vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Vaso

  • *
  • 10
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3375 στις: Φεβρουαρίου 07, 2020, 13:46 »
Καλησπέρα στην παρέα! Είμαι η Βάσω. Μετά από 20 χρόνια καπνίσματος ξεκίνησα το άτμισμα (1,5 μήνα περίπου), σε μια δεύτερη προσπάθεια να κόψω το τσιγάρο ( το είχα κόψει πριν 6 χρόνια για ένα χρόνο και το ξανάρχισα δυστυχώς :wall:) και το φόρουμ σας με έχει ήδη βοηθήσει πολύ! Χρειάζομαι λίγη καθοδήγηση ακόμα και ελπίζω στη βοήθειά σας! Θα επανέλθω στο κατάλληλο (ελπίζω ::))  thread! Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος adespotos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3376 στις: Φεβρουαρίου 07, 2020, 15:41 »
Καλησπερα σε ολους!
Με λενε Χρηστο κειμαι 37+ ετων.
Καπνιζα πολυ για 18 χρονια και τα τελευταια 3 χρονια περασα στο ατμισμα.
Την αποφαση τη πηρα  επειδη σιχαθηκα το τσιγαρο και ο γιοκας μου μου ελεγε οτι μυριζω σαν τασακι.....
Εκτοτε δε θελω να γυρισω πισω....το κανα χομπι :) 
-Αγαπημενο σετακι : Ατερμονας και Flash e-Vapor.
-Αγαπημενο υγρο : 12αρα βαση 50/50

Αποσυνδεδεμένος Olga68

  • **
  • 221
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3377 στις: Φεβρουαρίου 17, 2020, 12:58 »
Καλησπέρα και καλή εβδομάδα.

Ονομάζομαι Όλγα και κατοικώ στην Αθήνα. Πρώην καπνίστρια, κάπνιζα απ' τις αρχές της δεκαετίας του '90, αργότερα καπνίστρια και ατμίστρια με Logic και πλέον ατμίστρια εδώ και 1 μήνα, λόγω του ατμιστή νυν σύζυγου μου (και πρώην μέλους της ομάδας απ' όταν λεγόταν e-kapnisma ακόμα). Ξεκίνησα με τα leftovers του συζύγου και πριν λίγες αγόρασα το πρώτο μου σετ (Innokin Kroma-R & Innokin Zenith Pro).

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3378 στις: Μαρτίου 27, 2020, 17:36 »
Καλησπέρα στην παρέα!
Ονομάζομαι Γιώργος, είμαι 23 και πρώην καπνιστής. Κάπνιζα από τα 14 μου χρόνια μέχρι τα 20. Έκοψα το κάπνισμα μαχαίρι και για δύο ολόκληρα χρόνια δεν είχα κάνει ούτε τζούρα. Μετα από τόσο καιρό είχα φτάσει στο σημείο φυσικά όχι απλά να μην θέλω και να σκέφτομαι το τσιγάρο αλλά να βλέπω φίλους μου να καπνίζουν δίπλα μου και να λέω πως έβαζα στο στόμα μου αυτή την αηδία 6 χρόνια. Έκανα όμως το λάθος να κάνω ένα τσιγάρο σε μια στιγμή "χαλάρωσης" και το ένα τσιγάρο έφερε το άλλο... Δεν το ξεκίνησα κανονικά σε φάση να πηγαίνω περίπτερο και να παίρνω δικό μου καπνό αλλά κάθε φορά που θα πήγαινα για καφέ ή ποτό θα έκανα 2-3 τσιγαρα. Καθώς έβλεπα τον κόπο και την προσπάθεια που είχα κανει 2 χρόνια να απαλλαγώ από το τσιγάρο και είχα ξενερώσει, πήρα την απόφαση να αγοράσω ηλεκτρονικό τσιγάρο. Ήταν η καλύτερη απόφαση που έχω πάρει ποτέ Αγόρασα το καλοκαίρι ένα vaporesso revenger x, σιγά σιγά κάνω αναβάθμιση σε επισκευασιμους ατμοποιητές και απολαμβάνω το ατμισμα!

Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Σταύρος.

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3379 στις: Απριλίου 15, 2020, 15:48 »
Καλήσπερα σας 
Ονομάζομαι Σταύρος ειμαι 18  και καπνίζω 3 χρονια. Προσφατα ειχα ενα θέμα υγειας στην καρδια επρεπε να το σταματησω και ετσι αρχισα το ηλεκτρονικο καπνιζα πανω απο 1 πακέτο τσιγάρα την ημέρα και δυστυχώς έπαθα  οτι επαθα... ακόμα  καπνιζω περιστασιακα αλλα πιστευω οτι θα καταφέρω να το σταματήσω και αυτο :).

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3380 στις: Ιουνίου 16, 2020, 08:01 »
Καλημέρα στο φόρουμ. 24 ετων, πρώην καπνιστης, πρωην ατμιστης και "ξανακυλαω" ειτε στο ενα είτε στο αλλο. Προτιμώ στο 2ο, οποτε θα με βοηθησετε σε 1-2 πραγματα.

Αποσυνδεδεμένος BLUEPETROS

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3381 στις: Αυγούστου 01, 2020, 14:10 »
Καλημέρα στο forum ,με λένε Πέτρο και κάνω ηλεκτρονικο τσιγάρο εδω και 2 χρόνια , πρωην καπνιστής έκανα γυρω στα 10 στριφτα την ημέρα. Ευχαριστώ τους συντονιστές για την αποδοχή.  

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3382 στις: Οκτωβρίου 15, 2020, 15:09 »
Γεια σας με λενε Ακη.

Τα τελευταια 5 χρονια ατμιστης με εργοστασιακους και ετοιμα υγρα,τον τελευταιο χρονο με επισκευασιμους και DIY.

Καλως σας βρηκα και ευχαριστω για την αποδοχη.

Αποσυνδεδεμένος Theotzimos

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3383 στις: Δεκεμβρίου 18, 2020, 22:28 »
Γεια σας,

Με λένε Θοδωρή Τζιμόπουλο, έχω σπουδάσει Πληροφορική και είμαι 34 ετών.Κάτοικος Ηρακλείου Κρήτης. Τα υπόλοιπα με τον καιρό... 

Αποσυνδεδεμένος dliamas75

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3384 στις: Ιανουαρίου 10, 2021, 10:00 »
Καλημέρα και καλή χρονιά σε όλους και όλες.
Λέγομαι Διαμαντής 45 χρονών και είμαι Δασολόγος-Περιβαλλοντολόγος Ελ. Επαγγελματίας. Είμαι από Θεσσαλονίκη, παντρεμένος και εκτός από την γυναίκα μου, η άλλη μου καψούρα είναι ο ΠΑΟΚ.
Μετά από 25 χρόνια καπνίσματος (βαρύς καπνιστής - ένα πακέτο καπνό 30gr σε ούτε δύο μέρες) αποφάσισα την 1/12/2020 να σταματήσω το τσιγάρο. Ξεκίνησα με το γνωστό Myblu στο 1.6% Tobbacco και μετά από μια εβδομάδα πήρα το Innokin Kroma-Z για να μπορώ να έχω περισσότερο υγρό στο tank, ότι υγρό επιλογής θέλω και οικονομικότερα από ότι με τα 2χ1.7ml έτοιμα των 5.5 ευρώ MyBlu. Αυτή την στιγμή ψάχνομαι ακόμη με υγρά (αν θα έχουν καπνικό ή όχι, μιας και μου αρέσουν τα γλυκά αρώματα) και πρόσφατα πήρα το Steampunk Bronze με 1.5% νικοτίνη που μου άρεσε αρκετά. 
Δεν έχω καπνίσει καθόλου, και μάλιστα από την πρώτη μέρα απεχθάνομαι πλέον την μυρωδιά του τσιγάρου. Έχω δει ήδη τόσες θεαματικές αλλαγές στον εαυτό μου στις 40 μέρες χωρίς τσιγάρο που απορώ γιατί το έκανα τόσα χρόνια...
Διάβαζα κάποια πράγματα στο φόρουμ και αποφάσισα να γραφτώ για να μπορώ να μαθαίνω περισσότερα, να δικτυωθώ με περισσότερους από μας που ατμίζουμε πλέον και να μπορώ να έχω συμβουλές σε απορίες μου από άλλα έμπειρα μέλη, όπως και να προσφέρω και εγώ τις εμπειρίες και τις απόψεις μου στα διάφορα θέματα εδώ.
Καλή συνέχεια!!! :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3385 στις: Ιανουαρίου 10, 2021, 10:18 »
Καλή επιτυχία στην προσπαθειά σου. Ατμιζω από το 15 με ελάχιστα τσιγάρα (3-4  τον μήνα) και αποκλειστικά από το 17.

Μακάρι να το κρατήσεις αν και με αυτά που βλέπεις με τον ΠΑΟΚ φέτος δύσκολο :). Τρελή καψούρα δική μου επίσης

Αποσυνδεδεμένος nirma

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3386 στις: Ιανουαρίου 28, 2021, 19:21 »
Καλησπέρα σας, είμαι ο Νίκος από Μυτιλήνη, 40 χρονών και ατμιστης εδώ και 2,5 χρόνια ύστερα από 23 χρόνια στο τσιγάρο. Λάτρης αποκλειστικά επισκευασιμων και κυρίως του mtl ατμισματος. 

Αποσυνδεδεμένος goaman

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3387 στις: Φεβρουαρίου 01, 2021, 12:44 »
Καλημερα απο Χαλκιδικη.Πολλα χρονια καπνιστης,περιπου 35,εμαι 52 και αρχισα το ατμισμα πριν 2 μηνες με mtl kizoku limit και νικοτινη 12mg...οφειλω στο forum τα πρωτα μου βηματα στο η.τ. και ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες!!!

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3388 στις: Φεβρουαρίου 16, 2021, 15:10 »
Καλησπερα .
Χαιρομαι που σας βρισκω.
Πριν 5 χρονια ειχα κανει μια προσπαθεια να ξεφυγω απο το τσιγαρο ( 10 την ημερα , οχι πολλα . Καπνο ) .
Πολλα ηλεκτρονικα περασαν απο τα χερια μου , εκτος απο επισκευασιμους.
Μετα απο 8 μηνες καθαρος, ξαναγυρισα στον Καρελια μου.
Πριν κανα χρονο πηρα το caliburn .
Δεν ηθελα διαρροες και εψαχνα και κατι να μπαινει στην τσεπη.
Τσεκ στα κουτακια μου , αλλα και παλι δεν ...
Μετα απο 1 μηνα , παλι στον Καρελια.
Φταιει το υγρο ;

3η προσπαθεια με το παρακατω ...






Halo Tribeca 6αρι 50/50 ,  το υγρο.

Πολυ εντονο αρωμα , γευση και γλυκαδα .
Μαλλον πρεπει να παω σε πιο καθαροαιμο καπνικο.
Προτασεις ;
Ευχαριστω εκ των προτερων ...


Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2021, 15:52 από Ευρυ »

Αποσυνδεδεμένος sotirakis37

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #3389 στις: Φεβρουαρίου 16, 2021, 20:00 »

προταση δικη μου,παρε ατμοποιητη nautilus aspire,πλησιαζει περισσοτερο απο τους υπολοιπους σε τσιγαρο.
μοντακι geek vape mini.το ρευμα του ειναι απλα τέλειο.
εγω σε αρωμα κατεληξα σε maxxblend tobacco,πλησιαζει οσο γινεται το κανονικο τσιγαρο.
καπνιζαμε την ιδια μαρκα


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 954 110671 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:51
από treloneritis
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 855 159872 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 28, 2024, 04:04
από tasos1976
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ Περιοχή νέων μελών 10856 1515339 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 21:55
από mrandrepap
Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις) Έτοιμα υγρά 1010 146480 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 27, 2024, 13:04
από lounik
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2107 303277 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 25, 2024, 11:01
από Nikrom
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 183 12796 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 24, 2024, 20:33
από VapeSniper
αγορα μαγνητων Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 20:43
από hlias bax
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4912 530803 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 23, 2024, 19:24
από stamatisgr
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1394 201470 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 14:45
από Xxristos
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4070 801634 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 22, 2024, 11:23
από Antiprosopos
Επιλογή 2μπάταρου box mod Mods 40 11063 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 20, 2024, 11:16
από lounik
ULTON Millennium RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 121 40993 Τελευταίο μήνυμα Μαρτίου 15, 2024, 11:54
από chrismet