vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Έτοιμα υγρά UMAMI

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #315 στις: Απριλίου 03, 2016, 21:19 »
Οχι....αυτά δεν είναι αναλύσεις!!!

Αυτό είναι....Το Κουτί της Πανδώρας!!!

Αποσυνδεδεμένος michael76

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #316 στις: Απριλίου 03, 2016, 23:53 »
Δεν ξερω αν ψαχνετε κατι τετοιο ή πιο συγκεκριμενες αναλυσεις https://www.dropbox.com/sh/lgyjg5wydpqjb62/AACjUAMG-xb4XBMhqav8nWmJa?dl=0

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Συγνωμη σας κανουν εσας για αναλυσεις καθησυχαστικες αυτες??

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #317 στις: Απριλίου 04, 2016, 11:45 »
Αυτές δεν είναι αναλύσεις, αλλά τα MSDS των υγρών.

@michael76
Το αν είναι καθησυχαστικό το MSDS ενός προϊόντος, εξαρτάται από το σε τι χρειάζεται να σε καθυσηχάσει ο κατασκευαστής. Αν ψάχνεις αναλύσεις για συγκεκριμένες ουσίες, θα πρέπει (σύμφωνα με τον κατασκευαστή) να κάνεις λίγο υπομονή. Στο μεσοδιάστημα φυσικά (ή και αφού βγουν αν δεν πληρούν τα όρια που έχεις θέσει στον εαυτό σου), μπορείς να επιλέξεις να μην τα ατμίζεις.
Καλά πως γίνεται να μην υπάρχουν αναλύσεις για τα υγρά και αυτά να πωλούνται και να τα ατμίζει κόσμος??Βασικη απορία....
Για να πωλούνται, δεν υπάρχει καμία νομοθετική διάταξη που να επιβάλλει αναλύσεις. Όσο για το πως τα ατμίζει κόσμος, μπορώ να σου εκφράσω την δική μου άποψη, σύμφωνα με την οποία δεν με νοιάζουν και τόσο οι αναλύσεις. Φυσικά, αυτό εναπόκειται στις προτιμήσεις του καθενός!

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #318 στις: Απριλίου 04, 2016, 13:11 »
Το 2011 που δεν ξέραμε περι επικινδυνότητας ορισμένων υγρών-συστατικών, δεν ζητάγαμε αναλύσεις. Εν έτη 2016, οι αναλύσεις των υγρών που διαθέτει μια εταιρεία, είναι must. Έπρεπε να το είχανε κάνει νωρίτερα νομίζω. Ο Θανάσης γνωρίζει καλά τα πράματα και θα πρεπε να το χε προβλέψει. Εν αναμονή...

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #319 στις: Αυγούστου 29, 2016, 19:14 »
βρέθηκα σε ένα μαγαζί για να αγοράσω υγρά και μου είπαν ότι το PIPE TYPE καταργείται επειδή ο κατασκευαστης δεν βρίσκει πλέον τις πρώτες ύλες....το έχει ακούσει κανείς αυτό ;;

Αποσυνδεδεμένος N1k0la0s

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #320 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2016, 11:11 »
Θέλω να πάρω το Strawcake Berry αλλά βλέπω πως βγαίνει μόνο 4.5mg από χαμηλές νικοτίνες.
Ο,τιδήποτε επάνω από 3mg με "σκοτώνει" είτε πρόκειται για tankάτο είτε για dripper.

Δεν έχω καταλάβει ακόμα την λογική που εταιρίες δεν δίνουν επιλογές σε χαμηλές νικοτίνες.

Παράπονο αυτό όχι μόνο για την UMAMI, αλλά και για εταιρίες όπως Natura, Pharmacig, Lamda (στα Reserve) και κάποιες άλλες, που δεν βλέπω επιλογές για 3mg νικοτίνες.
Πιστεύω όπως αργήσαν οι εταιρίες να φτιάχνουν high/max VG ύγρα έτσι θα αργήσουν να πάρουν χαμπάρι πως υπάρχει ανάγκη χαμηλές νικοτίνες (ακόμα και 1.5mg) στα υγρά τους.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #321 στις: Οκτωβρίου 10, 2016, 09:06 »

[justify]Strawcake Berry, 20/80 Pg/Vg, 4mg/ml, Phenomenon Zest, Clapton 2.0mm MC, 0.74Ω, Cotton Bacon V2[/justify]
[justify] [/justify]
[justify]Το νέο Gourmet ατμιστικό υγρό από την νέα σειρά Mamishakes, της Umami.[/justify]
[justify]Πλούσια γεύση φράουλας, που συνδυάζετε με μπισκότο, κρέμα και γάλα. Διαθέσιμο σε 0mg, 4mg, 9mg και 18mg. Αυτά βλέπουμε στη σελίδα της FabVape ως περιγραφή γι αυτό το υγρό. Εύκολα μπορεί να καταλάβει κάποιος ότι δεν ένιωσα και πολύ χαρούμενος όταν διάβασα για κρέμα και γάλα. Από την άλλη σκέφτηκα ότι ο Zetel που είναι και συντοπίτης, δεν θα μου έκανε μπινιά. Επιπλέον, η πρώτη θα είναι ή η τελευταία που την πατάω με βούτυρο. Έτσι, αποφάσισα να προχωρήσω στη δοκιμή. [/justify]
[justify] [/justify]
[justify]Ανοίγοντας το μπουκαλάκι, τα νέα είναι ευχάριστα. Κρέμα φράουλας με πολύ έντονη τη φράουλα και κάτι που θυμίζει κέικ. Ακόμα και τώρα βέβαια, δεν αναθάρρησα, την έχω πατήσει πολλές φορές λέμε! Επιπλέον, η φράουλα είναι δύσκολη γεύση και οι περισσότερες που κυκλοφορούν στην αγορά είναι κατά τη γνώμη μου αποτυχία. Αποφάσισα λόγω σύστασης να χρησιμοποιήσω το συγκεκριμένο ατμοποιητή, καθώς με αυτό το σύρμα τα παίζει μια χαρά τα 32-33W. Γέμισμα λοιπόν και πάμε.[/justify]
[justify] [/justify]
[justify]Έντονη γεύση φράουλας είναι η πρώτη εντύπωση, εντύπωση που όμως χάλασε γρήγορα καθώς εμφανίστηκε βούτυρο στη γεύση. Προς το τέλος της τζούρας όμως, και σε όλη τη διάρκεια της εκπνοής εξαφανίστηκε, αφήνοντας στο στόμα καθαρή αίσθηση κέικ με κρέμα και φράουλα. Σκοτσέζικο ντους ένα πράγμα, το οποίο κράτησε για αρκετές τζούρες. Από ένα σημείο και μετά βέβαια, μάλλον συνήθισα τη γεύση και ανέπτυξα μια ανοσία στις βουτυράτες νότες, και εκεί μου δόθηκε η ευκαιρία να εξερευνήσω λίγο καλύτερα το υγρό. Το οποίο ακόμα δυσκολεύομαι να αποφασίσω αν θυμίζει περισσότερο γεμιστά Παπαδοπούλου φράουλα βουτηγμένα σε γάλα, ή κέικ γεμιστό με κρέμα φράουλας. Στο δεύτερο τείνω περισσότερο. Στη ρινική εισπνοή, οι βουτυράτες νότες είναι υπέρ του δέοντος ενοχλητικές για τα ρουθούνια μου οπότε σταμάτησα να ψάχνω για άλλα στοιχεία. Στη ρινική εκπνοή δε, το μπισκότο ή κέικ υπάρχει μόνο για στρογγύλεμα και οι πιο διακριτές νότες είναι αυτές τη φράουλας και της κρέμας. Συγχωρέστε με, αλλά δυσκολεύομαι να διακρίνω και γάλα και κρέμα που αναφέρονται στην περιγραφή. Το χτύπημα είναι όσο ελαφρύ πρέπει και δεν με ενόχλησε ακόμα και στην δοκιμή σε Melo III ενώ το ντουμάνι μπόλικο όπως αναμένεται και όσο ακριβώς θα περίμενα από βάσεις Umami. Άλλωστε, αυτές τις βάσεις ατμίζω σε περίπου ίδιες αναλογίες VG/PG και δεν βρίσκω διαφορές στην πυκνότητα και υφή του ατμού. Η επίγευση είναι σύντομη και περιορίζεται σε νότες φράουλας. Σε κανένα σημείο δεν το βρήκα κουραστικό.[/justify]
[justify] [/justify]
Ένα υγρό πέραν αυτών που μας έχει συνηθίσει ο Zetel σίγουρα. Ή μήπως όχι? Οι παλαιότεροι ίσως θυμούνται ένα Organic Caramel & Cream που είχε κυκλοφορήσει στις αρχές τις καριέρας του οπότε ίσως όχι και τόσο ασυνήθιστο. Γκουρμεδιά δεν θα το χαρακτήριζα, ούτε κανένα τρελό συνδυασμό. Θεωρώ όμως ότι θα βρει ένα καλό κοινό ανάμεσα στους λάτρεις φραουλόκρεμας. Το ότι οι βουτυρένιες νότες του δεν με ενόχλησαν, μπορεί να σημαίνει δύο τινά: την αποδοχή του από αρκετούς που δεν τα πάνε καλά με το βούτυρο ή το ξενέρωμα κάθε βουτυρόφατσας εκεί έξω. Το θεωρώ ευχάριστο υγρό που μπορεί να παίξει όλη μέρα χωρίς να κουράσει, παραμένει όμως εκτός του γούστου μου. Σε συνδυασμό με την τιμή του, η οποία είναι πολύ κατώτερη από τα συνηθισμένα υγρά παρόμοιας φιλοσοφίας, νομίζω ότι αξίζει μια δοκιμή αν και εφόσον τέτοια υγρά χωράνε στο γευστικό σας προφίλ. 85/100

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #322 στις: Απριλίου 26, 2017, 01:34 »
Τι γίνεται παιδιά με την εταιρία; Ξέρει κανείς τίποτα;
Αν έκλεισε κρίμα γιατί είχε αξιοπρεπεστατα υγρά και βάσεις.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #323 στις: Απριλίου 26, 2017, 08:03 »
Χωρίς να μπορώ να απαντήσω με σιγουριά, είχαν πει ότι μετά την εφαρμογή του νόμου θα σταματήσουν να παράγουν βάσεις (και προφανώς και υγρά) και τα καταστήματα από τα οποία προμηθευόμουν την αγαπημένη μου fresco δεν την έχουν πιά. :(

Σε μια γρήγορη αναζήτηση βρίσκω να υπάρχουν ακόμη μηδενικές -όχι όμως fresco ή έτοιμα υγρά αναπλήρωσης εδώ


« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2017, 09:21 από ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ »

Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #324 στις: Απριλίου 17, 2018, 21:33 »
επιτελους καλα νεα....
UMAMI Ε-Liquids
Χθες στις 2:42 μ.μ. · 

Σε λιγες ημερες ξανακυκλοφορουν καποια απο τα umami liquids σε shake n vape.
Προς το παρον το πρώτο σημειο πωλησης θα ειναι η [member=5569]Zerobacco[/member] και σιγα σιγα ερχονται και αλλα σημεια πωλησης αλλα και νεες γευσεις!!!
Τα λεμε συντομα!!!!
[/size][/color]

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Έτοιμα υγρά UMAMI
« Απάντηση #325 στις: Απριλίου 17, 2018, 23:41 »
Όντως καλά νέα.

Όταν με το καλό κυκλοφορήσουν και κάποιος τα δοκιμάσει, μπορεί να ανοίξει νέο θέμα στον πίνακα των SnV. Και αφού τα έτοιμα υγρά της σειράς δεν κυκλοφορούν πλέον, κλειδώνει το παρόν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 952 110536 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:21
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159771 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515293 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146452 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303232 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12794 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530738 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201466 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801586 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11048 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40980 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet