vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

222 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, chkontog, nipapa, Doubt, nXtLs, BryanLip, takoulas, kkoumas, bloodlessz

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ άτμισης. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Από εκεί που είχα μείνει με δυο μόνο σταγόνες κανέλα τώρα θα έχω τόσα υγρά!!!  :yes:
Μόλις θα το  έχω κ αυτό θα σου πω.  Πρέπει να είναι πολύ καλό σε γεύση από όσο διάβασα.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
κανέλα :fight_shot_thickgun:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Σε σκέτη βάση, κανονική φυσική κανέλα έτσι για δοκιμή... Λίγο.. 5 μλ  ;) λέω εγώ τώρα... 

Αποσυνδεδεμένος trandism

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
[member=7533]drum[/member] Είναι επικίνδυνη η προσθήκη φυσικών υλικών σε βάσεις

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Η κανέλα σπαει τα πλαστικα τανκ καλύτερα σε γυάλινο

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Σε σκέτη βάση, κανονική φυσική κανέλα έτσι για δοκιμή... Λίγο.. 5 μλ  ;) λέω εγώ τώρα...
τι πίνεις και δεν μας δίνεις?  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
@ Tem  :)  

ΚαλησπΕρα Θέμη,

Νωρίς το πρωί παρέλαβα τα δυο υγρά που μου πρότεινες.
Ατμίζω αρκετές ώρες με το Baker White Cinnamon Roll κ θα σου πω ότι είναι καταπληκτικό!!! 
Ειλικρινά το περίμενα να είναι ΕΤΣΙ γιατί κάτι λιγότερο σε γεύση δεν ήθελα!!!!

Είναι η τέλεια απόδοση του Cinnamon Roll που τόσο μα τόσο αγαπώ ναι?
Δεν σε κουράζει καθόλου κ πιστεύω ότι θα γίνει  ένα από τα πιο αγαπημένα μου  υγρά!
Είναι τόσο δροσερό κ τόσο ανάλαφρη η γεύση του που ειλικρινά μου κάνει εντύπωση.

Δεν το ατμίζω σκέτο εννοώ επειδή με ενοχλεί να ατμίζω το υγρό όπως είναι εγώ απλά στον ατμοποιητή μου
προσθέτω λίγες σταγόνες κ έχω την απόλυτη απόλαυση!!!  

Το άλλο? Της ίδιας εταιρίας το Cinnamon θα το ατμίσω αργότερα κ θα σου πω πως είναι κ αυτό.
Περιμένω σίγουρα να είναι το ίδιο καλό  :yes: :yes:

Σε ευχαριστώ άλλη μια φορά  :) :) 


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9579
  • Φύλο: Άντρας
Έτσι είναι όντως καλύτερα Αγγελική. Το σκέτο cinnamon θέλει ακόμα μικρότερη ποσότητα γιατί είναι αρκετά έντονο σαν γεύση.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
ΚαλησπΕρα Θέμη, το Baker White Cinnamon είναι απίστευτα καλό κ ελαφρύ υγρό που όμως έχει έντονη
την γεύση της κανέλας!!  Είναι εξίσου καλό με το Cinnamon Roll  που δεν κουράζει καθόλου!!!!

Είναι από τα καλύτερα υγρά που έχω ατμίσει κ λυπάμαι που δεν είχα ανακαλύψει αυτά τα συγκεκριμένα υγρά νωρίτερα.
Για μένα η B. W.  έγινε η αγαπημένη μου επιλογή  γιατί ποτέ δεν περίμενα να ατμίζω με τόσο έντονες κ τόσο "πραγματικές" γεύσεις
που ΔΕΝ με  κουράζουν καθόλου.

Από τόσες  άλλες εταιρίες που έπαιρνα την κανέλα νόμιζα ότι αυτό ήταν κ τίποτα άλλο...  :yes: :yes:
Τελικά από το καλό μπορείς να κοιτάζεις κ για  το καλύτερο γιατί σίγουρα υπάρχει.

Κ το λέω αυτό γιατί από κάποια εταιρία που αγόραζα την κανέλα είχα βάρος στο στήθος αν έριχνα παραπάνω σταγόνες
στον ατμοποιητή μου ναι? Ενώ τώρα ατμίζω ειλικρινά με περισσότερο κ όμως νιώθω πολύ καλά κ με τα δυο υγρά.

Αυτό το υγρό (η κανέλα) θα μου μείνει αξέχαστο....Το είχα στα χέρια μου κάτι ώρες μέχρι που κάποιο παιδί από εδώ μου έδωσε
την ιδέα πως να το ανοίξω........Μιλάμε για μεγάλη περιπέτεια που στο τέλος όταν άρχισα να το ατμίζω γελούσα μόνη μου ::) ::)

Σε ευχαριστώ άλλη μια φορά πολύ, πολύ!!!!!!!!! Να έχεις πάντα όλα τα καλά κ ποτέ να μην πάψεις να υπάρχεις εδώ γιατί 
η βοήθεια σου είναι πολύτιμη!

Θυμάμαι από πάντα ότι εσύ ήσουν για όλους μας εδώ με τις απαντήσεις σου  αλλά κ με την ευγένεια σου κ αυτό το εκτιμώ πολύ!!!
Να πω με την ευκαιρία από εδώ ένα  ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ ΜΑΣ αλλά κ στον Τρύφωνα.

Ευχαριστώ όλους σας που κάνετε αυτό το φόρουμ ένα όμορφο κ ξεχωριστό χώρο για όλους όσους θέλουν να αφήσουν
για πάντα το κ.τ.  Να είστε όλοι σας καλά  με δύναμη κ υγεία για να ταξιδεύουμε στις χώρες του ατμού που αγαπήσαμε
μέσα από εδώ.




Αποσυνδεδεμένος Petertotal

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπέρα,

λόγω παλαιότητας της συσκευής ,οι γεύσεις οι οποίες μπορούν κατά κάποιο τρόπο
να ατμιστούν είναι αυτές με αναλογία Pg >60 .
Οπότε θα ήθελα προοτροπές για υγρά αναπλήρωσης με σύσταση
τουλάχιστον Pg60-Vg40 και όσο to δυνατόν παραπάνω σε Pg.
Βρήκα της Nobacco το Dessert ship (πολύ καλό καπνικό με επίγευση μελιού μάλλον)
70% PG / 30% VG .Υπάρχουν και άλλα της ίδιας σειράς της εταιρείας.

Δοκίμασα επίσης την μαστίχα Bubble-Chroma.Εδώ δυστυχώς η γεύση απογοήτευσε καθώς
φέρνει αρκετά σε κεράσι-"""""κερασίζει"""" κάτι που δεν είναι καθόλου αρεστό και το φοβόμουν.
Επιπλέον σε θέμα ατμίσματος ,αν και η εταιρεία στη σελίδα της αναφέρει για 70pg-30vg σε
ποιότητα ατμίσματος δεν είχα καλά αποτέλεσματα όπως στην Dessert ship.

Υπάρχουν ίσως της εταιρείας Halo υγρά αναπλ. με σύσταση 70pg-30vg;

Τέλος,
-Εάν προστεθεί μόνο Pg από μέρους μου σε κάποιο έτοιμο υγρό ποιά θα είναι τα αποτελέσματα σε θέμα γεύσης;
-Εάν προστεθεί απιονισμένο νερό ,ομοίως τα αποτελέσματα;Θα γίνει κάτι πιο ανάλαφρο για τον ατμοποιητή και συγχρόνως ηπιότερο στη γεύση;
-Υγρά με άλατα νικοτίνης αλλά σύστασης 50-50,μπορούν να φέρουν το επιθυμητό αποτέλεσμα ατμίσματος σε παλαιά συσκευή,είναι πιο λεπτόρρευστα από τα κοινά 50-50;Επίσης προτάσεις αν υπάρχει κάποιο με άλας νικοτ. σε σύσταση Pg >50 .

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Σε σκέτη βάση, κανονική φυσική κανέλα έτσι για δοκιμή... Λίγο.. 5 μλ  ;) λέω εγώ τώρα...
ευχαριστω θα δοκιμασω με nesquik® θα εχω σοκολατενια βαση   :laugh1:

black legend alter ego
« Απάντηση #866 στις: Μαΐου 04, 2019, 14:18 »
Καλησπέρα,

αγόρασα το Mustang από αυτή την σειρά και παρατήρησα ότι γράφει επάνω οτι περιέχει αιθυλομαλτόλη και funareol. Μήπως ξέρει κανείς τι παίζει με αυτά?

Από το συντονισμό:
Για να ανοίξετε νέο θέμα για κάποιο νέο προϊόν, θα πρέπει να υπάρχει μία έστω συνοπτική παρουσίαση. Παρακαλούμε διαβάστε και το Για όσους θέλουν να ανοίξουν ΝΕΟ ΘΕΜΑ για κάποιο προϊόν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 05, 2019, 12:33 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος bill the kid

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: black legend alter ego
« Απάντηση #867 στις: Μαΐου 04, 2019, 14:22 »
Δεν ξερω απλα τα υγρά είναι ελεγμένα απο το πανεπιστήμιο, όποτε δεν φαντάζομαι να ναι κάτι ανησυχητικό

Παρεπιπτόντως έχω δοκιμάσει όλα τα υγρά της σειράς και μου φαίνονται αρκετά υπερεκτιμημένα,

Τα πήρα για το καπνικο τους προφίλ αλλα τελικά το μόνο που μου άρεσε ήταν αυτό που εχει τα φρούτα μέσα, όλα τ αλλα πιστεύω δεν αξίζουν για την τιμή τους

Απ: black legend alter ego
« Απάντηση #868 στις: Μαΐου 04, 2019, 17:13 »
ναι και εγω αυτο με τα φρουτα ξεχωρισα

Αποσυνδεδεμένος DIMIS37

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: black legend alter ego
« Απάντηση #869 στις: Μαΐου 04, 2019, 18:29 »
Καλησπέρα.

Συμφωνώ και εγώ ότι αυτό με τα φρούτα (το mustang) είναι το πιο ωραίο το οποίο παρεμπιπτόντως είναι αντιγραφή-κλώνος του odin101 σε αναλογία 50pg:50vg. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4680 476508 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:54
από BryanLip
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 135772 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084220 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34939 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 100 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9461 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114698 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1296 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 916 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271169 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos