vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος spontylos

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Eυχαριστώ φίλε. Να ρωτήσω, η ωρίμανση διαρκεί λιγότερο αν η ποσότητα είναι λιγότερη; 

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Όχι, μάλλον το ανάποδο συμβαίνει.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
οι αποψεις δυηστανται καμια φορα σαυτο αλλα το πιο κοινως αποδεκτο ειναι πως οχι.εχει να κανει με την ομογενοποιηση και την "ωρημανση"του υγρου κυριως και οχι τοσο με την ποσοτητα.γνωμη μου βεβαια

Αποσυνδεδεμένος spontylos

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
ένα 20mlο με ένα άρωμα μέσα πόσο καιρό θα χρειαστεί; 

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
εξαρταται.αν ειναι φρουτογλυκο σε καμια 15αρια μερες ειναι πανετοιμο και με το παραπανω.αν ειναι καπνικο αστο κανα μηνα αν μπορεις αλλιως και απτις 20-25 μερες κομπλε θαναι σχετικα.εκτως και αν μιλαμε για συνθεση αρωματων που τοτε ο μηνας ειναι απαραιτητος

Αποσυνδεδεμένος spontylos

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
και να φανταστείς εμένα μου είπαν 24 ώρες :Ρ 

Αποσυνδεδεμένος dartman1980

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • SmokTech Alien 220W + Ijoy Limitless Classic
    • Darts Team ReBeLs
Προσωπικά σε 70/30 βάση θα σου πρότεινα να το τσιμπήσεις λίγο προς τα πάνω το άρωμα ... 4%-5% δοκιμάζεις και αν τυχόν σου φανεί μπουχτιστικό  αραιώνεις.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Στα shake n vape υγρά που αγοράζουμε το άρωμα έτοιμο, κανονικά ο κατασκευαστής πρέπει να έχει φροντίσει να ωριμάσει τα αρώματα για 1-2 μήνες, έτσι ώστε όταν προσθέσουμε εμείς τη βάση της αρεσκείας μας να μην χρειάζεται παρά 1-2 μέρες το πολύ για την ομογενοποίηση.
Ποιός βέβαια το κάνει αυτό δεν ξέρω, καλό θα ήταν να το έδιναν ως στοιχείο οι κατασκευαστές.

Αποσυνδεδεμένος mnrtzs

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα σας κ από μένα....Έχω το εξής πρόβλημα,ξεκίνησα να φτιάχνω υγρά εδώ κ δυο μήνες,βάση 18mg(50pg-40vg-10 ενέσιμο νερό)+0mg για να πέσω στα 14-15 mg με δυο αρώματα μέσα.Παρατήρησα ότι σε nautillus άρχισε να μπουκώνει η αντίσταση στις 7-8 μέρες...Μήπως χρειάζεται να προσθέσω κ άλλο ενέσιμο νερό?

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Φίλε mnrtzs (δύσκολο nick αδελφάκι μου - στραμπούληξα το χέρι μου να το γράψω), η άποψη μου είναι πως ένα υγρό που περιέχει 50% PG δεν έχει ανάγκη από νερό για σωστή τροφοδοσία (εκτός κι αν έτσι σου αρέσει οπότε πάω πάσο). Οι 7-8 μέρες που γράφεις δεν λένε πολλά γιατί άλλη καταπόνηση έχει μια αντίσταση με κατανάλωση 2ml την ημέρα και άλλη με 15ml. Αν ας πούμε καταναλώνεις καμιά δεκαριά ml την ημέρα και η αντίσταση σου κρατάει μια βδομάδα περίπου, θα έλεγα πως μάλλον ευχαριστημένος θα πρέπει να είσαι... :)


Αποσυνδεδεμένος mnrtzs

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
 cpbaroque μιλάμε για ατμισμα περίπου 5-6 ml την μέρα...Είχα συνηθίσει να κρατάει η bvc 1.8 περίπου 13-15 μέρες κ τώρα μου ήρθε κάπως που μπουκώνει από τις 7-8 μέρες.Πρέπει να πάω σε επισκευασιμους δλδ?

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Παίζει ρόλο και η παρτίδα της αντίστασης στις 1.8Ω. Κάποιες κρατάνε δύο εβδομάδες αέρα και άλλες στις τρεις μέρες αρχίζουν τα μπουκώματα...
Μπανάκι σε βοτκα για ένα 24ωρο γερό φύσημα και στέγνωμα. ;D

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
5-6 ml την ημέρα και 7-8 ημέρες είναι μια χαρά. Εγώ στους επισευάσιμους μου αλλάζω βαμβάκια κάθε 2-3 μέρες εκτός από αυτόν που έχει σκέτη βάση και κρατάει γύρω στο δεκαπενθήμερο με κατανάλωση (μόνο από αυτόν) γύρω στα 3-4 ml την ημέρα. Ισχύει βέβαια κι αυτό που λέει ο GanaG, ότι δηλαδή υπάρχουν αντιστάσεις και αντιστάσεις - το θυμάμαι κι εγώ από την εποχή του ναυτιλου. Άλλες κράταγαν 2-3 μέρες και άλλες άντεχαν μια χαρά το δεκαπενθήμερο. Κι εγώ προσπάθησα να βρω τον τρόπο να αναζωογονήσω τις μεταχειρισμένες αντιστάσεις (και τα κατάφερα με σχετική επιτυχία χρησιμοποιώντας βότκα) αλλά από τότε που η aspire άλλαξε το απορροφητικό υλικό και έβαλε οργανικό βαμβάκι, το κόλπο έπαψε να δουλεύει τουλάχιστον σε μένα. Η γνώμη μου είναι ναι, να πας σε επισκευάσιμους για καλύτερη γεύση (και ντουμάνι) και μικρότερο κόστος αντιστάσεων αλλά όχι για λιγότερη ασχολία και δουλειά. Αυτά θα αυξηθούν αλλά αξίζει τον κόπο!  ;)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Θα συμφωνήσω ότι κάποιες παρτίδες αντιστασεων είναι προβληματικές. Παραλίγο να παρατήσω το ναυτιλο κάποτε. Μετά βρήκα άλλον προμηθευτή. 

Φυσικά η απόδοση των επισκευασιμων δεν συγκρίνεται, αλλά εγώ πάντα έχω στην τσάντα κρυμμένο ένα ναυτιλο για την κακία την ώρα  :))

Αποσυνδεδεμένος spontylos

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας


Καλησπέρα παιδιά, για να βγάλω υγρό το μόνο που χρειάζομαι είναι άρωμα αγοράζοντας αυτο;


http://www.hlektronikotsigaro.gr/product/2395/d-i-y-100ml-eliquid-france-eliquid-base-30-pg-70-vg-6mgml-nicotine

Sent from my CUBOT_NOTE_S using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 956 110843 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:36
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 856 160063 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:22
από thanoulis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515463 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146507 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303344 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12812 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 192 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530898 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201500 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801712 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11097 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41026 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet