vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

259 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ άτμισης. Βασικές πληροφορίες

να ρωτησω κατι: Ta CBD υγρα βγαινουν μονο χωρις καθολου νικοτινη? Γιατι ετσι? Επίσης ειναι σιγουρα νομιμα? Εχει δοκιμασει κανεις?

Αποσυνδεδεμένος Nana

  • **
  • 198
  • Φύλο: Γυναίκα
Ειναι νομιμα κανονικα με εγκριση απο τον EΟΦ αν θυμαμαι καλα και νομιζω βγαινουνε χωρις νικοτινη δεν ειμαι συγουρη αλλα μπορεις να ρωτησεις και στο σαιτ που τα πουλαει για την νικοτινη

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Για τα CBD το πράγμα δεν είναι ακόμα ξεκάθαρο. Έγκριση από τον ΕΟΦ δύσκολο να υπάρχει, η ύπαρξη αριθμού γνωστοποίησης, δεν αποτελεί έγκριση. Επιπλέον, έχω επικοινωνήσει προσωπικά με άνθρωπο στη Δίωξη, όχι κανέναν "παλιό και σκαλωμένο" και η άποψή του είναι ότι βάσει Νόμου, το προϊόν είναι στην καλύτερη περίπτωση "αμφίβολο".

Όλα αυτά με πάσα επιφύλαξη καθώς δεν το έχω ψάξει προσωπικά το θέμα. Εφιστώ όμως την προσοχή καθώς ως γνωστόν στην Ελλάδα ζούμε και η κατοχή ενός τέτοιου προϊόντος μπορεί πολύ εύκολα να οδηγήσει σε ευτράπελα...

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2810
  • Φύλο: Άντρας
να ρωτησω κατι: Ta CBD υγρα βγαινουν μονο χωρις καθολου νικοτινη? Γιατι ετσι?
Δεν είναι για να κόψεις το τσιγάρο, γιαυτό. :))

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Παιδιά, έχει δοκιμάσει κανείς τα υγρά της φωτογραφίας να μας πει καμιά γνώμη?


Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Γεια χαά και σαν νέος εδώ (όχι στην ηλικία) να ρωτήσω μια και κατα κανόνα τα υγρά που αναφέρεται είναι ακριβά, παίζει αραίωση τους (π.χ. με βάση, με wfi κ.λ.π.) ώστε να μπορούμε να τα ατμίζουμε συχνότερα. Αν παίζει ή κάποιοι τοχουν δοκιμάσει μέχρι τι ποσοστά (ώστε να διατηρούν το χαρακτήρα τους) ?  :hmmm:


Μεταφορά από εδώ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2016, 01:44 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος manton

  • **
  • 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Allnetworks
Δυνατό καπνικό σαν το cigarillos, τί προτείνετε;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Ένα που ταιριάζει αυτό το γευστικό προφίλ, είναι το Adagio από Black Note. Τσούζει λίγο πορτοφολιακώς όμως στα €28

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2810
  • Φύλο: Άντρας
Γεια χαά και σαν νέος εδώ (όχι στην ηλικία) να ρωτήσω μια και κατα κανόνα τα υγρά που αναφέρεται είναι ακριβά, παίζει αραίωση τους (π.χ. με βάση, με wfi κ.λ.π.) ώστε να μπορούμε να τα ατμίζουμε συχνότερα. Αν παίζει ή κάποιοι τοχουν δοκιμάσει μέχρι τι ποσοστά (ώστε να διατηρούν το χαρακτήρα τους) ?
1:1 άφοβα, για περισσότερο δοκιμάζεις και κρίνεις.

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Να συμπληρώσω, για τον mpari, με βάση όχι με WFI ;)

Αποσυνδεδεμένος georgeps

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • Every human beings should be treated equally
καλησπέρα , με ενδιαφέρει να ξεκινήσω ένα προγραμμα ατμισης με υγρα χωρίς προπυλενογλυκόλη (propylene glycol).Η pg χρησιμοποιείται παντου, καλλυντικά φαρμακα κλπ. ορισμενοι δεν την κατατασσουν στα επικινδυνα αλλα υπαρχει καταχωρημενη με οξεια τοξικοτητα στην καταποση. στο δερμα μπορει να κανει αλλεργια σε μερικές περιπτώσεις.

τί θα μου προτείνατε? ή λογω του από οτι εχω διαβάσει η Pg κανει το ντουμάνι δεν θα εχω καλή εμπειρία στο ατμισμα?


ευχαριστω πολυ :) :)

Αποσυνδεδεμένος superfuzz

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
Λάθος τα έχεις διαβάσει, προσπάθησε ξανά.
Αν θες σκέτη vg όμως μπορείς να το κάνεις προσθέτοντας λίγο νερό και καθόλου άρωμα ή άρωμα βασισμένο στην vg. Σε έτοιμα τέτοιο υγρό δεν έχω δει.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Η pg δεν κανει το ντουμανι αλλα το χτυπημα,παρα πολλα παιδια εχουν θεμα στην pg μαζι κ εγω.Απο εκει κ περα για να ειναι ενα υγρο ''σωστο'' χρεiαζεται κ η pg κ η vg.

Αποσυνδεδεμένος georgeps

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • Every human beings should be treated equally
Λάθος τα έχεις διαβάσει, προσπάθησε ξανά.
Αν θες σκέτη vg όμως μπορείς να το κάνεις προσθέτοντας λίγο νερό και καθόλου άρωμα ή άρωμα βασισμένο στην vg. Σε έτοιμα τέτοιο υγρό δεν έχω δει.
σου βρισκω τα στοιχεια και τα ποσταρω

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
καλησπέρα , με ενδιαφέρει να ξεκινήσω ένα προγραμμα ατμισης με υγρα χωρίς προπυλενογλυκόλη (propylene glycol).Η pg χρησιμοποιείται παντου, καλλυντικά φαρμακα κλπ. ορισμενοι δεν την κατατασσουν στα επικινδυνα αλλα υπαρχει καταχωρημενη με οξεια τοξικοτητα στην καταποση. στο δερμα μπορει να κανει αλλεργια σε μερικές περιπτώσεις.

τί θα μου προτείνατε? ή λογω του από οτι εχω διαβάσει η Pg κανει το ντουμάνι δεν θα εχω καλή εμπειρία στο ατμισμα?
Το ντουμάνι το κάνει η VG. Η PG είναι περισσότερο υπεύθυνη για το χτύπημα αλλά και την ένταση της γεύσης των αρωμάτων. Και επειδή η έγνοια σου είναι η τοξικότητα της PG (για την οποία δεν γνωρίζω πολλά) να ξέρεις πως συνήθως τα υγρά με μεγαλύτερη αναλογία VG έχουν και περισσότερο άρωμα ή αρώματα, για την τοξικότητα των οποίων εγώ θα ήμουν πιο επιφυλακτικός. Σε κάθε περίπτωση δεν είμαι ειδικός για να μιλήσω για την όποια επικινδυνότητα των διαφόρων συστατικών των υγρών ατμίσματος και σου μεταφέρω μόνο την δική μου αίσθηση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110698 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159923 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515363 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146485 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303282 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12798 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 191 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530822 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201476 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801655 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11073 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 41002 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet