


Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υβριδικά mods. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #145 στις: Ιανουαρίου 29, 2021, 03:55 »
εχω το aspire zero G το οποίο εχει ενσωμάτωμενη μπαταρια 1500mah και στο φυλλάδιο χρήσης αναφέρει να φορτίζουμε την συσκευή με φορτιστή 5V- 1A ετσι πήρα εναν απλο ανταπτορα της lamtech ο οποίος ειναι 5W/5v-1A   αφου τελείωσε η μπαταρία μετα απο 3 γεμίσματα που εκανα chain vape ειπα να το βαλω να γινει η πρώτη φόρτιση..  η οποία πήρε καπου στο 2ωρο παρατήρησα την ωρα που φόρτιζε οτι ηταν αρκετα ζεστή η συσκευή... Κατι που με προβληματίζει λιγο...  Ο συγκεκριμένος ανταπτορας είναι υπερβολικά ελαφρύς μοιάζει με fake charger..  γενικά επιδει στο pc εχω χαλασμένες θύρες USB ψάχνω να βρω εναν wall charger και έπεσα πανω στο Xstar 4u 27W εχει μια θυρα usb 2.4A με την ένδειξη smart, η  οποία χρησιμοποιείται για γρήγορη φόρτιση οπως αναφέρει..(αρκετα καλο για φόρτιση κινητου/tablet κλπ.. και εχει και άλλες 3 θυρες usb 1A

Στα volts οπως αναγράφεται διχνει 5V- 5-25V  

Ειναι οκ να πάρω κατι τέτοιο και να φόρτιζω την συσκευή μου με ασφάλεια στην θύρα usb 1A ? 

https://xtar.gr/fortistes/usb-charging-hub-series/xtar-27w-4-port-usb-fortistis-blue-xt4un-blu---*




Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Υβριδικά mods. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #146 στις: Ιανουαρίου 29, 2021, 11:15 »
Μια χαρά θα κάνεις τη δουλειά σου με τους XTAR στο link αλλά μια χαρά θα την κάνεις και με το φτηνιάρικο που έχεις ήδη.
Για τη θερμοκρασία δεν ευθύνεται ο φορτιστής επειδή δεν είναι φορτιστής και κακώς έχει επικρατήσει να λέγονται έτσι. Είναι τροφοδοτικά USB 5V.
Δηλαδή ο "φορτιστής" σου δίνει απλά 5V στην έξοδο και μπορεί να αντέξει ρεύμα έως 1Α. Ο πραγματικός φορτιστής βρίσκεται μέσα στo Aspire Zero κι αυτός αναλαμβάνει να φορτίσει τη μπαταρία σου.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υβριδικά mods. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #147 στις: Ιανουαρίου 29, 2021, 23:17 »
[member=6669]camber[/member] ευχαριστώ για την απάντηση. Σχετικά με την θερμοκρασία ομως ειναι φυσιολογικό να ζεσταθεί την ωρα της φόρτισης?  Φυσικα εδω να σημειωθεί οτι ποτε δεν χρησιμοποιώ συσκευές την ωρα της φόρτισης..

Επίσης παρατήρησα οτι αυτός ο φτηνός ανταπτορας της lamtech γραφει πανω model 931-227 το οποίο το έψαξα και βρήκα σε ενα  eshop  της Ρωσίας το ιδιο με 1 ευρώ..

Και τωρα σκέφτομαι μηπως πράγματι ειναι fake ο ανταπτορας και καταστρέψω την μπαταρία της συσκευής μου...  ειναι μονο 8gr φενεται ξεκάθαρα οτι η ποιότητα κατασκευής ειναι άθλια...   Αλλα οπως μου είπες και εσυ ο πραγματικός φορτιστής βρίσκεται μεσα στην συσκευή οποτε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας σωστά κατάλαβα;

οπως και να εχει θα το ρωτήσω να το συγκρίνω με ενα αλλο απο το κατάστημα που το πήρα γιατι ειμαι λιγο περίεργος με το θεμα της μπαταρίας και θέλω να φορτίζω με ασφάλεια της συσκευές με ενσωματωμένη μπαταρία..



Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Υβριδικά mods. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #148 στις: Ιανουαρίου 30, 2021, 05:58 »
Για την ασφάλεια σου καλό θα ήταν όπως λες να πάρεις ένα ποιοτικό αντάπτορα. Απλά δεν θα δεις διαφορά στη θερμοκρασία του mod.
Η συσκευή σου έχει μπαταρία 1500mAh και φορτίζει με 1Α. Το ρεύμα αυτό είναι κάπως υψηλό για αυτή τη μπαταρία. Ο περιορισμένος - χωρίς επαρκή αερισμό - χώρος επίσης δεν βοηθάει, με αποτέλεσμα να ανεβάζει θερμοκρασία.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υβριδικά mods. Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #149 στις: Ιανουαρίου 30, 2021, 18:47 »
η aspire η ιδια λεει να το φορτιζουμε σε 5V 1A και ετσι επελεξα αυτον τον ανταπτορα της lamtech.. σημερα αγορασα ενα αλλο που ειναι ιδιο με αυτο της φωτογραφιας που εχουν και στο site.. το προηγουμενο δεν ηταν σφραγισμενο μπορει να ειχε γινει λαθος και να ειχαν βαλει κατι αλλο μεσα...

τωρα ειναι η 2 η φορτιση που του κανω..   με αυτον τον ανταπτορα της lamtech.. γενικα απο οτι μου ειπαν δεν υπαρχει κανενα προβλημα και ειναι καλος ο συγκεκριμενος ανταπτορας εχει και προστασια βραχυκυκλώματος

ειναι αυτος εδω

https://lamtech.gr/product/lamtech-usb-charger-adapter-1a-black/

γενικα εχεις να προτεινεις  καποιο καλο ανταπτορα να αγορασω?

edit:  [member=6669]camber[/member] αν παρω adapter της aspire αυτο εδω συγκεκριμενα που ειναι 5v 500mah θα φορτιζει η συσκευη μου?  γιατι οπως ειπα ειδα  στης οδηγιες χρησης αναφερει να φορτιζεται με ανταπτορα 5V 1A αν βαλω εγω τωρα 500mah λογικα θα κανει charging πιο αργα αλλα δεν θα ανεβασει και τοσο θερμοκρασια λογο της αργης φορτισης.. τωρα με 1Α κανει 1:30 ωρα παντως.   

https://www.vapeshop.com/aspire-usb-wall-adapter
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2021, 20:01 από akis_avp »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 956 110849 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:36
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160066 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515463 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146508 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303344 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12820 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530900 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201500 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801714 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41036 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet