vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 4 χρήστες
zalaros, Sergios, Jorge, manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Αν έχεις Flavorwest βάλε στο ίδιο ποσοστό με της Capella

Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος elr4cs

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Σίγουρα το έχω διαβάσει κάπου εδώ στο forum : όσο περισσότερο αφήνεις να ωριμάσει ένα DIY, τόσο το καλύτερο! ΙΣΧΥΕΙ , δοκίμασα DIY που είχε μείνει για 4 μήνες και είναι πολύ καλύτερο απο τον ένα μήνα! Έπρεπε μάλλον να μου ξεμείνει ένα μπουκαλάκι για πολλύ καιρό ωστε να το καταλάβω!
Παιδιά, αφήνετέ τα να ωριμάζουν, μήν βιάζεστε :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Αυτό κυρίως ισχύει για τα καπνικά.
Υπάρχουν και συνταγές που τις χαλάει η τόση πολύμηνη ωρίμανση, ,πχ κλώνοι lemon tart και buttermilk pie που έχουν κυκλοφορήσει εδώ στο φόρουμ, και στο 4μηνο είναι πολύ πιο άτονα από το 20ημερο.
Βέβαια, τα γούστα του καθενός είναι διαφορετικά, οπότε σχεδόν πάντα καταλήγουμε στο τί αρέσει στον καθένα μας.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Χωρίς να διαφωνώ για το ότι τα καπνικά θέλουν σαφώς μεγαλύτερο χρόνο, αυτό που δεν κατάλαβα ποτέ είναι το ότι εξασθενούν τα γλυκά, οι κρέμες και τα φρουτώδη με την πάροδο του χρόνου. Αν ισχύει αυτό, τα έτοιμα έναν χρόνο μετά την παρασκευή τους (σαφώς πριν λήξουν) είναι χειρότερα ή πιό ασθενικά από τα πιό φρέσκα; Το ίδιο φυσικά από την ανάποδη ισχύει και για τα καπνικά. Την ίδια απορία έχω και για τα SnV αν και εδώ καταλαβαίνω να ισχύει κάτι διαφορετικό σε σχέση με τα έτοιμα.

Αποσυνδεδεμένος elr4cs

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
To 2o πιο χρήσιμο που έχω διαβάσει στο forum - μετά απο το οτι αφήνουμε τα DIY & τα S'n'V να ωριμάσουν πάνω απο μήνα-  είναι οτι οι εταιρίες που κατασκευάζουν τα έτοιμα υγρά, το έχουν παρακάνει με την περιεκτικότητα σε άρωμα. Οτι δηλαδή βάζουν μεγάλη ποσότητα αρώματος στα έτοιμα (θέλουν να μας δημιουργήσουν κάποιου είδους αιθησμό ;! )
Βάζω μικρότερη ποσότητα αρώματος στα DIY μου και έχω γλιτώσει τους γευστικούς μου κάλυκες απο υπερφόρτιση. Βρήκα την ηρεμία μου.

Αποσυνδεδεμένος maria08012

  • **
  • 124
  • Φύλο: Γυναίκα
Καλησπέρα!Ρωτάω για λογαριασμό φίλου!Ατμίζει σκέτη νικοτίνη και επειδή δε θέλει να χαλάσει νικοτίνες για να φτιάξει το shake and vape και θέλει να το δοκιμάσει,μπορεί να προσθέσει λίγες σταγόνες;

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Μπορεί να προσθέσει λίγες σταγόνες αλλά  θέλει ωρίμανση, από λίγες ώρες μέχρι μέρες ανάλογα το shake ent vape. Εναλακτικα το δοκιμάζει σε κάποιο ατμομαγαζο και προχωράει στην παρασκευή του αν του αρέσει. 

Αποσυνδεδεμένος maria08012

  • **
  • 124
  • Φύλο: Γυναίκα
Ευχαριστώ για την απάντηση!

Αποσυνδεδεμένος maria08012

  • **
  • 124
  • Φύλο: Γυναίκα
Καλημέρα!Μπορώ σε ένα έτοιμο υγρό να προσθέσω νικοτίνη και να το ατμίσω;Ρωτάω γιατί το υγρό είναι 6άρα νικοτίνη και κάνω 18άρα!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Φυσικά και μπορείς. Αρκεί βέβαια να μη προσθέσεις μεγάλη ποσότητα γιατί θα αραιώσεις το αρχικό υγρό.
Βέβαια θα του προσθέσεις με αυτό τον τρόπο ένταση.

Αποσυνδεδεμένος maria08012

  • **
  • 124
  • Φύλο: Γυναίκα
Ωραία!Ευχαριστώ για την απάντηση!

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
παίζει κανένα καλό κεράσι για να αντικαταστήσω το Black Cherry TPA (3%) στην μίξη που κάνω με το Cubano Type TPA (5%)?

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 535
  • Φύλο: Άντρας
Black Cherry (Inawera) 0.5%

Αποσυνδεδεμένος maria08012

  • **
  • 124
  • Φύλο: Γυναίκα
Καλησπέρα!Μπορώ να πάρω μόνο pg και να προσθέσω τα μπουστεράκια νικοτίνης;

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Τι αναλογία VG/PG θέλεις να είναι το τελικό σου υγρό?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33610 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534010 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59498 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 380 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13928 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135980 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084631 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35136 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477667 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy