vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

265 επισκέπτες, 9 χρήστες
Sergios, lagoudakis, gstamatos, akis91, dallaskdp, camber, Tazz, manoslykos, tibolaso

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1290 στις: Φεβρουαρίου 27, 2021, 22:28 »
Αυτό το strike δε το ξερα. Αλλά εκτός από το latakia,  και το kentucky, με μπουχτίζει εύκολα. Το θέμα όμως είναι ότι δεν έχω βρει ακόμα ΝΕΤ υγρό που να  μην μ αρέσει.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1291 στις: Φεβρουαρίου 27, 2021, 22:39 »
Το strike είναι πούρο σκληρό, βαρύ αλλά δεν νομίζω ότι είναι για ολοήμερο. Κάποιο άλλο που μπορείς να μου πεις που να έχει λίγο άρωμα πιπας αλλά να μην γλυκίζει ας είναι και από άλλη εταιρεία. Δεν ξέρω εάν λέγεται Cavendish ο καπνός πιπας ας μας πει κάποιος φίλος εάν ξέρει. Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1292 στις: Φεβρουαρίου 28, 2021, 02:29 »
Όταν αναφερόμαστε σε cavendish εννοούμε κυρίως μια διαδικασία επεξεργασίας και ωρίμανσης των φύλλων καπνού. Για την παραγωγή του cavendish χρησιμοποιείται συνήθως μείγμα καπνού burley, virginia και kentucky. Το μείγμα αυτό με τη σειρά του χρησιμοποιείται για την παραγωγή καπνού πίπας και πούρων.

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1293 στις: Φεβρουαρίου 28, 2021, 09:47 »
Καλημέρα Τεμ ευχαριστώ πολύ φίλε μου δεν το ήξερα απλά το ανέφερα για να ξέρω τι να ψάχνω στις περιγραφές( όσο αντικειμενικές είναι). Κάποιο άρωμα νετ ή υγρό που να φέρνει λίγο σε καπνό πίπας αλλά να μην γλυκίζει μπορείς να μου προτείνεις σε παρακαλώ? Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1294 στις: Φεβρουαρίου 28, 2021, 15:00 »
Για οποιον ενδιαφερεται να μειωσει τη γλυκα στα υγρα του υπαρχει ενα πολυ χρησιμο αρωματακι της FA που λεγεται Bitter Wizzard που κανει αυτην ακριβως τη δουλεια. Χρησιμοποιηστε το ομως με φειδω.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1295 στις: Μαρτίου 01, 2021, 09:19 »
Καλημέρα Τεμ ευχαριστώ πολύ φίλε μου δεν το ήξερα απλά το ανέφερα για να ξέρω τι να ψάχνω στις περιγραφές( όσο αντικειμενικές είναι). Κάποιο άρωμα νετ ή υγρό που να φέρνει λίγο σε καπνό πίπας αλλά να μην γλυκίζει μπορείς να μου προτείνεις σε παρακαλώ? Ευχαριστώ.
Λυπάμαι, όμως προσωπικά δεν έχω να προτείνω κάτι. Ισχύει περίπου ότι ισχύει και για τα αρώματα πούρου. Κάποια net αρώματα ίσως είναι πιο κοντά αλλά και αυτά συνήθως έχουν κάτι που γλυκίζει.

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 596
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1296 στις: Μαρτίου 01, 2021, 19:17 »
Καλημέρα Τεμ ευχαριστώ πολύ φίλε μου δεν το ήξερα απλά το ανέφερα για να ξέρω τι να ψάχνω στις περιγραφές( όσο αντικειμενικές είναι). Κάποιο άρωμα νετ ή υγρό που να φέρνει λίγο σε καπνό πίπας αλλά να μην γλυκίζει μπορείς να μου προτείνεις σε παρακαλώ? Ευχαριστώ.
Piloto Cubano  -  La Tabaccheria


Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1297 στις: Μαρτίου 01, 2021, 21:44 »
Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ, από την περιγραφή και το όνομα όμως δείχνει ότι είναι πούρο και εγώ θέλω καπνό πιπας που δεν γλυκίζει πολύ. Ωραίο πούρο είναι και το Strike από Tnt που το έχω. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως. 

Αποσυνδεδεμένος Aoratix

  • ***
  • 596
  • Φύλο: Άντρας
  • Once you`re gone , you can`t come back . . . . . .
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1298 στις: Μαρτίου 02, 2021, 16:57 »
Έχεις δίκιο , δεν πρόσεξα καλά . 
Η πρότασή μου , ήταν στα πλαίσια της καθαρής γεύσης , δίχως τη γλυκιά επίγευση . 
Και επειδή ανέφερες την TNT , εχθές άτμισα το El Puro , το οποίο έχει μιά ιδέα απο
Piloto Cubano , ενώ το σώμα , είναι μιά γλυκιά Mata Fina .



Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1299 στις: Μαρτίου 31, 2021, 15:23 »
Ποια εταιρία θεωρείτε ότι έχει τα καλύτερα virginia και latakia? (όχι ΝΕΤ)

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1300 στις: Μαρτίου 31, 2021, 16:39 »
μεταξύ inw κ fa, προτιμώ τα της δεύτερης κ ιδιαιτέρως το latakia
καλό, επίσης, είναι κ το virginia flv

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1301 στις: Απριλίου 01, 2021, 01:25 »
Σ' ευχαριστώ Τάκη, θα πάω αύριο μια βόλτα σε τοπικό μαγαζί να δω τι υπάρχει.
Είμαι και λίγο επιφυλακτικός με τα καπνικά της FA.  Μόνο το soho έχω σε τακτική χρήση.
Απ' τα υπόλοιπα που έχω φτιάξει , το perique blagk ήταν ατμίσιμο και τα maxx blen και 7 leaves κάπως υποφερτά.
Τα cuban supreme , mellow sunset  και dark vapure  δεν μου άρεσαν καθόλου, χαρίστηκαν σε φίλους.
1 στα 7 , δεν το λες και καλό σκορ :))

Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1302 στις: Απριλίου 01, 2021, 09:26 »
πράγματι...
να μην σε πάρω, όμως, στον λαιμό μου
τα χημικώς συντιθέμενα καπνικά δεν έχουν καμία σχέση με τις γεύσεις των ΝΕΤ, που πιθανώς γνωρίζεις κ αναγνωρίζεις
προσοχή, έγραψα τι αρέσει σε μένα κ πάντα στα πλαίσια μίξεων, γιατί λχ το virginia fa μόνο του δεν το αντέχω ούτε κ εγώ
αντίθετα το latakia fa είναι λατρεμένο είτε solo είτε σε μίξεις, όσο κ αν το χαρακτηρίζουν τασάκι -κ εδώ που τα λέμε είναι, αλλά μου αρέσει, όπως κ το dark vapure
αυτά κ καλό μας μήνα! :)


Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1303 στις: Απριλίου 01, 2021, 09:55 »
Η αλήθεια είναι οτι το virginia μην το πάρεις, τσάμπα τα λεφτά, δεν έχω καταλάβει που μπορεί να φανεί χρήσιμο αυτό το άρωμα.

Οπως ακριβώς το λες jimfer, απο FA ημικαπνικά μόνο soho και RY4 τα άλλα ρίχτα σιφόνι

Αποσυνδεδεμένος SAGITARIUS

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #1304 στις: Απριλίου 02, 2021, 01:05 »
Σ' ευχαριστώ Τάκη, θα πάω αύριο μια βόλτα σε τοπικό μαγαζί να δω τι υπάρχει.
Είμαι και λίγο επιφυλακτικός με τα καπνικά της FA.  Μόνο το soho έχω σε τακτική χρήση.
Απ' τα υπόλοιπα που έχω φτιάξει , το perique blagk ήταν ατμίσιμο και τα maxx blen και 7 leaves κάπως υποφερτά.
Τα cuban supreme , mellow sunset  και dark vapure  δεν μου άρεσαν καθόλου, χαρίστηκαν σε φίλους.
1 στα 7 , δεν το λες και καλό σκορ :))
Μάγκα περίπου στα ίδια επίπεδα είναι τα γούστα μας απ' ότι βλέπω.
Soho με ικανοποίησε αρκετά όσο το άτμιζα, από maxxblend κάτι λίγα πράματα και τα υπόλοιπα  από λίγο έως πολύ αδιάφορα.
Αυτό που με εξέπληξε όμως αρκετά από τότε που το δοκίμασα, το τελευταίο οκτάμηνο, είναι το cowboy blend.
https://flavorah.gr/flavour-art-el-gr/cowboy-blend-flavourart
Εντελώς διαφορετικό απ' όσα αναφέρεις, αν δεν το έχεις δοκιμάσει ήδη.
Στα δύο τελευταία κατοστάρια που έφτιαξα μάλιστα πρόσθεσα και 15 σταγόνες κόκκινη σταφίδα της E-Cig στο καθένα, και απογειώθηκε εντελώς. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33763 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59611 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8068 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237018 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13976 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136027 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084812 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35203 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9867 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy