vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

195 επισκέπτες, 9 χρήστες
Buliwyf, maprix, camber, giorgos1999, petr@n, Jorge, tibolaso, djfloor, longjohn

Twitter

Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #3045 στις: Απριλίου 21, 2019, 16:53 »
Ποια είναι η καλή συνταγή του castle long γιατί έχω χάσει το τόπι από τις παραλλαγές που διαβάζω κατά καιρούς;
Είμαι από εκείνους που δεν έχω δοκιμάσει ποτέ ούτε το πρωτότυπο ούτε κάποιον κλώνο συνεπώς προτείνετε ελεύθερα την πιο γλυκοβουτηρατη εκδοχή του (μιας και είμαι του γλυκού..)

Στάλθηκε από το G3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος marousianos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #3046 στις: Απριλίου 21, 2019, 19:18 »
πιστευω θα σου αρεσει αυτη που εφτιαξα  
100ml Base 50/50
eliquid france   coconut                 5ml  
Tpa Toasted almond                     4ml
Tpa French Vanilla II                     2ml
Tpa Vanilla bourbon madagascar    2ml
Tpa kentucky Bourbon                   2ml
Tpa Dx Brown Sugar                      1.5ml
Tpa Acetyl Pyrazine                        0,5m


διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 21, 2019, 21:26 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #3047 στις: Απριλίου 21, 2019, 23:38 »
Acetyl Pyrazine (TPA)1.5%

Brown Sugar Extra (TPA)1%

Coconut Extra (TPA)1.5%

Kentucky Bourbon (TPA)2.5%

Toasted Almond (TPA)1.5%

Vanilla Bourbon (TPA)1%

Vanillin   1  % 


Για μένα αυτή είναι η σωστή και νομίζω ότι είναι ταυτόχρονα η πιο δημοφιλής. 
Σημαντικό: Είναι 10% άρωμα, που ενώ είναι πολύ, είναι όμως σημαντικά λιγότερο από το ποσοστό άλλων δημοφιλών συνταγών. 
Βγαίνει πολύ έντονο και δυνατό και ταυτόχρονα αρκετά σκούρο. Σε καμία περίπτωση δεν θα χρησιμοποιούσα άλλη συνταγή ή μεγαλύτερες ποσοστώσεις. 
Το έχω κάνει με κλειστά μάτια 3-4 φορές.
Μάλιστα το τρικ είναι το εξής: είναι βολική η ποσόστωση των αρωμάτων, ώστε κάποια τα παίρνω σε 10μελα και κάποια σε 30μελα. Κάνω την ανάμειξη των αρωμάτων και βγάζω 100μλ μείγμα. Το μοιράζω σε 10μελα μπουκαλάκια, το αφήνω στην άκρη και όταν θέλω να κάνω έτοιμο υγρό, ρίχνω απλά ένα 10μελο σε μπουκαλάκι των 100μλ και συμπληρώνω με βάση. Ετσι, ατμίζεται σχεδόν άμεσα, χωρίς να θέλει τον κλασικό μήνα της ωρίμανσης. 

[member=16384]marousianos[/member]. Τρελά μεγάλα τα ποσοστά αρωμάτων που χρησιμοποιείς. Και με πολύ καρύδα σε σχέση με το kentucky bourbon. [/color]

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #3048 στις: Απριλίου 22, 2019, 00:00 »
Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας, θα δοκιμάσω την εκδοχή με τα μικρότερα ποσοστά μιας και μου φαίνεται πιο σωστή στο τελικό ποσοστό αρώματος και θα ενημερώσω..

Από χρόνο ωρίμανσης πόσο να υπολογίζω;

Στάλθηκε από το G3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #3049 στις: Απριλίου 22, 2019, 00:07 »
Ποια είναι η καλή συνταγή του castle long γιατί έχω χάσει το τόπι από τις παραλλαγές που διαβάζω κατά καιρούς;
Είμαι από εκείνους που δεν έχω δοκιμάσει ποτέ ούτε το πρωτότυπο ούτε κάποιον κλώνο συνεπώς προτείνετε ελεύθερα την πιο γλυκοβουτηρατη εκδοχή του (μιας και είμαι του γλυκού..)

Στάλθηκε από το G3311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ουσιαστικά δεν υπάρχει συνταγή. Όλες δίνουν αποτέλεσμα που δεν έχει σχέση με το πρωτότυπο υγρό, ακόμα και αν παίξει κάποιος με τα προτεινόμενα ποσοστά.

Αποσυνδεδεμένος mario1985

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #3050 στις: Απριλίου 28, 2019, 15:39 »
Boss Reserve (Solo's Light Clone)
Μία από τις αγαπημένες μου συνταγές. Αν και συνταγή 3 ετών παραμένει μία από τις αγαπημένες στο ELR.
Προσωπικά δεν είμαι λάτρης των φρούτων, όμως η συγκεκριμένη έχει πει στη λίστα του rotation μου. Η συγκεκριμένη συνταγή περιέχει τη μισή δοσολογία συνολικού αρώματος του αρχικού κλώνου.
Δεν ξέρω κατά πόσο είναι ή όχι ο κοντινότερος κλώνος του γνήσιου BossReserve της Cuttwood, μιας και έχουν κυκλοφορήσει αρκετοί όλα αυτά τα χρόνια, όμως είναι σίγουρα μία καλοφτιαγμένη συνταγή.
Ωρίμανση: 10-14 μέρες Προσωπικά την βρίσκω άριστη στις 20 που αρχίζει και πέφτει η μπανάνα.
Μπορείτε να δείτε την συνταγή στο ELR ΕΔΩ



Banana (TPA)3,5%
Berry (Crunch) Cereal (TPA)1%
Caramel (Original) (TPA)1%
Cheesecake (Graham Crust) (TPA)1%
Peanut Butter (TPA)1%
Vanilla Custard (TPA)2%
Vanilla Swirl (TPA)1%
Χρόνος Ωρίμανσης14 μέρες


Αποσυνδεδεμένος ΛΥΚ

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #3051 στις: Μαΐου 11, 2019, 18:37 »
Μήπως μπορεί κάποιος συνατμιστής να μου λύσει μια απορία; Γιατί σε διάφορες συνταγές στο forum και αλλού υπάρχει δίπλα σε υγρά το τρίγωνο σηματάκι, που σημαίνει "προσοχή στο συγκεκριμένο υγρό", ενώ δεν υπάρχει σε άλλο υγρό της ίδιας εταιρείας;

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #3052 στις: Μαΐου 11, 2019, 22:49 »
Περιέχουν εν δυνάμει επικίνδυνες ύλες, ακετίνη ή/και ακετυλο-Προπιονύλιο συνήθως.

Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #3053 στις: Μαΐου 11, 2019, 23:07 »
Στις συνταγές στο http://e-liquid-recipes.com/ αν πατήσεις στο τριγωνάκι γράφει ακριβώς την προειδοποίηση.
Ένα τυχαίο παράδειγμα:στο άρωμα της FW Fruity Flakes βγάζει το εξής:
Contains a form of sugar. Sugar can caramelize and even burn at low temps, and produce toxins and suspected carcinogens.
Ενώ στο RY4 double της TPA αν πατησεις το τριγωνάκι γράφει ότι μπορεί να προκαλέσει  ραγίσματα σε πλαστικά τανκ.
Υπάρχουν διαφόρων ειδών προειδοποιησεις

Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #3054 στις: Μαΐου 11, 2019, 23:52 »
Αυτό είναι προς τιμήν τους.
Ένας καταναλωτής θα αισθάνεται ότι έχει να κάνει με επαγγελματίες.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #3055 στις: Μαΐου 12, 2019, 12:06 »
Μ' αρέσει που όλοι μου λένε "πως μπορείς να δοκιμάζεις τόσα υγρά;". Καπνικά δεν κάνω, RY δεν κάνω, που τα είδαν τα τόσα υγρά; Με το καλημέρα έχω 80% λιγότερα υγρά να δοκιμάσω από κάθε νορμάλ ατμιστή... >:(
Κωστή, θα στο χαλάσω λίγο αλλά και τα RY καπνικής συνομοταξίας είναι :)
Επίσης σε μια αγορά που έχει πήξει σε κρεμο-φρουτο-κασταρντο-γλυκο υγρά, θεωρείς ότι τα καπνικά αποτελούν το 80% και τα μη καπνικά το 20% ?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #3056 στις: Μαΐου 12, 2019, 13:47 »
Σε όποιο μαγαζί και να μπω ρε Γιάννη το πρώτο πράγμα που αντιλαμβάνεται η μύτη μου είναι το RY! Τι 80-20; Να μη σου πω 99-1!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #3057 στις: Μαΐου 12, 2019, 17:56 »
Πωπωπωωωω...όταν γεράσεις εσύ, μέσα στη γκρίνια θα είσαι ..  θα έρχομαι να σου αφήνω ελεύθερο το καροτσάκι στην κατηφόρα και θα δίνω εντολή στη νοσοκόμα να σου βάζει πιπέρι στα παμπερς.
Ειλικρινά τώρα, πότε προλαβαίνεις και δοκιμάζεις τοοοοσα υγρά; 
Υπολογίζω ότι μέσα στις δραστηριότητες σου περιλαμβάνεται ο χειρισμός της εκατομυριοσταρας νικοτινης

Αποσυνδεδεμένος Arvalius

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
  • What goes around, comes around
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #3058 στις: Μαΐου 12, 2019, 22:19 »
Οφ τοπικ
Interesting..... Υπάρχει άραγε εκατομμυριοσταρα Νικ? Που ? Πόσο κάνει? Παραγγέλνω άφοβα?


Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ΛΥΚ

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #3059 στις: Μαΐου 13, 2019, 16:19 »
Ευχαριστώ "Mimis" k "Athanasios" . Εγώ το μόνο που έχω δει είναι το "Warning about this flavor".

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135719 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084166 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34900 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 84 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9444 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476370 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114660 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271125 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos