vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ άτμισης. Βασικές πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
καλά πάρε σύνταξη ....και βλέπεις για το εφάπαξ....

καρα-OFF TOPIC :-[

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Παίδες πήρα το project Lenny σήμερα .Το έχει δοκιμάσει κανείς ? Μόνο σε μένα μου βγάζει κάτι πολύ άσχημο ? Μου θυμίζει λίγο γάλα εβαπορε . Αφού Ατμιζα μου άφησε καλή γεύση μετά από λίγη ώρα αλλά δεν ξέρω αν όντως μου άρεσε ή είναι απλά στο μυαλό μου για να μην το θεωρήσω 100% αποτυχημένη αγορά λέτε να το αφήσω λίγο ανοιχτό να εξασθενήσει η ένταση του αρώματος ?

Απόστολος


Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Δοκίμασα αυτό το υγρό κι έχω πάθει την πλάκα μου!
Το έφερε ένας φίλος από κάποιον γνωστό του και του είπε ότι κυκλοφορεί Ελλάδα!
Μήπως το ξέρεις κανείς που μπορώ να το βρώ?
Είναι αλμυρά cookies με βουτυροκαραμέλα και γάλα...
Δεν έχω ξαναδοκιμάσει κάτι τέτοιο 2 χρόνια άτμισης ειλικρινά....

Από συγχώνευση
Για να ανοιχτεί νέο θέμα που αφορά υγρά αναπλήρωσης, πρέπει να ακολουθεί και μία τουλάχιστον συνοπτική παρουσίαση
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 21, 2016, 14:59 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Δοκιμασα για πλακα κατι vaporart στη vapeland χωρις να εχω προσδοκιες γιατι δεν εχει πει και κανεις το παραμικρο για τα εν λογω υγρα.Πρωτο υγρο τυχαια british tobacco και δεν πιστευα στον ουρανισκο μου..Ημουν(ειμαι βασικα ακομα)καπνιστης μονο στριφτου craven και holborn.Οταν μπουχτιζα απο την γλυκα και τα αρωματα επαιρνα ενα van nelle και ερχομουν στα ισα μου,και επειδη ηταν τραχυ και καθαρο το ενα στριφτο σε κραταγε.Αυτο ενιωσα χτες..Μπορει και να ναι η ιδεα μου ολα αυτα αλλα κανω δυο τρεις τζουρες κ το αφηνω στην ακρη χορτατος.Μακαρι να βρηκα το φως το αληθινο και μετα απο 2-3 τζουρες να μπουχτιζω

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Βρηκα επιτελους Eltoro (virginia prime) το αγαπημενο μου τσιγαρισιο υγρο...Το αστειο ειναι οτι το εχει σε καταστημα/τα με ειδη στριφτου!!!
e-strifto 
Παντως ναι για καθαρα τσιγαρισιο στριφτο virginia ημιιγλυκο τα σπαει :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος leftkara

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Καλησπερα,
Σαν νεος στο αθλημα να ρωτημα πρακτικα τις διαφορες μεταξυ MIST vs  BALANCED ?
Τι καταλαβιανω με το ενα κ τι με το αλλο...
Και επισης υπαρχει καποιο καπνικο υγρο που να εχει γευση σαν τον καπνο CRAVEN ?

Ευχαριστω κ συγνωμη αν ρωταω κατι χαζο ;)

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Καλώς ήρθες  :bye:
Σε περιμένουμε εδώ για τις συστάσεις.
Η Μιστ περιέχει γλυκερίνη (και νερό) ενώ η Balanced γλυκερίνη (vg) και προπυλενογλυκόλη (pg) σε ισορροπία (και νερό), γι αυτό και το όνομά της.
Με την vg έχεις περισσότερη παραγωγή ατμού, ενώ με την pg πιο έντονο χτύπημα.
Τις γεύσεις του τσιγάρου δεν τις βρίσκουμε στον ατμό, όσο κι αν μας φαίνεται περίεργο τις πρώτες μέρες. Σε μια βδομάδα, αυτό που τώρα νομίζουμε ότι ψάχνουμε,  θα είναι μια μακρινή και βρώμικη ανάμνηση  :yes:
Στη θέση της, εκατοντάδες γεύσεις...

Αποσυνδεδεμένος Toniacine

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Αχ spectrum πολύ ωραία το έθεσες.. όλοι στην αρχή ψάχνουμε όχι απλά κάτι καπνικό αλλά και κάτι που να μοιάζει στον καπνό που καπνίζαμε.. μάλλον όμως έχεις δίκιο.. όσο περνάει ο καιρός όχι μόνο το συνιθίζουμε αλλά και δεν το χρειαζόμαστε και συγχωρέστε μου και κάτι κάπως άσχετο με το νήμα.. και η μυρωδιά ακόμα του καπνού που για κάποιους ( στην αρχή κυρίως ) είναι ακόμα ωραία, τις προάλλες διαπίστωσα πως σε κλειστό χώρο αυτή η τσιγαρίλα που ίσως λίγο μου έλειπε, πλέον με έπνιγε!! Κάτι που δε μου είχε ξανασυμβεί!!

καλησπερα παιδια! πηρα ενα υγρο ετοιμο και πισω η ετικετα γραφει ΕΧΡ 22-7-2016..το EXP σημαινει οτι αυτη την ημερομηνια φτιαχτηκε η οτι εληξε; :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2811
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Πείτε κανένα υγρό έτσι ''δροσιστικό'' με τίποτα φρούτα, χωρίς πολύ χτύπημα, χωρίς πολλές γλύκες και σε νορμαλ τιμές.. (όταν λέω νορμαλ, εννοώ όχι 20 ευρώ και 25 ευρώ τα 30ml ας πούμε... θα μου ήταν και πιο βολικό να μου πείτε υγρό που να βγαίνει και σε 10μλ, γιατι είμαι και περίεργος και αμα δεν μου αρέσει κάτι τελικά το παρατάω, δεν μπορώ να το κάνω και έτσι έχω δώσει πολλά μου υγρά..)

Στο πρόγραμμα είναι να πάω αύριο να δοκιμάσω το 7 sins από τα υγρά 7.

ΥΓ: Ακόμα και φρούτο με κάτι καπνικό δεν έχω πρόβλημα.. δηλαδή δεν είναι ανάγκη να είναι μόνο φρούτα, μέντες κλπ

ΥΓ2: Καλό θα ήταν τα υγρά να βγαίνουν και κάτω από 6 νικοτίνη ή έστω 6.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 11, 2016, 03:38 από stopapali »

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Tetraploid της Lamda

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Τελικά πήρα ένα 7 sins της 7 και ένα sundance της innovation (εδώ την πάτησα λίγο.. Δέκα ευρώ για 20μλ ενω νόμιζα ότι ήταν 30μλ)


Ωραίο το sundance, έχω κάνει κάνα μισάωρο μέχρι ώρας, φρούτα του δάσους λέει και μανγκο. Το πήρα σε 3 νικοτίνη, χτύπημα πολύ απαλό. 30pg 70vg είναι. 




Θα δοκιμάσω κάποια στιγμή και το από πάνω που προτάθηκε της Λαμδα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 11, 2016, 17:06 από stopapali »

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Έχει δοκιμάσει κανείς από one4you (ισχύει ότι είναι της after 8 και τα one4you?) το tobacco?

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Τα one4you είναι όντως της After-8. Χτες το είδα πρώτη φορά, ένα με άρωμα φράουλα, δεν το δοκίμασα αλλά μύριζε ωραιότατα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 34824 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:19
από axilleaspro
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 0 41 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:59
από tsep12
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 9384 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:45
από tsep12
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8818 1084002 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:41
από shadockan
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1238 135651 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 21:46
από mathimatikos1966
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4679 476240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 17, 2024, 08:56
από georgeboy
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 977 114615 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 13, 2024, 15:05
από Eizomar
BP Mods Warhammer (18650) [Ηλεκτρονικά mods] 4 1283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 11, 2024, 11:30
από zamploutos
Hellvape Dead Rabbit 3 RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 19:10
από thodoris20vt
Flexus Stick? Εναλλακτικές προτάσεις; Ατμοποιητές "εμπορίου" 3 908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:58
από billythekid
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1807 271066 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 10, 2024, 18:47
από Leon_GR
LOST VAPE M100 KIT [Ηλεκτρονικά mods] 3 1499 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 08, 2024, 15:12
από zamploutos