vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ άτμισης. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Η αδερφή μου έκανε καποια στιγμή το κρεμα απο την εταιρεία αυτή σε 12 νικοτίνη και ήταν ωραίο αλλά την χτύπαγε στο λαιμό. Ίσως θα της έκανε καλύτερα το 6αρι.
 
Εγω χθες δοκίμαστο το tobacco και μου αρεσε πολυ. Θα το πάρω κάποια στιγμή. 

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Τα one4you είναι όντως της After-8. Χτες το είδα πρώτη φορά, ένα με άρωμα φράουλα, δεν το δοκίμασα αλλά μύριζε ωραιότατα!

Τελικά το πήρα το tobacco. Tο δείγμα που δοκίμασα ήταν 12mg και καθώς έκανα τη δοκιμή στο κατάστημα με πείραξε στον λαιμό μετά από λίγες τζούρες. Το πήρα σε 6mg λέω και ότι γίνει. Μέχρι ώρας έχω κάνει καμια 10αρια ml και ευτυχώς κανένα θέμα.

Όσον αφορά το υγρό τώρα, μπορώ και κάνω μόνο αυτό δυο μέρες τώρα και μου κάνει για all day υγρό, αλλά είναι και γούστα αυτά.. έχει μια γλύκα (εμένα προσωπικά δεν με κουράζει αν και γενικά δεν μπορώ τις γλύκιες, τις βανίλιες κλπ) και κάτι από λουλούδι από ότι μου είπαν.. αυτό με το λουλούδι το κατάλαβε και ένας πελάτης που το δοκίμασε μετά από εμένα, εγώ μέχρι εκείνη την ώρα δεν το είχα καταλάβει, πιο πολύ μου ερχόταν ένα απροσδιόριστο καπνικό αλλά σε πολύ ωραία ένταση.

Όσο το κάνω, μου μοιάζει σαν να είναι καπνικό μαζί με κόκκινο λουκούμι (το κλασσικό με το τριαντάφυλλο).

Δοκίμασα και την φράουλα και μου φάνηκε οκ, χωρίς πολύ γλύκα και η γεύση καθαρή φράουλα, αλλά προσωπικά η γεύση φράουλα σε υγρό δεν μου κάνει.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 25, 2016, 01:32 από stopapali »

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Rendez-vous από την Swoke

ώριμα κόκκινα κεράσια με το βατόμουρο και το φραγκοστάφυλο...
Εξαιρετικα δροσερο και αρωμα ιδιαιτερο.
Θα δοκιμασω και τα υπολοιπα και σας λεω. :)

Αποσυνδεδεμένος danae_l

  • *
  • 58
  • Φύλο: Γυναίκα
Καλημέρα! Έχετε να μου προτείνετε κάποιο υγρό χωρίς έντονα φρουτωδη κλπ αρώματα, με τουλάχιστον 50 και άνω γλυκερίνη, διότι η πολλή pg με πειράζει ?κάνω το gandalf και το yoda της λάμδα για να έχετε μια ιδέα τι μου αρέσει.. Αν σας έρχεται κάτι στο μυαλό, καλοδεχουμενο.. Ευχαριστώ

Από συγχώνευση

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 14:14 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος jas09

  • **
  • 143
Oποιο υγρό σου αρέσει (ας είναι έντονο), αραιωμένο με κάποια βάση 80/20 vg/pg ;D

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Καλημέρα! Έχετε να μου προτείνετε κάποιο υγρό χωρίς έντονα φρουτωδη κλπ αρώματα, με τουλάχιστον 50 και άνω γλυκερίνη, διότι η πολλή pg με πειράζει ?κάνω το gandalf και το yoda της λάμδα για να έχετε μια ιδέα τι μου αρέσει.. Αν σας έρχεται κάτι στο μυαλό, καλοδεχουμενο.. Ευχαριστώ



Δοκίμασε  από  Hexocell  το  Manhattan  και  το  Liberty,

http://www.montecristo-shop.gr/ugra_anapleroses/hexocell_liberty_30ml_kapniko

http://www.montecristo-shop.gr/ugra_anapleroses/natura_30_ml/ugra_anapleroses_natura_manhattan_30ml

Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 16:50 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Stamatius

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Nομίζω 99% ότι βρήκα αυτό που μου ταιριάζει! Αγόρασα από eliquid france το "chopin" 6mg(φανταστικό υγρό) και το αραίωσα με VG "myst" apo atmos lab
(50/50 έβαλα) και ταιριάζει πάρα πολύ καλά στο λαιμό μου ( αραίωσα το Chopin γιατί είναι 50vg 50vg και η Pg μου φέρνει τσούξιμο στον ουρανίσκο).
Ωστόσο μαζί με την απαλότητα του υγρού έπεσε και η νικοτίνη στα τάρταρα με αποτέλεσμα να το έχω όλη μέρα στο στόμα από τη χαρμάνα.
Υπαρχει σκετη νικ.?  εχω φαει ολο το internet

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ανεβάσω τι νικοτίνη?
Y


Αλλαγή χρώματος
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 16:52 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Τι  ποσοστο  pg-vg θέλεις  να  έχει  η  βάση  με  νικοτίνη που  θα  πάρεις?

Αποσυνδεδεμένος Stamatius

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
70vg - 30 pg. Γιατι ειδα πως μου καθετε καλυτερα στο λαιμο.

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Υπάρχουν  βάσεις  με  νικοτίνη  σε  70-30 :
http://www.queen-ecigs.gr/e-liquids/diy-baseis/umami/mucho-70-vg-30-pg-100ml-detail

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια εχεται να μου προτινεται καποιο υγρο που η βαση του να ειναι το κεικ?ανεξαρτητως τιμης,δεν εχω δοκιμασει κ γενικα τα κεικ τα λιωνω ειτε σπιτικα ειτε εμποριου?

Αποσυνδεδεμένος Rbmkn4

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
FA Labyrinth (αν και δεν μου αρεσε προσωπικα)
FA Metaphor
FA Nonna's Cake
One Hit Wonder - Muffin Man, Rocket Man
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 08, 2016, 01:23 από Rbmkn4 »

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Σε πιο γκουρμε καταστασεις?με τρωει η τσεπη μου για ενα καλο υγρο οπως καταλαβατε!

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Το Coney Cake από Liquid State έχω δοκιμάσει και μου άρεσε αρκετά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Σε γκουρμέ αν μπορείς να τa πεις έτσι, δες τα Taken Three FP που είναι ταρτοκείκς με κάποιο φρούτο.

Σε πιo οικονομικό και κλασικό γλυκό κέικ, ρίξε μια ματιά στο After 8 breakfast !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33788 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534332 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59620 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 14 8073 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 10:44
από Sergios
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237036 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 13978 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136032 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1084867 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35208 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9891 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 478434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy