vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1485 στις: Ιουλίου 29, 2016, 22:11 »
[justify]@to_theio_tragi, καλησπέρα.[/justify]
[justify]Όσες παρουσιάσεις υγρών έχω διαβάσει από εσένα, ειλικρινά τις έχω ζηλέψει, και βεβαίως, μην σταματήσεις γιατί είναι σπουδαίο να ανταλλάσσουμε τέτοιες όμορφες πληροφορίες. Επίσης, εκεί είναι και το κλειδί για μένα, να μπορώ να “βλέπω” γευστικά 2 πράγματα παραπάνω, ακόμα και με βασικό εξοπλισμό. [/justify]

[justify]Εγώ δυστυχώς, με diy καταστάσεις, είμαι χάλιας, πιο άχρηστος πεθαίνω. Δεν μπαίνω καν σε κατασκευή σύνθετων υγρών, όμως από την άλλη, δεν θ' αραιώσω κάποια κορυφαία έτοιμα υγρά, δεν πά' να 'ρθει ο Χαϊλάντερ τον αρχαίων θεών του ατμίσματος που κατέχουν το απόλυτο μυστικό, να μου πει πως δεν ξέρω τι λέω. Εγώ θα εξακολουθώ να το θεωρώ έγκλημα... [/justify]

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1486 στις: Ιουλίου 29, 2016, 22:22 »
Μάνο όχι δεν το παρασκευάζει άλλο πια, έβγαλε σαν αντικαταστάτη το Casa Blend αλλά
ούτε και αυτό είναι πια διαθέσιμο (βασικά στην σελίδα τους δεν έχει κανένα άρωμα πια,
και σε ερώτηση που έγινε στο νήμα του παρασκευαστή ακόμα δεν είδαμε απάντηση).



Παιδιά έχω κάνει ερώτηση στην εταιρία Lamda στην σελίδα τους εδώ στο φόρουμ, για τα υγρά sort castle και τον αντικαταστάτη του το casa blend που ακόμη δεν βγήκε στην αγορά αποσύρθηκε.

Απάντηση ακόμη δεν πήρα μετά από δύο μέρες, αν και βλέπω ότι έχουν μπει στο φόρουμ και μάλλον έχουν διαβάσει τις ερωτήσεις μου.

Το λινκ:

http://vaping.gr/index.php?topic=25453.new#new

Επίσης στην σελίδα 3  Απάντηση #141  και  Απάντηση #149


Τα συμπεράσματα δικά σας. ;)

Αποσυνδεδεμένος ggiassas

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1487 στις: Ιουλίου 29, 2016, 22:24 »
Αψογη περιγραφή και απόδοση γεύσεων από το " theio tragi ". Είναι σαν να έχω δοκιμάσει το υγρό... Μόλις το φτιάξω, ξέρω τι να περιμένω γευστικά.  :))

Περιμένω να ανοίξει και τα υπόλοιπα για να κάνω την αγορά μου. ( Μην καθυστερείς γιατί φεύγουμε διακοπές!!!) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1488 στις: Ιουλίου 29, 2016, 22:30 »
Joe καλησπέρα κα σε σένα.Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λογια...με ξαφνιασαν ευχάριστα... Μην σου περάσει σε καμια περιπτωση απο το μυαλό οτι είμαι  κάποιος έμπειρος στο diy...Στις πρωτες μας προσπαθειες είμαστε και αυτό για λόγους οικονομίας,μακάρι πραγματικά να μπορουσα να αγοράσω αυτά τα υπέροχα υγρα (είμαι και κροκόδειλος) και δεν θα υπήρχε λογος να το κάνω...όπως επίσης εννοειται ουτε εγώ θα τα αραιωνα,εκτός ίσως μεγαλης νικοτίνης, αλλά κι εκεί βολικος είμαι καθώς οτι παιζει απο 6-12 mg ατμίζεται ευχάριστα...
.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1489 στις: Ιουλίου 29, 2016, 22:31 »
μακη εχεις δικιο..ειδα και τα σχολια σου προ ημερων και ειδα οτι μπηκαν στο φορουμ σημερα μαλιστα..τι να πω δεν ξερω!!!

Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1490 στις: Ιουλίου 29, 2016, 22:40 »

Περιμένω να ανοίξει και τα υπόλοιπα για να κάνω την αγορά μου. ( Μην καθυστερείς γιατί φεύγουμε διακοπές!!!) :)) :)) :))

Ναι τέτοια λεγε...με το ζόρι την κρατώ την Τονια να φθάσει το 10ημερο να δεσει λίγο το ry...αν δε λες για το milfs milk αυτό κοντεύει κιόλας να τελειώσει...εντυπώσεις δες εδω  
http://vaping.gr/index.php/topic,31176.0.html

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1491 στις: Ιουλίου 29, 2016, 22:41 »
μακη εχεις δικιο..ειδα και τα σχολια σου προ ημερων και ειδα οτι μπηκαν στο φορουμ σημερα μαλιστα..τι να πω δεν ξερω!!!


Kώστα εγώ θέλω μόνο να ξέρω μήπως αποσύρθηκαν γιατί δεν πληρούσαν κάποιες προδιαγραφές που απαιτούνται πλέον βάση οδηγιών της Ε.Ε.

Αν ισχύει κάτι τέτοιο θα ήθελα να το ξέρω γιατί έχω στην κατοχή μου και το Sort Castle και το Casa Blend και αν μη τι άλλο θέλω κάποια υπεύθυνη απάντηση από την εταιρεία, γιατί το να αποσυρθεί ένα άρωμα σε λιγότερο από ένα μήνα κυκλοφορίας εμένα δεν μου κάθεται καλά.


Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1492 στις: Ιουλίου 29, 2016, 22:45 »
εχεις δικιο..πολυ περιεργο ειναι αυτο το πραγμα..ελπιζω συντομα να παρεις απαντηση να ξερουν και οι υπολοιποι συμφορουμιτες τι γινεται

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1493 στις: Ιουλίου 29, 2016, 22:47 »
Θα έχω το νου μου και ελπίζω να απαντήσουν σύντομα όπως έκαναν μέχρι τώρα για να μου φύγει η απορία.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1494 στις: Ιουλίου 29, 2016, 22:51 »
αντε να δουμε...παω μια βολτα ολυμπο εγω με τον εβιβα.τα λεμε εκει :yahoo:

Αποσυνδεδεμένος lesarros

  • **
  • 203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1495 στις: Ιουλίου 29, 2016, 22:59 »
Το casa blend γράφει ότι είναι εξαντλημένο στο site της Lamda,όχι ότι καταργήθηκε!
Νομίζω μιας και κλείνουν για διακοπές την άλλη εβδομάδα, από Σεπτέμβριο θα είναι και πάλι διαθέσιμο μαζί και με την νέα σειρά αρωμάτων που μας έχουν υποσχεθεί.
Πάντως εγώ προτιμούσα το short castle που καταργήθηκε,παρά τον αντικαταστάτη του casa blend.
Ευτυχώς έχω 3 ακόμη μπουκαλάκια! ;)

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1496 στις: Ιουλίου 30, 2016, 00:20 »

Kώστα εγώ θέλω μόνο να ξέρω μήπως αποσύρθηκαν γιατί δεν πληρούσαν κάποιες προδιαγραφές που απαιτούνται πλέον βάση οδηγιών της Ε.Ε.

Αν ισχύει κάτι τέτοιο θα ήθελα να το ξέρω γιατί έχω στην κατοχή μου και το Sort Castle και το Casa Blend και αν μη τι άλλο θέλω κάποια υπεύθυνη απάντηση από την εταιρεία, γιατί το να αποσυρθεί ένα άρωμα σε λιγότερο από ένα μήνα κυκλοφορίας εμένα δεν μου κάθεται καλά.

Νομίζω πως είναι προφανές για την συγκεκριμένη εταιρεία πως δε δίνουν όντως (όπως περίπου σου απαντάει εκεί) υψηλή προτεραιότητα στα diy. Τώρα γιατί βγάζουν ακόμη diy -που δεν είναι diy αυτό αλλά άλλη ιστορία- αρώματα τα οποία σχεδόν μόνιμα είναι εξαντλημένα στο ίδιο τους το site, τρέχα γύρευε.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1497 στις: Ιουλίου 30, 2016, 01:44 »
Το casa blend γράφει ότι είναι εξαντλημένο στο site της Lamda,όχι ότι καταργήθηκε!
Νομίζω μιας και κλείνουν για διακοπές την άλλη εβδομάδα, από Σεπτέμβριο θα είναι και πάλι διαθέσιμο μαζί και με την νέα σειρά αρωμάτων που μας έχουν υποσχεθεί.
Πάντως εγώ προτιμούσα το short castle που καταργήθηκε,παρά τον αντικαταστάτη του casa blend.
Ευτυχώς έχω 3 ακόμη μπουκαλάκια! ;)


Δεν θα ξαναβγει στην κυκλοφορία ούτε το sort castle ούτε το casa blend φίλε μου.

Διάβασε το ποστ μου  Απάντηση #1486  λίγο πιο πάνω και κλικάρισε το λινκ για να διαβάσεις αν θες την αλληλογραφία που έχω με την εταιρεία στο νήμα του κατασκευαστή.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1498 στις: Ιουλίου 30, 2016, 11:43 »
Μία εποχή μια εταιρία κατασκευής αυτοκινήτων είχε δύο μοντέλα που έκαναν τρελές πωλήσεις και στα δύο μοντέλα , βγάζει λοιπόν ένα νέο μοντέλο που έκανε ότι και τα προηγούμενα δύο,  η τρελές πωλήσεις δεν άργησαν να έρθουν με αποτέλεσμα τα προηγούμενα μοντέλα να πέσουν η πωλήσεις κατακόρυφα,  ή απόσυρση του νέου μοντέλου δεν άργησε να έρθει λόγω κστασκευαστικης ατέλειας, και έτσι ξανά ήρθαν στην παραγωγή τα δύο προηγούμενα...
Ίσως κάτι παρόμοιο μπορεί να συμβαίνει και με τα αρώματα DIY τις Lamda...

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 30, 2016, 11:49 από giorgos maniadakis »

Αποσυνδεδεμένος an3

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1499 στις: Ιουλίου 30, 2016, 23:47 »
Καμια συνταγη με ναργιλε μηλο ρε παιδια?

au79


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135697 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084153 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34899 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 84 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114659 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2343 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271123 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos