vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

112 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, dkostas, Jorge, white varadero, grag, tapantari, Buliwyf, soniram, manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος panos_skr

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #495 στις: Ιουνίου 25, 2016, 20:17 »
Ευχαριστώ παιδια θα το αφησω εναν μηνα οποτε. 

Αποσυνδεδεμένος jas09

  • **
  • 143
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #496 στις: Ιουνίου 25, 2016, 22:51 »
Κατα την πρακτικη εμπειρια σας ποια ειδη αρωματων θελουν την λιγοτερη ωριμανση;;;
Ξερω οτι τα καπνικα θελουν 3 βδομαδες για να ειναι ωραια.
Μεχρι τοτε ομως τι θα ατμιζω;; :angel::laugh1: :laugh1:
φρούτα.
βάση. ;D

Αποσυνδεδεμένος rezwalker

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #497 στις: Ιουνίου 28, 2016, 20:10 »
εχει κανεις αναλογια για το μπισκοτο της DEA

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #498 στις: Ιουνίου 28, 2016, 22:17 »
παιδιά υπάρχει περίπτωση να  χαλάσει κάποια γεύση και να γίνετε το DIY υγρό μου εχθρικό πρως το λαιμό ?? δηλαδή να αφήνει κάψα στο λαιμό ? της βάσεις της αποκλείω της δοκίμασα και είναι οκ . ή υπάρχει περίπτωση κάποιες γεύσεις να είναι όντος εχθρικές προς το δικό μου λαιμό να μην μπορώ να της ατμίσω να είσαι σαν σκληρές προς το λαιμό μου ??  

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #499 στις: Ιουνίου 28, 2016, 23:31 »
Ναι, θα μπορουσε.
Καποιες αρωματικες υλες θα μπορουσαν να σου προκαλουν καποια ευασθησια ή καποιου ειδους αλεργια που πιθανον να μη γνωριζες.
Επιπλεον, υπαρχουν και καποια αρωματα, οπως η κανελλα ή η μεντα, που δημιουργουν απο μονα τους εξτρα "κτυπημα" στο λαιμο, αρα μπορει να σε πειραζει και καποιο απο αυτα.

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #500 στις: Ιουνίου 28, 2016, 23:55 »
ποιο πολύ την vanilla υποψιάζομαι την έχω σε πολλά σε custard  σε  cream  σε απλή .  τα έχω πάρει όλα ένα ένα και θα δω είναι και 28 αρώματα . η δοκιμές θα δώσουν το φως αλλά θα είναι λιγάκι χρονοβόρο . μήπως υπάρχει και ένα άλλο σενάριο στο να χαλάσει και να γδέρνει το λαιμό το υγρό .επειδή  πάντα κάνω υγρά με πάνω άπο 2-3 αρώματα μήπως κάποιες γεύσεις δεν μπορούν να δέσουν μεταξύ τους και δημιουργείτε αυτό το φαινόμενο ? να πω ότι υγρά κάνω σχεδόν ένα χρόνο τα ανακατεύω σωστά που και που κανένα φραπέδιασμα το τρώνε όμως ,και τα φιλάω σε ντουλάπι . το έχω πάθει αρκετές φορές  αυτό αλλά δεν θυμάμαι εάν αυτά τα υγρά που είχα κάνει είχαν τα παραπάνω αρώματα μέσα .  

Αποσυνδεδεμένος free

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #501 στις: Ιουλίου 29, 2016, 18:22 »
Καλησπέρα παιδιά. Έχω φτιάξει moxito και pinacolada και θα ήθελα να τους δώσω ένα τονο δροσιάς. Τι προτείνεται να προσθέσω;

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #502 στις: Ιουλίου 29, 2016, 18:28 »
Koolada της TPA σίγουρα! Από 0.5 έως 1%

Αποσυνδεδεμένος free

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #503 στις: Ιουλίου 29, 2016, 18:38 »
Σ´ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος NobodyRankXV

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #504 στις: Αυγούστου 13, 2016, 21:10 »
Υπάρχει κάποιο άρωμα fruity loops ?

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #505 στις: Αυγούστου 15, 2016, 01:22 »
Καλησπέρα παιδιά. Έχω φτιάξει moxito και pinacolada και θα ήθελα να τους δώσω ένα τονο δροσιάς. Τι προτείνεται να προσθέσω;

Ποιο mohito εφτιαξες; να δοκιμάσω και εγώ;

Αποσυνδεδεμένος sotiro

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #506 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 12:04 »
Καλησπέρα παιδιά, έχω πάρει άρωμα VDLV το  οποίο έχει φράουλα/ακτινίδιο ΚΑΙ μέντα.Το οτι έχει μέντα δεν το πρόσεξα  :wall: Στο άτμισμα δίνει τις γεύσεις των φρούτων αλλα δίνει και τη μέντα η οποία είναι λίγο "τσιμπημένη" για τα γούστα μου (έχει ωριμάσει το υγρό πλέον). Καμία ιδέα ώστε να "υποβαθμίσω τη μέντα με κάποιο τρόπο; πχ με την προσθήκη κάποιου αρώματος ;; Εαν έχει τύχει σε κάποιον παρόμοια περίπτωση θα βοηθούσε.
Ευχαριστώ!  :)

Αποσυνδεδεμένος Mitsos10

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #507 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 13:30 »
Χωρις να ειμαι πολυ εμπειρος στα DIY η μια λυση ειναι να σπασεις με λιγη βαση το υγρο σου
αλλα μαζι με τη μεντα σιγουρα θα πεσουν και οι γευσεις απο φραυλα/ακτινιδιο και η αλλα λυση για
να παραμεινουν εντονες οι γευσεις απο τα φρουτα και να υποχωρισει μονο η μεντα ειναι να προσθεσεις
αρωμα απο φραουλοακτινιδιο. Αρωματα φραουλοακτινιδιο απ οτι ξερω εχει Capella και Flavor West
αλλα δε ξερω να σε απαντησω ποιο απ τα δυο ταιριαζει περισσοτερο με το αρωμα που χρησημοποιησες.

Αποσυνδεδεμένος sotiro

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #508 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 14:10 »
Ευχαριστώ για τις σκέψεις Mitsos10, μάλλον αυτό θα δοκιμάσω προσθέτοντας φράουλα και ακτινίδιο χωρίς όμως να αραιώσω με βάση.
Many thx!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος devorage

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες
« Απάντηση #509 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2016, 02:14 »
Παιδιά μια γνώμη βοήθεια για τα εξής : έχω ήδη φτιάξει black honey (TPA) + Bavarian Cream (TPA) και περιμένω τα αποτελέσματα (μοσχοβολάνε ήδη πάντως  :tongue_smilie: ) και σκέφτομαι να πάρω και άλλο ένα άρωμα για να πειραματιστώ σε 10ml από θέμα γεύσης κι έχω κατα νου τα εξής:

TPA : RY4D (να το αναμείξω με Bavarian Cream, κι ένα 10ml σκέτο)
ή
Flavour Art : Soho ή Latakia ή Forest Fruit Mix (το ξέρω αυτό είναι άσχετο, απλώς είπα να το μπερδέψω με Bavarian που ταιριάζει και στα φρούτα για κάτι διαφορετικό)

1 από όλα αυτά θα πάρω γιατί έχω καταστρέψει το budget του μήνα  ::)


Ααααα και μην ξεχάσω, βρήκα επιτέλους μαγαζί στη Θεσσαλονίκη με pink mule βάση :hapy_crazy:  παραθέτω link (Αγίου Δημητρίου είναι στην ευθεία από Ροτόντα)
http://www.vaporaki.gr/

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33656 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534116 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59540 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8034 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 236792 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13946 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135990 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35143 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9755 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 477822 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy