vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

233 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Πιθανόν να σου έστειλαν έτοιμα  υγρά αντί για αρώματα. Μίλησε με το κατάστημα

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Όχι πιθανόν. Σίγουρα...
Κοίτα στην ετικέτα, κάτω από την επωνυμία flavourart. Αν λέει heaven juice & έχει περιεκτικότητα σε mg/ml είναι έτοιμο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος Gaelatmistk

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Σου εστειλαν ετοιμα υγρα συγουρα κανε ερωτηση εκει που τα πηρες να δεις τη θα κανεις ...διωρθωση τα πορτοκαλι αρωμα και τα μπλε ετοιμα εκανα λαθος μπερδευτηκα
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 22:45 από Gaelatmistk »

Αποσυνδεδεμένος mhtsos21

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Το περίμενα γ@μω τη γκαντεμιά μου,θα τους πάρω τηλ και θα πέσει ενα χερακι χέσιμο ,ευχαριστώ.Θα ανεβάσω φωτος απο τα μπουκαλάκια το βράδυ απο τον υπολογιστή γιατί γράφω απο κινητό τώρα και μόλις πάω να ανεβάσω με πετάει έξω απο τον browser.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Μάλλον το αντίθετο θα υπέθετα εγώ μιάς και στο πορτοκαλί μπουκάλι γράφει Aroma-To be diluted και στο μπλε γράφει στα Ιταλικά Υγρό για ατμιστικές συσκευές,τα δικά μου(5 στο σύνολο)είναι όλα μπλέ και έχουν ταμπελίτσα RY4...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 18:05 από mhtsos21 »

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Μπορείς απλά να δεις αν αναφέρουν στην ετικέτα περιεκτικότητα νικοτίνης, όπως έχουν όλα τα έτοιμα.

Αποσυνδεδεμένος Mitsos10

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Σου εστειλαν ετοιμα υγρα συγουρα κανε ερωτηση εκει που τα πηρες να δεις τη θα κανεις ...Συμπληρωνω νεο μηνημα αν ειναι αυτα τα μπλε χρωματα της εικονας ειναι αρωματα ομως βλεπω τα πορτοκαλι ειναι ετοιμα υγρα
Αυτο που δειχνει στην εικονα ειναι το αντιστροφο.
Το πορτοκαλι ειναι αρωμα και το μπλε ετοιμο υγρο.
Στο μπλε γραφει η ετικετα heaven juice και στο
πορτοκαλι aroma/flavor. Εγω που εχω παρει 4
αρωματα απο τον πολωνο εχει πορτοκαλι καπακι.

Αποσυνδεδεμένος Gaelatmistk

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Εχεις δικιο τα μπερδεψα το διωρθωσα

Αποσυνδεδεμένος mhtsos21

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Μπορείς απλά να δεις αν αναφέρουν στην ετικέτα περιεκτικότητα νικοτίνης, όπως έχουν όλα τα έτοιμα.

Έτοιμο υγρό είναι confirmed,πήρα σήμερα τηλ στο μαγαζί και μου είπε η κοπελίτσα οτι επειδή είναι υγρά,δεν γίνεται επιστροφή είτε είναι ανοιγμένα είτε σφραγισμένα.Και η μλκία είναι οτι τα υγρά είναι 50/50 PG/VG 0mg nic,συνεπώς άχρηστα για μένα.25 ευρώ στον κάλαθο των αχρήστων...  :wall:

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Πάρε το άρωμα σου (από αλλού) και την νικοτίνη και φτιάξε το υγρό σου κανονικά βάζοντας και τα έτοιμα μέσα. Θα είναι σαν μέρος της βάσης στην ουσία αλλά θα βοηθήσουν με την γεύση και το υγρό σου θα είναι έτοιμο σε χρόνο DT. Έτσι, απλά γιαν α μην πάνε χαμένα. Ή αν έχεις δυνατή νικοτίνη φέρτα εκεί που θες και άτμισε τα.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας
Έτοιμο υγρό είναι confirmed,πήρα σήμερα τηλ στο μαγαζί και μου είπε η κοπελίτσα οτι επειδή είναι υγρά,δεν γίνεται επιστροφή είτε είναι ανοιγμένα είτε σφραγισμένα.Και η μλκία είναι οτι τα υγρά είναι 50/50 PG/VG 0mg nic,συνεπώς άχρηστα για μένα.25 ευρώ στον κάλαθο των αχρήστων...  :wall:
Αν κάνανε λάθος, πρέπει να σου στείλουν τα σωστά δωρεάν. 
Τα έτοιμα κάποιος θα βρεθεί να τα αγοράσει, ή βάλτα σε DIY όπως λέει ο mindtrapper. 

Αποσυνδεδεμένος mhtsos21

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Πάρε το άρωμα σου (από αλλού) και την νικοτίνη και φτιάξε το υγρό σου κανονικά βάζοντας και τα έτοιμα μέσα. Θα είναι σαν μέρος της βάσης στην ουσία αλλά θα βοηθήσουν με την γεύση και το υγρό σου θα είναι έτοιμο σε χρόνο DT. Έτσι, απλά γιαν α μην πάνε χαμένα. Ή αν έχεις δυνατή νικοτίνη φέρτα εκεί που θες και άτμισε τα.
Απο αλλού θα πάρω το άρωμα μιάς και το θέλω λίγο γρήγορα και μου είπαν απο το συγκεκριμένο μαγαζί οτι είναι εξαντλημένο για μια βδομάδα τουλάχιστον.Βάση έχω αγοράσει ήδη τον μπούκαλο του 1 λίτρου! απο ecig Max VG στα 6MG και απλά κάθομαι και περιμένω για αρώματα .Τα έτοιμα μάλλον θα τα ατμίσω σκέτα καθώς είναι ήδη πολύ ελαφρύ στο άρωμα και δεν θέλω να κατεβάσω κι άλλο το επίπεδο της νικοτίνης και της VG στο diy που θα φτιάξω..   :hmmm:
@Doubt όταν τηλεφώνησα μου είπαν οι δεν έγινε λάθος αλλά εγώ ο ίδιος παρήγγειλα τα έτοιμα.Το παράξενο είναι οτι δεν είχα δεί καν οτι υπήρχαν έτοιμα υγρά της FA στο μαγαζί αυτό  ;D go figure λοιπόν...

Καλησπερα παιδια, καπου διαβασα οτι αν η βαση σε ενα υγρο DIY ειναι χαμηλης περιεκτικοτητας σε νικοτινη (π.χ. 3mg) δεν χρειαζεται μεγαλος χρονος ωριμανσης...ισχυει κατι τετοιο ή ειναι ρουκου τελειως ????

Sent from my SM-G928F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ισχύει. Η νικοτίνη επηρρεάζει τα αρώματα όταν είναι σε μεγάλο ποσοστό ίσως χρειαστεί να ρίξεις περισσότερο άρωμα. Στην ομογενοποίηση ίσως τα πράγματα γίνουν πιο γρήγορα αν δεν έχεις καθόλου νικοτίνη, άρα μιλάμε για ένα λιγότερο συστατικό, αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες. Εκτός αυτού αυτά είναι γενικότητες, το πόσο χρειάζεται το κάθε μίγμα για να φτάσει το μέγιστο της γευστικής του απόδοσης είναι διαφορετικό στο κάθε μίγμα.

Να εισαι καλα φιλε μου!!! Ευτυχως που υπαρχει το φορουμ και ξεστραβωνομαστε γιατι κυκλοφορει πολυ ραδιο αρβυλα τελικα...

Sent from my SM-G928F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Δεν ξέρω αν είναι ράδιο αρβύλα, νομίζω πως απλώς επειδή είναι πολύ βαρετό να πρέπει να περιμένεις καιρό πριν ανοίξεις ένα μπουκάλι να το δοκιμάσεις, ο κόσμος ψάχνει διάφορα που πιο πολύ ψυχολογικά λειτουργούν παρά στην πράξη. Άλλοι τα βράζουν, άλλοι τα περνάνε από ακτίνες, άλλοι ρίχνουν την νικοτίνη...
Προσωπικά αυτό που έχω καταλάβει είναι πως μόνο η υπομονή δουλεύει. Άντε και το άνοιγμα του μπουκαλιού που και που να αλλάξει αέρα και να φύγουν τα έντονα αρώματα. Ένα μήνα; ένα μήνα, το αποτέλεσμα σε ανταμοίβει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084272 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 112 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9500 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1306 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 925 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271226 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos