vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

137 επισκέπτες, 7 χρήστες
ramon, dkostas, Βασίλης1966, Milarepa, Jorge, sakissalonika, camber

Twitter

Αρώματα Holy juice

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Αρώματα Holy juice
« στις: Φεβρουαρίου 09, 2014, 22:01 »
Χθες αποφασισα να αγορασω το USA Silver tobacco μετα απο ενα σχετικο review που ειδα, οταν το ανοιξα μου ηρθε η γνωστη μποχα "τασακι", ωχ... λεω απο μεσα μου μια απο τα ιδια, πεταμενα λεφτα. Τελος παντων λεω να το δοκιμασω μηπως και αλλαξει στην πορεια, το ριχνω μεσα σε ετοιμη βαση UMAMI που ειχα 70pg/30vg, και πριν απο λιγο αποφασισα να το δοκιμασω, βεβαια μιλαμε για 30 κατι ωρες ωριμανση αλλα ειπα δεν βαριεσαι αν βρωμαει θα το αδειασω στον νεροχυτη να τελειωνουμε γιατι η υπομονη μου εχει αρχισει να εξαντλειτε με τις δοκιμες γενικοτερα δεν προκειται να το περιμενω 5-7 μερες, και το βαζω που λετε σε εναν protank και δοκιμαζω...  τι ειναι αυτο ρε μανα; μονολογω, που ηταν οταν εκοψα το τσιγαρο γαμ@@@τη μου, δεν βρηκα κατι στην γευση που να θυμιζει τα γνωστα καπνικα του ηλεκτρονικου που εχω συνηθισει εδω και μηνες, δεν βρηκα κατι που να με παραπεμπει σε κινεζια, δεν μυρισα κατι ασχημο στην ατμοσφαιρα και ακομα και στο μπουκαλακι δεν βρωμουσε αλλο "τασακι", ρε μηπως και μου αλλαξε κανεις το υγρο; αναρωτηθηκα χεχε


Πεντε αστερια απο μενα σε αυτο το υγρο δεν ξερω, αλλα ενθουσιαστικα, επιτελους ενα καπνικο που ειναι καπνικο και οχι τασακι :thumpup:


8 σταγονες στα 10ml δοσολογια, δεν γνωριζω τι δινει πανω απο εκει ή κατω απο εκει :tongue_smilie:  επισης δεν γνωριζω τι συμπεριφορα θα εχει αν ωριμασει κι αλλο (σιγα μην το αφησω) :laugh1:


Επισης δεν εχει γλυκαδες, δεν εχει πικραδες, δεν μυριζει σοκολατα, δεν μυριζει μεντα, δεν μυριζει βανιλια ή μελι ή κανελα κτλ κτλ οχι τριμπεκες, οχι τορκιες, οχι πουριλες κτλ κτλ


κατα τα λοιπα τα γνωστα, περι ορεξεως.... :yes:


Αλλαγή τίτλου
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2014, 23:22 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 09, 2014, 23:54 »
Καλά είναι επίσης το ροδάκινο και η μπανάνα.

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 15, 2014, 19:44 »
Σχετικά με το USA Silver tobacco...
Σύντομη ωρίμανση και 14 σταγ. άρωμα σε 10 ml 50/50 9mg (περίπου 3% από το μπουκαλάκι του που μου έδωσε 45 σταγ σε ένα ml).
Μου θύμισε έντονα το κ.τ. (όχι τόσο το στριφτό) με την έννοια ότι δεν έχει καμία ιδιαίτερη γεύση (γλυκάδες, αρώματα κτλ), είναι αρκετά ουδέτερο και μου άφησε την χαρακτηριστική πικράδα του κ.τ. Μοιάζει πολύ με το Primo verde της T-Juice. Δεν έχει καμία σχέση με τα καπνικά που αναφέρονται στο forum είτε σαν "πουροειδή" είτε σαν φρέσκος καπνός (οξύτητα και "χλωράδα") είτε με τα τύπου tribeca κτλ. Μου ήρθε αρκετά ξηρό και πραγματικά ότι πιο κοντα στο κ.τ. Μετά το primo verde και την dirty βάση της inawera αυτό είναι ότι πιο κοντά σε "τασάκι" και κ.τ. Αν το έβρισκα στην αρχή του η.τ. θα είχα κολλήσει....

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 16, 2014, 08:53 »
Λοιπον, αγορασα και το ροδακινο (peach)... wow!!


Ξερω οτι τo φρουτo ισως να ειναι ενα απο τα πιο υποκειμενικα αρωματα σε εντυπωσεις, επειδη η σχεση ενος αρωματος με τα αγαπημενα μας φρουτα επηρεαζει κατα πολυ την αποψη μας για το ιδιο το αρωμα, ομως παιδια αυτο το αρωμα πιο φρουτο δεν γινεται, δεν ειναι χημικη η γευση του φρουτου, ειναι σαν να πινεις χυμο, μου αρεσει πολυ το ραδακινο οντας κατοικος της βορειας ελλαδας αλλα παιδια ειναι απιστευτο αρωμα και εχει μια πολυ ωραια κρεμωδη γευση (οχι οξινη, οχι μεταλικη, οχι χημικη) με μια πολυ ελαφρια γλυκύτητα, απλα τελειο.


Ηδη με φανταζομαι να το ανακτευω με cookies ή σοκολατα :tongue_smilie:  πω πω δινω ρεστα!!


κερασια, φραουλες, μηλα και τριχες, ροδακινο λεμε!!

Αποσυνδεδεμένος paschalis

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 23, 2014, 14:23 »
Αυτη τη στιγμη εχω φτιαγμενα απο holy juice τα παρακατω αρωματα.
Apple Bahraini  αναλογια 5σταγονες/10μλ.αποτελεσμα=πολυ εντονο αρωμα.σε μπουκωνει.δυσκολο υγρο :hmmm:
pear drop              "         7     "       /10 μλ         "         =καλο στο αρωμα και στη γευση :thumpup:
caramel                 "         10    "      /10 μλ        "         =πολυ καλο στο αρωμα και στη γευση απαλο υγρο :thumpup:
Virginia Blend        "         10   "       /10 μλ         "         = πολυ απαλο δε εβγαλα ακρη .νεα δοκιμη 30/10  :confused1:
usa silver              "         10    "      /10 μλ         "         = καλο μου φανηκε. :thumpup:
real Cuban cigar   "         10    "      /10 μλ         "         = γλυκιζει πολυ.δεν μ'αρεσε.νεα δοκιμη 20/10 :(


Παληκαρια,αυτα απο μενα.Ελπιζω να βοηθησα λιγο.οι δοκιμες εγιναν με βαση holy juice N 12mg 50/50 VPG
ΔΕΧΟΜΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ

Αποσυνδεδεμένος Tinder

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 16, 2014, 15:10 »
Αρώματα από Holy Juice έχω τα εξής (φτιαγμένα σε βάση vpg 50/50 με 15 mg νικοτίνη) :
1. vanilla 8 σταγ. / 10 ml , δεν με μπουκώνει σ'αυτή την αναλογία 8/10
2. virginia 10 στ. / ml ,  αρκετά γλυκό καπνικό 8/10
3. real cuban 8 στ. / ml , αρκετά αρωματικό - δεν κατάφερα να το ατμίσω σκέτο 4/10
4. usa silver 10 στ. / ml , μάλλον το καλύτερο που έχω δοκιμάσει, πολύ κοντά σε τσιγαρίσια γεύση 10/10
5. red apple 8 στ. / ml , πολύ καλό σ'αυτήν την αναλογία (πραγματικό μήλο) 9/10 το μόνο που κατάφερα να ατμίσω από τα φρούτα που δοκίμασα
6. pear drop 7 στ. / ml , δεν μου πολυάρεσε, αρκετά όξινο, 6/10
7. peach 5 στ. / ml , το ξεκίνησα από 10 στ./ml και το κατέβαζα συνέχεια. Ακόμα πιο όξινη γεύση. 4/10


μάλλον δεν είμαι των φρούτων  ;D


Από τα παραπάνω σκέτο κάνω μόνο τα 2,4, και 5 και αναλόγως την διάθεση ψιλομπερδεύω τα 4 πρώτα με αναλογίες π.χ. 40 %virginia και 60 % usa silver  8)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 16, 2014, 22:13 από Tinder »

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 02, 2014, 19:51 »
Νεα αρωματα της εταιρειας.
rainbow ποικιλια φρουτων
Rium and pa?in  ρουμι με βατομουρα
Chocolate
Kαι
τα 3 εξαιρετικα.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 08, 2014, 10:49 »
εχει δοκιμασει κανεις το avenger pipe,πως του φανηκε?και επισης εαν ξερει κανεις αν τα υγρα θελουν ωριμανση βασει κατασκευαστη.ρωταω γιατι πηρα ενα μπουκαλακι και ενω σαν αρωμα μυριζει ομορφα,σαν γευση ειναι κατι ατονο,με μια αποροσδιοριστη γλυκαδα,εβαλα 12 σταγονες σε 10μλ και με καινουρια αντιστααση και σε 2 ατμο

Αποσυνδεδεμένος Vasilis R.

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
  • Joyetech evic vtc/phenomenon lite by gus/iatty
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 08, 2014, 11:15 »
Καλημερα!!Ολα τα υγρα θελουν ωρίμανση απο την στιγμη που θα ενωσεις τα αρώματα με τις βασεις,σίγουρα αν το αφισεις το υγρό σου σε σκοτεινό μερος καποιο χρονικο διαστειμα,περίπου μια βδομαδα και λιγο σου λεω μετα θα δεις μια διαφορετικη γευση.Τώρα δεν ξερω αν ο κατασκεβαστης προτεινει κάτι για την ωριμανση αλλα κατα κανονα οσο τα αφινεις καλό κανει!!!

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 08, 2014, 11:36 »
ναι γιαυτο ακριβως ρωτησα για κατασκευαστη.εγω πολλα η καλυτερα ολα δν τα αφηνω λεπτο μια που τα κανω μιχ μια που βαζω τα πρωτα μλ για δοκιμη,δεν με απασχολη πολυ η ωριμανση,αλλα ειναι διαφορετικο να συνιστα ο κατασκευαστης ωριμανση γιατι ετσι πρεπει.γιαυτο ρωτησα γιατι το υγρο μου φανηκε εως αδιαφορο....μηπως εβαλα λιγες σταγονες?12 στα 10μλ

Αποσυνδεδεμένος Vasilis R.

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
  • Joyetech evic vtc/phenomenon lite by gus/iatty
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 08, 2014, 13:52 »
Κιομως παιζει βασικο ρόλο η ωρίμανση ενος υγρου τώρα να σου πω την αληθεια και γω βαριέμαι να περιμένω με τις μέρες να ωριμασει αλλα η αληθεια είναι οτι οσο ωριμάζει αλλαζει και η γέυση.Τωρα όσο για την ποσοτητα αρώματος 12 στ στα 10 μλ μου φενεται καλα ειναι ομως και πιο αρωμα χρησιμοποιεις...

Αποσυνδεδεμένος kazerio

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζωντας ερχεται η ορεξη...!
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 10, 2014, 22:04 »
δοκικασα το real cuban cigar,καλο αλλα οχι τπτ αμαν αμαν.σαν γευση φερνει παρα πολυ σε καμηλα και απατσι απο ατμος (κακαο.ξηρους καρπους,μοκα κλπ κλπ).το avenger pipe οσο και αν του εδωσα χρονο δεν λεει να στρωσει...δεν ειναι για τον ουρανισκο μου μαλλον.κατι εντελως επιπεδο μονο μια ξεθυμασμενη γλυκαδα μου φερνει.λεω να δοκιμασω το us silver ειδα καλα σχολια στην αρχη του νηματος.....

Αποσυνδεδεμένος Vasilis R.

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
  • Joyetech evic vtc/phenomenon lite by gus/iatty
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 11, 2014, 15:22 »
Το Usa silver πολυ καλα φυσικα αυτο ειναι τελιως υποκειμενικο πολυ κοντα στο κ.τ θα το εβαζα μεσα στα 5 καλυτερα της συλλογης μου!! :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος Pydnaios

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 11, 2014, 17:44 »
Εχει δοκιμάσει κανένας το ροδάκινο; Εμενα μου βγάζει μια αγουριλα και μια πικριλα ώρες ωρες! Ίσως να φταίει και το μεγάλο ποσοστό vg! Με λίγο mts και λίγο arctic winter στρώνει αλλα η αγουριλα παραμένει...


Sent from my iPhone 6s using
Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Akyla

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρώματα Holy juice
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 17, 2014, 16:10 »
βρίσκουμε Holy Juice σε κανένα κατάστημα Αττική?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34821 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 37 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9379 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:45
από tsep12
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8818 1083999 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:41
από shadockan
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135649 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476238 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114613 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1281 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 907 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271064 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1497 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos