vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

280 επισκέπτες, 10 χρήστες
Alexander20, maprix, npaolo, camber, manoslykos, tibolaso, gfilip, tsiv, Buliwyf, Lazy Dog

Twitter

Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers

Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« στις: Μαρτίου 14, 2011, 21:24 »
Καλησπέρα,
μόλις παρέλαβα μια πεντάδα clearomizer CE2 XL για χρήση με μπαταρία e-GO 650.
Γέμισα το πρώτο με 1ml υγρό (ecopure high) χρησιμοποιώντας την ειδική σύριγγα.
Έσταξα και λίγες σταγόνες στο κέντρο για καλύτερη απόδοση όπως προτείνει άλλος συμφορουμίτης.
Στις πρώτες ρουφιξιές όλα καλά. Μετά από κανένα 5-λεπτο πήρε μια πολύ κακή γεύση καμμένου που δεν έλεγε να φύγει.
Άνοιξα δεύτερο και επανέλαβα τη διαδικασία. Αρχή καλή, μετά από μερικές ρουφηξιές, πάλι καμμένο.
Τώρα βρίσκομαι στη τρίτη δοκιμή και είπα να το πάω ακόμα πιο αργά. Ελάχιστες τζουρες και το βάζω στην άκρη. Αλλά απ'ότι βλέπω σιγά σιγά καίγεται πάλι. Κάνω κάτι λάθος ή πέταξα τα λεφτά μου;;;

-Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα cartos 510 χωρίς παρόμοιο προβλημα.
-Έβγαλα και μια φωτό από τα πρώτα δύο. Το φυτίλι φαίνεται καμμένο.


Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 14, 2011, 21:34 »
Θα σου πρότεινα να διαβάσεις εδω:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1682.0.html είναι μονο 31 σελίδες, θα μάθεις πολλά για αυτό το καρτο.

Δοκίμασε να χαλαρώσεις τα καπάκια ή βάλε ανάποδα το πιό εσωτερίκο, για να έχεις καλύτερη ροή στο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 14, 2011, 21:43 »
Θα σου πρότεινα να διαβάσεις εδω:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1682.0.html είναι μονο 31 σελίδες, θα μάθεις πολλά για αυτό το καρτο.

Δοκίμασε να χαλαρώσεις τα καπάκια ή βάλε ανάποδα το πιό εσωτερίκο, για να έχεις καλύτερη ροή στο υγρό.
Όντως αξίζει τον κόπο να διαβάσει, οποιος ενδιαφέρεται για αυτά τα carto, αυτό το thread ;) Το κόλπο με την ανάποδη τοποθέτηση του εσωτερικότερου καπακιού το δοκίμασα χθες. Το έβαλα ανάποδα και από πάνω έβαλα drip tip για να το κρατάει στην θέση του. Στις συνεχόμενες τζούρες όλα καλά ή μάλλον όλα τέλεια :D ΑΛΛΑ αν το αφήσεις λίγο (ειδικά ξαπλωμένο) έρχεται υγρό στο στόμα. Το δοκίμασα πολλές φορές και πάντα είχα το ίδιο αποτέλεσμα :(

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 14, 2011, 23:01 »
Το δοκίμασα πολλές φορές και πάντα είχα το ίδιο αποτέλεσμα :(

Πάντα αυτό το αποτέλεσμα θα έχεις.. ;D

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 14, 2011, 23:11 »
Πάντα αυτό το αποτέλεσμα θα έχεις.. ;D
Αφού δοκίμασα σχεδόν όλες τις πατέντες που διάβασα στο σχετικό thread κατέληξα στο ίδιο συμπέρασμα με σένα :laugh1: Επομένως οι τάπες του CE2R4 στην αρχική τους θέση και ατμίζουμε χαλαράααα... Για αυτό έχω ήδη παραγγείλει κανά δυο 510 και μερικά drip tip για τα ξεχαρμανιάσματα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος yiannisagiannis

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
  • Im...steaming...
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 14, 2011, 23:17 »
βγαζεις  την τελειωςτο πρωτο καπακι και σηκωνεις ελαχιστα το 2ο που ακουμπαει στην αντισταση ,για να μη πιεζει το νημα θα εχεις καλη ροη και δεν θα εχεις υγρο στο στομα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 14, 2011, 23:20 »
βγαζεις  την τελειωςτο πρωτο καπακι και σηκωνεις ελαχιστα το 2ο που ακουμπαει στην αντισταση ,για να μη πιεζει το νημα θα εχεις καλη ροη και δεν θα εχεις υγρο στο στομα :thumpup:
Ναι όντως με αυτό το κόλπο κάτι γίνεται αλλά και πάλι σε απανωτές τζούρες το χάνουμε και πάλι. Βέβαια πιο δύσκολα από ότι πριν ;)

Αποσυνδεδεμένος yiannisagiannis

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
  • Im...steaming...
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 14, 2011, 23:53 »
για τα πιο δυσκολα κοβουμε λιγο παραπανω το"π" που αγγαλιαζει το φυτιλι και εχει καλυτερη ροη χωρις "διαρροες". :yes:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 14, 2011, 23:58 »
για τα πιο δυσκολα κοβουμε λιγο παραπανω το"π" που αγγαλιαζει το φυτιλι και εχει καλυτερη ροη χωρις "διαρροες". :yes:
Μεγαλώνουμε δηλαδή το κενό που αγγαλιάζει το φυτίλι... χμμ καλό ακούγεται :hmmm: Το κάνουμε όμως πιο πλατύ ή πιο βαθύ; Το πιο βαθύ μου φαίνεται πιο λογικό :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 15, 2011, 00:01 »
Πιο βαθύ να το κάνεις. 
Και άν έχεις...... λέω άν.... την τανάλια που ανοίγουν τρύπες στις ζώνες, θα γίνει τούμπανο.. ;)  Εργοστάσιο..

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 15, 2011, 00:06 »
Πιο βαθύ να το κάνεις. 
Και άν έχεις...... λέω άν.... την τανάλια που ανοίγουν τρύπες στις ζώνες, θα γίνει τούμπανο.. ;)  Εργοστάσιο..
Και μόλις προσπαθούσα να θυμηθώ που έχω βάλει το κοφτάκι μου... :)) Καταπληκτική ιδέα :thumpup: Φυσικά και... έχει ο πατέρας μου τέτοια τανάλια ;D

Αποσυνδεδεμένος yiannisagiannis

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
  • Im...steaming...
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 15, 2011, 00:14 »
Μεγαλώνουμε δηλαδή το κενό που αγγαλιάζει το φυτίλι... χμμ καλό ακούγεται :hmmm: Το κάνουμε όμως πιο πλατύ ή πιο βαθύ; Το πιο βαθύ μου φαίνεται πιο λογικό :hmmm:
το κανουμε ελαχιστα πιο πλατυ και οσο γινεται πιο βαθυ :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 15, 2011, 03:01 »
[Δεν ξέρω άμα θα σε βοηθήσει αλλά φαίνεται ενδιαφέρων

http://www.youtube.com/watch?v=ZOq8ShMOgDI&feature=related

Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 15, 2011, 18:34 »
Ευχαριστώ για το κολπάκι με τα ανοίγματα! Τα μεγάλωσα με ένα ψαλιδάκι και ατμίζει κανονικά.

Απορώ πάντως που εξακολουθούν να τα πουλάνε έτσι και δεν τα αποσύρουν. Ή έστω ας βάζαν μια επιπλέον οδηγία στη συσκευασία.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 15, 2011, 20:40 »
Ευχαριστώ για το κολπάκι με τα ανοίγματα! Τα μεγάλωσα με ένα ψαλιδάκι και ατμίζει κανονικά.

Απορώ πάντως που εξακολουθούν να τα πουλάνε έτσι και δεν τα αποσύρουν. Ή έστω ας βάζαν μια επιπλέον οδηγία στη συσκευασία.
Υποτίθεται πως δουλεύουν κανονικά χωρίς να πειράξεις τίποτα. Σε όσα δοκίμασα όλα δούλευαν κανονικά αλλά σε απανωτές τζούρες δεν προλάβαινε το υγρό να ανέβει στην αντίσταση. Μεγάλωσα και εγώ τις εγκοπές σε 3 carto και νομίζω πως τώρα δουλεύουν πολύ καλύτερα. Το καλό είναι πως δεν θυσιάζεις τίποτα γιατί δεν υπάρχουν διαρροές και επίσης δεν μου έρχεται υγρό στο στόμα. Οπότε αυτή είναι για μένα η καλύτερη και πιο εύκολη λύση ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 951 110494 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από vag21
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159737 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515274 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146447 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303203 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12782 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530731 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801577 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11039 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet