vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

356 επισκέπτες, 6 χρήστες
lounik, Jorge, Ποντικός, Buliwyf, dallaskdp, tibolaso

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1800 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 13:12 »
Savo, προφανώς και η φιλοσοφία παίζει μεγάλο ρόλο. Αυτό που έγραψα υπόψιν, μπορώ να το επιβεβαιώσω μόνο για το φαινόμενο, δεν ξέρω αν κάτι τέτοιο συμβαίνει και σε άλλους ατμοποιητές με διαφορετική φιλοσοφία. Στους KF (3.1 και 4) ας πούμε, δεν έχω παρατηρήσει τόσο ακραίες συμπεριφορές με διαφορετικά στησίματα...

Αποσυνδεδεμένος dieccast

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Create a vape society
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1801 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 13:19 »
Παιδια εγω χρησιμοποιω cotton bacon και kanthal 28 πιστευω καλος συνδυασμος! Αλλα τελευταία δεν παιρνω τοσο εντονη γευση! Το υγρο μου είναι το milkman! Να το δοκιμασω κατι αλλο εχετε να προτεινεται ? Ισως πρεπει να αλλαξω λιγο το στησιμο αυτο με το σφιχτο κλπτ

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1802 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 13:33 »
πολλα παιζουν ρολο στο στησιμο.. πολλες "λεπτομεριες". Απο το ποσο σφιχτο που ειπαμε πριν, απο την διαμετρο της αντιστασης.. αν ειναι κολλημενες οι σπειρες ή οχι, τι συρμα διαλεξες (υλικο,παχος), σε τι υψος εχεις την αντισταση απο την τρυπα αερα κλπ κλπ.
Ναι, αρκετοι επισκευασιμοι εχουν καλη ανοχη σε μικροδιαφορες στησιματος.. αλλα οσο αλλαζεις το στησιμο σου, ολο και περισσοτερο νιωθεις λιγο διαφορετικο το υγρο σου. Με ιδιο ατμοποιητη μπορεις να παρεις διαφορετικους τονους γευσης αν παιξεις λιγο. 
Ειναι λιγο πολυ τεχνη και αυτο. Σαν να λεμε.. μαγειρευω το ιδιο φαγητο εγω και η πεθερα μου.. ε, στο τελος θα φαμε και οι 2 απο της πεθερας μου το φαγητο.. γιατι ειναι μακραν καλυτερο. Ιδιο φαγητο φτιαξαμε αλλα διαφορετικη γευση βγηκε.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1803 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2016, 19:24 »
Παιδια εγω χρησιμοποιω cotton bacon και kanthal 28 πιστευω καλος συνδυασμος! Αλλα τελευταία δεν παιρνω τοσο εντονη γευση! Το υγρο μου είναι το milkman! Να το δοκιμασω κατι αλλο εχετε να προτεινεται ? Ισως πρεπει να αλλαξω λιγο το στησιμο αυτο με το σφιχτο κλπτ

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Mάλλον το συνήθισες, κάνε ένα διάλλειμα με άλλο υγρό ή σκέτη βάση.

Αποσυνδεδεμένος Lerissonq

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1804 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2016, 18:34 »
Καλησπερα στην ομοδα
Ελπιζω να κατανοησετε οτι δεν μπορω να ψαξω σε 121 σελιδες
Περιμενω λοιπον τον Limitless Plus
Αν τον εχετε ή εχετε παρομοιο θα ηθελα να με βοηθησετε στην επιλογη συρματος και βαμβακιου
Ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1805 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 02:19 »
Ποιον ατμοποιητη  θα προτείνατε παιδιά μέχρι 150 ευρω μαξ?
Στη κατοχή μου σε αυτά τα χρήματα εχω, κλαουντ ουαν, καυφουν 4

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1806 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 02:46 »
Ανάλογα τί θες. Δεν μας εξηγείς (σφιχτή τζούρα ή αεράτη).

Αφού σε αυτά τα χρήματα πας Full για γνήσιο, θα σου πρότεινα τον Φαινόμενο σε διάφορες εκδοχές ανάλογα την τζούρα που θες.

Δεν είναι για ντουμάνια αλλά από γεύση σκίζει. ;)

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1807 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 02:52 »
Έιμαι κλασικός σφιχτοτζουρος Μάκη δεν με ενδιαφέρουν τα ντουμανια, είχα Τηλέμαχο,εβιβα, καυφουν λιτε, ντιβερ, και έλεγα να γυρίσω πάλι στον εβιβα,αλλά πριν το κάνω ήθελα να ακούσω  γνώμες και για κάτι αλλο ....
Ο φαινόμενο  δε με συγκίνησε ιδιαίτερα όταν τον ατμισα απο φιλο....

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1808 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 03:23 »
Μάλλον δεν τον είχε στήσει καλά. ;D

Ή δεν είχε υγρό που να σ' αρέσει. ::)


Έχω τρεις από δαύτους και η γεύση αλλά και η τζούρα που μου δίνει είναι πολύ μπροστά από όσους είχα και έχω και δεν είναι λίγοι. :laugh1:

Αλλά περί ορέξεως..... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1809 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 07:01 »
Αποστολη φαινομενος κι από μένα με τα μπούνια όμως! Απλά να κοιτάξεις για έναν με τις καινούργιες βάσεις, ν1.1 ή ν2 δηλαδή. Θα τον στήνεις σε χρόνο dt και η καμπάνα δεν θα σου παρασέρνει τα βαμβάκια ενώ παράλληλα μηδενίζονται και οι διαρροές που παρουσιάζονταν συχνά στις πρώτες εκδόσεις.

Lite η Zest δική σου η επιλογή, δεν εχουν και την τεραστια διαφορά μεταξύ τους με τον Zest να είναι ελαφρως πιο σφιχτος αλλά και λιγο πιο γευσατος φυσικά.
Δεν θα το μετανιωσεις και πιστευω ειλικρινα οτι θα την πατησεις σαν εμενα στο τελος, θα γινει ο καθημερινος σου και οι υπολοιποι θα δουλευουν λιγοτερο στο εξης.. ;)


Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 673
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1810 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 08:11 »
Θα συμφώνησω κ εγώ με τους 2 makis απόλυτα το μεστό γεμάτο ατμισμα του φαινομένου δε το εχω πάρει από άλλους ατμοποιητες.Και για μένα πρώτο βιολί καθημερινά κ ένας από τους άλλους δεύτερο! Θα σου πρότεινα τον λάιτ αφου έχεις τον κλαουντ είναι πιο κοντά στον αέρα από τι ο ζεστ.

Αποσυνδεδεμένος Apostolos69

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1811 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 08:44 »
momentus unfolow ψιλοαερατος αλλα πιστευω the best of all  Kαι πλενεται και διαλυεται πολυ ευκολα Οχι 20 και 30 τεμαχια για να τον μονταρεις 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1812 στις: Οκτωβρίου 08, 2016, 12:16 »
Ποιον ατμοποιητη  θα προτείνατε παιδιά μέχρι 150 ευρω μαξ?
Στη κατοχή μου σε αυτά τα χρήματα εχω, κλαουντ ουαν, καυφουν 4

Εγώ πάλι θα σου πρότεινα Nextasis. Εύκολο στήσιμο, γυαλί, δύο ντεκ, χωρητικότητα, φανταστική τροφοδοσία, καμμένο και διαρροές είναι αδιανόητα, εντελώς αθόρυβος, τζούρα και γεύση ...αλλού! Πρέπει να ανέβεις βέβαια στα 170, αλλά αξίζει και με το παραπάνω.

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1813 στις: Οκτωβρίου 09, 2016, 18:25 »
Αν έχει κανείς τον ας γράψει εντυπώσεις και πως πάει από κατανάλωση γιατί τα reviews δεν τα εμπιστεύομαι και πολύ. Eυχαριστώ in advance!

Αποσυνδεδεμένος GRIZZLY

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • το αλκοολ με εσωσε απο τον αθλητισμο
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1814 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 19:35 »
Γνωμες για τον συγκεκριμενο rta; :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 955 110785 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:15
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159970 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515426 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146500 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303304 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12800 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530853 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201481 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801687 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11089 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41006 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet