vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

350 επισκέπτες, 8 χρήστες
vlasismiriagos, tibolaso, bujinkan, gstamatos, maprix, manoslykos, I.P, Jorge

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3690 στις: Φεβρουαρίου 26, 2020, 23:51 »
Τον ulton έχω, τον έπλυνα σε υπέρηχος, μόνο που δεν έβγαλα τις βίδες, είχα μία αίσθηση... σιγουριάς.
Οταν πήγα να στήσω και σήκωσα τις βίδες, διέκρινα κάτι σαν λευκό πουρί κάτω απο το κεφαλάκι.. :-[ :-[
Τις έβγαλα τελείως και η μία στην άκρη της κάτω είχε αρχές σκουριάς. Μη τα πολυλογώ, τις βάζω στους υπερήχους μόνες και η μία βγάζει διαρκώς σκουριά. Την άλλαξα και καλά κρατεί αλλά το παραπάνω είναι αυτο που λέμε πως δεν μου αποπνέει σιγουριά, κάπου επίσης εκεί γύρω κόβονται.. ;D
Πέραν τούτου δεν μου άρεσε που το κεφάλι της βίδας είναι μικρότερο από τον χώρο ανάμεσα στα τειχάκια του ντεκ, αλλά είδα πως ειναι και στον αυθεντικό τα ίδια, μάλλον για φαρδύτερα από τα δικά μου σύρματα. Με όλα αυτά έχω ήδη παραγγείλει βίδες 304 με μεγαλύτερο κεφαλάκι :-[ ;D

*Ας πούμε πως ψάχνω μια δικαιολογία για τον γνήσιο, μια και όταν έκανα την πρώτη μου τζούρα ο κλώνος μου μίλησε και μου είπε: "Με έψαχνες πολύ;"
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 27, 2020, 00:20 από Τουρίστας »

Αποσυνδεδεμένος Makis Mousa

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3691 στις: Φεβρουαρίου 27, 2020, 10:31 »
Έχει αγοράσει κάποιος τον le bastard από Animodz, γνήσιο; Να μας πει / γράψει πιο εμπεριστατωμένη άποψη. Τον δοκίμασα στον κατάστημα του Αγ. Στέφανου με υγρό που δεν ήξερα. Με το στήσιμο του demo του καταστήματος, με κλειστό αέρα, δεν μπόρεσα να σχηματίσω άποψη σχετικά με mtl άτμισμα.

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3692 στις: Μαρτίου 04, 2020, 23:05 »
Κάποιος που έχει δοκιμασει trillium από eden mods με τις κεραμικές αντιστάσεις euc vaporesso 0.5 ohm θα μπορούσε να προτείνει κάποιον επισκευασιμο με παρόμοιο αέρα;
Ευχαριστώ πολύ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3693 στις: Μαρτίου 27, 2020, 16:54 »
Καλησπέρα παιδιά. Έχω το zlide και θέλω να πάω σε επισκευάσιμο mtl σιγά σιγά μέχρι 40€ Με ενδιαφέρει να έχει καλό χτύπημα και σχετικά καλή γεύση. Ποιους έχετε να μου προτείνετε;

Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος fastmanakos

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3694 στις: Μαρτίου 27, 2020, 17:06 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Ammit mtl , Hastur mtl, Brunhilde mtl ίσως και md αλλά ας πεί κάποιος που τον έχει. Απ τους 2 πρώτους προτιμώ τον Hastur αλλά είναι για πιο αεράτα εκτός και αν πάρεις τα extra pins. Ο άμμιτ καλύτερο χτύπημα λίγο.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2020, 23:22 από Buliwyf »

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3695 στις: Μαρτίου 27, 2020, 17:16 »

Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Ευχαριστώ πολύ θα τους τσεκάρω


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2020, 23:23 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 532
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3696 στις: Μαρτίου 27, 2020, 18:33 »
Αν προκειται για τον πρωτο σου επισκευασιμο και εισαι της τσιγαρισιας τζουρας και των καπνικων υγρων θα σου προτεινα να μπεις στο παιχνιδι μ'εναν Doggystyle 2k16 clone.Ο συγκεκριμενος συγχωρει λαθη στο στησιμο και δε θα σε απογοητευσει με διαρροες.

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3697 στις: Μαρτίου 27, 2020, 18:37 »
Συμφωνώ για doggy. 2 χρόνια τον χρησιμοιποιώ καθημερινά. Δεν πήρα ποτέ καμμένο ούτε καμία διαρροή.

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3698 στις: Μαρτίου 27, 2020, 18:41 »
Ευχαριστώ παιδιά! Έχω λίγη εμπειρία παλεύω με τον Zeus κάνα 2 μηνο. Αλλά ναι είμαι της τσιγαρισιας. Ο 2Κ 18 είναι αναβάθμιση του;

Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3699 στις: Μαρτίου 27, 2020, 18:46 »
Ναι γεμίζει απο πάνω κ ειναι κ πιο αεράτος . Κυκλοφορεί σα έξτρα κ πιο σφιχτό πιν ! Πάντως θεωρώ ότι υπάρχουν καλύτερες επιλογές εκεί έξω απο τον doggy στις μέρες μας κ προαναφέρθηκαν !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 687
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3700 στις: Μαΐου 10, 2020, 09:04 »
Γιατί κάποιος να πάει σε επισκευάσιμο ατμοποιητή.Τι πλεονεκτήματα έχει;

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3701 στις: Μαΐου 10, 2020, 09:20 »
Για ενα εκατομμυριο λογους.

Παραμετροποιεις πως θελεις την αντισταση αναλογα με το στησιμο σου.
Εξαιρετικα φτηνοτερο κοστος στησιματος (οσο κοστιζουν 3-4 εργοστασιακες αντιστασεις, κοστιζουν και ενα καρουλι απλο συρμα και ενα πακετο βαμβακι που θα σε βγαλουν μηνες ολοκληρους).
Στις περισσοτερες περιπτωσεις και αναλογα με το στησιμο, πολυ καλυτερη γευση και ποιοτητα τζουρας.
Ο εργοστασιακος ατμοποιητης μπορει καποια στιγμη να σταματησει να παραγεται και η εταιρια του να σταματησει να βγαζει αντιστασεις. Αντιθετα, τα συρματα και τα βαμβακια θα υπαρχουν.

Οι εργοστασιακοι ατμοποιητες για εμενα ειναι για νεοεισερχομενους, για αυτους που δεν το εχουν με το στησιμο και για 'κουρασμενους' εμπειρους ατμιστες που πολυ απλα βαρεθηκαν να στηνουν και πλεον προτιμουν κατι πιο ευκολο.



Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3702 στις: Μαΐου 10, 2020, 09:25 »
- Οικονομία στα αναλώσιμα
- Συνήθως καλύτερη ανάλυση στη γεύση
- Δυνατότητα περισσότερων δοκιμών σε κάθε ατμοποιητή (πολλοί παράγοντες σε αυτό όπως σύρμα, σπείρες, διάμετρος πυρήνα, βαμβάκι και ποσότητα αυτού κλπ κλπ.. )
- Διαθεσιμότητα υλικών μόνιμα στο συρτάρι σου (δεν χρειάζεται να τρέχεις να ψάχνεις κεφαλές αν τυχόν ξεμείνεις ξαφνικά - θα βρεις σίγουρα αυτό που χρειάζεσαι στο πρώτο μαγαζί που θα πας; ...)
- Το στήσιμο σε βάζει περισσότερο στο χόμπι (για όποιον ενδιαφέρεται φυσικά )
- "Φρεσκάρεις" το στήσιμο σου όποτε θες
- Αλλάζεις υγρό στον ίδιο ατμοποιητή απλώς αντικαθιστώντας το βαμβάκι (δεν επιτρέπεις να γίνει ο αχταρμάς γεύσεων που μπορεί να δημιουργηθεί σε μια έτοιμη κεφαλή που δεν αλλάζει βαμβάκι )..

Ε νομίζω τα βασικότερα στα είπα.

Υπάρχουν και μειονεκτήματα εννοείται έναντι των τανκ με έτοιμες κεφαλές όπως:

- Χρειάζεσαι εργαλεία
- Να βρεις τα υλικά που θα σε βολέψουν (μπορεί να πάρεις πράγματα που δεν θα χρησιμοποιήσεις ποτέ τελικά )
- Χρόνο για το στήσιμο (οι περισσότεροι λατρεύουμε να τον διαθέτουμε πάντως )
- Υπάρχουν άνθρωποι που "δεν το έχουν" με αυτά τα πράγματα, δεν αντιλαμβάνονται τη "λογική" ενός τανκ και τελικά φτάνουν να ταλαιπωρουνται άδικα για ώρες ξοδευοντας παράλληλα αρκετά υλικά (χωρίς ιδιαίτερο κόστος πάντως )


Είναι και πρωί και δεν στροφάρει το μυαλό, στάνταρ ξεχνάω πράγματα αλλά νομίζω ότι παίρνεις μια ιδέα.

Γενικα οι περισσότεροι που δοκίμασαν επισκευασιμο δεν επέτρεψαν ποτέ σε εργοστασιακο ατμοποιητή νομίζω. Στην καλύτερη να κρατούσαν έναν για ώρες ανάγκης που λένε.
Όχι ότι οι σημερινοί εργοστασιακοι δεν είναι αρκετά αξιόλογοι από πολλές απόψεις, όμως θεωρώ ότι οι επισκευάσιμοι ήταν ανέκαθεν αυτοί που μπορούν να σου δώσουν την καλύτερη συνολικά ατμιστικη εμπειρία.


Αποσυνδεδεμένος chkontog

  • ***
  • 687
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3703 στις: Μαΐου 10, 2020, 10:45 »
Οι επισκευάσιμοι έχουνε καλύτερη απόδοση σε throat hit, από τους εργοστασιακούς;

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3704 στις: Μαΐου 10, 2020, 10:49 »
- Υπάρχουν άνθρωποι που "δεν το έχουν" με αυτά τα πράγματα,

Αυτό μπορώ να το αντικρούσω φέροντας ως παράδειγμα τον εαυτό μου:
Κατ' αρχήν έχω 2 αριστερά χέρια. Δεν πιάνουν ρε παιδί μου. Μπρίζα θέλω να βιδώσω και φέρνω ηλεκτρολόγο.
Δεύτερον, το λεξικό δίπλα στη λέξη τεμπελόσκυλο έχει τη φωτογραφία μου. Να σκεφτείς, έχω καμιά 300αριά αρώματα και χαλάνε γιατί βαριέμαι να μιξάρω και χρησιμοποιώ oneshots...
Ε, από τον τρίτο-τέταρτο μήνα ατμίσματος αποφάσισα να περάσω στους επισκευάσιμους για τους λόγους που ανεφέρετε παραπάνω ο Grucho και συ. Είδα 2-3 βιντεάκια έκανα το πρώτο τραγικό στήσιμο σε έναν lite five pawns, έριξα κάμποσα καντήλια, το δεύτερο στήσιμο ήταν ατμίσιμο. Απο κει και πέρα όλα ήταν downhill που λένε και στο χωριό μου...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110798 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159985 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515427 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146501 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303305 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12807 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530861 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201483 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801690 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11090 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41016 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet