vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3630 στις: Νοεμβρίου 09, 2019, 00:38 »

....Σε προσωπικό επίπεδο δεν αντέχω και τα πολλά σκασίματα, ειδικά αυτά που βγάζει το κακο-βαμβακωμένο ss σύρμα.. Σκοτώνω άνθρωπο λέμε :))....


Μερικές φορές το επιδιώκω αυτό το στήσιμο...
Σαν εντούρο σε επιτάχυνση :))...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3631 στις: Νοεμβρίου 11, 2019, 07:26 »
Ίσως φταίει ότι εγώ είμαι του τετρακύλινδρου κινητήρα στις μοτοσυκλέτες τελικά. Μου αρέσει το βουτυρένιο :))

Αποσυνδεδεμένος EvD

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3632 στις: Νοεμβρίου 11, 2019, 13:46 »
Παιδιά μια ερώτηση. Είμαι ευτυχής κάτοχος του απλού Tilemahos Armed. Βρήκα μεταχειρισμένο τον Eagle και με την curved καμπάνα. Αξίζει η αγορά ή δεν θα δω τρελές διαφορές;;;

Πριν βρω την αγγελία του Eagle, σκεφτόμουνα Tripod original (υπέρβαση στα οικονομικά την παρούσα στιγμή) η skyline clone coppervape...
Πάρε κάνα mod καλύτερα... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3633 στις: Νοεμβρίου 23, 2019, 19:45 »
Μήπως γνωρίζει κάποιος από ποιον άλλον ατμοποιητή μπορεί να ταιριάζει το γυάλινο τανκ στον squape nduro?

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3634 στις: Ιανουαρίου 17, 2020, 19:40 »
Για πρώτο genesis ποιον θα μου προτείνατε; Σκεφτομαι Brunhilde Mtl αλλά λοξοκοιταω και προς Fev και Korona κλώνους. Θέλω κάτι ετοιμοάτμιστο από τη μαμά του. Δεν έχω ούτε συρματόσχοινα ούτε mesh ούτε τίποτα. 
Ευχαριστώ. 

Αποσυνδεδεμένος fastmanakos

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3635 στις: Ιανουαρίου 17, 2020, 23:07 »
Καλησπέρα και πάλι φόρουμ.Σήμερα για πρώτη φορά μετά απο 2 χρόνια στο άτμισμα δοκίμασα σε ατμομάγαζο high end ατμοποιητή και μιλάω συγκεκριμένα για τον kayfun prime. Τρελά smooth τζούρα και πολύ ωραία γεύση, έβγαζε το goofys υπέροχα. Δεν γνωρίζω βέβαια αν το smooth π ήταν το πρώτο πράμα που μου έκανε μπάμ εντύπωση έχει να κάνει με τον ατμοποιητή σαν ατμοποιητή ή με το ίσως γαμάτο στήσιμο και το λέω αυτό διότι αφ ενός ήταν του παιδιού που είχε το μαγαζί οπότε θα ξέρει προφανώς πολύ καλά τί να κάνει και αφ ετέρου διότι αρκετές φορές ανάλογα το στήσιμο μου βγαίνει πολύ smooth και ο καψεροammit μου.

ΥΓ: Αντικειμενικά με όλες τις παραμέτρους eviva v2 η kayfun prime (αν τον βρώ) για να πάω στον πρώτο μου high end? Δεν είμαι χομπίστας και τα θεωρώ άπειρα λεφτά για ηλ τσιγάρο απλώς εφόσον με κρατάει μακρυά απ το κωλοτσίγαρο και ψήνω γιατί όχι; Απλώς θέλω να πάω σε κάτι πραγματικά ΓΑΜΑΤΟ για να μήν ξανασχοληθώ για χρόνο-ια με ατμοποιητές κλπ.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3636 στις: Ιανουαρίου 17, 2020, 23:13 »
Για πρώτο genesis ποιον θα μου προτείνατε; Σκεφτομαι Brunhilde Mtl αλλά λοξοκοιταω και προς Fev και Korona κλώνους. Θέλω κάτι ετοιμοάτμιστο από τη μαμά του. Δεν έχω ούτε συρματόσχοινα ούτε mesh ούτε τίποτα.
Ευχαριστώ.
Αυτοί οι ατμοποιητές δεν είναι genesis φίλε μου, με βαμβάκι στήνονται.

[member=21816]fastmanakos[/member]
Ο kayfun δεν είναι high end και μεταξύ αυτού και του Eviva ο δεύτερος είναι πολύ ανώτερος.

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3637 στις: Ιανουαρίου 17, 2020, 23:13 »
Σορρυ φιλε μου αλλά όλοι κάπως έτσι ξεκινήσαμε ... κ καταλήξαμε να έχουμε αλλάξει αρκετόυς ατμό κ μοντ !!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Paso

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3638 στις: Ιανουαρίου 17, 2020, 23:17 »
Δεν ξερω να σου πω για τον prime αλλα πρόσφατα πηρα τον eviva v2 και εμεινα πολυ ευχαριστημένος απο γεύση, απόδοση, στεγανοτητα, τζούρα και φυσικά απο την εξυπηρέτηση.
Συμφωνω μαζί σου οτι τέτοια ποσά είναι πολλα για rta αλλά και εγω είπα ότι δεν θα ασχοληθώ ξανα με κλώνους κ.τ.λ. και θα πάρω έναν και να αράξω.
Αφησα στην άκρη hussar rta και GTR (κλώνοι) στην άκρη.
Επίσης στο σκεπτικό μου ειχα ότι αν είναι να δώσω ενα τόσο μεγάλο ποσό ας πάει σε Έλληνα κατασκευαστή και να εχω και μια πιο άμεση επαφή σε ότι χρειαστώ μετα.

Αποσυνδεδεμένος fastmanakos

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3639 στις: Ιανουαρίου 17, 2020, 23:37 »
Εν το μεταξύ μου άρεσε τόσο πολύ ο kayfun στην δοκιμή που άνετα αν έβρισκα σε αγγελία αγόραζα αύριο (σε λογική τιμή :P )  . Βέβαια έχω πολύ λίγα πόστ για να δώ αγγελίες  :angry_orange: . Καλή επιλογή τα 50 πόστ παιδιά έπρεπε 300 να το βάλετε. Βάλτε το ρε σεις 10 πόστ λές και αν ο άλλος είναι περαστικός  ή μποτάκι θα κάτσει να κάνει 10 πόστ...

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3640 στις: Ιανουαρίου 18, 2020, 01:18 »
Επίτηδες έβαλαν τα 50 posts ώστε να μην πάνε οι άπειροι ατμιστές και κάνουν καμιά βλακεία πάνω στον ενθουσιασμό τους, καλή ώρα... :tongue_smilie:

Όπως σου έγραψε και ο Γιώργος παραπάνω, ο prime δεν είναι high end και σε όλα του είναι μέτριος. Όχι κακός αλλά μέτριος.
Αν θες high end, πάρε eviva v2 ή phenomenon.

Τέλος, γνώμη μου είναι πως όσο περισσότερο χρόνο αφιερώνεις σε ατμοποιητές κλπ, τόσο πιο εύκολα κρατιέσαι μακρυά από το τσιγάρο. Εμένα πάντως αυτό με κράτησε μακρυά, το ότι το έκανα χόμπυ και επειδή δεν έχω τα χρήματα να αγοράζω συνεχώς high end, επέλεξα τη λύση των κλώνων...

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3641 στις: Ιανουαρίου 18, 2020, 01:21 »
Υπάρχουν πολλές προτάσεις στην κατηγορία του Kayfun Prime και πολλοί έχουν αντίστοιχο θέμα εδώ στο φόρουμ.
Θα σου πρότεινα να ρίξεις λίγο διάβασμα πριν προχωρήσεις σε αγορά.

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3642 στις: Ιανουαρίου 18, 2020, 10:01 »
Από τη στιγμή που δοκίμασες τον Kaufun και σου άρεσε, για μένα κινήσου εκεί. Εάν επιθυμείς να κινηθείς αλλού, τότε καλό θα ήταν να δοκιμάσεις πρώτα.

Αποσυνδεδεμένος fastmanakos

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3643 στις: Ιανουαρίου 18, 2020, 12:35 »
Παράθεση
Από τη στιγμή που δοκίμασες τον Kaufun και σου άρεσε, για μένα κινήσου εκεί. Εάν επιθυμείς να κινηθείς αλλού, τότε καλό θα ήταν να δοκιμάσεις πρώτα.
Μα το θέμα είναι ότι δεν έχω μέτρο σύγκρισης από ακριβούς ατμοποιητές. Μέχρι στιγμής η όποια εμπειρία μου αυτά τα 2 χρόνια είναι με nautilus mini, nautilus 2 , hastur και τώρα είμαι με ammit mtl. Απλώς σε σχέση μ αυτά π έχω δοκιμάσει με εντυπωσίασε ο kayfun.

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3644 στις: Ιανουαρίου 18, 2020, 12:44 »
Επίτηδες έβαλαν τα 50 posts ώστε να μην πάνε οι άπειροι ατμιστές και κάνουν καμιά βλακεία πάνω στον ενθουσιασμό τους, καλή ώρα... :tongue_smilie:

Αυτό και για να μην έχουμε φαινόμενα hit and run ::).
Ο Prime πάντως (για να είμαι και ον τόπιτς) παίζει πολύ καλά τα καπνικά και έχει ανύπαρκτο χτύπημα. Θεωρώ ότι θα τον είχα ευχαριστηθεί πολύ περισσότερο νωρίτερα στην ατμιστική μου πορεία, όταν άτμιζα 12άρια βαριά καπνικά υγρά. Δεν πιστεύω ότι πέταξα τα λεφτά μου, αλλά θα μπορούσα να τα έχω δώσει κάπου πολύ καλύτερα (όπως για την καινούρια βάση του Εβίβα ας πούμε).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 953 110623 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:37
από Tem
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159833 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515324 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146469 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303248 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 186 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530759 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801617 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11054 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40991 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet